PayPal - kako, šta?

Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
Vervotno ste svi culi da je paypal stigao u srbiju,pa me zanima koliko treba da imam godina da mogu da imam karticu u banci?
I je l' to moze nekako da da moji neznaju?


PayPal - kreiranje naloga
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2009
Poruka
2
Stigao jeste ali za naš standard kupovina preko interneta i dalje je skupa. Uzećemo primer da kupac želi da naruči jaknu iz inostranstva koja koja kod trgovca košta 80 evra. Ako uzmemo da je transport plaćen recimo 10 evra onda će carinska osnovica biti 90 evra, jer cena transporta ulazi u carinsku osnovicu, pa će carina iznositi devet evra. Osnovica za plaćanje PDV-a je 99 evra. Pošto se PDV uglavnom plaća 20 odsto u našem primeru će to biti iznos 19,8 evra. Znači, ukupne dažbine će iznositi 9 evra + 19,8 evra = 28,8 evra (29 evra). Obračun se vrši u dinarima po zvaničnom kursu NBS.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2013
Poruka
2
ali ako se kupuje roba recimo do 45 evra to ne podleze carini uopste.
ili recimo samsung s2 na ebay je oko 260-300$ a koliko je ovde u srbiji?..pa kad uracunas i carinu i slanje samsung sII je jeftiniji i to dosta na ebay nego kod nas...ebay excludes.jpg
drugo,kupac na ebay je zasticen ko beli medved.dokle god ne dobijes robu i dok ne ocenis prodavca,prodavac ne dobija novac...
samo pogledaj dobro da li robu salju u Srbiju imas sliku u prilogu

@milos996
da bi dobio karticu ako nemas 18 god.mozes da pitas roditelje pa da ti oni otvore preko njihovog racuna karticu na tvoje ime,odrede limit itd...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.03.2013
Poruka
3
Sa nasim paypal moze samo da se placa, primanje uplata na njega jos nije moguce za srbiju. I pitanje kad ce biti moguce...

U hr je isto bilo godinama da mogu samo da placaju sad su im dali da mogu i da primaju novac.
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2013
Poruka
2
A kako da verifikujem nalog? Juce u banci lepo pitam onu ludu koja mi kartica treba za da verifikujem PayPal?! Ona meni nako ko da sam ja neki seljak nepismen kaze ta i ta. I ja ti lepo uzmem tu i tu, a ta je maestro card iz intesa bank. E kad sam dosao kuci, upalio masinu i nako veseo login to PayPal vidim da maestro nije ta koja moze da verifikuje jbni PayPal! !! Sta sad ja da radim? Osim da idem u banku, jer ako odem bice krvi. Nisam ja nasao noge na putu da pesacim 25 kilometara da bi me neka tamo pisulja zajebala!
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2009
Poruka
61
Moj vam je savet da uzmete ili erste karticu za internet (pogodnosti za studente, od 16-26 godina itd.) ili Internet karticu kod banke inteze. Ja cu uskoro da uzmem internet karticu kod inteze. Njom je moguce samo placati po internetu, ne mozes podizati novac sa bankomata, placati po prodavnicama... Uplacujes novac kad i koliko ti treba (prepaid :D ) i tako koristis. Za nju ti treba devizni racun i, posto ja nemam nijedan, kad sam bio u banci, rekli su mi da treba 10 evra da dam za otvaranje kartice.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
^ Čuo sam i ja to ali za 10€ jok lopovi. Ali morat će se!
 
Natrag
Top