Otovorena pisma javnosti

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovanje uredniče
kada u ovoj temi dođe do razgovora o fudbalu
postaviču ja

staff upozorenje
ovo je tema o pismima hrvatskoj javnosti koja su razbila pokušaj nametanja svetkovanja nedjelje silom i lukavstvom
od strane rimokatoličke idolopokloničke religije

hvala na razumijevanju
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
poštovanje uredniče
kada u ovoj temi dođe do razgovora o fudbalu
postaviču ja

staff upozorenje
ovo je tema o pismima hrvatskoj javnosti koja su razbila pokušaj nametanja svetkovanja nedjelje silom i lukavstvom
od strane rimokatoličke idolopokloničke religije

hvala na razumijevanju
Spedy, budi malo strpljiviji i tolerantniji. Na svakoj temi se pomalo skrene u raspravama, ali se na kraju sve vrati u kolotečinu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Не знам ко је у заблуди, стварно: неко ко за себе тврди да је пророк Божији или неко ко вади балван из свог ока (говори о лошем поступању у цркви световној). Од самог почетка су хришћане избацивали из синагога, а затим прогањали у самој цркви. Нико није напуштао цркву сем оних који су оснивали своје секте. Прогоњени светитељи су живели у забаченим црквицама, пустињама и др., али пошто им се не нађе јерес, нико им ништа није могао. Могли су само да их оптужују и прогоне. Зато су ти људи с правом светитељи и њихове мудрости и данас се читају, а корумпирани философи се не помињу, сем у лошем контексту.

Избацити јеретика и оног који јавно пропагира нешто противно Христосовој заповести је исправно. Ако и неко штити те лоше људе, на његову главу. Свакоме се нуди шанса за покајање, ако га нема онда следи искључење. Постоји начин успостављен још од апостола. Ако се неко оглуши о то, опет на његову главу. Као што сам рекао, и у Старом завету нико није заобилазио Храм само зато што су свештеници (и људи) искварени. Бог је увек подизао неког пророка да људе дозове памети. То важи и за садашње свештенство. Увек мора да постоји нада. На нама је да својим примером држања постидимо преступнике не би ли се покајали. Ако им сметамо, онда ћемо бити као они светитељи гоњени.
vidiš adrijane ti sve vreme donosiš tumačenje kako te uši svrbe. Bog je jasan,kvasac van ,da ne bi ukiselilo sve testo. svakako ako dođe pokajanje čovek treba da bude još u crkvi i da čeka Božji sud ili Božje pomilovanje kao david nakon urijinice. ako nema proroštva od nekog natana čeka se sud. što znači ako s e neko kaje recimo od čedxmorstva? to znači sledeće. crkva ga ostavlja da sedi u određenom mestu unutar crkve,da donosi rodove pokajanja. dok ne bi Bog doneo odluku da li proroštvom ili na kraju sudom svojim,takvi ljudi osnovno je nemaju udela u večeri Gospodnjoj,jer su ponovo grehom raspeli sina Božjega! da li je neko od takih odvojen od večere Gospodnje tj.pričesti kako već se to naziva u nekim srkvama? nije naravno! osim da čedomorci opet vrše čedomorstvo i opet idu ka stolu sa večerom i opet čedomorstvo i ja ih znam okolo,po 50. ubistava dece i onda oni su redovni članovi crkve i uzmu post i onda idu stolu i tako dol kraja i onda što? onda će doći sud! znam čofeka lično koji je kurvao sa ženom jednog siromaha koji je imao na vratu 4.dece. ja sam mu rekao što ti radiš tamo nesrećniče! isti je imao kolebu nedaleko od mene. kaže nosim deci bombone! ja sam mu rekao,da im te bombone ne postanu gorke,Bog te gleda! prezirao me za tu reč ja sam mu bio prijatelj.kad je ostala bremenita ubila je dete nakon se porodila kući i sa njime tim nesrećnikom grešnikom zakopali su dete plitko iza poljskog klozeta.psi su otkopali i nosili bebine ekstremitete i došli u dvorište komšije sa time. iozbezumljeni komšija u užasu je uzeo sekiru ,jurio bludnicu i kurvara ,nju čak zasekao po ruci,mogao je ubviti nekog i otići u greh i sam. muž se ovešao! stvar je bila poznata svešteniku od davna ali ništa. i danas je taj čovek unutar crkve a i ona. žive u susednim selima. oba sveštenika sve znaju i on i ona su članovi crkve! i ako to nije ihavod nad tom crkvom onda što je? da te pitam,ja sam gledao kod tuđe kuće tv dnevnik i prilog ,tigrove arkanove kako ulaze u ckrvu navodno samo odlože oružje ispred ,pre odlaska u borbu da se pričeste ako poginu ,onako zasukanih rukava na kojim rukama je krv do lakata i sveštenici im daju blagoslov i pričest. ili patrijarha koji preliva grobove mrtvih a Bogu je to gad, ili patrijarha koji ode da blagoslovi temelj za fabriku vina ili konjaka i masa srba umire od toga potom mesto da tu stavi jednu javnu anatemu!
adrijane probudi se! ako crkva i vođe ovo ne stave pod anatemu onda neka ti Bog bude milostiv jer je pisano,ko se sa kurvom veže jedan mu je sud! ja sve take znam. kad govorim oni me ovde progone svašta su mi radili,pretili huškali ljude ,lagali .kada je isceljen čovek na oči čitasvog sela od bakra u krvi nakon molitve u noći ,koji je trebao umreti,šta je radio sveštenik po selu iza mene napit kao zemlja,išao i i govorio da ja sakupljam od tih seljaka pare za čudo što se desilo. ni dinara uzeo nisam,ne dao Bog ,čuvao sam kao i sad ceo život od detinjstva ovce i koze tamo po močvarama i šumama i od toga živeo. ja ih ne prezirem,ali oni isti potom dođu i kažu daj moli za ovo ili ono., potom opet kad ih porođe to oni odu i blate dobro Božje ime i mene.ja sam na to navikao.ništa im ne zameram. znam da ne znaju što čine. dolazili su da me demoliraju ,skupljali su potpise (čak su korsitili to leto veliku sušu),imali su 500. svojih doušnika u potpisima, da sam ja uzročnik suše. kada sam otišao dole niz močvaru i poveo tog starca uza se pravoslavca i kada sam mu rekao,evo sada ću se pomoliti i Bog će to doneti ,da znaju! i pola sata nakon toga starac je bio svedok na zapadu se pojavio jedan oblačak kao dlan onako beličast bezvodan i ja sam rekao,evo ići ću do sela jer sam u potrebvi,a ti se skloni u kolebu jer će doći dažd,i kada sam došao u selo u zaklon jednog doma u potrebi,dažd je pokrio zemlju da je sve plivalo u vodi.i oni su bili poraženi sa tim peticijama. oni često su imali ovde videti čudesno dejstvo Isusovo ali oni ostaju tvrdi,ovaj narod ogrezao u idolstvo ne može da se probudi.
o čemu mi ovde adrijane pričamo,o veri u Boga ili o veri u crkvu?! i ovo ti zoveš mojom zlonamernom kritikom ili još nekom mržnjom na crkvu?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ја ти лепо кажем да историја коју ви говорите и историја коју ја говорим нису исте. Као што мој Бог и твој Алах нису исто.

Јасно сам написао зашто је дошло до раскола, мада је било још ту политичких игри. Догма је била само завршни ударац у растурању и централизовању власти западне цркве. И шта ја већ нисам говорио о томе? Чак сам много више говорио од вас који мрзите римокатоличку цркву називајући је антихристом, тј. сотонским леглом.

Ја не мрзим римокатолике, поред свега што се дешавало кроз историју коју ви "американци" и безнародни секташи не помињете. Писао сам о страдању православног живља, прогонима, покрштавањима, исламизовању и др., а ти си јавно признао Алаха због кога је огроман број припадника твог народа (кога си се одрекао) масакриран, исламизован и одвођен у раним годинама детињства, да би касније био елитни војник Алаха.


И сад теби није право што ја са Изабелетом говорим у духу хришћанства без прихватања и признавања догми (што си ти учинио као велики екумениста), јер је она тобоже римокатоличка "жигосана". Добро, по вама сам и ја јер не светкујем јеврејску суботу. Зато покушаваш да унесеш немир и расправу између римокатолика и православаца - нечасно као и увек.

Тако си се наводно инересовао за православље, а заправо ти је план био да га попљујеш. Када сам те прозрео, ниси знао шта те је снашло, па си напрасно упао у конфузију. Као што је и Хелен често падала у такве конфузије.

ako crkva i vođe ovo ne stave pod anatemu onda neka ti Bog bude milostiv jer je pisano,ko se sa kurvom veže jedan mu je sud!

Шта ја имам са онима који не чине часно? Нити сам везан њима, нити могу бити. Никада нећу аминовати, нећу ни одржавати. Ни старозаветни пророци нису учествовали у заблудама и гресима, а нису ни напуштали Цркву и Храм. А то што много смета православље, то знам. Смета и неким "православцима" који би да модернизују цркву. Нападате сви заједно, неки од споља, неки изнутра.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Све и да су настале 1054. године независно, твоја од пре 150 има више јереси које су осуђене на Саборима, да било која расправа нема смисла. Јереси су најважније, а ви их имате прегршт. А овамо нападаш Јеховине сведоке, вашу браћу од оснивања. Ја сам мислио да су они опасни, међутим, они су мала деца у односу на лажи и лукавство адвентиста. Уосталом, ја сам о сектама писао уопштено, а да се свака тема затрује суботом, то су сви сведоци. Ту не могу ја да измишљам када се види јасно.

Adriasne, zasto si toliko zapenio?
Ovde nije rec o adventistima, ako je za vajdu, o njima smo mesecima i godinama raspravljali. Ovde je rec o postojanju dveju odvojenih Crkava, Katolickoj i Pravoslavnoj. Sta ti mislis, da li je iskljucenje hirotonisanih episkopa punovaznoi ili nije?
Kada su Delegati Rima iskljucili Pravoslavnu Crkvu, da li je to legitimno ili nije?

Drugo, kada je Kirularije Vaseljenski patrijarh sakupio svoje episkope i iskljucili su Katolivku crkvbu, prema vasim kanonima, moze li iskljuceni ikoga iskljuciti?

Ttrece, posto su obe crkve iskljucene (nadam se da ces reci da i Kiluralijevo iskljucenje vazi) sta se tada desilo sa HIROTONIJOM?
Zar je nisu pomocu obostranog iskljucenja obe izgubile? Moze li iskljuceni zadrzati hirotoniju ili je iskljucenjem automatski gubi? Sta o tome kazu kanoni svetih Sabora i sveti Oci?

Cekamo na odgovor.




Јасно сам написао зашто је дошло до раскола, мада је било још ту политичких игри. Догма је била само завршни ударац у растурању и централизовању власти западне цркве.

Adriane, da li ti ovom izjavom svu krivicu za "RASTURANJE I CENTRALIZACIJU" bacas na SVOJU BRACU KATOLIKE?
DA LI MISLIS DA JE TADASNJI VASELJENSKI PATRIJARH NEVIN?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
mislim da ovde mnogi od vas prisutnih prenebegavate suštinski ono što Bog želi od svoje crkve. čistotu,i svaki kvasac da mora biti po Božjoj strogoj zapovedi izbačen biti van. tako je pos vim crkvma praksa što više ljudi unutar,kesa puna i mir među braćom. lažan mir. Bog prezire tako nadimanje kako pavle kađe jasno za slučaj u korintskoj ckrvi,5,.gl.prva korinćanima i 6.gl. gde upućune kakos e mora postupiti.
mene ne zanimaju svetci i crkveni oi koji su eto bili solidarni i gledali na greh unutar kao nešto što ne treba seći. to je njihova verzija Bog je jasan kao dan.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Kada su Delegati Rima iskljucili Pravoslavnu Crkvu, da li je to legitimno ili nije?

Како је могуће да нам соли памет неко чија је секта настала пре 150 година и ко говори о екуменизму, а сам прихвата плодове екуменизма (признаје Алаха)? То је врхунац лицемерја. А ја нисам запенио, немам ни потребе. Ко је кога искључио и зашто, то остављам вама који се тешите јер сте у секти. Треба вам изговор да би остали тамо. Зато и изврћете историју, пишете глупости, а да не говорим о извртању Библије.

Drugo, kada je Kirularije Vaseljenski patrijarh sakupio svoje episkope i iskljucili su Katolivku crkvbu, prema vasim kanonima, moze li iskljuceni ikoga iskljuciti?

Према НАШИМ канонима? То су апостолски канони којих се држала сва васељена и којих се држи православље још увек (не сви). Ваша секта је изабрала неке каноне који јој се свиђају, а који се не свиђају, са њима се наводно не слаже. По принципу: ово хоћу, ово нећу. Као на пијаци. То довољно говори о свим сектама као што је и ваша и које праве догматику у ходу. Нешто додају, нешто одузимају, нешто им се свиђа, нешто не. И таква једна творевина држи слово апостолској цркви? `Ајде, не падај у конфузију.

Adriane, da li ti ovom izjavom svu krivicu za "RASTURANJE I CENTRALIZACIJU" bacas na SVOJU BRACU KATOLIKE?
DA LI MISLIS DA JE TADASNJI VASELJENSKI PATRIJARH NEVIN?

Искрено? Уопште ме не занима ко је крив, а ко невин. Ја само знам за Каноне и догматику коју ћу држати. То је догматика апостола и првих ученика (црквених отаца) који су својим животом доказали верност и то у време највећих прогона хришћана. Када су људи били истребљивани ако само помену име Господа Исуса. И ти си нашао да сатанизујеш те свеце? Ко сте ви секташи пореклом из америчке забити? Последња црква? Тотално неозбиљно и невероватно да једна таква секта свима држи предавања.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Kada su Delegati Rima iskljucili Pravoslavnu Crkvu, da li je to legitimno ili nije?

Како је могуће да нам соли памет неко чија је секта настала пре 150 година и ко говори о екуменизму, а сам прихвата плодове екуменизма (признаје Алаха)? То је врхунац лицемерја. А ја нисам запенио, немам ни потребе.Ко је кога искључио и зашто, то остављам вама који се тешите јер сте у секти. Треба вам изговор да би остали тамо. Зато и изврћете историју, пишете глупости, а да не говорим о извртању Библије.

Drugo, kada je Kirularije Vaseljenski patrijarh sakupio svoje episkope i iskljucili su Katolivku crkvbu, prema vasim kanonima, moze li iskljuceni ikoga iskljuciti?

Према НАШИМ канонима? То су апостолски канони којих се држала сва васељена и којих се држи православље још увек (не сви). Ваша секта је изабрала неке каноне који јој се свиђају, а који се не свиђају, са њима се наводно не слаже. По принципу: ово хоћу, ово нећу. Као на пијаци. То довољно говори о свим сектама као што је и ваша и које праве догматику у ходу. Нешто додају, нешто одузимају, нешто им се свиђа, нешто не. И таква једна творевина држи слово апостолској цркви? `Ајде, не падај у конфузију.

Adriane, da li ti ovom izjavom svu krivicu za "RASTURANJE I CENTRALIZACIJU" bacas na SVOJU BRACU KATOLIKE?
DA LI MISLIS DA JE TADASNJI VASELJENSKI PATRIJARH NEVIN?

Искрено? Уопште ме не занима ко је крив, а ко невин. Ја само знам за Каноне и догматику коју ћу држати. То је догматика апостола и првих ученика (црквених отаца) који су својим животом доказали верност и то у време највећих прогона хришћана. Када су људи били истребљивани ако само помену име Господа Исуса. И ти си нашао да сатанизујеш те свеце? Ко сте ви секташи пореклом из америчке забити? Последња црква? Тотално неозбиљно и невероватно да једна таква секта свима држи предавања.
apostolska crkva je tako daleko adrijane od mnogih ovde.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
staff upozorenje
ovo je tema o pismima hrvatskoj javnosti koja su razbila pokušaj nametanja svetkovanja nedjelje silom i lukavstvom
od strane rimokatoličke idolopokloničke religije

Već sam ti napisala, o ovome ni jedan razboriti forumaš neće raspravljati, kad nema materijala za suvislu raspravu.
To je tvoj problem, pa je najbolje da ga rješavaš sam. Možda da napišeš pismo Milanoviću ili postaviš temu na hrvatski forum?
Barem ćeš imati odgovor, naravano negativan. Ali, Bože moj, budi uporan...:)


Adrian: И сад теби није право што ја са Изабелетом говорим у духу хришћанства без прихватања и признавања догми (што си ти учинио као велики екумениста), јер је она тобоже римокатоличка "жигосана". Добро, по вама сам и ја јер не светкујем јеврејску суботу. Зато покушаваш да унесеш немир и расправу између римокатолика и православаца - нечасно као и увек.

Ja bih voljela razgovarati o odnosima Katoličke i Pravoslavne Crkve, crkvenom raskolu, razlikama koje postoje ...o svemu što još optrećuje odnose dviju Crkava, ali ne na ovoj temi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
politika nas kršćana je širenje Evanđelja
to znači da mi sa ovosvjetskom politikom nemamo ama baš ništa zajedničko
nadam se da me shvačaš - (kapiraš)
koliko sam ja upoznat, riječ Evanđelja -riječ istine su čuli, vidjeli, čitali mnogi u zg-hr ali nažalost nisu prihvatili

ako znaš neki kontakt od g.milanovića, slobodno reci
da i njemu ponudim rijeć Evanđelja

jer mi neznamo tko če se preobratiti, tko če poslušati, primiti svjetlost i milost od Boga i Krista
 
Natrag
Top