Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bog deluje kroz svoje principe, sotona kroz svoje.

Bog nikad neće delovati kroz okultizam jer ga je sam osudio.

Nisam znao da je Bog, koji je osudio okultizam, delovao tako što je "dozvolio" osuđenu praksu Williamu Milleru. Po vama znači Bog sam sebi skače u stomak. Interesantno.

Inače, da li je vama poznato kako sotona deluje, i šta mu je zaštitni znak? Sumnjam da to znate. Jer da znate ne bi ste se tako lako povinovali "sestri" i "malom svetlu".

Zaštitni znak mu je to da ljudima govori: "Zašto da ne" i to potvrđuje citiranjem pisma (naravno nakon što je pismo nastalo) stavljajući Bogu u usta ono što Bog nikada nije rekao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nisam znao da je Bog, koji je osudio okultizam, delovao tako što je "dozvolio" osuđenu praksu Williamu Milleru.

A šta su vjerovali apostoli da će Isus biti car u Jerusalimu i da će zbaciti Rimljane.

Po vama znači Bog sam sebi skače u stomak.

Vama je bog stomak. Što se vidi po mnogim popovima.

Inače, da li je vama poznato kako sotona deluje, i šta mu je zaštitni znak?

Vrlo važno, sve od čega čovjek napravi magiju je sotonino oružje, to je čak bio i zavjetni kovčeg.

Zaštitni znak mu je to da ljudima govori: "Zašto da ne"

To je baš vaš znak. Biblija kaže ne jedi svinjetinu, a vama sotona "zašto da ne". I tako sve drugo.

i to potvrđuje citiranjem pisma (naravno nakon što je pismo nastalo) stavljajući Bogu u usta ono što Bog nikada nije rekao.

Samo za razliku od Isusa ti nemaš odbranu u Pismu, ti možeš samo kao kušač da citiraš Pismo, ali dalje ne možeš, ne možeš da obraniš ono što se tebi da citirano iz Biblije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Bog nikad neće delovati kroz okultizam jer ga je sam osudio.

A deluje kroz "numerologiju"??? Sam si ovde izvodio racunice. Tvrdis da Bog otkriva istinu i preko "velike piramide" racunicama. Ko je ovde onda dvolican!?

Naravno da Bog koristi i okultne rekvizite, primer je tamjan, primer je Mojsijev stap kojeg su imali i egipatski vracevi, primer su i astrolozi koji nisu osudjeni u bibliji, primer je znak na Kainu koji je Bog nacinio a koji je bio neki vid zastite koju su drugi pagani mogli prepoznati jer im je bilo poznato okultno, primer je i "voda prokletstva" u Starom Zavetu koja je zapravo bila "sveta vodica".. I onda vi kazete da se mi "bavimo vracanjem"..

Nista vi ne razumete, um vam je zatvoren u okvirima tumacenja vase sekte..

Nisu problem "rekviziti" uopste, problem je da li su rekviziti upotrebljeni u sluzbi Boga ili sotone.. Postoje nijanse koje to odredjuju..

Dakle, nije neko od djavola zato sto koristi slicne rekvizite koje koriste i sotonine sluge, nego je od djavola ako ljude svojim delovanjem ne upucuje na Crkvu Bozju, ako ne uci pokajanju i ako za svoje usluge trazi novac.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
DARTHSHONE

U bibliji nije zabranjeno računanje vremenskih proročanstava, jer je to činio i Danilo, i Jovan u otkrivenju.

Danilo recimo kaže z jedno biblijsko vremensko proročanstvo "JA IZRAČUNAH BROJ GODINA.."

A u otkrivenju Jovan savetuje da se izračuna numerička vrednost imena zveri "KO IMA UMNEKA IZRAČUNA BROJ ZVERI I IMENA NJEZINA"

Što se tiče Ellen White, Bog je svojoj novozavetnoj crkvi u starom zavetu obećao proročki dar, a Hristos i apostoli ga ustanovili.

MIRE.

Postoji biblijska numerologija za koju si i ti svojevremeno napisao da postoji, i Bog otkriva svoju volju kroz brojeve.
Sama biblija je jedna savršena numerološka struktura.

Što se tiče piramida, Bog je u početku kada je Josif bio postavljen za prvog faraonovog čoveka blagoslovio Egipat, i kroz njega otkrivao svoju volju.

Po tvojoj tvrdnji i Josif je bio grešnik i mnogobožac, jer je vodio poslove Egipta i samog faraona.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A deluje kroz "numerologiju"??? Sam si ovde izvodio racunice. Tvrdis da Bog otkriva istinu i preko "velike piramide" racunicama. Ko je ovde onda dvolican!?

Naravno da Bog koristi i okultne rekvizite, primer je tamjan, primer je Mojsijev stap kojeg su imali i egipatski vracevi, primer su i astrolozi koji nisu osudjeni u bibliji, primer je znak na Kainu koji je Bog nacinio a koji je bio neki vid zastite koju su drugi pagani mogli prepoznati jer im je bilo poznato okultno, primer je i "voda prokletstva" u Starom Zavetu koja je zapravo bila "sveta vodica".. I onda vi kazete da se mi "bavimo vracanjem"..

Nista vi ne razumete, um vam je zatvoren u okvirima tumacenja vase sekte..

Nisu problem "rekviziti" uopste, problem je da li su rekviziti upotrebljeni u sluzbi Boga ili sotone.. Postoje nijanse koje to odredjuju..

Dakle, nije neko od djavola zato sto koristi slicne rekvizite koje koriste i sotonine sluge, nego je od djavola ako ljude svojim delovanjem ne upucuje na Crkvu Bozju, ako ne uci pokajanju i ako za svoje usluge trazi novac.

Mire, sva njihova lupetanja pokazuju apsolutno nepoznavanje pravog značenja termina okultizam.


Kao i svi samozaljubljeni sledbenici Luterovoih Sola i oni u svemu što se po njihovom viđenju, a ono je iskrivljeno ne slaže sa "biblijom" vide okultizam, dok istovremeno, Mileriti, a o njima se najčešće radi koriste okultne prakse, još i tvrde da to rade u Božije ime. Hule a da toga nisu ni svesni. Mislim daj Bože da nisu svesni Jer ako to svesno rade onda su sami sebe osudili.

Pro okultiza je postojanje skrivenih znanja drugo okultne prakse su divinacijski metodi, bilo šta da se koristi. Gatanje je gatanje, koristili mi za to Bibliju ili ne. A Niko iz Crkve ne upotrebljava okultne metode. Sve u svemu ovo što akoliti EGWizma lupetaju je samo sklanjanje pogleda sa njih i njihovih korena koji su pod jedan okultistički po definiciji i svojoj srži a pod dva hula su po samoj svojoj pojavi. Miler, otac adventistističke jeresi je vračao po bibliji.

Sramota je šta sve ljudi sebi dozvoljavaju, ali američkim virusom budalaština zaraženi sramotu ne poznaju.

Inače, pogledaj kako ovaj brani svoj okultizam, dok drugima vidi okultizam u tamjanu, svećama, pričesti. Arogantni fundamentalisti i sinkretisti. Još se i usuđuje da citira pismo da bi opravdao stvari koje je radio Miler, i bljuvotine kojima je Ellen Gould White kitila Božiju reč. Da ih ne poznajem pa da se sablaznim. Ali poznajem ih, znam ko su im koreni, ko im je otac, i kome služe, tako da me ništa ne sablažnjava od njih.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Inače, da li je vama poznato kako sotona deluje, i šta mu je zaštitni znak? Sumnjam da to znate. Jer da znate ne bi ste se tako lako povinovali "sestri" i "malom svetlu".

Darth, kada ne bi nekoga potcenjivao ismejavao i nazivao pogrdnim imenima, ti ne bi ni bio Darth.
Dakle, to je tvoja cela "istina" koju jednako ponavljas na forumu.
Velika steta, da se tako dobar covek bavi takvim nistavilom.


Zaštitni znak mu je to da ljudima govori: "Zašto da ne" i to potvrđuje citiranjem pisma (naravno nakon što je pismo nastalo) stavljajući Bogu u usta ono što Bog nikada nije rekao.[/QUOTE]

Odlicno Darth, drago mi je da si spomenuo i PISMO.

Kada je Isus rekao sotoni: "U PISMU STOJI NAPISANO" da li mu je rekao istinu?
Otkuda je postojalo PISMO tada ako je kako ti tvrdis nastalo tek u 4. veku?
Vidios Darth, da ta vasa teorije ne stoji, samu sebe unistava.
Kada je Hristos citirao PISMO, citirao je Starti zavet koji je u njegovo vreme vec postojao, a vi se kitite dudjim perjem kako ste vi vlasnici Pisma.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
PC promoviše spiritizam kroz razgovore mrtvih svetaca sa živim ljudima, iako Biblija kaže da mrtvi ne znaju ništa niti imaju udjela u onome što biva pod suncem.

A to znači da se tim ljudima javljaju demoni.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Po tvojoj tvrdnji i Josif je bio grešnik i mnogobožac, jer je vodio poslove Egipta i samog faraona.

Ne po mojoj vec po tvojoj tvrdnji! Ne samo da je Josif tumac snova (okultna metoda) bio okultista, nego je i Mojsije bio okultista jer je imao "rekvizit" - stap i pretvarao ga u zmiju kao i vracevi!

Po tebi je svaki onaj koji ima rekvizite ili se bavi slicnom metodom kao satanisti i sam okultista!

Kako onda mozes crkvu optuziti a sve ove ostale da ne optuzis? Ili sebe da ne optuzis, koji se takodje bavis numerologijom i piramidologijom?

DVOLICNOST!

PC promoviše spiritizam kroz razgovore mrtvih svetaca sa živim ljudima, iako Biblija kaže da mrtvi ne znaju ništa niti imaju udjela u onome što biva pod suncem.

A to znači da se tim ljudima javljaju demoni.

Spiritizam je jedno, a molba da se umrli brat pomoli za tebe je nesto sasvim drugo! To nije isto, jer spiritizam ukljucuje verovanje da su "mrtvi bogovi"!!! Zato je spiritizam i zabranjen u bibliji jer je to bilo verovanje u umrle koji se javljaju kao "prosvetljeni bogovi" i daju informacije nama obicnim smrtnicima nepoznate!

S druge strane i Bog razgovara sa umrlima u otkrivenju i kaze:

"I svakom od njih beše dana bela haljina, i bi im rečeno da počinu još malo vremena, dok se ne dopuni broj braće njihove koji treba da budu pogubljeni kao i oni"

Po tebi, niti im Bog daje bele haljine, niti razgovara sa njima vec prica sam sa sobom! Vi Boga pravite ludim!

Hristos razgovara sa umrlima, sa Mojsijem, pa ste i to izvrnuli! Nigde naime ne pise da je "Mojsije vaskrsao" u bibliji!

Cak i Lazara poziva iz groba i govori: "Lazare izadji!" - Ne bi vikao da izadje ako ga ovaj ne cuje i nije svestan!

Pavle vise voli "otici od tela i sa Hristom biti" a vi kazete da je smrt kraj svega!

Hristos "propoveda duhovima u tamnici"a vi kazete da NOJE PROPOVEDA! Pa znaci vi zapravo verujete u "reinkarnaciju" (da se Hristos reinkarnirao u Noja!), a ne mi!

I sve tako izvrcete, to vam je i posao! Obicna djavolska rabota..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Spiritizam je jedno, a molba da se umrli brat pomoli za tebe je nesto sasvim drugo!

To ej isto jer je svakako prizivanje mrtvih. Biblija jasno zabranjuje bilo kakvo prizivanje mrtvih, jer se mrtvi i ne mogu javiti.

Hristos razgovara sa umrlima, sa Mojsijem,

A kako je onda smrt carovala baš do Mojsija, ne piše do Isusa.

Znači da je Mojsije vaskrsnut.

Cak i Lazara poziva iz groba i govori: "Lazare izadji!" - Ne bi vikao da izadje ako ga ovaj ne cuje i nije svestan!

vikao je živom čovjeku kada ga je vaskrsnuo. a nije izašao iz raja nego iz groba.

Pavle vise voli "otici od tela i sa Hristom biti" a vi kazete da je smrt kraj svega!

Naravno po vaksrsenju što je poslje i objasnio.

Hristos "propoveda duhovima u tamnici"

Kao i onim mrtvima. duhovno.

a vi kazete da NOJE PROPOVEDA!

Pa vidiš da je kontekst stavljen u doba Noja kada se propovijedalo živim ljudima, znači da je i u NZ samo živim.

Vidimo idu popovi po grobljima i propovijedaju mrtvima da se pokaju.

Zar ne bi trebali to da rade.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To ej isto jer je svakako prizivanje mrtvih. Biblija jasno zabranjuje bilo kakvo prizivanje mrtvih, jer se mrtvi i ne mogu javiti.

Biblija ne zabranjuje prizivanje mrtvih vec "obozavanje mrtvih kao bogova"! Ali ti si formalista kad ti odgovara, a kad nas gledas da optuzis onda trazis "smisao"! Potpuno licemerje!

A kako je onda smrt carovala baš do Mojsija, ne piše do Isusa.

Do Mojsija, ukazuje na Stari Zavet, jer Mojsije predstavlja SZ, jer je on u Novom, ne doslovno do njega, kao da posle njega smrti vise nema! Sta lupas!

"Smrt je ipak carovala od Adama do Mojsija i nad onima koji nisu zgrešili sličnim prestupom kao Adam".

Da je smrt pobedjena pre dolaska Hrista on onda ne bi ni morao dolaziti! Pise da
je Hristos pobedio smrt, a to je bilo posle Mojsija!

vikao je živom čovjeku kada ga je vaskrsnuo. a nije izašao iz raja nego iz groba.

Vikao je onom koji "ne moze cuti!"

Kao i onim mrtvima. duhovno.

A za to si nasao dokaz van konteksta iz druge knjige koja sa ovim tekstom nema veze!

Pa vidiš da je kontekst stavljen u doba Noja kada se propovijedalo živim ljudima, znači da je i u NZ samo živim.

Ma jeste, Hristos se "reinkarnirao" u Noja, usao u njega i propovedao ljudima. To je vase ucenje!
 
Natrag
Top