Papa - da li je zaista Sveti Otac???

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Interesantno je kako se "pravoslavac" i adventista (da li je još uvek?) slažu u napadima na Crkvu.

I vi se ovde slažete samo ste ujedinjeni u mržnji, a kako se volite vidimo po događaju iz Vukovara juče.

Aha sada ovaj nije pravoslavac jer je napao bludnicu.

Opet neki zemljotres prodrma kurvinu filijalu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ipak je red pisati o temi. Pa evo.

AMERIČKI ŽIDOV O PAPI: Nekada sam mrzio Pija XII., a onda sam shvatio – on je istinski junak koji je spašavao nas Židove

„Pio XII. izravno se zalagao za prestanak uhićenja Židova i ukidao klauzure kako bi ih sakrio u samostanima, opatijama, katoličkim domovima i crkvama širom Italije. Spašeno je 80% talijanskih Židova, dok je 80% Židova izvan Italije ubijeno. Zato je bitno i nužno reći: taj je čovjek bio istinski junak! Točka! Nema nikakvih misterija!“


Ovo su riječi Garyja Kruppa, američkog Židova i utemeljitelja Fondacije Pave the Way.

Ja sam posjetio i Jewish Telegraph Agency, svjetski židovski informativni servis. Pretraži sve arhive o Židovima i Piju XII. od 1939. do 1958. Godine i nećeš pronaći niti jedan negativan članak. Kako je to moguće ako je taj čovjek bio vrag kojega svi mrze? – pita se Krupp, te vrlo oštro objašnjava razloge zbog kojih je papa Pio XII. i danas za mnoge kontroverzni, „Hitlerov papa“.

Postoje ljudi koji se prostituiraju! To su povjesničari! Doktori povijesti koji predaju na Harvardu ili Columbiji, koji se prostituiraju jer iznose tvrdnje o tom čovjeku, a zapravo nikada nisu obavili izvorno istraživanje. Nisu stupili nogom u Vatikanski arhiv – kaže Krupp.

U svojem istraživanju Krupp je prikupio više od 76.000 stranica različitih dokumenata i sve ih učinio dostupnim preko svoje web stranice.

Na pitanje je li Pio XII. bio neutralan , te je li učinio dovoljno, jasno odgovara:

Bio je neutralan. Vatikan je morao ostati neutralan. Upravo je zbog toga Pio XII. mogao spasiti živote oko 800.000 Židova. To je djelovanje Katoličke Crkve pod vodstvom pape Pija XII. koji je to omogućio! Zanimljivo, ljudi odaju priznanje pojedinim biskupima ili svećenicima koji su pomagali i uglavnom se tu zaustavljaju, ne shvaćajući kako je to krenulo iz Vatikana. Kako netko može naivno misliti da biskupi posvuda rade istu stvar bez ikakve upute i zahtjeva. To je besmisleno.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.555
Istina o papama
Mnogi od vatikanskih papa jedva da su bili hrišćani, među njima je bilo mnogo oženjenih, koji su napustili ženu i decu zbog papskog zvanja. Mnogi su bili sinovi sveštenika, biskupa i papa; neki su bili nezakoniti sinovi; neki je bio udovac, drugi nekadašnji rob; više njih su bili ubice, neki nevernici; neki su bili isposnici, drugi jeretici, sadisti i sodomisti; Mnogi su postali pape kad su tu službu kupili (simonija) i nastavili zatim da vraćaju svoj novac prodavajući svete pribore; bar jedan je bio obožavalac đavola; neki su imali nezakonitu decu, drugi su upražnjavali razvrat i brakolomstvo u velikom stilu; neki su blli začuđujuće stari, neki začuđujuće mladi; neki su bili otrovani, neki zadavljeni; najgori su bili oni, koji su se klanjali granitnom bogu....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Nemoj molim te da izmisljas, svi znaju da LUCIFER znaci SVETLO.

Djakon ne izgovara LUCIFER vec peva o SVETLU, na latinskom je LUCIFER (JUTARNJA ZVEZDA ILI SVETLO) . Kod nas pravoslavaca se isto liturgija uoci vaskrsa naziva - "SVETLO JUTRENJE", a evo prevoda sta ovaj tacno peva:

"Plamen ovaj jutarnja zatekla DANICA. (LUCIFER),

DANICA (LUCIFER) koja ne zna zalaza, a to je Krist Uskrsli,

povratnik od mrtvih, koji SVJETLI (ILLUXIT) svakom čovjeku,

te živi i kraljuje u vijeke vijekova."


Ostalo sto postavljas ne vredi ni komentarisati, sve namerno izvrnuto u videima da napravi katolicku crkvu satanistickom. To je govor mrznje, i nista drugo do odvratna propaganda..

Mogao si postaviti i video gde papa sedi na stolici sa obrnutim krstom (kao sto neki rade) [mnogo bolje nego znakovi rukama], i to predstaviti satanizmom, a svi znaju da je obrnuti krst simbol svetog Petra!

Zadnji video sto si postavio je subotarski video, pa se postavlja pitanje ko si ti u stvari? I zasto kao pravoslavac ne branis pravoslavlje od ovih nasrtljivaca, nego se sa njima jos slazes i svrstavas na istu stranu pisuci samo na jednoj temi protiv pape! Inace, pravoslavna crkva nije protiv katolicke crkve uopste, a papu ne smatramo djavolom! Osim sto se ne slazemo dogmatski!

Gde si ti na ostalim temama?
Gde ti branis pravoslavlje od ovih?
Imas li ista teoloski da napises?

Zato ti niko nece verovati , i ne veruje da nisi samo jedan od njihovih botova..

Sve najbolje u svakom slucaju..
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.555
Opet podmećeš, izvrćeš, bežiš od istine?!
Zašto se meni u opšte obraćaš, pošto nisam autor ni jednog videa. Sve što sam linkovao nije moje delo pa ne vidim smisao tvog obraćanja meni.
Zato, zaobiđi me u širokom luku sve dok se tebi ne budem obraćao. Tema nisi ni ti ni ja nego papa.
To što tebi smeta istina, to je tvoj problem a ne moj!

P.S. Pravoslavlje ne moram braniti, brani se i odupire svima vama zajedno čitav milenijum i bez mene.
Psi laju, karavani prolaze!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nemoj molim te da izmisljas, svi znaju da LUCIFER znaci SVETLO.

Djakon ne izgivara LUCIFER vec peva o SVETLU, na latinskom je LUCIFER (jutarnja zvezda ili svetlo) evo prevod:

Neka ovaj plamen SVETLA i dalje gori, to SVETLO koje nikada ne nestaje, Hrist tvoj Sin!

Koji je vracajuci se iz pakla, PROSVETLIO covecanstvo, i zivi i vlada u vekove vekova..


Ostalo sto postavljas ne vredi ni komentarisati, sve namerno izvrnuto u videima da napravi katolicku crkvu satanistickom. To je govor mrznje, i nista drugo do odvratna propaganda..

Mogao si postaviti i video gde papa sedi na stolici sa obrnutim krstom (kao sto neki rade) [mnogo bolje nego znakovi rukama], i to predstaviti satanizmom, a svi znaju da je obrnuti krst simbol svetog Petra!

Zadnji video sto si postavio je subotarski video, pa se postavlja pitanje ko si ti u stvari? I zasto kao pravoslavac ne branis pravoslavlje od ovih nasrtljivaca, nego se sa njima jos slazes i svrstavas na istu stranu pisuci samo na jednoj temi protiv pape! Inace, pravoslavna crkva nije protiv katolicke crkve, a papu ne smatramo djavolom! Osim sto se ne slazemo dogmatski!

Gde si ti na ostalim temama?
Gde ti branis pravoslavlje od ovih?
Imas li ista teoloski da napises?

Zato ti niko nece verovati , i ne veruje da nisi samo jedan od njihovih botova..

Sve najbolje u svakom slucaju..

Hmm, našao je "video" u kome se Crkva napada da priziva "sotonu" u najsvetijem litaniju, onom uskršnjem. Veoma indikativna "argumentacija", veoma indikativna. Naime, imao sam prilke da na svečanom uskršnjem bdenju, kada se ova Pohvala Uskrsu peva, vidim i pravoslavne duhovnike, koji nisu imali nikakvih primedbi na tekst same pohvale.

Šta nam to govori? Da Pravoslavni znaju da se tu ne radi o slavljenju "lucifera", nego o samom Kristu - Hristu, koji je (a na to su sektaški otpadnici toliko alergični) samo svetlo, mlado SUNCE PRAVDE, a isto je doslovno jutarnja zvezda.


Dakle, neko ko se predstavlja kao "pravoslavac" a koristi sektaške, protestantske (treba dodati da luterani, ali i metodisti imaju sličan obred na Veliku Subotu) "argumente", je ili toliko upao u tamu mržnje i nacionalističkog slepila, ili što je najverovatnije, i sam pripada nekoj od sinagoga satane nastalih u američkom "revivalu".
 
Natrag
Top