Oholost i Sektaštvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Još nisi odgovorio na pitanje "ZAŠTO LAŽEŠ I OBMANJUJEŠ LJUDE, VADEĆI DOGAĐAJE IZ KONTEKSTA I PIŠUĆI NEŠTO ŠTO ADVENTISTI NIKADA NISU ČINILI?


Evo citata, bez mog dodavanja ili oduzimanja:

"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

i da će se 22 oktobra na Jevrejski praznik "očišćenja Svetinje" ispuniti ovo proročanstvo i Hristos doći,


Yom Kippur, (Dan pomirenja, Day of Atonement), 1844. godine nije bio 22.10. nego 23.9. :) Dakle, sve je lažno što ste od Millera preuzeli.

Crku je u Hristovo vreme činio skup svih crkava u tada poznatom svetu


Nema Crkve u "Kristovo vrijeme", za Kristova života. :) Crkva je rođena na Dan pedesetnice, deset dana nakon Isusova Uzašašća.

Ovo je još jedna tvoja lukava laž, jer upravo je u svakom komentaru koji postaviš pišući protiv Adventista SVE osporeno,


Čime je osporeno? Tvojom tvrdnjom da su "zvijeri ispunjene svakom zloćom, prljavštinom i legijom demona", svi oni koji dovedu u pitanje "proročicu koja je govorila u drskosti"? :)

Ja sam to što si napomenuo napisao SAMO U JEDNOM komentaru, i to sada isto tvrdim,


Dobro je da sam ponoviš i potvrdiš "svoju moralnu grandioznost". Samo "moralne gromade", kao što si ti, imaju pravo druge ljude zvati zvijerima.

Interesantna je još jedna stvar. Laodikeja nije zvijerima nazivao ljude koji su ovdje na forumu i Boga vrijeđali, a bilo je i takvih, nego zvijerima naziva samo one koji proročicu Jelenu prokazuju. To zapravo sve razotkriva. Nekim Adventistima sedmog dana Ellen White nije samo "ravna apostolima i biblijskim piscima", nego im je čak i iznad samoga Boga.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Interesantna je još jedna stvar. Laodikeja nije zvijerima nazivao ljude koji su ovdje na forumu i Boga vrijeđali, a bilo je i takvih, nego zvijerima naziva samo one koji proročicu Jelenu prokazuju. To zapravo sve razotkriva. Nekim Adventistima sedmog dana Ellen White nije samo "ravna apostolima i biblijskim piscima", nego im je čak i iznad samoga Boga.

Nije to ništa Slape, proguglaj malo o tome šta je na osnovu njenih uputstava uradio "dr".Miroljub(pod mač bato) Petrović. To su samo neka od dela "remnant church".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo citata, bez mog dodavanja ili oduzimanja:

"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

I te kako si oduzeo, jer nisi citirao druge tekstove koji objašnjavaju osnovne činjenjice "ZAŠTO SU TAKO VEROVALI I ZBOG ČEGA?"

A evo odgovora:

Još nisi odgovorio na pitanje "ZAŠTO LAŽEŠ I OBMANJUJEŠ LJUDE, VADEĆI DOGAĐAJE IZ KONTEKSTA I PIŠUĆI NEŠTO ŠTO ADVENTISTI NIKADA NISU ČINILI?

Dakle, na tvoju tvrdnju je već odgovoreno, a ona glasi:

Miler je proučavajući vremensko proročanstvo iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja, koja govore o očišćenju Svetinje nakon perioda od 2300 godina došao do zaključka da se tu govori o Hristvom drugom dolasku i očišćenju zemlje vatrom, za koju je pogrešno protumačio da predstavlja Svetinju o kojoj se govori u proročanstvu iz Danila, i da će se 22 oktobra na Jevrejski praznik "očišćenja Svetinje" ispuniti ovo proročanstvo i Hristos doći, a predhodno prestati vreme milosti za svet, kako biblija i uči kada govori o Hristovom drugom dolasku.
On je držao predavanja iznoseći ovu vest, i na ta predavanja su dolazili ljudi iz različitih crkava, verujući TADA da će vreme milosti za svet proći u određeni čas, i Hristos doći po drugi put, što je potpuno ispravno sa tačke gledišta očekivanja Hristovog drugog dolaska, jer biblija poziva da svakoga dana očekujemo njegov povratak, i da budemo spremni.


Dakle, tu je sve čisto i nema veze sa Antijevanđeljem, osim što je Miler napravio grešku što je pogrešno protumačio pojam "SVETINJE" i zaključio da se u Danilovom proročanstvu govori o zemlji, a u stvari se govori o očišćenju nebeske Svetinje, po tipologiji očišćenja zemaljske Svetinje, koja se kod Jevreja obeležavala praznikom "DAN OČIŠĆENJA SVETINJE"

, (Dan pomirenja, Day of Atonement), 1844. godine nije bio 22.10. nego 23.9. :) Dakle, sve je lažno što ste od Millera preuzeli.

Po zemaljskom računanju vremena i slavljenju praznika od strane tradicionalnih Jevreja je tako, ali po Božanskom onako kako piše u bibliji, i kako je to Bog otkrio je 22. 10

Nema Crkve u "Kristovo vrijeme"
za Kristova života. :) Crkva je rođena na Dan pedesetnice, deset dana nakon Isusova Uzašašća.

To je crkva koju su osnovali Hristos i apostoli na pedesetnici‚, i ona je Hristova i apostolska, a ne lokalna crkva u Rimu.



Čime je osporeno
? Tvojom tvrdnjom da su "zvijeri ispunjene svakom zloćom, prljavštinom i legijom demona", svi oni koji dovedu u pitanje "proročicu koja je govorila u drskosti"? :)

Na to sam već odgovorio.

Ja sam to što si napomenuo napisao SAMO U JEDNOM komentaru, i to sada isto tvrdim, i to ne na taj način zajedljivosti kako si ti dodao pojedine reči, jer ja nisam napisao VI, VI, VI.. "vi ste ovakvi, vi ste onakvi" već je to proizvod vaših reči i dela koja vas sama odaju kao opisane.

Dobro je da sam ponoviš i potvrdiš "svoju moralnu grandioznost". Samo "moralne gromade", kao što si ti, imaju pravo druge ljude zvati zvijerima.

I Hristos je ljude nazivao zmijama, okrečenim grobovima, sotonama.

Ko ne zna ništa drugo osim da ispoljava duh zloće i pakosti, on se ne može drugačije nazvati.

"]Interesantna je još jedna stvar. Laodikeja nije zvijerima nazivao ljude koji su ovdje na forumu i Boga vrijeđali, a bilo je i takvih, nego zvijerima naziva samo one koji proročicu Jelenu prokazuju. To zapravo sve razotkriva. Nekim Adventistima sedmog dana Ellen White nije samo "ravna apostolima i biblijskim piscima", nego im je čak i iznad samoga Boga.

Pišeš izmišljotine i gluposti, to je dokaz koliko svesno lažeš.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I te kako si oduzeo, jer nisi citirao druge tekstove koji objašnjavaju osnovne činjenjice "ZAŠTO SU TAKO VEROVALI I ZBOG ČEGA?"

A evo odgovora:

Još nisi odgovorio na pitanje "ZAŠTO LAŽEŠ I OBMANJUJEŠ LJUDE, VADEĆI DOGAĐAJE IZ KONTEKSTA I PIŠUĆI NEŠTO ŠTO ADVENTISTI NIKADA NISU ČINILI?

Dakle, na tvoju tvrdnju je već odgovoreno, a ona glasi:

Miler je proučavajući vremensko proročanstvo iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja, koja govore o očišćenju Svetinje nakon perioda od 2300 godina došao do zaključka da se tu govori o Hristvom drugom dolasku i očišćenju zemlje vatrom, za koju je pogrešno protumačio da predstavlja Svetinju o kojoj se govori u proročanstvu iz Danila, i da će se 22 oktobra na Jevrejski praznik "očišćenja Svetinje" ispuniti ovo proročanstvo i Hristos doći, a predhodno prestati vreme milosti za svet, kako biblija i uči kada govori o Hristovom drugom dolasku.
On je držao predavanja iznoseći ovu vest, i na ta predavanja su dolazili ljudi iz različitih crkava, verujući TADA da će vreme milosti za svet proći u određeni čas, i Hristos doći po drugi put, što je potpuno ispravno sa tačke gledišta očekivanja Hristovog drugog dolaska, jer biblija poziva da svakoga dana očekujemo njegov povratak, i da budemo spremni.


Dakle, tu je sve čisto i nema veze sa Antijevanđeljem, osim što je Miler napravio grešku što je pogrešno protumačio pojam "SVETINJE" i zaključio da se u Danilovom proročanstvu govori o zemlji, a u stvari se govori o očišćenju nebeske Svetinje, po tipologiji očišćenja zemaljske Svetinje, koja se kod Jevreja obeležavala praznikom "DAN OČIŠĆENJA SVETINJE"



Po zemaljskom računanju vremena i slavljenju praznika od strane tradicionalnih Jevreja je tako, ali po Božanskom onako kako piše u bibliji, i kako je to Bog otkrio je 22. 10



To je crkva koju su osnovali Hristos i apostoli na pedesetnici‚, i ona je Hristova i apostolska, a ne lokalna crkva u Rimu.





Na to sam već odgovorio.

Ja sam to što si napomenuo napisao SAMO U JEDNOM komentaru, i to sada isto tvrdim, i to ne na taj način zajedljivosti kako si ti dodao pojedine reči, jer ja nisam napisao VI, VI, VI.. "vi ste ovakvi, vi ste onakvi" već je to proizvod vaših reči i dela koja vas sama odaju kao opisane.



I Hristos je ljude nazivao zmijama, okrečenim grobovima, sotonama.

Ko ne zna ništa drugo osim da ispoljava duh zloće i pakosti, on se ne može drugačije nazvati.



Pišeš izmišljotine i gluposti, to je dokaz koliko svesno lažeš.


Na vašu žalost. Slap ne laže. Možete do kraja vremena da zatvarate oči i vičete da je sve što se ne slaže sa kodom koji ste svojom voljom uneli u sebe laž, ali to neće promentii ISTINU. Mileritsko računjanje i sve što je iz njega proizašlo NIJE PO BOGU, niti je EVANĐEOSKO. LAŽ JE I NA LAŽI ZASNOVANO.

Ne nazivajte druge lažovima. Jer time samo projektujete sebe, da se poslužim omiljenim izrazom vašeg kolege po EGWizmu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To su dokazane činjenice, a vi i dalje živite u samoobmani, i obmanjivanju drugih.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Po zemaljskom računanju vremena i slavljenju praznika od strane tradicionalnih Jevreja je tako, ali po Božanskom onako kako piše u bibliji, i kako je to Bog otkrio je 22. 10.

Analizirajmo pažljivo ovo što si ti gore ustvrdio.

1. Židovi, koji slave po zemaljskom računanju vremena, Yom Kippur su 1844. slavili 23.09.

2. Po Božanskom računanju vremena, kako je to Bog otkrio Milleru, Yom Kippur je 1844. bio 22.10.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samo od sebe nameće se pitanje: Kakav i koji je to "bog" bio koji je Millera vodio i istinu mu otkrivao!?

Ako je to zaista bio naš Bog Stvoritelj - Bog koji je Istina, pa je Milleru otkrio istinski datum Dana pomirenja, 22.10.1844., kako
je moguće da Bog Stvoritelj Millera "najdrskije obmane" držeći ga u zabludi kako će Isus doći na Zemlju, a ne "preseljavati na Nebu"?
Odgovor je jedan jedini mogući. Millera nije niti vodio niti mu bilo što otkrivao Bog Stvoritelj. Jer naš Bog Stvoritelj nije lažov i nije
obmanjivač. Da je Bog Stvoritelj zaista vodio "Millera i društvo", i da je Isus 22.10.1844. na Nebu zaista preseljavao, onda bi to Bog,
kao Bog istine, Milleru tako i otkrio. Millera je ipak vodio netko drugi. :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo jedno pitanje.

Kakve ti veze imaš sa ovim?

Zar ne bi trebalo da se baviš stvarima vezanim za tvoju crkvu, a ne da napadaš sve druge, i da kopaš tražeći tuđe navodne pogreške?

Bog ima svoja vremena u kojima nešto čini, i ne rukovodi se zemaljskim određivanjima.

Drugo, Bog je upravo zbog takvih kao što si ti zaklonio pravo značenje ove istine, da bi iskušao one okupljene oko Milera i njihovu iskrenost a mu služe celim srcem iz pravih pobuda.
Tako je Miler pogrešno zaključio da se u proročanstvu iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja radi o očišćenje zemlje o Hristovom dolasku, a ne o očišćenju nebeske Svetinje.
Onima koji su ostali nakon razočarenja Bog je u više navrata lično otkrio Milerovu pogrešku, i dao otkrivenja u kojima je otkrio puninu svetlosti o ovoj istini o Isusovoj posredničkoj službi u nebeskoj Svetinji nad Svetinjama.

Ova tema Isusovog posredništva u nebeskoj Svetinji je centralno učenje svetog pisma, i zadire u samu suštinu plana spasenja, i bez nje plan spasenja ne može biti ostvaren u čoveku, jer da bi čovek mogao uopšte da bilo šta učini za sebe i Bog za njega, a što podrazumeva "pokajanje, predanje i obraćenje, novorođenje, i posvećenje" proizilazi iz Isusove posredničke službe u nebeskoj Svetinji.

Nedostatkom, ili Nepoznavanjem ili neprihvatanjem ove istine o Isusovoj posredničkoj službi mi isključujemo sebe iz spasenja, jer bez posrednika i poznavanja šta Isus čini za nas u Svetinji, a šta smo mi dužni da činimo u saradnji sa njim - mi se ne možemo ni pokajati, ni obratiti i doživeti obraćenje, pa time ni novorođenje ni posvećenje, što znači da smo van domašaja Božje milosti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Drugo, Bog je upravo zbog takvih kao što si ti zaklonio pravo značenje ove istine, da bi iskušao one okupljene oko Milera i njihovu iskrenost.

Onda Miller nije ništa pogriješio, niti je za što kriv. :)

Po tebi je, dakle, Bog kriv.
Po tebi, Bog zaklanja, krije, istinu od ljudi.
I još najstrašnije, po tebi, Bog sve to čini da bi kušao nas ljude!?

Strahota! Zar je moguće da je Bog ovakav zločinac kakvim ga ti predstaljaš????
Mi kršćani ne vjerujemo u Boga koji od nas "zaklanja istinu", da bi nas iskušavao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda Miller nije ništa pogriješio, niti je za što kriv. :)

Po tebi je, dakle, Bog kriv.
Po tebi, Bog zaklanja, krije, istinu od ljudi.
I još najstrašnije, po tebi, Bog sve to čini da bi kušao nas ljude!?

Strahota! Zar je moguće da je Bog ovakav zločinac kakvim ga ti predstaljaš????
Mi kršćani ne vjerujemo u Boga koji od nas "zaklanja istinu", da bi nas iskušavao.

Nije Bog zločinac, ali i te kako iskušava ljude, ne grehom, već ispituje ljude i njihovu veru, stavlja ih na probu da li su iskreni i postojani, ili mu služe polovičnim srcem iz ko zna kojih interesa.
To vidimo iz slučaja Jova, i mnogih drugih.

On je to u početku Adventnog pokreta činio tako, jer je u tom vremenu postavljao temelj svoje poslednje crkve Laodikeje.

To danas ne čini jer crkva je ustanovljena i deluje na propovedanju jevanđelja.

Što se tiče predstavljanja Boga kao zločinca, ko ga je takvog prikazivao tokom srednjeg veka kada je inkvizicija ubijala ljude, žene, trudnice, i decu zbog vere u Hrista, i to najgroznijim mučenjima i ubijanjima.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To su dokazane činjenice, a vi i dalje živite u samoobmani, i obmanjivanju drugih.

Hmm, dakle dokazane su tvrdnje da je Ellen G White, a pre nje William Miller, bila lažov? Ovo su novi momenti.

Mi kršćani ne vjerujemo u Boga koji od nas "zaklanja istinu", da bi nas iskušavao.

Naravno Slape, ujedno mi ne ispvedamo veru u Boga koji je u stvari alter ego "vesnika"

Što se tiče predstavljanja Boga kao zločinca, ko ga je takvog prikazivao tokom srednjeg veka kada je inkvizicija ubijala ljude, žene, trudnice, i decu zbog vere u Hrista, i to najgroznijim mučenjima i ubijanjima.

Crkva ubijala ljude koji su verovali u Hrista? U Božanstvo Hrista?!!! Imate li vi EGWisti ikakvih dokaza za takve debilnosti osim wishfull thinkinga kojima hranite svoju veru u "vesnicu" i njen alter ego? Nemate. U kog su to te navodne "žrtve" Hrista verovale? U arhanđela Mihaila, sotoninog brata? U tog "hrista", u "Hrista" Milera i Ellen G White, u sudskog vratara čija smrt na Krstu nije dovoljna za pranje greha, pa će to učiniti njegov "brat" sotona? U tog Hrista, koji je pio sok od voća, i bio je vegan? U tog Hrista?

Svašta se na Internetu može pročitati, ali ovakav egzamplar zombiranja se retko viđa. Shvatite već jednom, ako to niste do sada, niko vas ne katoliči, ili pravoslavljuje, sve što je potrebno je da se odbacite laži u koje verujete, i da vidite Istinu. A to nije mržnja, mržnja bi bila da nas je baš briga i da vas pustimo da u svojoj ludosti propadnete. Ali koliko mogu da vidim, draža vam je laž, slađa je i zavodljivija, primili ste je slobodnom voljom, i još se prosto upirete da je nametnete drugima. Mnogi ljudi bi od vas već odustali, ali Bog ne želi da odustanemo, makar nam to pričinjavalo teškoće, makar zbog toga trpeli da nas u svojoj arogantnoj oholosti i vređate.
 
Natrag
Top