Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Kako to vera informise razum ?
razum ne može spoznavati veru,jer onda to ne bi ni bila vera već čist produkt našeg mišljenja. bez uvrede otuda se i rodio neminovno ateizam. glavni krivac ateizma je pogled na prazne religijske grupe kao katolicizam i slične koji odmah donose loš kodeks orioginalne vere i dovode sumnju pre prave informacije tako da to samo pospešuje ateizam.čoveku se čini da je vera nešto što je izmišljeno,umišljeno,jer se povodi za razumom,zato što to nikad nije sastavni deo razuma,jer Bog je nadnaravno biće i vera je automatski nadnaravna. tako vera informiše razum da primi intervenciju neba. i kada mi to primamo ili bar oćemo isprobati počinje čudesna spoznaja tvorca.tada shvaćamo kao nevernici da nismo bili u pravu već u zabludi,jer se sada to nevidljivo vidi. ja ne viim tvoje misli,niti mogu. tako i ti ne vidiš moju veru niti možeš. a ako ti ja to pokušam reći ti to prihvataš ili emituješ k sebi umom i dolazi do logičnog odbacivanja. samo ako se sam čovek lično odluči da prokuša kanal vere ostaje zapanjen otkrivenjem. no mnogi nikad to ne žele uraditi,kao da će time izgubiti ne znam što.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ja sam pokusao mnogo puta, cak sam i bio vernik kad sam bio klinac ( kao i svi drugi ). Glavni krivac atreizma nije samo postojanje hiljada razlicitih religija, nego poznavanje nacina na koji smo nastali i svemira oko nas, sto se vise sazna, to je jasnije da nije sve stvoreno zbog nas, sama pomisao da je ceo svemir stvoren za nas u meni odmah izaziva smeh.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja sam pokusao mnogo puta, cak sam i bio vernik kad sam bio klinac ( kao i svi drugi ). Glavni krivac atreizma nije samo postojanje hiljada razlicitih religija, nego poznavanje nacina na koji smo nastali i svemira oko nas, sto se vise sazna, to je jasnije da nije sve stvoreno zbog nas, sama pomisao da je ceo svemir stvoren za nas u meni odmah izaziva smeh.
razmisli malo i oslušni kroz nauku? taj smeh se čuje odavde jedino i nigde više nema odgovora na njega,nigde života. onda zemlja je centar svemira. ja to verom čvrsto dobijam.
na kraju što imaš od istrtaživanja svemira? je li će ti to doneti neku veću šansu od one u Hristu? šta ako odeš sutra sa lica zemlje,oće li ti nauka dati stimulans? da ne odeš u kaznu?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Istrazivanje svemira donosi do veceg poznavanja stvarnosti u kojoj zivimo, u jedinoj stvarnosti za koju mozemo biti sigurni da postoji. Ne mozemo da istrazujemo neku drugu stvarnost jer ne postoje dokazi da postoji ( raj ili pakao ). Hrist je samo lik iz jedne od mnogih religija ( mada pojavljuje se i u islamu ).
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Istrazivanje svemira donosi do veceg poznavanja stvarnosti u kojoj zivimo, u jedinoj stvarnosti za koju mozemo biti sigurni da postoji. Ne mozemo da istrazujemo neku drugu stvarnost jer ne postoje dokazi da postoji ( raj ili pakao ). Hrist je samo lik iz jedne od mnogih religija ( mada pojavljuje se i u islamu ).
šta možemo videti kad smo tek mi nevidljivi u tome.šta je to sigurnost? sigurnost je imati sreću koja ne prestaje,nadu koja će se zbiti.život koji ima smisao bez smrti,onda ako toga nema u svemiru za tvog veka samo,čemu tvoja sigurnost tu vodi? smrti?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Zivot i nema smisao ako nema smrti, sta nam znaci onda ovo ako ce da traje zauvek, mada vernici imaju samo nadu da je ono u sta veruju tacno, jer svako misli njegova prica vodi do nekog spasenja. Vi cak ni izmedju sebe ne mozete da se dogovorite oko najmanjih sitnica, to se ne bi desilo da je hriscanstvo savrsena jasna bozija rec.
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Tu isto vidim jasnu kontradikciju, bog je stvorio sve kako je on zeleo, onda je stvorio nas i dao nam neka pravila, koja mi ako pratimo bicemo spaseni ( od njega koji je i stvorio celu pricu ), a ako ne pratimo zavrsicemo na mnogo gadnim mestima.
On je izmislio celu igru i pravila, i ako prekrsimo pravila, on nas kaznjava, kako to moze da bude dobar bog ?

Покушаћу да објасним мада је скоро немогуће напунити већ пуну чашу.

У старту велика већина греши са полазном претпоставком да су Пакао и Рај место ,то је велика грешка јер место захтева простор а сам простор је везан за време , време и простор су саставни део материје а пакао и рај нису места већ су СТАЊА душе . Живот једног човека се састоји од његове слободне и независне воље како у начину живота тако и у избору у свом животу а оно што човек изабере, а није Бог, води у пакао, у стање одвојености од Бога . Љубав , волети некога свим срцем и свом душом , ми се тада налазимо у стању љубави како можемо директно доказати љубав, па не можемо доказати јер љубав није место , такође вера , нада ... све су то стања а не места .
Ево примера ради видим да си паметан човек , веома паметан, али хајде пружими директан материјалан доказ своје памети , ако то не урадиш онда следи закључак да заправо и ниси паметан ,или нека ми неко да директан доказ за постојање смрти , нема доказа, ми само констатујемо стање , као што је радост ми констатујемо да смо ми или неко други радосни , радост је стање ! Све што нас одводи од Господа је пут ка паклу а поштовање Божје речи , која нам је дата у Светом Писму, је уски пут ка давно изгубљеном небеском царству .
При нашем рођењу Господ нам је дао савест , Божја реч која нас опомиње, и ако изгубимо савест у току свог живота , а то је сигуран знак да нам је Господ окрену леђа и да нисмо више у његовој милости, осигурали смо и поплочали пут до пакла, својим сагрешењима и непокајању. Покајмо се сада докле још имамо времена и живимо животом достојним Господу Исусу Христу!
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Покушаћу да објасним мада је скоро немогуће напунити већ пуну чашу.

У старту велика већина греши са полазном претпоставком да су Пакао и Рај место ,то је велика грешка јер место захтева простор а сам простор је везан за време , време и простор су саставни део материје а пакао и рај нису места већ су СТАЊА душе . Живот једног човека се састоји од његове слободне и независне воље како у начину живота тако и у избору у свом животу а оно што човек изабере, а није Бог, води у пакао, у стање одвојености од Бога . Љубав , волети некога свим срцем и свом душом , ми се тада налазимо у стању љубави како можемо директно доказати љубав, па не можемо доказати јер љубав није место , такође вера , нада ... све су то стања а не места .
Ево примера ради видим да си паметан човек , веома паметан, али хајде пружими директан материјалан доказ своје памети , ако то не урадиш онда следи закључак да заправо и ниси паметан ,или нека ми неко да директан доказ за постојање смрти , нема доказа, ми само констатујемо стање , као што је радост ми констатујемо да смо ми или неко други радосни , радост је стање ! Све што нас одводи од Господа је пут ка паклу а поштовање Божје речи , која нам је дата у Светом Писму, је уски пут ка давно изгубљеном небеском царству .
При нашем рођењу Господ нам је дао савест , Божја реч која нас опомиње, и ако изгубимо савест у току свог живота , а то је сигуран знак да нам је Господ окрену леђа и да нисмо више у његовој милости, осигурали смо и поплочали пут до пакла, својим сагрешењима и непокајању. Покајмо се сада докле још имамо времена и живимо животом достојним Господу Исусу Христу!
u suštini si u pravu,kad i kažemo mesto mislimo više na tvoj niskaz nego na bukvalno mesto,jer ne možemo konačno reći neku stvar osim ako nam nije direktno objavljeno Duhom,akod akle o toj stvari nemamo puno materijala,ili podataka.
joker misli da je hrišćansko učenje u problemu zbog mnogih razlika u učenju. pa falsifikator nikada ne kopira falsifikuje jednu nebitnu valutu već onu najbitzniju i najkrupniju. tako i đavio puca u mesto gde je doista istina i život.

Man of God- Izađi iz nje ,narode moj (Part1.) - YouTubeako nema smrti nema smisla kaže on. kakav je smisao u smrti? aako neko dobija život u Božjem smislu ne u ovom prolaznom zemnom onda kako bi neko želeo odbaciti ono što je prekoviše snažno i iskreno. no moguće da priroda grešnika je taka,pa mu je stanje večnosti čudno ,teško .
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Покушаћу да објасним мада је скоро немогуће напунити већ пуну чашу.

У старту велика већина греши са полазном претпоставком да су Пакао и Рај место ,то је велика грешка јер место захтева простор а сам простор је везан за време , време и простор су саставни део материје а пакао и рај нису места већ су СТАЊА душе . Живот једног човека се састоји од његове слободне и независне воље како у начину живота тако и у избору у свом животу а оно што човек изабере, а није Бог, води у пакао, у стање одвојености од Бога . Љубав , волети некога свим срцем и свом душом , ми се тада налазимо у стању љубави како можемо директно доказати љубав, па не можемо доказати јер љубав није место , такође вера , нада ... све су то стања а не места .
Ево примера ради видим да си паметан човек , веома паметан, али хајде пружими директан материјалан доказ своје памети , ако то не урадиш онда следи закључак да заправо и ниси паметан ,или нека ми неко да директан доказ за постојање смрти , нема доказа, ми само констатујемо стање , као што је радост ми констатујемо да смо ми или неко други радосни , радост је стање ! Све што нас одводи од Господа је пут ка паклу а поштовање Божје речи , која нам је дата у Светом Писму, је уски пут ка давно изгубљеном небеском царству .
При нашем рођењу Господ нам је дао савест , Божја реч која нас опомиње, и ако изгубимо савест у току свог живота , а то је сигуран знак да нам је Господ окрену леђа и да нисмо више у његовој милости, осигурали смо и поплочали пут до пакла, својим сагрешењима и непокајању. Покајмо се сада докле још имамо времена и живимо животом достојним Господу Исусу Христу!

Postojanje smrti je logican zakljucak, kada zgazis bubasvabu ti verovatno ne pomislis da je sada ona na boljem mestu, mi smo samo kompleksnija zivotinja, ona koja je svesna smrti i toliko se boji nje da ce izmisliti primitivne price da bi se od nje spasila.Ostecenjem mozga moze se ostetiti svaki aspekt ljudskog bica, kada umremo ceo mozak istruli, sta nastavlja dalje ?
 
Natrag
Top