Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Gde pise da je Mojsije vaskrsnuo?

Opet tvoj formalizam, pa nije Biblija pisana za taj nivo razmišljanja.

Zato piše da je smrt carovala od Adama do Mojsija, ne piše do Isusa.

To je onome ko je uključio razum dovoljno, šta je ponovo život, nego vaskrsenje.

Mojsije je umro, a smrt je carovala baš do njega. A da sada ćeš da daš opet ono besmisleno svoje objašnjenje.


Ko ti je kriv što en shvataš smisao teksta.

To sto je satana polagao pravo na njegovo telo, znaci da je trazio njegov zivot, njegovu dusu. Jer "dusa je telu krv njegova"!

Pa htio je da uzme njega, dakle osobu, a ne samo krv, otkuda onda da na Mojsija polaže pravo anđeo, kao stvorenje, ako to nije Isus.

Opet nametanje bibliji nesto sto ona eksplicitno nigde ne kaze ,

Već sam gore spomenuo u čemu je problem kod tebe.

tvrdnja da je Mojsije vaskrsnuo je metaforicki - "pendrecenje biblije"!

Pa on je stvarno vaskrsnuo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mojsije je umro, a smrt je carovala baš do njega.
Ma jel, znaci posle Mojsija vise nisu umirali? Znaci pravac nebo ili vaskrs???

U ala si ti pametan sa tom svojom teologijom :)

A pre Mojsija su umirali, zamisli i Enoh umro i Ilija umro, jer je do Mojsija carovala smrt!? :)

Uuu, nekontradiktorne li teologije , nema sta , pa ja sam odusevljen s ovom tvojom filozofijom :p

I Adventisti mora da ti zavide sto ih branis :)

Ko ti je kriv što en shvataš smisao teksta.
Pa ti si mi kriv, ti si vrsni tumac teksta, teksta, kojeg niko ne treba da tumaci, jer se on sam sebi tumaci, a ti ga tumacis :p

Ne dajes mi tekst, jer ti nemas tekst da je on vaskrsao, samo svoju rec da jeste!

Rekao Tripo!

Pa on je stvarno vaskrsnuo.

Ma jel :oopss:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ma jel, znaci posle Mojsija vise nisu umirali? Znaci pravac nebo ili vaskrs???

A ko je rekao da nisu?

U ala si ti pametan sa tom svojom teologijom

Vidim da je osporavaš.

A pre Mojsija su umirali, zamisli i Enoh umro i Ilija umro, jer je do Mojsija carovala smrt!?

Pa oni nisu ni umrli, da bi prestala da caruje smrt, mora neko biti vaskrsnut, a ne da ne umre nikako.

Što onda ne piše da je do Ilije ili Enoha, ako si ti u pravu?

Uuu, nekontradiktorne li teologije , nema sta , pa ja sam odusevljen s ovom tvojom filozofijom

Kada ne možeš da osporiš.

Pa ti si mi kriv, ti si vrsni tumac teksta, teksta, kojeg niko ne treba da tumaci, jer se on sam sebi tumaci, a ti ga tumacis

:beee:

Ne dajes mi tekst, jer ti nemas tekst da je on vaskrsao, samo svoju rec da jeste!

Nije Bog dao tekst formalni, jer nije dao za formalni nivo razmišljanja.


Pa ti nisi u stanju da osporiš moje navode.


A ti dokaži da nije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A ko je rekao da nisu
Pa jel ti "carovala smrt" do Mojsija, jeste, znaci pre njega niko nije mogao da prezivi smrt!

Znaci i Enoh ti je umro!

Pa oni nisu ni umrli, da bi prestala da caruje smrt, mora neko biti vaskrsnut

Pa ako je "carovala smrt" onda su joj i oni morali biti podlozni! Nisu oni mogli biti izuzetak naspram drugih, dakle morali su umreti!

Znaci umro ti je i enoh!

Zali Boze tvoje teologije!

Znaci nije ni Isus "prvenac iz mrtvih" nego Mojsije! :)

Odrekao se i Hristove zrtve zarad ludiranja!


Sta se smejes, ti si vrsni tumac teksta, teksta, kojeg niko ne treba da tumaci, jer on sam sebe tumaci, a ipak ti ga tumacis!

Vrhunac ludila..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pa jel ti "carovala smrt" do Mojsija, jeste, znaci pre njega niko nije mogao da prezivi smrt!

Pa čim ne možeš da osporiš onda moraš da izmišljaš.

Znaci i Enoh ti je umro!

i onda moraš da drugom pripišeš zabludu jer nisi u stanju da osporiš moje navode.

Eto koliko nečasno rasp. a već sam o tome rekao šta je u pitanju.

A to je sve jer ne možeš da osporiš moje navode.

Pa ako je "carovala smrt" onda su joj i oni morali biti podlozni! Nisu oni mogli biti izuzetak naspram drugih, dakle morali su umreti!

Ti nisi shvatio smisao zašto njih dvojica nisu umrli.

Znaci umro ti je i enoh!

Opet ponavljaš isto.

Znaci nije ti ni Isus "prvenac iz mrtvih" nego Mojsije!

A joj, sada kada ja kažem da nije onda ti izneseš stih gdje piše prvenac iz mrtvih, ako kažem da jeste onda sam sam sebe pobio jer sam rekao da je Mojsije prvi ustao.

Pa nisi shvatio zašto piše da je Isus prvenac iz mrtvih.

Odrekao se i Hristove zrtve zarad svog ludiranja!

Opet moraš da izmišljaš.

Sta se smejes, ti si vrsni tumac teksta, teksta, kojeg niko ne treba da tumaci, jer on sam sebe tumaci, a ipak ti ga tumacis!

Ja se rugam tvojoj nauci i tvom bogu, ima o tome u Bibliji.

Baš se Ilija rugao Valovim prorocima.

Vrhunac ludila..

Znači da je Ilija bio u ludilu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa čim ne možeš da osporiš onda moraš da izmišljaš.
Sta sam ja izmislio, jesi rekao da je "carovala smrt do Mojsija"?

Znaci Enoh je morao umreti, nije mogao dobiti vecnost!

i onda moraš da drugom pripišeš zabludu jer nisi u stanju da osporiš moje navode.
Ma jel, a sta je ovo nego osporavanje tvojih navoda? Se ti malo ludiras a?

Zabluda je tvoja da je "smrt carovala do Mojsija", jer da je ovo tacno i Enoh bi morao umreti tada, jer bio bi podlozan smrti kao i ostali!

Ti nisi shvatio smisao zašto njih dvojica nisu umrli.
Uh uh, al ti si shvatio pa kao neces da mi kazes, ti me kao testiras? :p

A joj, sada kada ja kažem da nije onda ti izneseš stih gdje piše prvenac iz mrtvih, ako kažem da jeste onda sam sam sebe pobio jer sam rekao da je Mojsije prvi ustao.

Pa uvek ti sam sebe pobijes, teologija ti je cista nula :)

Pa nisi shvatio zašto piše da je Isus prvenac iz mrtvih.

Ma jeste, nista ja nisam shvatio, ti ces da mi kazes :) , ili neces, mozda me testiras? :p

Bice da smisljas odgovor, ajde dajem ti jos 10min..

Ja se rugam tvojoj nauci i tvom bogu, ima o tome u Bibliji.

Baš se Ilija rugao Valovim prorocima.
Ko se zadnji smeje najsladje se smeje ima o tome u narodnoj poslovici, pusti ti Bibliju, sam si sebi pobio "solu scripturu" tamo :)

Znači da je Ilija bio u ludilu.
Pa znas kako, nama jos nisi spustio vatru s neba, al ako ucinis da i nama sidje onda ces biti razuman :)

Evo izvoli, dokazi se Ilijo :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jedno pitanje, da li je ovo tema Okultizam i spiritizam u Hrišćanstvu? Postavljena od strane akolita jedne od Adventističkih zajednica, ili nije? Ako jeste, kakve veze ima Mojsije sa time, i gde piše da je smrt carovala do Mojsija, a od Mojsija do uskrsnuća u telu, ovaploćene REČI nije carovala? Smrt i dalje caruje, ako niste primetili ljudi i dalje umiru. Osim ako ne mislite da je već došlo vreme Uskrsnuća, i to kao kod Džehovista na zemlji, gde će Džehova kliknuti mišem na folder sa podacima i uskrsnuti sve one koji po teologiji Neo Atonizma "spavaju" i ništa ne znaju.

Postoji i druga smrt, ona koja je strašnija i od muka paklenih, anihilacija ili duhovna smrt. Ali Neo Atonisti u nju ne veruju jer nefeš im je celo telo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Sta sam ja izmislio, jesi rekao da je "carovala smrt do Mojsija"?

Da je po tvom onda ne bi pisalo do Mojsija.

Znaci Enoh je morao umreti, nije mogao dobiti vecnost!

Ne možeš da osporiš moju nauku, pa ubacuješ svoju kao da je moja tj. svoje mjerilo.

Ako ne možeš da osporiš nauku koju sam iznio, onda postavljaš svoja mjerila.

Ma jel, a sta je ovo nego osporavanje tvojih navoda? Se ti malo ludiras a?

Pa čim si mi pripisao lažnu nauku, znači da ne možeš osporiti moju, ne možeš da dokažeš da nije vaskrsnut Mojsije, onda se moraš baviti ljudima koji su uzneseni živi na Nebo, a smisao toga nisi ni shvatio.

Zabluda je tvoja da je "smrt carovala do Mojsija",

Znači tebi je Biblija zabluda. To sam već znao.

jer da je ovo tacno i Enoh bi morao umreti tada, jer bio bi podlozan smrti kao i ostali!

Očigledno da ne možeš da dokažeš da je netačno, pa ubacuješ Enoha i Iliju.

Uh uh, al ti si shvatio pa kao neces da mi kazes, ti me kao testiras?

Naravno da jesam, zato se baš Ilija i Mojsije pojavljuju Isusu.

Pa uvek ti sam sebe pobijes, teologija ti je cista nula

To svako svakome može reći.

Ko se zadnji smeje najsladje se smeje ima o tome u narodnoj poslovici, pusti ti Bibliju, sam si sebi pobio "solu scripturu" tamo :)

Vi se nećete nikako smijati, kod vas je očaj neprestani.

Pa znas kako, nama jos nisi spustio vatru s neba, al ako ucinis da i nama sidje onda ces biti razuman

Pa vama je vatra već došla u ratovima, korupciji, haosu, kriminalu.

Evo izvoli, dokazi se Ilijo

Bog vam već dokazuje kroz raskole, okultizam, haos, ratove, korupciju, bijedu.

Totalnu nazadnost u svemu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
КАЂЕЊЕ КУЋЕ ОБАВЉАЈТЕ РЕДОВНО

Православни хришћани верују да кађење тера све негативно, па је присутно при сваком црквеном обреду, попут литургија, јутарњих и вечерњих молитви, као и током обављања свих светих тајни, од крштења и венчања до јелеосвећења (молитве и помазивање болесних освећеним уљем).

Кађење је хришћански ритуални обичај чишћења просторија од духова и свега што је нечисто и нечастиво, као и негативне енергије која може да се накупи у простору из различитих разлога. Још од давнина, за кађење се користе тамјан и брикет, а раније је то била смирна.
Кађење тамјаном назива се бели дим, и служи уклањању сила које нису пожељне у једном хришћанском дому.
Tамјан означава подизање ума и срца верника ка небу током молитви.

Путевима православља

Dakle čin ili obred tjera demone kako vjeruju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gde pise da je Mojsije vaskrsnuo?

NIGDE!

To sto je satana polagao pravo na njegovo telo, znaci da je trazio njegov zivot, njegovu dusu. Jer "dusa je telu krv njegova"!

Opet nametanje bibliji nesto sto ona eksplicitno nigde ne kaze , tvrdnja da je Mojsije vaskrsnuo je metaforicki - "pendrecenje biblije"!

Ilija je kao sto znamo iz starog zaveta u telu u vatrenim kolima otisao na nebo.

U jevandjeljima se na gori preobrazenja pred ucenicima Isusovim pojavljuju Ilija i Mojsije.

To znaci, da je i Mojsije morao biti vaskrsnut i biti uzet na nebo, jer u suprotnom, njegovo telo je jos uvek negde u grobu, i ne bi se mogao pokazati zajedno sa Ilijom na gori.

Dakle, sotona se prepirao sa Mihajlom tvrdeci da on polaze pravo na Mojsijevo telo, jer je smatrao da Mojsije radi greha nije mogao biti TIPOS svih onih koji ce vaskrsnuti u poslednji dan, jer je prilikom udaranja stene u pustinji iz koje je potekla voda dao slavu sebi a ne Bogu.

Ilija je TIPOS onih koji ce zivi docekati Hrista i biti uzeti zivi na nebo.
 
Natrag
Top