Novi svetski poredak sta mislite o tome i dali ima neke veze sa religijama?

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
pa sav novi zavet je zavet milosti. Bog se ne meša u vlasti i njihov politizam. ali ona vlast koja oće poslušati savet novog zaveta ne bi smela držati robove. hrišćani nipošto. citati su dakle suvišni.

Naravno da su suvisni, jer ih nema. Ima dosta tih koji zovu na drzanje robova, ali kad se zatrazi neki koji je protiv, onda je suvisan.

Evo potrazio sam umesto vas

What Does the Bible Say About Anti-slavery?

Hriscanski sakt koji je postavio citate iz biblije koji su protiv ropstva. Najtuznije od svega je to sto ogromna vecina podrzava ropstvo. Slobodno pogledajte, imaju cak i oni sa upustvima kako da se biju robovi, i da dok god ne umru ne mogu da napuste godspodare jer su oni njihov novac. Cak i u novom zavetu se spominje da robovi bi trebali da sluze svojim gospodarima kao sto bi sluzili hristu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Naravno da su suvisni, jer ih nema. Ima dosta tih koji zovu na drzanje robova, ali kad se zatrazi neki koji je protiv, onda je suvisan.

Evo potrazio sam umesto vas

What Does the Bible Say About Anti-slavery?

Hriscanski sakt koji je postavio citate iz biblije koji su protiv ropstva. Najtuznije od svega je to sto ogromna vecina podrzava ropstvo. Slobodno pogledajte, imaju cak i oni sa upustvima kako da se biju robovi, i da dok god ne umru ne mogu da napuste godspodare jer su oni njihov novac. Cak i u novom zavetu se spominje da robovi bi trebali da sluze svojim gospodarima kao sto bi sluzili hristu.
slabo se snalaziš u Pismu i ne treba ti zameriti,ima ih koji ga čitaju pa ne razumeju.
kada se savetuje poslušnost gospodarima,onda Bog jednostavno kao što je rečeno više puta gore u prilozima mojim i drugih ne želi prolivanje krvi. ako neka država ,očito pod vođstvom nevernika ateista ili nevernika koji nose oklop religioznosti samo,dakle ako taka država ima takav sistem hrišćani ne treba da dižu revolucije već da mirno čekaju da se to sve okonča. ti oćeš zagovarati ovde kajinovski sistem,ubij brata i reši problem.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Volim kako moras meni da stavis reci u sta da bi ispao u pravu :D
Ako bog nije zeleo prolivanje krvi, zabranio bi drzanje robova, ali umesto toga on je dao instrukcije za fizicko maltretiranje ako su neposlusni.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Volim kako moras meni da stavis reci u sta da bi ispao u pravu :D
Ako bog nije zeleo prolivanje krvi, zabranio bi drzanje robova, ali umesto toga on je dao instrukcije za fizicko maltretiranje ako su neposlusni.
pričaš gluposti. ili čitaš nekud rugu blibliju. Bog nikad nije davao odobrenje za robove. tvoje nepoznavanje Pisma te dovodi u smućivanje. kloni se toga. osim ako ti ovde treba ubijanje dosade. ja odvojim vreme za forum od sveg posla oko stada u polju. da nahranim porodicu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Bog nije odobravao drzanje robova? Koju knjigu si ti citao ?

Nije Božja volja da ljudi budu robovi, niti da robuju bilo čemu. I danas imamo robova ili možda ne?
I da li novi svjetski poredak, o čemu god da se radilo, želi učiniti ljude robovima?
Zašto? Upravo zato što ne znaju za Boga, ne boje Ga se i mrze i Boga i čovjeka.

U Isusovo vrijeme robovlasništvo je bilo normalna stvar. Ovaj tekst treba shvatiti u duhovnom smislu.
[TABLE]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"]A onaj sluga, koji zna volju gospodara svojega, ali ne radi i ne upravlja po volji njegovoj, dobit će mnogo udaraca.[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"][/TD]
[TD="bgcolor: transparent"]A koji ga ne zna i radi što zaslužuje kaznu, dobit će malo udaraca. Kojemu je mnogo dano, od njega će se mnogo tražiti; kojemu je mnogo povjereno, od njega će se još više iskati.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
S pojavom kršćanstva stvari su se mijenjle. U vezi robova, imaš primjer sv. Pavla koji jasno iskazuje drugačiji odnos, ovdje: http://serbianforum.org/religija/18...me-i-dali-ima-neke-veze-sa-religijama-19.html



 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
I danas postoje robovi, i ti kao i ostali dajes primer u kome pise jasno da se trebaju tuci robovi a onda kazes da je bog protiv toga, ocigledno je da je bio za to. Ako je hriscanski bog moralno savrsen ( jasno je da je daleko od toga ) onda ne bi trebalo da postoji ni jedan citat o drzanju robova, a trebalo bi da bude na desetine onih koji jasno upucuju na zabranu bilo kakvog drzanja bilo kog ljudskog bica kao svopstveno vlasnistvo.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Robovlasnicku volju su imali egipacki bogovi,rimski,grcki itd,nas Bog ne!jeste kaznjavao kad smo mu dodijali s nasim prestupima u proslosti kao sto kaznjava i svaki roditelj svoje dete,ali dete nije rob svog roditelja vec dete koje se uci od roditelja a ako sagresi roditelj ga kazni tako i Bog radi.
U starom zavetu Jevreji nisu smeli da imaju robove zasto?jer su i sami bili robovi Bog je to dopustio da bi se opametili ali jevreje su porobili egipcani a ne Bog ,Bog je samo to dopustio!covek je taj koji cini roba od bliznjeg svog!a Isus ukida robovladenje jednim jedinim zakonom(LJubi bliznjeg svog kao samoga sebe)dali bi ti hteo da budes rob?naravno da ne onda nemas prava ni da porobis bliznjeg.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Aha znaci taj bog sto voli da baca ljude u vecnu vatru i koji dopusta robovlasnistvo je bog ljubavi jel da ? Stavio sam vec citat u kome se u novom zavetu zove na drzanje robova i o tome kako ce se trebaju tuci u slucaju da ne poslusaju gospodare, ja samo ne razumem sta vam znaci sto izvucete neke stihove gde se mozda to osudjuje, kada pored stoji njih 10 koji zovu na drzanje robova. To samo i dokazuje koliko biblija kontrira samu sebe, ali sve u svemu mnogo je vise onih citata gde se podrzava drzanje robova.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Aha znaci taj bog sto voli da baca ljude u vecnu vatru i koji dopusta robovlasnistvo je bog ljubavi jel da ? Stavio sam vec citat u kome se u novom zavetu zove na drzanje robova i o tome kako ce se trebaju tuci u slucaju da ne poslusaju gospodare, ja samo ne razumem sta vam znaci sto izvucete neke stihove gde se mozda to osudjuje, kada pored stoji njih 10 koji zovu na drzanje robova. To samo i dokazuje koliko biblija kontrira samu sebe, ali sve u svemu mnogo je vise onih citata gde se podrzava drzanje robova.
mislim da si ti deset puta dobro zaslepljen od sotone,a ipak mu služiš punom merom,zašto?
 
Natrag
Top