Otovorena pisma javnosti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ја тебе подцењујем, а називаш ме незналицом? Ја сам ти конкретно одговорио, читај пажљивије. Ви имате другачију интерпретацију црквене историје и ту можемо да пишемо било шта, све једно нам је.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
То је већ много пута исписано, не знам шта је поента понављања. Чак твој пајташ говори да је православна црква напустила римокатоличку, што говори колико познаје историју и колико сте способни као секта да човека убедите у глупости и измишљотине. Претпостављам да овим желиш да направиш заваду између римокатолика и православаца на овом форуму јер си приметио да не можете да парирате за неке теме.

Adriane, ne vidim ikakvu potrebu d abi trebao d apredpostavljas bilo kakve neistione, jer ne zelim da s ei8ko svadja i mrzi, nego gde su odgovori na moja pistanja?
-------------------
Лично сам исписао више пута да је Рим увео догму да Дух Свети исходи и из Сина као и из Оца, што је био наводно највећи разлог раскола. Али Рим никада није тврдио да је Исус анђео Михаило као што ви тврдите, већ и даље признаје Сина Божијег да је Бог у телу (Богочовек).

Ponovo Adrian prelazi na neistine i uvrede. Sta mislis Adriane, da je ondasnji Vaseljenski patrijar primio katolivku delegacuju kao bracu, pa ako su nesto i pogresno uciuli, da li bi doslo do rascepa. Svakako da ne bi. Arogantnos i mrznja s aobe strane proizvela je rascem u Crkvi.

Drugo, nikad nisam rekao da je Isus Arhadjel Mihajlo, i tu pokusavas da mi podvalis svoje predpostavke koje su svakako pogresne.
--------------------

Добро знаш да мене не интересују тренутно папа и екуменски патријарси, већ само наука . правилно исповедање вере. За расколе нисмо
криви Изабелета, Гера, Ван Хелсинг, Поел, Пеко, Шарди, Трипо,(...), већ они који су ставили философију изнад апостолског учења и Канона.

Adriane, posto je prvi potez ucinila Katolicka delegacija i iskljucila Istocnu Crkvu, sta mislis, moze li iskljuceni da uzvrati iskljucenje?
------------------------------
Чак и ми овде на форуму показујемо да смо слични расколницима јер се стално нешто препуцавамо, вређамо, унижавамо, чим не извршавамо заповест Христосову да будемо јединствени, сложни, у љубави. Отуда и неке теме које су покушаји да умиримо страсти и заваду. То смо Изабелета и ја схватили. Али некима је заповест о суботи преча од заповести Христове. Јер и када је Јеврејима дао суботу (као Господар суботе), тада је имао намеру да нас (их) уведе у мир (спокој). Међутим, то није уродило плодом, зато у ДРУГОМ ДАНУ нас уводи у мир. Ми тај мир одбацујемо расколима и свађама. Никакав екуменизам ту није у питању, већ Христосова заповест.

Ljudi, pa ovo je za neverovati! Eto svi smo svedoci kako nastupa onaj koji ne zna kako da odgovorti na postavljena pitanja, on onda pocionje da vredja i napada sagovornika. Nije lepo to od tebe Adriane. Kakve veze ima subota sa ovom temom?
-----------------------------

Ја никада нећу прихватити догму да Дух Свети исходи из Сина, али не значи да нећу бити у миру са римокатолицима. Никада нећу бити вегетаријанац (можда) и нећу светковати суботу, али не значи да не могу бити у миру и пријатељству са адвентистима. Ви сами дижете зид судећи нама да смо под "жигом звери" и да сте ви ти "изабрани".


Adriane, pa ni ja nikad necu praznovati prvi radni dan umesto subote, pa ipak mogu da zivim u miru sa svima koji je praznuju.
Adriane, ne dizemo mi zid razdvajanja, vi ste ga pre hiljadu godina podigli i on jos uvek cvrsto stoji.

-----------------

Веома давно сам Драгану рекао да живи у заблуди и то сам покушао да докажем на теми Адвентисти и осталим темама. Колико је успешно било, други ће просудити. Најгоре од свега је када човек мисли да је праведнији, бољи, вернији, часнији од осталих. То се зове ГОРДОСТ. Знамо чија је то карактеристика и од тога сво зло поче.

Slazem se sa tom izjavom, ali Adriane pa ti to neprestano tvrdis i pokusavas da nas ubedis da smo svi na pogresnom putu izuzev tebe. Popravi se! GORDOST i jeste uzrok svih zala.
------------------


Немој да судиш, јер православна црква не осуђује људе као фарисеји у синагоги, већ осуђује дело (чин).

Upravo i ja govorim o delima i ljudima koji su ih pocinili. Ja nikoga ne osudjujem, negot epitam ako imas odgovor.


ADRIANE, KADA CEMO DOBITI ODGOVORE NA PITANJA?
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Zašto gnjaviš Adriana sa odgovorima? Sve si odgovore znao, a naći ćeš ih ponovno na "izvoru". U svojoj izvornoj religiji koju si izdao napustivši je. Nekada si bio vernik i svi su ti odgovori bili dostupni, a sad si jehovin svedok pa su ti ostala samo pitanja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Јеси ли ти стварно толико залуђен или ме правиш блесавим? Добио си одговоре и правиш се ту блесав.

Drugo, nikad nisam rekao da je Isus Arhadjel Mihajlo, i tu pokusavas da mi podvalis svoje predpostavke koje su svakako pogresne.

Тачно, то тврде твоји адвентисти и они из Куле Стражара. Ти си само рекао да су мој Бог и твој Алах исто. Ако је то исто као што ти тврдиш, не би требало да се увредиш јер сам рекао: твој Алах. Исто је то, зар не? Сутра мало.

Ако мислиш на ово:

KO JE U OVOM SLUCAJU CEKVA, A KO SEKTA? KO JE OD KOGA OTPAO I STA SE TADA DESILO SA HRISTOVOM CRKVOM KAO CELINOM?
Posto je za papom vecina, da li je on sa svojom grupom odneo i Vaseljensku Sabornu i Apostolosko Crkvu?


...онда имаш одговор: хоћеш да направиш заваду између православаца и римокатолика. Ја сам твоје лукавство давно схватио и то ми сигурно још ниси опростио. Веома добро знаш став православне цркве, тако да можеш да погледаш ако си заборавио. У Америци човек свашта заборави, чак и веру прађедовску. Бројке не значе ништа, муслимана има 1,6 милијарди, па не значи да су Апостолска Црква, већ јеретичка.

Колико сам само пута писао о Риму и колико сам слика качио, то знају добро они који прате. Зато знам да знаш и ти, и сигуран сам зашто потенцираш на овоме.
Опасан си играч, признајем.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251


Nitko od nikog nije otpao, Crkva se, nažalost, razdjelila po ljudskoj slabosti i grijehu, ali živi i dalje po Božjem milosti i obećanju da je "vrata paklena neće nadvladati." Katolička Crkva je uvijek ispovjedala da je Pravoslavna Crkva sestrinska Crkva s kojom imamo isti temelj - Krista, da smo nazidani na apostolskoj predaji i baštini, jednom rječju da smo najsličnije, makar još potpunog jedinstva nema.


Izabeleta, ja bih voleo da je bilo tako, ali svi vi znate da nije.
Gde pise da se "Crkva razdelilka?" Nigde!
Katolicka delegacija je stvljanjem osude na trbezu u Crkvi iskljucila Istocnu Crkvu. Nisu se ravnopravne crkve samo odvojile, razdelile. Vaseljenski patrijarj sakupio je svoje episkope i uzvratio iskljucenjem Zapadne crkvbe. Da li je bilo tako ili nije?
I ta podela jos uvek stoji.

Izabeleta, verujes li ti da je najveci greh Katolicke crkve bio u tome sto je usvojola Filioque? Da li je zaista zbog toga nastao rascem? Ja ne mislis da je. To je smao jos jedan od mnogobrojnih razloga.

Izabeleta, slazem se sa tobom o uzrioku podele: "Crkva se, nazalost, razdjelila po ljudskoj slabosti i grijehu."
Da su obe strane pokazale hriscanski doh prema svojoj braci hriscanima, do rascepa svakako ne bi doslo.
Od tada, to vise nije ista Crkva, nego kao sot i vi priznajete, dve potpuno odvojene Crkve.



 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Све и да су настале 1054. године независно, твоја од пре 150 има више јереси које су осуђене на Саборима, да било која расправа нема смисла. Јереси су најважније, а ви их имате прегршт. А овамо нападаш Јеховине сведоке, вашу браћу од оснивања. Ја сам мислио да су они опасни, међутим, они су мала деца у односу на лажи и лукавство адвентиста. Уосталом, ја сам о сектама писао уопштено, а да се свака тема затрује суботом, то су сви сведоци. Ту не могу ја да измишљам када се види јасно.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Kako se ono zvaše jedan od glavnih osnivača jehovinih svedoka pa se posle predomislio, uvideo svoju grešku, manio se đavoljih poslova pa istupio iz sekte? Jehovci ga prozvali "najvećim otpadnikom".
`oćel neko od jehovaca da mi odgovori ili moram da surfam po netu?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Неће они, сада се међусобно препиру и свађају, а сви су Милерови и Раселови пулени, а за све те секте ми смо отпадници и имамо "жиг звери", завршићемо у Паклу за кога кажу да не постоји сада јер душе "спавају". Исте јереси су у почетку имали, неке су и даље остале потпуно исте. После су по правцима склепали неке догматике да личе на цркве, а људе преварили са "пророчанствима" и визијама. То раде и дан данас.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Јеси ли ти стварно толико залуђен или ме правиш блесавим? Добио си одговоре и правиш се ту блесав.

Drugo, nikad nisam rekao da je Isus Arhadjel Mihajlo, i tu pokusavas da mi podvalis svoje predpostavke koje su svakako pogresne.

Тачно, то тврде твоји адвентисти и они из Куле Стражара. Ти си само рекао да су мој Бог и твој Алах исто. Ако је то исто као што ти тврдиш, не би требало да се увредиш јер сам рекао: твој Алах. Исто је то, зар не? Сутра мало.

Ако мислиш на ово:

KO JE U OVOM SLUCAJU CEKVA, A KO SEKTA? KO JE OD KOGA OTPAO I STA SE TADA DESILO SA HRISTOVOM CRKVOM KAO CELINOM?
Posto je za papom vecina, da li je on sa svojom grupom odneo i Vaseljensku Sabornu i Apostolosko Crkvu?


...онда имаш одговор: хоћеш да направиш заваду између православаца и римокатолика. Ја сам твоје лукавство давно схватио и то ми сигурно још ниси опростио. Веома добро знаш став православне цркве, тако да можеш да погледаш ако си заборавио. У Америци човек свашта заборави, чак и веру прађедовску. Бројке не значе ништа, муслимана има 1,6 милијарди, па не значи да су Апостолска Црква, већ јеретичка.

Колико сам само пута писао о Риму и колико сам слика качио, то знају добро они који прате. Зато знам да знаш и ти, и сигуран сам зашто потенцираш на овоме.
Опасан си играч, признајем.

Adriane, dobro si pocero. Naveo si moje pitanje, ali nemas hrabrosti da kazes istinu.
Zasto zaobilazis i pricas o meni?
Da nisam ja slucajno krivi i za uzajamna iskljucenja i prokletstva iz godine 1054?

Zar jos uvek verujes da je ta podela sacuvala Vaseljenjsku Sabornu, Apostolsku Crkvu? Kakva li je to Sabornost?
I onda nam ovde drzis prtediku kako ste vi na temelju apostola i crkvenih otaca.
Da ste bili na tim temeljima nikad se ni ne biste razdvajali.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Неће они, сада се међусобно препиру и свађају, а сви су Милерови и Раселови пулени, а за све те секте ми смо отпадници и имамо "жиг звери", завршићемо у Паклу за кога кажу да не постоји сада јер душе "спавају". Исте јереси су у почетку имали, неке су и даље остале потпуно исте. После су по правцима склепали неке догматике да личе на цркве, а људе преварили са "пророчанствима" и визијама. То раде и дан данас.


Ovako reguje svaki onaj koji ne zna kako bi odgovorio na prosta postavljena pitanja, on pocne da bunca kao u snu sta mu na um dodje.
E moj Adriane, preporucio bih ti da malo bolje proucis Crkvenu istoriju, izgleda da si iz nje u skoli dobio keca.

Kada cemo doboti odgovore na moja pitanja?
 
Natrag
Top