Oholost i Sektaštvo

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Muslimani pametnjakovću negiraju raspeće, negiraju smrt Isusovu na Krstu, negiraju njegovo Božanstvo

Nisam ni napisao da Muslimani u to veruju, niti da kuran to uci, vec da pominje Isusa, Mariju..itd, a za njegovu smrt kuran kaze da ga oni koji su hteli da ga razapnu to nisu ucinili vec im se pricinilo, i da su razapeli nekog drugog coveka, a da je Bog Isusa uzeo k sebi.

Evo teksta iz kurana gde je to zapisano:


Sura IV, 155 - 159

155. Ali zato {to su zavjet prekr{ili i {to u Allahove dokaze nisu povjerovali, {to su ni krive ni du`ne vjerovjesnike ubijali i {to su govorili: "Na{a su srca okorjela" – Allah im je, zbog nevjerovanja, njihova srca zape~atio, pa ih je samo malo vjerovalo –
156. i zbog nevjerovanja njihova i zbog izno{enja te{kih kleveta protiv Merjeme
157. i zbog rije~i njihovih: "Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika:... A nisu ga ni ubili ni raspeli, ve} im se pri~inilo. Oni koji su se o njemu u mi{ljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ni{ta pouzdano znali, samo su naga|ali; a sigurno je da ga nisu ubili,
158. ve} ga je Allah uzdigao Sebi. – a Allah je silan i mudar.
159. I nema nijednog sljedbenika Knjige koji, kada bude umirao, ne}e u njega onako kako treba povjerovati, a na Sudnjem danu on }e protiv njih svjedo~iti.


A ja se ne samo odričem alaha đavola i lažova, nego i njegovog proroka pedofila, secikese, lopova i krvoloka Muhameda, kao i njegove knjige laži kurana.

Slazem se da je Islam djavolska prevara, i da je kuran njegovo delo.

To je i stav Adventisticke crkve.

Adventisti kao i svi sinovi laži o korektnosti znaju tek toliko da se treba biti korektan prema njihovoj lažnoj proročici, njenim rečima i djelima. Citirao sam u odgovoru ovom "pamentjakoviću" kako njegovi miljenici, klanjaoci crnog kamena, sledbenici secikese i pedofila i možda najvažnije počinioci prvog holokausta negiraju božanstvo Isusa, raspeće i uskrsnuće.

A na to samozvani Ilija i tebe i mene, svakog ko dakle smatra da je islam lažna religija i da nije od Boga, naziva sinovima đavola.

Pricas kojestarije obucene u ruho meznje i verske iskljucivosti.

Kao Hriscaninu tvoja duznost treba da bude da SVIM ljudima propovedas jevandjelje iz ljubavi, pa i muslimanima, i tu ljubav pokazae na delu, a ne da pljujes po drugima i ispoljavas duh netrpeljivosti i mrznje, sto cinis sve vreme na forumu.

To je sotonski duh a ne Bozji.

Nikad nikome nisam rekao da je "Kurvin sin", kao što činite vi Adventisti sedmog dana najkasnije pri drugom susretu.

Evo jos jedne lazi.

Nikada Adventisti nisu nikoga nazvali "kurvin sin"

Istina, Adventisti uce da je zena bludnica iz otkrivenja 13 poglavlja koja progoni Bozi narod Rimokatolicka crkva, ali nikada Adventisti tako nesto sto si ti napisao ne govore, niti bilo koga tako oslovljavaju niti deklarisu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vi ste umni bolesnici koji ne znaju sta pisu
Vama nema pomoci jer je i ne zelite, vec vam se svidja da budete u tom stanju jer ste tako rodjeni, genetika vam je takva.
Verujem da je covek onakav kakav se rodi, i da mu je to zapisano u genima, i biblija kaze da su ti ljudi "SINOVI DJAVOLA"

Cak ni ja nisam ovako nesto izjavljivao a izjavljivao sam svasta.

Dobri moj Laodikeja, sta ti se desilo?

Nego izgleda su u pitanju argumenti, pa je i samozvani "svetac" podivljao..

Upropastili ste i onog jadnog Mireta koji je nekada bio iskren i istinoljubiv covek.

A po cemu ti zakljucujes da ja nisam vise iskren i istinoljubiv?

Ne povodim se ja za ljudima nego za Hristom.

A nebrojeno puta sam te uhvatio u lazi! I oni nemaju nista sa tim. Ti i Tripo ste sami pokopali adventizam svojim izjavama, to sam i Marku rekao, otvorili ste mi oci, inace bi mozda i naseo.

Opet na onoj drugoj temi gde tamo izbegavas dati odgovor o kontinuitetu pokazujes neiskrenost. Jer ti dobro znas da kontinuiteta NEMATE i zato izbegavas pitanje!

Meni je savest mirna u Gospodu, jer ne gajim u svom srcu ni trunke zla ni mrznje prema ikome.

Savest ti je mirna a vredjas gore?

Ne rece li Hristos "ko kaze bratu svome budalo ili nerazumni covece zasluzio je pakao ognjeni".

Ali ti si "zivi svetac", ti ne gresis, bezgresan si a mi smo svi "sinovi djavola"!

A po cemu ti zakljucujes da mi mrznju gajimo? Jel te je Slap mozda psovao, jel te vredjao i nazivao kao ti njega gore?

Pa cak se i po tvojim recima moze reci da nas mrzis.

Ali svi znamo da nije tako, ne mrzis ti nas a ni mi tebe. Nego ko hoce tudje reci izvrnuti moze, a ti to radis i tvoj saborac Tripo. Neprestano arlaucete i na argumente ste alergicni.

Ako cemo ko je vise izvrnuo, ti i Tripo treba medalju da dobijete. To sto je Slap i Darth nenamerno nesto i izvrnuo nije ni blizu koliko ste vi. To kao ja nezavisni vide, sucele argumente kada nepristrasno posmatraju.

Zato vi nikog necete obratiti, jer izvrcete namerno i nimalo niste iskreni.

Slap nije nista namerno izvrnuo.

Da vas nije bilo na forumu meni se nikad oci ne bi otvorile, vi ste unistili adventizam doslovno, to sam i Marku rekao.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne rece li Hristos "ko kaze bratu svome budalo ili nerazumni covece zasluzio je pakao ognjeni".

Ali ti si "zivi svetac", ti ne gresis, bezgresan si a mi smo svi "sinovi djavola"!

Reče Hristos, ali njihova "proročica" i "vera im" brate moj, negira pakao. Kao što negira i savest braneći im autoritetom koji nad njima ima, da se kaju. U skladu sa time, "živi sveci", catharoi, perfecti, kada nekome kažu da je "sin đavola" ne čine "greh", nego po njihovom "verovanju" nas osuđuju na anihilaciju.

I naravno posle mi izvrćemo, ili ovo ili ono. Ne brate, njene izjave, a one su koren i stablo, i stub i sam adventizam, se nikako ne mogu uzeti i izvrnuti izvan konteksta, jer one za njih, za adventiste jesu kontekst. Slap je već postavljao tako da ne bih da ponavljam njihova verovanja u vezi "lika i djela" Ellen Gould White.


Zato vi nikog necete obratiti, jer izvrcete namerno i nimalo niste iskreni.

Ne, Mire, grešiš, oni će ipak nekoga obratiti, ljude slabe, ljude koji kako lepo reče Servius ne umeju ili ne žele da koriste od Boga dat razum i razmišljanje, one koji Boga ne traže Njega radi, nego svog uzdizanja pred drugima radi. Takve će ljude oni uvek moći da zavedu. Bilo metodama ovakvim, kakve pokazuju samouvereni, arogantni i oholi akoliti, bilo onako kao što to radi Jovan koji je sve samo ne ohol.


Slap nije nista namerno izvrnuo.

Da vas nije bilo na forumu meni se nikad oci ne bi otvorile, vi ste unistili adventizam doslovno, to sam i Marku rekao.

Mire, Mire, nije Slap ništa izvrnuo, bilo namerno, bilo nenamerno. Shvati, sve što je uradio je da je možda preterao u nekim stvarima, možda bio manje taktičan, ali veruj mi, sve što je rekao - napisao o adventizmu je istina. Da stvar bude još gora, verujem da je iznet samo delić informacija.

Uništili adventizam??? Ne, Mire, ne ide to tako lako. Radi se o hidri koja gde god da se pojavi dolazi da ostane. Kako ga onda njegovi mogu uništiti? Jer isto se ovako kao ova dvojica, ili čak četvorica, ponašaju bilo gde na svetu. Kletve, pljuvanja,. kmečanje da su progonjeni, da ih neko mrzi, izvrtanja, optužbe za laži, i besomučno citiranje Biblije da bi nezavisni posmatrači zbog "autoriteta" iste isključili razum i stali na njihovu stranu...

Brate, ovi su samo naleteli na ljude koji razum nisu potisnuli i koji znaju šta i ko stoji iza lažnog predstavljanja adventista kao "autoriteta" i predstavnika "Hrišćanstva". I zato ovako i reaguju. Tako su naučeni. Po svaku cenu moraju da "odbrane" svoju "proročicu", jer ako posumnjaju u nju, gube na istražnom postupku, toj satanskoj prevari, počinili su otpad od "vernog ostatka", gube "zdrav život" doživljavaju "duhovni lom", gube "autoritet" kojim druge zavode i tako dalje. Ali, pre svega jer, padom Ellen Gould White, pada i blasfemija koju je ona stvorila.

Vidi, u raspravi sa takvom sektom, takvim ljudima, veoma je važno održati čvrstinu svoje vere, i dobro paziti na njihova lukavstva, jer ako ih napadamo samo zbog judaizatorskih praksi, kmečaće kako napadamo Bibliju, ako ih napadamo zbog izvrtanja Biblije, reći će kako smo Fariseji i formalisti, ako im se navedu argumenti da su oholi i da prosuđuju druge, izmišljaće da smo protiv Biblije, i sve tako u krug, jer su programirani.

Kako ih onda napadati argumentima kada oni ne samo da su na argumente alergični, nego ih i nemaju? Napadima i razotkrivanjima, doslovnim obaranjem lažnog autoriteta Ellen Gould White, svega što je ona govorila, učila, pisala. Svega. Razotkrivanjem praksi, lukavosti koje kult koristi da zavede svoje žrtve.

Suočeni sa time, oni otkrivaju svoje pravo lice i čitava konstrukcija kojom se pred drugima predstavljaju pada kao kula od karata na povetarcu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ja u ovom tvom poslednjem komentaru ne vidim nista drugo osim neistina.

Cak ni ja nisam ovako nesto izjavljivao a izjavljivao sam svasta.

Dobri moj Laodikeja, sta ti se desilo?

Nego izgleda su u pitanju argumenti, pa je i samozvani "svetac" podivljao..

Kada se moje reci izvade iz konteksta celog komentara koji sam napisao, i kada se taj komentar izvadi iz konteksta vaseg ponasanja na forumu, svesnih lazi, izvrtanja tudjih reci, i blacenja koje iznosite protiv svih koji ne razmisljaju kao vi, to moze izgledati tako kako kazes.

Ipak, hvala Bogu sto nije tako, jer ono sto sam ja napisao iznoseci cinjenice o vasem trenutnom stanju je cak i bilo blago receno, jer proroci, Hristos i apostoli su protivnike nazivali i gorim imenima, bacali stolove, udarali i cupali, itd.. )

Dakle, vama treba uputiti i gore ukore, ali je ovo sto sam ja napisao bilo sasvim odmereno, i na kraju cak bilo zavrseno mojim izlivom ljubavi i staranja za vase pokajanje.

A po cemu ti zakljucujes da ja nisam vise iskren i istinoljubiv?

Ne povodim se ja za ljudima nego za Hristom.

Zato sto pises neistine i podrzavas one koji otvoreno lazu.

A nebrojeno puta sam te uhvatio u lazi! I oni nemaju nista sa tim. Ti i Tripo ste sami pokopali adventizam svojim izjavama, to sam i Marku rekao, otvorili ste mi oci, inace bi mozda i naseo.

Nisi mogao da me uhvatis u nikakvim lazima jer ja ih nisam iznosio.
Nisam nikada napisao ni jednu laz, i nikada ne lazem u nicemu.

Opet na onoj drugoj temi gde tamo izbegavas dati odgovor o kontinuitetu pokazujes neiskrenost. Jer ti dobro znas da kontinuiteta NEMATE i zato izbegavas pitanje!

Eto zasto sam napisao da si neiskren, jer otvoreno iznosis neistine da nisam dao odgovore o kontinuitetu, i ako sam znas da sam taj odgovor dao u vise navrata.

Savest ti je mirna a vredjas gore?

To nisu bile nikakve uvrede vec ukor po biblijskom principu koji poziva da se protivnici ukore.

Ponavljam, ono sto sam ja napisao iznoseci cinjenice o vasem trenutnom stanju je cak i bilo blago receno, jer proroci, Hristos i apostoli su protivnike nazivali i gorim imenima, bacali stolove, udarali i cupali, itd.. )

Dakle, vama treba uputiti i gore ukore, ali je ovo sto sam ja napisao bilo sasvim odmereno, i na kraju cak bilo zavrseno mojim izlivom ljubavi i staranja za vase pokajanje.

Ne rece li Hristos "ko kaze bratu svome budalo ili nerazumni covece zasluzio je pakao ognjeni".

Opet iznosis neistine, jer ja nisam napisao "BUDALO"

Biblija ne kaze da ne treba reci "NERAZUMNI COVECE" to si izmislio.

Sam apostol Pavle kaze "O NERAZUMNI GALATI" ili na drugom mestu "KAD SE GRADJAHU MUDRI POLUDESE"

Ali ti si "zivi svetac", ti ne gresis, bezgresan si a mi smo svi "sinovi djavola"!

Tako biblija kaze, da su protivnici istine "SINOVI DJAVOLA"

Da li sam svetac to Bog zna.
Ja zivim sa Bogom u zajednici sto je duznost svakog coveka.

A po cemu ti zakljucujes da mi mrznju gajimo? Jel te je Slap mozda psovao, jel te vredjao i nazivao kao ti njega gore?

Opet iznosis neistine.
Ja nisam nikoga psovao ni vredjao.

Ono sto Stvarnoslap cini je mnogo gore od toga.

Pa cak se i po tvojim recima moze reci da nas mrzis.

Opet iznosis neistine.

Odgovor sam dao gore a on glasi.

Taj moj komentar je na kraju cak bilo zavrseno mojim izlivom ljubavi i staranja za vase pokajanje.

Ali svi znamo da nije tako, ne mrzis ti nas a ni mi tebe. Nego ko hoce tudje reci izvrnuti moze, a ti to radis i tvoj saborac Tripo. Neprestano arlaucete i na argumente ste alergicni.

Ako cemo ko je vise izvrnuo, ti i Tripo treba medalju da dobijete. To sto je Slap i Darth nenamerno nesto i izvrnuo nije ni blizu koliko ste vi. To kao ja nezavisni vide, sucele argumente kada nepristrasno posmatraju.

Zato vi nikog necete obratiti, jer izvrcete namerno i nimalo niste iskreni.

Opet iznosis neistine i jos pripisujes vase grehe na moj racun.

Kao prvo, sa vase strane nikakvi argumenti nisu dati, vec samo iznosenje lazi, izvrtanje i blacenje.
To svako posten moze da vidi u svakom vasem komentaru.

Sto se tice Tripa, ja sam svoj stav o jegovom nacinu pisanja vec izneo vise puta, i niti sam ga podrzao u tome.

Slap nije nista namerno izvrnuo.

O to je tako pogresno.

Svaki njegov komentar je izvrtanje i vadjenje iz konteksta, i ako mu se odgovori on to ponovo cini u nedogled iz dana u dan postavljajuci iste komentare na koje je isto toliko puta odgovoreno.


Da vas nije bilo na forumu meni se nikad oci ne bi otvorile, vi ste unistili adventizam doslovno, to sam i Marku rekao.

Nisu ti se otvorile oci, nego te je sotona aslepio, jer ti da si iskren ne bi gledao na ljude, vec na Boga i biblijsku istinu i njima merio sve a ne ljudima.

Ja sam se licno u Adventizmu nagledao svasta, pa nisam otisao od istine, jer sam istinu merio recju Bozjom i onim sto mi je Bog svedocio.

Tvoje nepostenje ide do te mere, da ti da si posten otisao bi i iz Pravoslavlja, jer ni ono nije savrseno.

Dakle, ponavljam, bio si iskren, podrzavao istinu i branio je, ali se nisi uhvatio za tu pocetnu veru, i sotona je ukrao istinu iz tvog srca i zaslepio te, da si sada veci protivnik nego sto si bio podrzavalac istine.

Zao mi je, ali verujem u tvoje obracenje kada Gospod uskoro bude sam otkrio sebe i istinu celom svetu, i veruj mi radujem se tom danu i trenutku kada cu te zagrliti kao brata u carstvu nebeskom.

Amin!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogledajte što ćete sve doživjeti od sektaša ako ustrajete u razobličavanju njihovih obmana. Ovo Laodikejino "bezbožniče jedan" izgleda još i lijepo kako se on zna odnositi prema drugima.

Jos jedna laz da bi druge prikazao onakvim kakvi oni nisu.

Sto se tice mojih reci upucenih na tvoj racun, Hristos je za bezbostvo farisejima upucivao i gore reci.
Greh se mora nazvati pravim imenom, inace se u suprotnom cini kompromis sa njim i tolerise se.

Ti ne razoblicavas nikakve obmane u Adventizmu, jer one ne postoje.
Ti samo iznosis lazi, i izvrces tudje reci i izjave, koje sam ja mnogo puta obelodanio.

Iz tog razloga tvog ponasanja to jeste bezbostvo, cak sta vise satanizam, jer onaj koji cini takva gnusna zlocesta namcorska prljava dela, on je prikriveni satanista.

I jos nesto.

Nisam ja sekta, jer ja verujem Bogu, imam njegovu rec, i svedocanstvo Duha.

Tvoja nazovi crkva je kult nastao iz mnogobostva, koji su stvorili pagani Konstantin i Justinijan, obukavsi mnogobozacke filozofije u Hriscansko ruho da bude primamljivije, i ustolicivsi coveka za poglavara tog kulta, i predavsi mu Rim kao mesto odakle ce siriti svoje dogme i uticaj.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogledajte što ćete sve doživjeti od sektaša ako ustrajete u razobličavanju njihovih obmana. Ovo Laodikejino "bezbožniče jedan" izgleda još i lijepo kako se on zna odnositi prema drugima.

Iznosio sam primere sa drugih mesta o načinima na koji adventisti reaguju kada se razobličuju njihove obmane i blefovi. Od epiteta preko kletvi, da bi na kraju dolazilo i do prozivanja za progon.

Verbalno nasilje, a to i jeste nasilje, ma šta oni tvrdili, dakle nije im strano. Uostalom, pacifizam na koji se pozivaju je tu samo zbog malobrojnosti i straha za sopstvenu egzistenciju. Onog trenutka kada bi bili sigurni u svoju brojčanu nadmoć pokazali bi svoje pravo lice. (Miroljub Petrović poseduje grupu batinaša koji su tukli roditelje njegovih sledbenika ukoliko bi ih deca optužila da u kući imaju ikone, ili jedu meso, piju alkohol.)

Materijalizam kojim je ispunjena njihova "teologija" bilo da se radi o izvornom EGWizmu, bilo ovom evoluiranom samo bi im olakšao da se fizički razračunaju sa neistomišljenicima i učine baš ono za šta tako olako optužuju druge.

Uostalom o tome govori i njihova opsesija Starim Zavetom, skoro pa idolizacija Yahoshue Bar Nun-a (a on je po bukvalističkom tumačenju Svetog Pisma, po Božijoj naredbi, navodno počinio heremu, tačnije genocid.) Šta bi ljude kojima je takvo tumačenje i takav lik primer sprečavalo da u slučaju da imaju "takav mandat" počine isto? Posebno ako druge smatraju otpadnicima, bezbožnicima, zverima, ludacima?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jos jedna laz da bi druge prikazao onakvim kakvi oni nisu.

Istina je da si me nazvao "zvijer ispunjena legijom demona". Dakle, nisam te prikazivao onakvim kakav nisi.

Sto se tice mojih reci upucenih na tvoj racun, Hristos je za bezbostvo farisejima upucivao i gore reci.
Greh se mora nazvati pravim imenom, inace se u suprotnom cini kompromis sa njim i tolerise se.

Zato sam ja abortuse koji se obavljaju u "bolnicama" Adventista sedmog dana nazvao pravim imenom - ubojstva najnevinijih i najnezaštićenijih.


Ti ne razoblicavas nikakve obmane u Adventizmu, jer one ne postoje.
Ti samo iznosis lazi, i izvrces tudje reci i izjave, koje sam ja mnogo puta obelodanio.

Ubijate li nerođenu djecu u svojim bolnicama? Ubijate. Dakle, iznio sam notorne činjenice.

Iz tog razloga tvog ponasanja to jeste bezbostvo, cak sta vise satanizam, jer onaj koji cini takva gnusna zlocesta namcorska prljava dela, on je prikriveni satanista.

Bezboštvo je nijekanje istine, a to, kao što svi mogu vidjeti, ovdje činiš ti.

Tvoja nazovi crkva je kult nastao iz mnogobostva, koji su stvorili pagani Konstantin i Justinijan, obukavsi mnogobozacke filozofije u Hriscansko ruho da bude primamljivije, i ustolicivsi coveka za poglavara tog kulta, i predavsi mu Rim kao mesto odakle ce siriti svoje dogme i uticaj.

Tipično za mrzitelje istine, oni su širitelji laži.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Istina je da si me nazvao "zvijer ispunjena legijom demona"

Tacno, i to sada potvrdjujem.
Jesi zver i jesi ispunjen demonima jer tvoje reci i ponasanje to dokazuje.

Dakle, nisam te prikazivao onakvim kakav nisi.

Onda onako kako si me prikazao zbog reci koje sam ti uputio, takvi su i proroci, Hristos, i apostoli, jer oni su upucivali gore reci bezboznicima, vikali, prevrtali stolove, tukli one koje grese, itd..

Zato sam ja abortuse koji se obavljaju u "bolnicama" Adventista sedmog dana nazvao pravim imenom - ubojstva najnevinijih i najnezaštićenijih.
Ubijate li nerođenu djecu u svojim bolnicama? Ubijate. Dakle, iznio sam notorne činjenice.

Da, u tvojim zluradim snovima DA.

U realnosti ne.

Niko nikoga ne prisiljava na abortus.

Abortus se obavlja nad zenama koje se samoinicijativno obrate da abortus obave, uz sve predhodne konsultacije i odgovaranja.

Evo samo jedne pojedinosti koju sam pronasao.


"Nijedan protivnik abortusa nema odgovor na ovo pitanje"

Nedavne promene u vezi sa reproduktivnim pravom žena, koje je uvela administracija američkog predsednika Donalda Trampa, ponovo su pokrenule brojne debate između pobornika i protivnika abortusa.
Tim povodom oglasio se i pisac Patrick S. Tomlinson, koji tvrdi da ima savršeno pitanje za sve koji žele ženama da ukinu pravo na abortus.

U okviru diskusije koja je u utorak osvanula na Tviteru, Tomlinson je napisao sledeće:

"Kad god iskrsne diskusija o abortusu, uvek postavim pitanje na koje mi za ovih deset godina niko do sada nije iskreno odgovorio."

"Reč je o jednostavnom scenariju, sa dva moguća ishoda. Niko nikada nije pokušao da odabere samo jedan, jer bi na taj način poništio svoj argument. A tačan odgovor postoji, zbog kojeg ljudi koji se zalažu za zabranu abortusa mrze ovo pitanje."

"Evo pitanja. Nalazite se u klinici za veštačku oplodnju, nebitno zašto. Čujete protivpožarni alarm, i krećete da trčite ka izlazu. Dok trčite niz hodnik, u jednom trenutku čujete kako iza vrata vrišti petogodišnje dete."

"Ulazite u prostoriju da ga spasete. Ono se nalazi u jednom uglu. U drugom uglu ste primetili zaleđenu posudu na kojoj piše "1000 živih ljudskih embriona". Dim postaje sve gušći, počinjete da se gušite. Znate da možete da spasete ili dete ili embrione, ali ne i oba jer ćete se u suprotnom ugušiti od dima, čime nećete spasti nikoga."

"Da li ćete:

A) Spasti dete, ili

B) Izbaviti 1000 embriona?

Ne postoji opcija C, opcija C znači da svi umirete.

Za ovih 10 godina, nijednom nisam čuo jasan odgovor - A ili B, na ovo pitanje. I nikada neću."

"Ljudi nikada neće odgovoriti iskreno, jer instinktivno znaju da je tačan odgovor A. Život petogodišnjeg deteta više vredi od opstanka 1000 embriona. Ili 10 hiljada. Ili milion. Jer te dve stvari nisu jednake, ni sa moralne strane, ni etički, ni biološki."

"Ovo pitanje ostavlja ljude bez argumenata. To što odbijaju da daju odgovor samo potvrđuje da duboko u sebi znaju da je odgovor pod A tačan. Niko, nigde, zapravo ne veruje da je embrion jednak detetu. Takva osoba ne postoji. Ako od nekoga budete čuli takav odgovor, znajte da laže", zaključio je Tomlinson.


IZVOR: Zivot B92

Tvoja crkva je vekovima unazad mucila i ubijala zive ljude, zene, i decu, i ne bih me cudilo da izmislis kako su oni to sami trazili.

Bezboštvo je nijekanje istine, a to, kao što svi mogu vidjeti, ovdje činiš ti.

Da ti ovde iznosis nekakve istine, moja istinoljubivost i savest bi me pokrenuli da se zapitam u vezi toga.

Ali poznajuci pozadinu svega ja moram jednostavno posvedociti da SVE sto iznosis su nista drugo osim prljave lazi, i izvrtanja.

Tipično za mrzitelje istine, oni su širitelji laži.

Hvala ti sto si to priznao, jer se na tebe odnosi.
 
Natrag
Top