Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jedan od primjera okultizma je da ljudi misle da tamjan tjera demone. Demoni umiru od smijeha zbog takvog shvatanja ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Razgovor sa mrtvima, prizivanje mrtvih je okultizan i on je danas uvučen u moderno hrišćanstvo.

Primjer okultizma imamo u SZ kdo Saula i vračare.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo još jedne promocije spiritizma. Matrona vjeruje kada umre da će i dalje da priča, misli, razgovara, djeluje, osjeća.

Poslije moje smrti dolazite mi na grob, pomagaću vam i moliću se za vas isto kao za života.
Razgovarajte sa mnom , povjeravajte mi svaku svoju nesreću , ja ću vas vidjeti i čuti; šta kažem vašoj duši to i radite.


Sveta Blažena Matrona

Dok Biblija govori suprotno.

Mrtvi ne znaju ništa Propovednik 9,5-10

Mrtvi ne hvale Boga Isaija 38,18-19.

Mrtvi nemaju misli Psalam 146,4.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da li je okultizam i "bacanje kocke" u bibliji, npr. kada su apostoli bacili kocku pitajuci Boga koga on zeli da odabere?

U cemu je greh koristiti onda i druga pomagala, recimo karte? Ako osoba pita Boga da joj kartama odgovori?

Ako moze preko "kocke" moze i preko "karata"! Zar ne???

Mi smo izgleda veoma brzi da osudimo i nazovemo sve ove ljude - "okultistima". Ali mozda gresimo?

Mozda rekviziti nisu problem vec nesto drugo. Razmislite sta bi to moglo biti?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Obicaj bacanja kocki u starom zavetu je bio cisto prakticne prirode, i te kocke su recimo mogle biti obojene u dve boje, ako padne jedna boja onda oni izbiraju zivotinju odredjenu tom bojom.

To je slicno kao izvlacenje slamke.

Gledanje u karte, kocke, kafu, itd..itd.. je gatanje, koje je u bibliji zabranjeno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da li je okultizam i "bacanje kocke" u bibliji, npr. kada su apostoli bacili kocku pitajuci Boga koga on zeli da odabere?

Opet besmislen komentar, a šta je bila svrha bacanja kocke, nije ista kao i gledanja u karte.

U cemu je greh koristiti onda i druga pomagala, recimo karte? Ako osoba pita Boga da joj kartama odgovori?

Opet fromalizam, pa ljudi ubijaju druge i kažu da je to od Boga, a svi znamo da nije.

Ako moze preko "kocke" moze i preko "karata"! Zar ne???

Ne može jer nije isti razlog.

Mi smo izgleda veoma brzi da osudimo i nazovemo sve ove ljude - "okultistima". Ali mozda gresimo?

Naravno da su okultisti jer vidimo šta su posljedice gledanja u karte, kuglu itd.

Mozda rekviziti nisu problem vec nesto drugo. Razmislite sta bi to moglo biti?

Nije problem u rekivizitima nego rekviziti dokazuju da je problem, jer čim neko uzme karte onda znamo šta je to.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Obicaj bacanja kocki u starom zavetu je bio cisto prakticne prirode, i te kocke su recimo mogle biti obojene u dve boje, ako padne jedna boja onda oni izbiraju zivotinju odredjenu tom bojom.

To je slicno kao izvlacenje slamke.

Gledanje u karte, kocke, kafu, itd..itd.. je gatanje, koje je u bibliji zabranjeno.

Nece biti! Na kocku deluje Bog da padne onako kako on to zeli. Mozes ti koristiti u tom slucaju koji god hoces rekvizit. Nije neko od djavola jedino zato sto koristi neki rekvizit karte ili kocku.. Pa Mojsije je imao "stap" a mogao je imati i "kristalnu kuglu" pa to ne bi menjalo nista. Od djavola je onaj koji ne uci evandjelje Bozje tj. onaj koji porice Hristovu crkvu, i koji upucuje ljude na demone a ne onaj koji ima "rekvizite" ..

Kako citas zabranu u SZ, koja kaze - "neka se ne nadje u tebe koji bi..." pa nabraja pojavne oblike "okultizma". A sta kaze dalje na drugom mestu, zasto je to zabranio, nisi ni citao? Zato sto - "pozivaju druge da slede njihove bogove" a ne zbog samih radnji.. Opet ste formalisti pa ne shvatate smisao!

Kad bi bila osudjena samo "praksa" ili "koriscenje nekih rekvizita" ni Bog ih ne bi imao. Po vasem je Mojsije onda bio "egipatski vrac" (jer je imao stap kao i egipatski mudraci) a Hristovo rodjenjenje su proslavili sluzbenici djavola - astrolozi"!

Dakle, nisu problem rekviziti i nacin, vec duh koji ih vodi!

Vi ste skloni da sve ljude koji imaju neki rekvizit osudite kao "okultiste" a to nije posteno!

Inace i mi smo za vas okultisti jer imamo predmete. Tako vi rezonujete.

Nije problem u rekivizitima nego rekviziti dokazuju da je problem
Sam sebe pobijas ovim recima kao i uvek. Teras ljude da ti se smeju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vi ste skloni da sve ljude koji imaju neki rekvizit osudite kao "okultiste" a to nije posteno!

Inace i mi smo za vas okultisti jer imamo predmete. Tako vi rezonujete.

Mire, opet činiš grešku. Ne pozivaj se na poštenje kod nekoga ko ne shvata termin poštenja na isti način. Tačnije ko ga ne razume. Za njih, EGWiste, wish to be "nazarene", legaliste, biblolatore, sledbenike YEC (Young Earth Creationism), judaizatore, poštenje je samo ako prihvatiš njihov kult. Van toga poštenje ne postoji i slobodni su da svakoga ko je van toga nazivaju pogrdnim imenima, napadaju za kojekakve prakse i pripisuju mu svašta.

Mi smo za njih okultisti, a šta su onda oni? Pravoverni? Nije nego.


https://en.wikipedia.org/wiki/Bibliomancy

Oni kao i otac im Miler koriste Bibliomantiju, gatanje iz knjiga, jedan od njih je ovde na forumu gatao iz fudbalskih utakmica.

Dalje, oni koriste Teomatiku, Gematriju

https://en.wikipedia.org/wiki/Theomatics

https://en.wikipedia.org/wiki/Gematria

Za svoju doktrinu "izvor" navodno nalaze u Bibliji, dok su u stvari Bibliolatori i neo judaizatori

https://en.wikipedia.org/wiki/Bibliolatry

https://en.wikipedia.org/wiki/Judaizers

Da ne govorim da su i legalisti


https://en.wikipedia.org/wiki/Legalism_(theology)

koji druge, posebno onaj što se predstavlja kao "genije" optužuju da su formalisti. Ko je formalista vidimo iz praksi i verovanja neo katara, bogumila, poznatijih po imenu koje sami sebi dadoše Seventh Day Adventists.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog deluje kroz svoje principe, sotona kroz svoje.

Bog nikad neće delovati kroz okultizam jer ga je sam osudio.
 
Natrag
Top