Otovorena pisma javnosti

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
A ko kaze da nije tako?Bog Otac je Hristu glava,a Hrist je Crkvi glava,a covek je zeni glava zar tako nepise u bibliji?naravno da pise.

Imam jedostavna pitanja za tebe Brate ako hoces odgovori ako neces opet hvala:

1)zasto su ubili Sv Stefana?

2) zasto mrze pravoslavce-ortodoxe kad svi znaju sta je to ortodox?

3)vec sam ti objasnio da ortodoxna crkva veruje u jednog Boga!zasto nazivas nasu crkvu trojicarskom?

4)ko je tebe ovlastio da ti propovedas svetu tvoje licno misljenje a da nije u skladu apostolske crkve?

5)kao sto sam i dokazao verujemo u jednog Boga Isusa Hrista zasto onda napadas nas kao i JS-ci,Adventisti,pentakosci,protestanti i ostale sekte?a ja znam da ti nisi sektant.

6)tvoje propovedi na Youtube nisu nista znacajno i ja mogu sam da propovedam tamo ali necu jer ja nisam propovednickog soja!ja nikad nisam zeleo da shvate mene a vec bibliju ovde na forumu.Nisam Gord i nezelim da budem veci od brata svog.

Slazem se stobom u mnogome ,vise cim s adventistima ali to ne znaci da cu da zatvorim oci na nijanse.

Pozdrav od Gere.


Pozdrav od Gere.
ZA ADRIJANA:MIKA JE dobrim delom dao komentar,pitanje,odgovor.
samuilo! vrlo dobro adrijane si to poredio. samuilo,da baš samuilo. šta je to bilo značajno kod samila. ako samuilo nije sazdao novu tj.produžio život starom tkivu crkve oda ne znam ko je adrijane! postavio je Bogom narečeno davida,pastira mesto saula pomazao ga i to je to.tu je ta razlika. svetleti,tačno,ali kako. Bog kaže,izbacite stari kvasac iz crkve.to je greh. greh van iz crkve.evo primera. čedomorstvo. da uzmem idolstvo,mnogi neće prihvatiti,ali čedomorstvo je bolji primer .koliko znam,čedomorstvo su osudili obe velike nominalne crkve. sada što su oni to uradili? pa ništa.to nije samuilo. samuilo je ODADRO GLAVNOG "PATRIJARHA" I "PAPU" SAULA tako da čak kad ga je Bog zatekao u žalosti za ovim,ukorio ga je. to znači reći na greh. ne samo reći,već staviti pod anatemu ,srpsko-pravoslavni izraz,izbaciti kvasac van.šta bi se dogodilo ako bi recimo velike crkve izbacile svaku majku i oca danas pod jasnim dokazom čedomorstva,izbacili van. ako neko to ne čini onda jasno je zašto to ne čini i kakva je svrha vike na čedomorstvo,biznis! judina kesa. svako novorođenče ubijeno je minus u kesi,jer krštavaju malu decu,i još naplaćuju krštenje,naplaćuju bezgrešnu krv .samo jednu paru ako uzmete za to,to je taka hula kaka se opisati ne može. dakle,ako bi izbacili sve van to znači nema ni naplate dažbina sveštenika ,onda crkve će dobiti 99 .posto manje vernika. u banci "svetoga duha " recimo nastaće totalni monetarni kolaps!!!to se naravno ne sme dogoditi.i priči je kraj. šta je cilj crkve banka, ne nebo!!da ne propadne banka ne ljudska duša! ne Reč Božja.- samuilo je onda trebao da ostavi saula,glavnog papu ,zar ne? na kraju što je to bilo sa ilijem? rekao je nemojte deco moja,i kraj priče,mesto anateme,malo lepih unilnih reči,nemojte deco moja! dakle,ispravka,ovde se kaže,isravka je pun mržnje samo govori na ljude ovo -ono,ili na greh,itd. ali ako svak zaćuti,Bog kaže kamenje će progovoriti,tada kad nebo i zemlja bude prevrtana biće kasno! kako je završio ilije,snaha i kaka je poruka u novorođenoj bebi bila u njenom imenu,budući je ime bilo velikog značenja ,ovaj put Bog je poslao jasno ispisano značenje na rođenoj bebi za svu naciju Božju,ihavod-svrši se,ili odstupi slava Božja od izraela. onda ako je slava Božja odstupila kao kod ahana i isusa navina jedan čas zbog proklete sakrivene stvari onda svaki puta je isto.samo što je za razliku od ilija ahan bio isečen pred narodom. ako je greh unutar slava Božja je davno otišla. a crkva ima samo još da ponudi banku svetoga duha ,i ništa više,ne i večni život unutar.unutar je smrt.gde Bog odstupi unutar je smrt i samo još jedan tračak svetlosti ,zapis otkrivenja 18:_IZAĐI IZ NJE,NARODE MOJ!
GERO,JA DOBRO POZNAJEM UČENJE CRKVE BIO SAM UNUTAR.SVAKO IZRAŽAVANJE KRŠTENJA BEZ imena Isus je trojstvo. čak i kod jehovinih svedoka,i ako ginu da dokažu da ne veruju u izražaj trojstva. ptica ima svoj rep. zmaj ubija repom.onda to jedno drugo pokazuje i razobličuje. ako člitaš s mo avgustina postnikejce,videćeš u njihovim izveštajima što je desilo se tamo na nikeji kroz zamenu krštenja u ime Isusa u titule! svi većinski su rekli ne znajuć ni smisao čak rečenog da se darovi duha više ne nalaze u crkvi. dovoljan dokaz propasti crkve. teologija je zamenula vođstvo svetoga Duha. manjina je bila gonjena,proglašavana đavolima zbog imena Isus i darova koji su i dalje bili prisutni!
postavio sam temu originalni izražaj svetoga duha. ako to crkva nema danas,a nema očito onda ne čudi hiljadama učenja na zemlji. seme zla je posejano u nikeji,sotona je postavio svoje prestolje unutar crkve ,govor pergamskoj ckrvi,čitaj proroštvo Isusa za doba crkve i od tada crkva je išla na cepanje i deobu i haotična učenja.
sav haos nastaje kada se odrine vođstvo svetoga Duha. to se dogidilo u nikeji.ako neko ne zna kako je sotona postavio unutar svoje prestolje,neka ode u tajnu Velikog vavilona u smisaonost husove i nimrodove religije pod kulom,koju je Bog razbio! sve je počelo tamo pričom o trojstvu. prvi put ,čak istoirja to zna,narodi na zemlji su počeli štovati mesto jednog Boga ,trojednog.inicijator te pobune je bio hus,nojev unuk,sin prokletog hama. od prokletog dolazi proklestvo. hus je samoproglašeni tumač boga bio. iz toga rođeni su dalje svi paganizmi.
što se tiče propovedi vreme će reći svoje. one su namenjene malom broju ljudi. nisu popularne ali mnogi će se jednom zateći kao u zamci unutar otkrivene Reči. niti sam gord tamo niti me to zanima. što sam dobio i čak kako sam dobio tako sam rekao i tako sam činio. da nisam pitan ,ni ovolko ne bih iznosio.ja na kraju znam da je moj autoritet nikakav i ne brinem o tome,da ću nekog povući u misao da sam gord.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
meni vaše izjave - komentari- odgovori na postavljenu temu izgledaju
kao DEBELO spamanje
pričekajmo urednika da vidimo što će reći
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
meni vaše izjave - komentari- odgovori na postavljenu temu izgledaju
kao DEBELO spamanje
pričekajmo urednika da vidimo što će reći
Bolje ga ne cekaj jer kako videh na ranijim postovima urednik ti je sve rekao.

ZA ADRIJANA:MIKA JE dobrim delom dao komentar,pitanje,odgovor.
samuilo! vrlo dobro adrijane si to poredio. samuilo,da baš samuilo. šta je to bilo značajno kod samila. ako samuilo nije sazdao novu tj.produžio život starom tkivu crkve oda ne znam ko je adrijane! postavio je Bogom narečeno davida,pastira mesto saula pomazao ga i to je to.tu je ta razlika. svetleti,tačno,ali kako. Bog kaže,izbacite stari kvasac iz crkve.to je greh. greh van iz crkve.evo primera. čedomorstvo. da uzmem idolstvo,mnogi neće prihvatiti,ali čedomorstvo je bolji primer .koliko znam,čedomorstvo su osudili obe velike nominalne crkve. sada što su oni to uradili? pa ništa.to nije samuilo. samuilo je ODADRO GLAVNOG "PATRIJARHA" I "PAPU" SAULA tako da čak kad ga je Bog zatekao u žalosti za ovim,ukorio ga je. to znači reći na greh. ne samo reći,već staviti pod anatemu ,srpsko-pravoslavni izraz,izbaciti kvasac van.šta bi se dogodilo ako bi recimo velike crkve izbacile svaku majku i oca danas pod jasnim dokazom čedomorstva,izbacili van. ako neko to ne čini onda jasno je zašto to ne čini i kakva je svrha vike na čedomorstvo,biznis! judina kesa. svako novorođenče ubijeno je minus u kesi,jer krštavaju malu decu,i još naplaćuju krštenje,naplaćuju bezgrešnu krv .samo jednu paru ako uzmete za to,to je taka hula kaka se opisati ne može. dakle,ako bi izbacili sve van to znači nema ni naplate dažbina sveštenika ,onda crkve će dobiti 99 .posto manje vernika. u banci "svetoga duha " recimo nastaće totalni monetarni kolaps!!!to se naravno ne sme dogoditi.i priči je kraj. šta je cilj crkve banka, ne nebo!!da ne propadne banka ne ljudska duša! ne Reč Božja.- samuilo je onda trebao da ostavi saula,glavnog papu ,zar ne? na kraju što je to bilo sa ilijem? rekao je nemojte deco moja,i kraj priče,mesto anateme,malo lepih unilnih reči,nemojte deco moja! dakle,ispravka,ovde se kaže,isravka je pun mržnje samo govori na ljude ovo -ono,ili na greh,itd. ali ako svak zaćuti,Bog kaže kamenje će progovoriti,tada kad nebo i zemlja bude prevrtana biće kasno! kako je završio ilije,snaha i kaka je poruka u novorođenoj bebi bila u njenom imenu,budući je ime bilo velikog značenja ,ovaj put Bog je poslao jasno ispisano značenje na rođenoj bebi za svu naciju Božju,ihavod-svrši se,ili odstupi slava Božja od izraela. onda ako je slava Božja odstupila kao kod ahana i isusa navina jedan čas zbog proklete sakrivene stvari onda svaki puta je isto.samo što je za razliku od ilija ahan bio isečen pred narodom. ako je greh unutar slava Božja je davno otišla. a crkva ima samo još da ponudi banku svetoga duha ,i ništa više,ne i večni život unutar.unutar je smrt.gde Bog odstupi unutar je smrt i samo još jedan tračak svetlosti ,zapis otkrivenja 18:_IZAĐI IZ NJE,NARODE MOJ!
GERO,JA DOBRO POZNAJEM UČENJE CRKVE BIO SAM UNUTAR.SVAKO IZRAŽAVANJE KRŠTENJA BEZ imena Isus je trojstvo. čak i kod jehovinih svedoka,i ako ginu da dokažu da ne veruju u izražaj trojstva. ptica ima svoj rep. zmaj ubija repom.onda to jedno drugo pokazuje i razobličuje. ako člitaš s mo avgustina postnikejce,videćeš u njihovim izveštajima što je desilo se tamo na nikeji kroz zamenu krštenja u ime Isusa u titule! svi većinski su rekli ne znajuć ni smisao čak rečenog da se darovi duha više ne nalaze u crkvi. dovoljan dokaz propasti crkve. teologija je zamenula vođstvo svetoga Duha. manjina je bila gonjena,proglašavana đavolima zbog imena Isus i darova koji su i dalje bili prisutni!
postavio sam temu originalni izražaj svetoga duha. ako to crkva nema danas,a nema očito onda ne čudi hiljadama učenja na zemlji. seme zla je posejano u nikeji,sotona je postavio svoje prestolje unutar crkve ,govor pergamskoj ckrvi,čitaj proroštvo Isusa za doba crkve i od tada crkva je išla na cepanje i deobu i haotična učenja.
sav haos nastaje kada se odrine vođstvo svetoga Duha. to se dogidilo u nikeji.ako neko ne zna kako je sotona postavio unutar svoje prestolje,neka ode u tajnu Velikog vavilona u smisaonost husove i nimrodove religije pod kulom,koju je Bog razbio! sve je počelo tamo pričom o trojstvu. prvi put ,čak istoirja to zna,narodi na zemlji su počeli štovati mesto jednog Boga ,trojednog.inicijator te pobune je bio hus,nojev unuk,sin prokletog hama. od prokletog dolazi proklestvo. hus je samoproglašeni tumač boga bio. iz toga rođeni su dalje svi paganizmi.
što se tiče propovedi vreme će reći svoje. one su namenjene malom broju ljudi. nisu popularne ali mnogi će se jednom zateći kao u zamci unutar otkrivene Reči. niti sam gord tamo niti me to zanima. što sam dobio i čak kako sam dobio tako sam rekao i tako sam činio. da nisam pitan ,ni ovolko ne bih iznosio.ja na kraju znam da je moj autoritet nikakav i ne brinem o tome,da ću nekog povući u misao da sam gord.
Ja neznam o kakvom trojstvu ti pricas?Pravoslavci veruju u jednog Boga koji se ovaplotio kroz Mariju devu i postao covek
! Bog koji je rodjen zenom po volji Duha svetoga koji je i inicijator rodjenja koji se sam ovaplotio jer je Bog.zato ga i nisu razumeli jer kako da shvate da je Bog sve silni i da moze da se materijalizuje u sta hoce,zar to nisu cinili i andjeli?od koji se rodise dzinovi do potopa u stvari pali andjeli.Kad su mogli onio da se materijalizuju zasto nije mogao Bog svemoguci?

Pravoslavci nisu advetisti,a ti si protivnik najstarije Isusove crkve ortodosne!prva crkva koja je sastavljena je u jerusalimu bas ortodoksna,ma koliko se ti protivio bratko.

U tvoj video tube verujes samo ti i niko vise.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
da
jasno i glasno je rekao
da imam jednaka prava kao i svi drugi
da sam isto tako i zaštičen kao i svi drugi

hoče li nam urednik to i dokazati
vjerujem da hoče

zato i dalje strpljivo čekam

da ste pisali bilo šta o temi, makar i pobliže nebi "a" rekao
samo trpate i zatrpavate bespotrebno

znamo svi da ovo nije slučajno
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
A istina baš je fina te je k'o turbina; kad' pokreće još okreće da te život sreće! Koga sretne, neće da ga smetne; vaskrsenje, tad' je pošteđenje. Ali - "ali", neka ne budali, jer od laži, javljaju se draži. I Pavle je u Atini, da služi istini, ta bio razdražen, ali, eh, i blažen (Dela 17,16)! Ali "eh", nije i podsmeh; od šereta, nema ti tereta! :) Jer je Pavle, živ iš'o odavle; s' ovog Sveta, ode k'o kometa, a obraćen, biće i isplaćen: na Dan Mog Dolaska, mrtva je opaska! Kad' je mrtva ona, živ nije Sotona; vaskrsenje, tada je pečenje (Jovan 6,39; Otkrivenje 20,5.6)! Jer tad' đavo, prolazi rđavo, a rđavo, jeste i čađavo (bome i buđavo, a od buđi, ta biva i luđi), te u gnevu, biće u podnevu...

A sad' za istinu, da laž pusti dizginu, po Biblijskom tekstu, nek' nisi u nekstu (next-u)! Jer tada sledeći, jesi i žmureći; tada sa replikom, jesi i sa dikom, al' u tom ponosu, dobiješ po nosu, jerbo na Dan Suda, gineš kao luda!

A istina, dolazi od Sina, da od Crkve, ne bi bilo mrkve! Jer istina, samo je turbina; ko je nema, nek' ga drži trema! Kontinuitet, jeste kvalitet; al' u laži, i sam đavo važi (i on je, od početka, radi Božjeg Imetka, u kontinuitetu, ali pravi štetu!)! Dakle sam (kontinuitet...), ta jeste i sram (...nije kvalitet); bez istine, i prejemstvo gine! A od Apostola, da ne bude bola, ista priča - ta razum veliča! Jerbo vuci, nisu i u muci, jer uđoše, te mnogi zađoše (!!!):

20:29 Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
20:30 I između vas samih postaće ljudi KOJI ĆE GOVORITI IZVRNUTU NAUKU da odvraćaju učenike za sobom.

Dela 20.

KONTINUITET, ALI U ISTINI, jeste kvalitet, da budemo fini:

...da "...znaš kako treba živeti u domu Božijem, koji je CRKVA BOGA ŽIVOGA, STUP_I_TVRĐA_ISTINE."


1. Timoteju (da izbavimo Pompeju!) 3,15 (da nisi "u šesnaest"), da kad' Zbori Mesija, vidimo i Lesija (a on kad' se vraća, račune ne plaća, jer kad' stigne Kući, neće da se prući! :))


Zato sad' reforma, nek' bude enorma, da bez laži, đavo se razdraži (kada se razdraži, jeste nešto draži, al' od njega, ta ništa ne traži :))!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919



"Где је да је ко, нека се подвизава: венац се даје, не по месту, него по делима"

D


Dobro Adriane,

kako ti objasnjavas sledeci slucaj:

Godine 1054 desio se raskol tj obostrano iskljucenje Pravoslavne crkve i Katolicke.

Pravoslavci osudjuju zapad tj Katolicku crkvu da je otpala od CERKVE, a katolici to isto tvrde za Pravoslavnu.

KO JE U OVOM SLUCAJU CEKVA, A KO SEKTA? KO JE OD KOGA OTPAO I STA SE TADA DESILO SA HRISTOVOM CRKVOM KAO CELINOM?
Posto je za papom vecina, da li je on sa svojom grupom odneo i Vaseljensku Sabornu i Apostolosko Crkvu?

Unapred zahvaljujem na preciznom odgovoru





То је већ много пута исписано, не знам шта је поента понављања. Чак твој пајташ говори да је православна црква напустила римокатоличку, што говори колико познаје историју и колико сте способни као секта да човека убедите у глупости и измишљотине. Претпостављам да овим желиш да направиш заваду између римокатолика и православаца на овом форуму јер си приметио да не можете да парирате за неке теме.

Лично сам исписао више пута да је Рим увео догму да Дух Свети исходи и из Сина као и из Оца, што је био наводно највећи разлог раскола. Али Рим никада није тврдио да је Исус анђео Михаило као што ви тврдите, већ и даље признаје Сина Божијег да је Бог у телу (Богочовек).

Добро знаш да мене не интересују тренутно папа и екуменски патријарси, већ само наука . правилно исповедање вере. За расколе нисмо криви Изабелета, Гера, Ван Хелсинг, Поел, Пеко, Шарди, Трипо,(...), већ они који су ставили философију изнад апостолског учења и Канона.


Чак и ми овде на форуму показујемо да смо слични расколницима јер се стално нешто препуцавамо, вређамо, унижавамо, чим не извршавамо заповест Христосову да будемо јединствени, сложни, у љубави. Отуда и неке теме које су покушаји да умиримо страсти и заваду. То смо Изабелета и ја схватили. Али некима је заповест о суботи преча од заповести Христове. Јер и када је Јеврејима дао суботу (као Господар суботе), тада је имао намеру да нас (их) уведе у мир (спокој). Међутим, то није уродило плодом, зато у ДРУГОМ ДАНУ нас уводи у мир. Ми тај мир одбацујемо расколима и свађама. Никакав екуменизам ту није у питању, већ Христосова заповест.

Ја никада нећу прихватити догму да Дух Свети исходи из Сина, али не значи да нећу бити у миру са римокатолицима. Никада нећу бити вегетаријанац (можда) и нећу светковати суботу, али не значи да не могу бити у миру и пријатељству са адвентистима. Ви сами дижете зид судећи нама да смо под "жигом звери" и да сте ви ти "изабрани".


Веома давно сам Драгану рекао да живи у заблуди и то сам покушао да докажем на теми Адвентисти и осталим темама. Колико је успешно било, други ће просудити. Најгоре од свега је када човек мисли да је праведнији, бољи, вернији, часнији од осталих. То се зове ГОРДОСТ. Знамо чија је то карактеристика и од тога сво зло поче.

ZA ADRIJANA:MIKA JE dobrim delom dao komentar,pitanje,odgovor.
samuilo! vrlo dobro adrijane si to poredio. samuilo,da baš samuilo. šta je to bilo značajno kod samila. ako samuilo nije sazdao novu tj.produžio život starom tkivu crkve oda ne znam ko je adrijane! postavio je Bogom narečeno davida,pastira mesto saula pomazao ga i to je to.tu je ta razlika. svetleti,tačno,ali kako. Bog kaže,izbacite stari kvasac iz crkve.to je greh. greh van iz crkve.evo primera. čedomorstvo. da uzmem idolstvo,mnogi neće prihvatiti,ali čedomorstvo je bolji primer .koliko znam,čedomorstvo su osudili obe velike nominalne crkve. sada što su oni to uradili? pa ništa.to nije samuilo. samuilo je ODADRO GLAVNOG "PATRIJARHA" I "PAPU" SAULA tako da čak kad ga je Bog zatekao u žalosti za ovim,ukorio ga je. to znači reći na greh. ne samo reći,već staviti pod anatemu ,srpsko-pravoslavni izraz,izbaciti kvasac van.šta bi se dogodilo ako bi recimo velike crkve izbacile svaku majku i oca danas pod jasnim dokazom čedomorstva,izbacili van. ako neko to ne čini onda jasno je zašto to ne čini i kakva je svrha vike na čedomorstvo,biznis! judina kesa. svako novorođenče ubijeno je minus u kesi,jer krštavaju malu decu,i još naplaćuju krštenje,naplaćuju bezgrešnu krv .samo jednu paru ako uzmete za to,to je taka hula kaka se opisati ne može. dakle,ako bi izbacili sve van to znači nema ni naplate dažbina sveštenika ,onda crkve će dobiti 99 .posto manje vernika. u banci "svetoga duha " recimo nastaće totalni monetarni kolaps!!!to se naravno ne sme dogoditi.i priči je kraj. šta je cilj crkve banka, ne nebo!!da ne propadne banka ne ljudska duša! ne Reč Božja.- samuilo je onda trebao da ostavi saula,glavnog papu ,zar ne? na kraju što je to bilo sa ilijem? rekao je nemojte deco moja,i kraj priče,mesto anateme,malo lepih unilnih reči,nemojte deco moja! dakle,ispravka,ovde se kaže,isravka je pun mržnje samo govori na ljude ovo -ono,ili na greh,itd. ali ako svak zaćuti,Bog kaže kamenje će progovoriti,tada kad nebo i zemlja bude prevrtana biće kasno! kako je završio ilije,snaha i kaka je poruka u novorođenoj bebi bila u njenom imenu,budući je ime bilo velikog značenja ,ovaj put Bog je poslao jasno ispisano značenje na rođenoj bebi za svu naciju Božju,ihavod-svrši se,ili odstupi slava Božja od izraela. onda ako je slava Božja odstupila kao kod ahana i isusa navina jedan čas zbog proklete sakrivene stvari onda svaki puta je isto.samo što je za razliku od ilija ahan bio isečen pred narodom. ako je greh unutar slava Božja je davno otišla. a crkva ima samo još da ponudi banku svetoga duha ,i ništa više,ne i večni život unutar.unutar je smrt.gde Bog odstupi unutar je smrt i samo još jedan tračak svetlosti ,zapis otkrivenja 18:_IZAĐI IZ NJE,NARODE MOJ!

Немој да судиш, јер православна црква не осуђује људе као фарисеји у синагоги, већ осуђује дело (чин). Православна црква је јасно осудила и даље осуђује чедоморство, тачније плаче над овим што се дешава данас. Не може црква избацивати насумице док се не докаже и док сам верник јавно не одбаци ауторитет Христоса и Цркве. Сви ми грешимо, тако да ће и ти млади људи који не знају шта раде лако могуће ући у покајање и опрост. То само Господ зна.

Осудити чин и човека је различита ствар. Ако ја осуђујем разне науке овде које уводе новине, јереси и саблазни, не значи да осуђујем те људе преко којих саблазни долазе. То је улога Господа, јер Господ каже: ОСВЕТА ЈЕ МОЈА. Можда ће неки јеретик одбацити своју јерес, као што сам и ја одбацио неке своје јереси. Јер било је ситуација када сам умислио да сам Богом дан да сведочим за себе. Чини ми се да и ти тако радиш сада. Наша верност и служба није да сведочимо за себе, већ понизно за Господа.


PRAVOSLAVNA BRACA ''ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ''
Πέμπτη, 12 Απριλίου 2012

Патријарх Иринеј: Чедоморство је највећи злочин





БЕОГРАД – Патријарх српски Иринеј оценио је данас да је чедоморство „највећи злочин овог века” и позвао хришћане да чувају светињу брака јер је она основ здраве и честите породице.

Чедоморство, највећи злочин овога века, као куга се шири у нашем народу. Страшно је и помислити да пола милиона нерођене деце сваке године бива лишено живота, не угледавши светлост дана. Супружници, имајте на уму речи Господње: 'Не убиј, јер ко убије, биће крив суду'“
, рекао је патријарх у Ускршњој посланици.

Иринеј је рекао да верници треба да, поводом празника Ускрса, поздраве мајке које даноноћно бдију над колевкама своје деце, као и болесне, презрене, понижене и утамничене, све раднике и учитеље, али и прогнане и изгнане са својих огњишта.

„Непрестано се молимо васкрслом Христу за нашу браћу и сестре на Косову и Метохији. Молимо их да никада не клону духом и да остану верни својој православној вери на свом и нашем прадедовском огњишту”, навео је патријарх Иринеј у Патријаршијском двору у Београду.

У Ускршњој посланици, поглавар СПЦ навео је да тај велики празник обавезује сваког човека да чува људско достојанство и живот проводи у пуном осећању одговорности.

„Дужности које обављамо - било да смо у дому, у пољу, у фабрици за машином, као учитељи и васпитачи, као свештенослужитељи и проповедници Истине, као државници и челници овога народа, да их обављамо ваљано и одговорно”, рекао је он.

Иринеј је оценио да је Ускрс прилика да људи науче да разликују добро од зла, привремено од вечног, „непропадљиво од пропадљивог”, као и то да је тај празник доказ да је човек створен за вечност и бесмртност, а не за пролазност.

„Разуме се, у животу ћемо доживети многе невоље, неправде и жалости. Али знајмо да Господ - уколико смо са њим, и највећу жалост претвара у радост”, рекао је патријарх Иринеј.

Говорећи о предстојећем Ускрсу, Иринеј је рекао да је то празник над празницима и радост која „није дата од овога света” и чије постојање не зависи од власти и вољи људи већ од „свемогуће воље и силе Божје”.

„Негде је записано да човек почиње да умире истог дана када се и роди. Али почиње да истога дана васкрсава за живот вечни када прима Христа као свога спаситеља и господа, то јест, када почне живети животом по Христу... Да бисмо јеванђелски живели, драга браћо и сестре, потребно је да се наоружамо свеоружјем Божјим, да се обучемо у оклоп правде а, поврх свега, да се обучемо у љубав, која је свеза савршенства”, рекао је патријарх Иринеј.

Бета
објављено: 12.04.2012

Колико видим, ти и даље одбацујеш Три Сведока (Тројство), што је свакако јерес са запада и са истока од оних који не признају да је Исус Син Божији - Бог у телу. То су веома јасни показатељи да ли смо на правом Путу. Ако непријатељ Христоса говори нешто супротно, онда то никако не смемо пригрлити.


Ваља се молити да се свештеници врате Христосу, да одбаце материјализам, јереси и др., никако одмах да се секташи. Својим примером ваља показати праву светлост, а онда ће други видети и поправљати се или нас избацивати ако им толико смета светлост. Тако су многи светитељи чинили. Због исповедања вере били прогоњени, али никада нису секташили и сведочили за себе. Ако ваља да изађемо из "Вавилона", то значи да одбацимо јереси и материјализам, површно хришћанство и сујеверје, не да буквално секташимо. Или чак да физички напутимо локацију где се зло дешава, где се напада на Свеца Израиљевог.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Mika: Pravoslavci osudjuju zapad tj Katolicku crkvu da je otpala od CERKVE, a katolici to isto tvrde za Pravoslavnu.

KO JE U OVOM SLUCAJU CEKVA, A KO SEKTA? KO JE OD KOGA OTPAO I STA SE TADA DESILO SA HRISTOVOM CRKVOM KAO CELINOM?
Posto je za papom vecina, da li je on sa svojom grupom odneo i Vaseljensku Sabornu i Apostolosko Crkvu?

Nitko od nikog nije otpao, Crkva se, nažalost, razdjelila po ljudskoj slabosti i grijehu, ali živi i dalje po Božjem milosti i obećanju da je "vrata paklena neće nadvladati." Katolička Crkva je uvijek ispovjedala da je Pravoslavna Crkva sestrinska Crkva s kojom imamo isti temelj - Krista, da smo nazidani na apostolskoj predaji i baštini, jednom rječju da smo najsličnije, makar još potpunog jedinstva nema.
Papa je poglavar Katoličke Crkve. Pravoslavna Crkva ima drugačije uređenu hijerarhiju. I ti to dobro znaš.:)



Adrian: To je već mnogo puta ispisano, ne znam šta je poenta ponavljanja. Čak tvoj pajtaš govori da je pravoslavna crkva napustila rimokatoličku, što govori koliko poznaje povijest i koliko ste sposobni kao sekta da čovjeka ubedite u gluposti i izmišljotine. Pretpostavljam da ovim želiš da napraviš zavadu između rimokatolika i pravoslavaca na ovom forumu jer si primijetio da ne možete parirate za neke teme.

To sam i ja pomislila. :dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Bolje ga ne cekaj jer kako videh na ranijim postovima urednik ti je sve rekao.

Ja neznam o kakvom trojstvu ti pricas?Pravoslavci veruju u jednog Boga koji se ovaplotio kroz Mariju devu i postao covek
! Bog koji je rodjen zenom po volji Duha svetoga koji je i inicijator rodjenja koji se sam ovaplotio jer je Bog.zato ga i nisu razumeli jer kako da shvate da je Bog sve silni i da moze da se materijalizuje u sta hoce,zar to nisu cinili i andjeli?od koji se rodise dzinovi do potopa u stvari pali andjeli.Kad su mogli onio da se materijalizuju zasto nije mogao Bog svemoguci?

Pravoslavci nisu advetisti,a ti si protivnik najstarije Isusove crkve ortodosne!prva crkva koja je sastavljena je u jerusalimu bas ortodoksna,ma koliko se ti protivio bratko.

U tvoj video tube verujes samo ti i niko vise.
za video ne brini,ima onih koji dobro razumeju istinu unutar!! on je namenjen onima koje Bog vidi.
ostavi ga po strani,ako te opterećuje taka vrsta propovedi.zar je to problem. i čekaj Božji sud.
pitaš o kakom trojstvu,i spominješ prvu crkvu? pa prva crkva je jako lako raspoznatljiva. ako ti misliš da porediš pravoslavnu crkvu sa prvom crkvom apostolskom,prijatelju onda si otišao hiljadu km od istine.
no ti tako nastavi verovati.to je tvoj izbor. ja ti nisam neprijatelj. to je lično tvoje pravo. inače svaki duh koji ne ispoveda da je Bog došao u telu je antihristov. prema tome proveri učenje unutar crkve.većina trojočara ima učenje o Bogu sinu u telu ali ne da je Bog Otac došao u telu Isus Hrista,to menja sauštinu.inače po trojičarskom proveravanju duhova niko nije antihrist onda .čak ni rimski papa ne dolazi u opseg take provere. ali ako s e uzme apostolsko verovanje o jedno jedinom Bogu koji je došao u telu antihrista ima kolko oćeš.

ZA ADRIJANA:
TO ŠTO SI REKAO JE VELIKA ZABLUDA . IZBACITE KVASAC VAN JASNA JE ZAPOVEST. ako misliš da je ilije bio ispravan onda čitaj kakav saldo je takog karanja bio!! ihavod! to je saldo. karanje je odstranjenje grešnika van tela crkve. reći na grešku a ne rešiti problem onog ko greši je posao ilija.Bog je strogo protiv toga. ja sam jasan bio. dokaz da je čedomorstvo okarakterisano kako je okarakterisano je zbog kese,ne zbog Reči. jer provera je prosta. za takav greh samo jedan je način ,van izvan tela crkve. nakon pokajanja,kada se telo takog preda sotoni na mučenje tela,oni mogu da se vrate i da sede u zadnjem delu crkve jasno odvojeni i da čekaju ili Božju objavu kao kod slučaja david preko natana,ili sud Božji,treće nema!!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не знам ко је у заблуди, стварно: неко ко за себе тврди да је пророк Божији или неко ко вади балван из свог ока (говори о лошем поступању у цркви световној). Од самог почетка су хришћане избацивали из синагога, а затим прогањали у самој цркви. Нико није напуштао цркву сем оних који су оснивали своје секте. Прогоњени светитељи су живели у забаченим црквицама, пустињама и др., али пошто им се не нађе јерес, нико им ништа није могао. Могли су само да их оптужују и прогоне. Зато су ти људи с правом светитељи и њихове мудрости и данас се читају, а корумпирани философи се не помињу, сем у лошем контексту.

Избацити јеретика и оног који јавно пропагира нешто противно Христосовој заповести је исправно. Ако и неко штити те лоше људе, на његову главу. Свакоме се нуди шанса за покајање, ако га нема онда следи искључење. Постоји начин успостављен још од апостола. Ако се неко оглуши о то, опет на његову главу. Као што сам рекао, и у Старом завету нико није заобилазио Храм само зато што су свештеници (и људи) искварени. Бог је увек подизао неког пророка да људе дозове памети. То важи и за садашње свештенство. Увек мора да постоји нада. На нама је да својим примером држања постидимо преступнике не би ли се покајали. Ако им сметамо, онда ћемо бити као они светитељи гоњени.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ariane, i ja s tobom pokusavam da zivim u miru, ali umesto mira sa tvoje strane, ti me jednako napadac, izazivas i podcenjujes.
Daj pokazi na delu to sto pricas. A Gde su odgovori. Adriane, znamo mi d aje napad najjaca odbrana za neznalice, ali daj makar pokusaj.
 
Natrag
Top