Papa - da li je zaista Sveti Otac???

UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.523
@DarthShone:
У опште ниси меродаван да доносиш суд о било коме и о било чему! Као што свако има задњицу тако исто има и мишљење! За два миленијума Хришћанства, наћи ћеш гомилу примера шта су појединци урадили у име вере тако да ми цитирање било ког појединца значи колико и твоје мишљење, а оно је НИЂТА!
Да се ја питам, овакве теме би биле затворене одмах јер је довољно пар неконтролисаних "мислилаца" и од теме свађа и њесра!
@tripo 41:
За тебе исто важи. ако је за тебе вера и црква пијаца, ок, твој избор, твоје право! Римокатоличка црква, са својим ценовником откупа грехова обичана је пијаца а не црква. Посебна је прича оно што су кроз своју историју у име вере урадили широм света! Руке су им до лаката у крви од ширења вере и добрих намера!

Is the Vatican an Evil Organization?








Ако буде требало, окачићу још стотине оваквих прилога!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
У опште ниси меродаван да доносиш суд о било коме и о било чему! Као што свако има задњицу тако исто има и мишљење!

Меродаван сам и те како "рус", и те како сам меродаван. За твоју информацију веома добро познајем материју, а ти лепо идеш на блок, као што су тамо и твоја "браћа" секташки лешинари.

Što se tiče same teme, ponoviću, ako dakle po pojedincima papa nema pravo da ga zovu "svetim ocem" onda to nema ni jedan patrijarh, ni jedan episkop - biskup. A upravo je to tvrdnja sektaškog otpada, sa jasnim ciljem da se njihove sinagoge satane, njih 50.000 prikažu kao nekakve "crkve", a njihove laži kao pravoverje.

Ako je nekome nacionalizam toliko zamutio vid, pa ne vidi da igranje na kartu "antikatolicizma" i mržnje prema Katoličkoj Crkvi, jer "ustaše su katolici" onda je zaista slep pored očiju, i samo pomaže sektaškim lešinarima (a svi kultovi navodnih "biblijskih hrišćana" su duhovni lešinari). Ponoviću, i Pravoslavni su njihove mete, i Pravoslavlje, i Svetosavlje, ovi produkti američkog "revivala" žele da unište.

Upravo zato, svako ko "argumentacije", malumne argumentacije kao što je ona o tome da je Vatikan navodno osnovao islam da napakosti Pravoslavnima, smatra istinitim, radi protiv Crkve, čak i protiv svoje nacije, doslovno radi za sotonu i njegove sinagoge.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.523
Меродаван сам и те како "рус", и те како сам меродаван. За твоју информацију веома добро познајем материју, а ти лепо идеш на блок, као што су тамо и твоја "браћа" секташки лешинари.
Да, меродаван си посебно кад почнеш да губиш контролу па користиш пп за вређање?!
Са таквим аргументима, не видим како ти могу парирати? У сваком случају, ја такве аргументе не користим!

P.S. Нисам Рус, Србин сам са руским држављанством!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.523
Меродаван сам и те како "рус", и те како сам меродаван. За твоју информацију веома добро познајем материју, а ти лепо идеш на блок, као што су тамо и твоја "браћа" секташки лешинари.

Što se tiče same teme, ponoviću, ako dakle po pojedincima papa nema pravo da ga zovu "svetim ocem" onda to nema ni jedan patrijarh, ni jedan episkop - biskup. A upravo je to tvrdnja sektaškog otpada, sa jasnim ciljem da se njihove sinagoge satane, njih 50.000 prikažu kao nekakve "crkve", a njihove laži kao pravoverje.

Ako je nekome nacionalizam toliko zamutio vid, pa ne vidi da igranje na kartu "antikatolicizma" i mržnje prema Katoličkoj Crkvi, jer "ustaše su katolici" onda je zaista slep pored očiju, i samo pomaže sektaškim lešinarima (a svi kultovi navodnih "biblijskih hrišćana" su duhovni lešinari). Ponoviću, i Pravoslavni su njihove mete, i Pravoslavlje, i Svetosavlje, ovi produkti američkog "revivala" žele da unište.

Upravo zato, svako ko "argumentacije", malumne argumentacije kao što je ona o tome da je Vatikan navodno osnovao islam da napakosti Pravoslavnima, smatra istinitim, radi protiv Crkve, čak i protiv svoje nacije, doslovno radi za sotonu i njegove sinagoge.
Пошто мењаш садржај поруке, само да ти кажем за додати текст! Немаш ти појма о било чему. У пар реченица забио си гомилу аутоголова па ти саветујем преписке са самим собом, јер је то најбоље, како за тебе а тако и за форум!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Да, меродаван си посебно кад почнеш да губиш контролу па користиш пп за вређање?!
Са таквим аргументима, не видим како ти могу парирати? У сваком случају, ја такве аргументе не користим!

P.S. Нисам Рус, Србин сам са руским држављанством!

Да, меродаван сам. За разлику од осталих којима је антикатолички сентимент и национализам затворио очи, ја видим ширу слику. Под један, та слика је далеко од "црно беле" у којој су Католици зли, а сви остали жртве "злих, лукавих католика".

Под два, играње на карту антикатолицизма, јер "греје националистичку" душу, представља недостатак критичког мишљења. То што некоме можда "милује уши" оптуживање Католичке Цркве за свакојака зла, само зато што су усташе били "католици" (највећи број усташких злочина починили су муслимани), не значи да тај неко не мора да провери изворе, или што је још можда и важније провери ко у длаку исту "аргументацију" користи.

Управо зато сам и написао у свом првом одговору на твој пост на овој теми, "јадан покушај". Наиме, контра знање, а све што долази или пропагира амерички протестантизам, је контра знање не може се сматрати аргументацијом, посебно ако исто иде на руку онима који би и Православље уништили јер им смета да себе наметну као "цркву".
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.523
Вређање је стање немоћи!
Сем тога, информиши се шта је национализам а шта шовинизам!
На крају, ако већ не поштујеш друге, поштуј себе и оно што си сам написао, а то је да ја идем на блок?!
Зашто ми онда реплицираш?
Ем немаш појма ем лажеш и самог себе?
Јак си за медаљу! Ма за две или више, па их качи и на панталоне (као севернокореанци).
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.523
Ево још мало истине о Ватикану и папама:

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
@DarthShone:
У опште ниси меродаван да доносиш суд о било коме и о било чему! Као што свако има задњицу тако исто има и мишљење!

Is the Vatican an Evil Organization?

Vatikanske Ubice: Ispovest bivšeg jezuite.

Kad netko posegne za Albertom Riverom, to je najbolji dokaz da ima dvije zadnjice. Onu dolje i onu na ramenima.

Ако буде требало, окачићу још стотине оваквих прилога!

Čuvaj se. Udavit ćeš u ovoj (youtube)kanalizaciji.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.523
Kad netko posegne za Albertom Riverom, to je najbolji dokaz da ima dvije zadnjice. Onu dolje i onu na ramenima.
Алберт Ривера? У чему је његов значај у овој расправи и где сам га ја то споменуо?
Čuvaj se. Udavit ćeš u ovoj (youtube)kanalizaciji.
Непливач се може удавити и у лавору!
Што се тиче канализације, откуд ти знаш шта је тамо ако одавно не рониш по истој?

P.S. Сад видим одакле си па ми је све јасно твоје писање. Опрости али ја нисам ништа лично написао. Ја само прилажем оно што други говоре о католицима. Ко се осети погођеним, то већ није моја кривица.
 
Natrag
Top