Oholost i Sektaštvo

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Oholost katolika

Zar tu pravu veru nisu preneli KRSTASI?????

Opet? Dokažite da ste naslednici katara, ali pre toga dokažite da oni nisu heretici, tj da nisu naučavali suptono veri Crkve, suprotno Bogu. Dualisti koji su verovali u dva boga, jednog dobrog, koji se povukao u zlog Demijurga, gospodara materije. Po učenju Katara, Bog Starog Zaveta je bio zli Demijurg, dok je Bog Novog Zaveta dobri Bog.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvarnoslap tvrdi da je to istina Rimokatoličke crkve i njene tradicije,

Ne tvrdi to Slap, nego sveti Pavao. Evo: 1 Tim 3,14-15: Ovo ti pišem u nadi da ću ubrzo doći k tebi, a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.

a optužuje Adventiste što imaju istinu iz pisma, i Ellen White što je na osnovu te istine pisala.

Vjerovati i učiti da je 22.10.1844. završilo vrijeme spasenja za grešnike, nije učenje Pisma - nije Evanđelje - nego AntiEvanđelje.

P.S. Molim te, ne pravi me budalom tvrdeći da ja nešto izvrćem. Evo ti točne Jelenine izjave:

Ellen White: "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ellen White: "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Da bi nakon toga izmislila Investigative judgment i takozvana odškrinuta vrata, uz uslove da će se grešnici spasiti pod uslovom da prihvate njeno učenje o subotama, veganizmu i tako tome.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da bi nakon toga izmislila Investigative judgment i takozvana odškrinuta vrata, uz uslove da će se grešnici spasiti pod uslovom da prihvate njeno učenje o subotama, veganizmu i tako tome.

Točno, spasit se mogu, tvrdili su tada EGW&Co., samo oni koji znaju i priznaju da se Isus svome Ocu doselio (uselio) čitavih 18 stoljeća nakon uskrsnuća i uzašašća. Evo točno što su vjerovali i naučavali:

"Oni nemaju daljnju spoznaju o promjeni na nebu, ili prelasku u Svetinju nad svetinjama, i oni ne mogu uživati Isusov zagovor tamo... Oni upućuju gore svoje beskorisne molitve u Svetinju koju je Isus napustio." (Ellen White, Rani spisi, izdanje 1907.)

"Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (James White, Present Truth, 1850. god.)

"Spoznaja o Kristovoj službi i radu neophodna je za uživanje blagodati njegova posredovanja... Opće predodžba o njegovu radu tada (prije 1844.) bila je dovoljna da omogući ljudima pristup k Bogu po njemu... Ali kad je premjestio svoju službu (1844.) u Svetinju nad svetinjama... da spoznaja o njegovoj službi koju su do tada imali i koja je bila dovoljna, više nije dovoljna... Tko može pronaći spasenje sada? Oni koji idu Spasitelju tamo gdje on je, i gledaju ga vjerom u Svetinji nad svetinjama... Ta su vrata sada otvorena za spasenje. Ali nitko ne može razumijeti ovu promjenu bez konačne spoznaje po pitanju svetišta i odnosa lika i pralika. Sada mogu tražiti Spasitelja kao što su ga prije tražili, ali bez drugačije predodžbe o njegovu položaju i službi od one koju su imali dok je bio u Svetinji, to im neće pomoći. Neće ga pronaći tamo. Vrata su zatvorena.“ (Uriah Smith, Objections to the Visions Answered, 1868.)

"Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina - jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (Joseph Bates, The Review and Herald, 19. 1851. god.)

Pogledajte kako "četverac" potpuno usuglašeno "kukuriče":

1. Ellen White: "Oni nemaju daljnju spoznaju o promjeni na nebu, ili prelasku u Svetinju nad svetinjama, i oni ne mogu uživati Isusov zagovor tamo.

2. James White: Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god.

3. Uriah Smith: "Spoznaja o Kristovoj službi i radu neophodna je za uživanje blagodati njegova posredovanja ... Tko može pronaći spasenje sada? Oni koji idu Spasitelju tamo gdje on je, i gledaju ga vjerom u Svetinji nad svetinjama

4. Joseph Bates: U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogledajte kako "četverac" potpuno usuglašeno "kukuriče":

1. Ellen White: "Oni nemaju daljnju spoznaju o promjeni na nebu, ili prelasku u Svetinju nad svetinjama, i oni ne mogu uživati Isusov zagovor tamo.

2. James White: Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god.

3. Uriah Smith: "Spoznaja o Kristovoj službi i radu neophodna je za uživanje blagodati njegova posredovanja ... Tko može pronaći spasenje sada? Oni koji idu Spasitelju tamo gdje on je, i gledaju ga vjerom u Svetinji nad svetinjama

4. Joseph Bates: U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet.

Istovremeno svi oni zaboravljaju činjenicu da je Isus već na nebu, od samog trenutka Uznesenja, vraćanja Ocu. Zaboravljaju da je i Stjepan, prvomučenik, i arhiđakon, umirući pod kamenicama duhovnih predaka ovih pogubljenih neo judaizatora rekao da vidi Sina Čovečijeg sa desne strane Sile kako dolazi na oblacima. Sv Jakov je takođe zbog iste vizije platio glavom (bacili su ga sa zidina).
Zaista je interesanto saznati odakle su "pametni" pioneers izvukli to da je Isus - Logos i Ja Svesilnog, čekaqo nakon uznesenja čitavih 1800 godina u čekaonici, tj Svetinji, daq bi tek 1844 ušao u Svetinju Nad Svetinjama, kada Biblija jasno kaže da je ON Već na prestolju, jer OTAC I SIN JEDAN SU. Iz kojeg li su neurona izvukli svoje huljenje? Jer oni9 tvrde da su to našli u pismu. A toga u Bibliji na koju se, evo i ovde njihovi akoliti pozivaju, NEMA. Ili su to sami izmislili u svojoj opsesiji da se izvuku nakon što su njihove budalaštibne razotkrivene kao laž, ili im je to sotona šapnuo na uvce. A, isti, tj. sotona takođe citira pisma.

Sve to me je podsetilo na predavanje koje je održao Evangleički pastor, dakle Sola Scriptura "hrišćanin" koji je na tvrdnje adventista o tumačenju Daniela (famoznih 2300 dana i noći, "proročke godine" i ostalo) rekao da je jedan rabin i doktor biblistike Starog Zaveta, rekao doslovno da je adventisički način tumačenja Daneila u najmanju ruku pogrešan, i da bi se tumačeći na njihov način, proročanstvo o "malom rogu" odnosilo na Isusa.

Naravno, na sve ovo, dobičeć komentare, da im je sva tumačenja šapnuo Bog sam, tj da je to što oni tumače dar Svetog Duha. Ali, tu i leži osnov za tvrdnju da oni hule. Jer, njihovo tumačenje ne potvrdđuju ni tumačenja Crkve, niti tumačenja ostalih Sola Scriptura, niti jevrejskih rabina... Dakle, oni negiraju poznatu Istinu, Bogu u usta stavljaju ono što on nije rekao.... Šta je to ako ne Hula na Svetog Duha i Lažno proroštvo? Naravno, i na ovo će papagajski ponavljati da su Fariseji isto govorili i Isusu (gle čudfa oni se poistovećuju sa Njime), iako je svakome ko se ikada sa razumevanjem susreo sa Biblijom jasno da je razlog Farisejskog ponašanja bio i ostao odbijanje da u Isusu prepoznaju Ono što On Jeste., da On ima sva prava da ih prekoreva.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkva jeste uporište istine, ali ne ona koju su osmovali Konstantin i Justinijan a to je Rimokatolicizam sa sedištem u Rimu, već ona koju su osnovali Hristos i apostoli, čije je sedište bilo u Jerusalimu.

I hajde ti nama lepo iskreno objasni bez vrdanja, zašto ponavljaš istu pojedinost na koju je već odgovoreno, i to izvadivši je iz konteksta događaja iz istorije Milčeritskog pokreta?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Crkva jeste uporište istine, ali ne ona koju su osmovali Konstantin i Justinijan a to je Rimokatolicizam sa sedištem u Rimu, već ona koju su osnovali Hristos i apostoli, čije je sedište bilo u Jerusalimu.

A vi ste, tj EGWisti naslednici te pomesne crkve? Iste one čijeg su arhijereja, Jakova Pravednog, udruženi Fariseji i Sadukeji bacili sa zidina Jerusalemskih? Možda kada bi smo poverovali u izmišljotine i wishfull thinking arogantnih Milerita. Crkvu, koju vi nazivate Rimokatoličkom, a koja se u stvari zove UNA SANCTA CATHOLICA ET APOSTOLICA, nisu osnovali Konstantin (kršten je pametnjakoviću kao Arijanac) i Justinijan, nego sam ISUS, inkarnirani BOG.


I hajde ti nama lepo iskreno objasni bez vrdanja, zašto ponavljaš istu pojedinost na koju je već odgovoreno, i to izvadivši je iz konteksta događaja iz istorije Milčeritskog pokreta?

Dok se Slap ne pojavi da odgovori, ja ću umesto njega odgovoriti. Zato što vas EGWiste treba na svakom mestu, u svako vreme razotkrivati, rušiti vam doktrinu, sve dok ne skinete EGW koprenu izmišljotina sa očiju i uz Božiju pomoć ne progledate i ne vidite ISTINU.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire, i šta bi dobio time i da se oni koje zavode svojima lažima ovde pojave? Ništa, samo još veću kakafoniju kultista. Ovo je pravi način sa njima raditi. Ignorisati ih

Ne bi mnogo dobio. Ali, mozda medju njima ima iskrenih i zavedenih kao sto sam ja bio. Pa takvima zelim objasniti, dok onim nedostojnim koji izvrcu i sami sebe ubedjuju, ne moze pomoci ni Bog. Oni pomoc ne zele!

Ako je postavio zasto ne da screenshoot?

Rekoh ovo, zato sto znam da nije ni postavio. Vec je toliko sludjen misleci kako patimo od "ponosa" pa hoce da nas ponizi pretnjama i ismeje.

ne treba da ih raskrinkavamo na sve moguće načine, da ih nazivamo nekim pogrdnim imenima, da ih teološki gađamo stihovima iz Biblije i dokazujemo kako su oni idolopoklonici, sektaši, jeretici... To će kod njih stvoriti samo potrebu da se brane i krenu u kontra napad

Ja sam u startu govorio kako ih ne treba zvati sektasima, jer to je podrugljivo. Ali kad oni nas nas nazivaju "paganima" sta je onda to? Zar to nije podrugljivo, ili kad nazivaju nasu crkvu "kurvom"??? To sam pitao i Jurivaku treba li ovo sankcionisati jer je to vredjanje na verskoj osnovi i cini mi se u suprotnosti sa pravilnikom. Ali on je rekao da je to uobicajeno i da crkva nosi taj epitet, te da se istorijski moze reci da je "paganizam usao u crkvu". Medjutim mnogi crkveni autoriteti i ja ne mislimo tako, niti tako tumacimo istoriju, a po mom misljenju, ako cemo tako rezonovati, onda i mi imamo puno pravo njih nazivati sektasima masonima itd.. jer tako pise i u skladu je sa istorijskim i uvrezenim gledistem.

Jednako je brate, ako cutimo onda njihove reci imaju tezinu. Zato, ne smemo cutati ako smo suoceni sa optuzbama. Ni Pavle nije cutao.

Ne tražimo da vatra padne na druge ljude i uništi ih, već tražimo da vatra Duha Svetog padne na nas, kako bi smo znali šta i kako da govorimo ljudima koji su zarobljeni u laži.

Amin! Ne trazimo mi zlo na njih, vec dobro, i da im Bog oprosti! Mi im propovedamo evandjelje - "dobru vest" milosti! Dok oni za nas kazu da "nas Bog kaznjava i da izliva svoje "sudove" na nas, (iako vreme jos nije doslo) i kako nas treba kazniti jer smo pagani. Da nam rusi hramove, i da nismo pod njegovom miloscu, i da Bog ne zeli da se spasemo vec zeli da nas pobije!

To nije evandjelje!

Kad god smo puni besa, mržnje, gorčine, prema ljudima koji su u idolopoklonstvu ili nekim lažnim naukama, setimo se upozorenja našeg Gospoda: "Ne znate kakvog ste duha..." Hoćemo li da budemo kao oni? Ne

Nismo mi kao oni, nego oni svoju bedu ne vide, ne shvataju koliko su ih nahuskali protiv nas i napunili glavu, toliko da iz njihovih usta seva samo osuda a ne milosrdje i ljubav!

Ovo je tema o pravoslavlju. Ne spamujte!
Izvinjavam se.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja sam u startu govorio kako ih ne treba zvati sektasima, jer to je podrugljivo. Ali kad oni nas nas nazivaju "paganima" sta je onda to? Zar to nije podrugljivo, ili kad nazivaju nasu crkvu "kurvom"???

Mire, ipak ih ne možemo zvati ni denominacijom, niti zajednicom, još manje crkvom. Inače, podrugljivosti nema u pravom značenju reči sekta, to samo znači sledbenici nekoga ili nečega. No, to i nije važno, ovde se radi o pogledu na svet, verovanju po kome su svi ostali, iako dokazi govore suprotno otpali, ili su nevernici koje pošto poto treba obratiti na kult. Ne radi se tu o širenju nade i radosne vesti, nego o prikupljanju sledbenika i suđenju drugima, vređanju i ponižavanju. Ko smo mi da sudimo da li je neko iskren vernik ili nije? Bog to zna i niko drugi. Bezbroj puta sam pomenuo primere o tome ko je iskreniji. Pa i sam Isus to govori u evanđelju dajući primer Fariseja i grešnika. Ali, badava im je o tome pričati, nemaju ono nophodno za pravo obraćenje, nemaju svesnost da su grešni, pravednost im nije u pokajanju, nego u danima, iću i piću, u iskrivljavanju u vređanju drugog i surevnjivom čuvanju lažne "objave" osnivačice.

Misle da su bolji od onog pravoslavca koji od svoje vere poznaje samo iće i piće za krsnu slavu, a koji pre podne mrzi sebe, a po podne sve oko sebe, ili od katolika koji je na liturgiji samo praznicima (uskrs-božić, crkvena slava) i koji u crkvi odmerava ko se i kako obukao, ko je sa kim seo, i koji nakon izlaska sa mise - lituzrgije ide da ogovara. Nisu bolji, čak su i gori, jer ovi iz mog primera će se kad tad pokajati, dok oni veruju da ih subotarenje, veganizam, i ostale budalaštine EGW spašavaju i opravdavaju pred Bogom. O tome da im je verovanje totalno iskrivljjeno ljudskim umotvorinama i "tumačenjima" već je bezbroj puta pisano.
 
Natrag
Top