NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
...
Rekao im je da POCINU jos malo dok budu pobijeni i drugi verni.

Da pocinu u grobovima.

Dakle, odgovor sam dao:

Ne razgovara Bog sa nikakvim bestelesnim duhovima ili dusama umrlim, vec je u otkrivenju dato simbolicno da i mrtvi u grobovima vicu pred Bogom za svoju prolivenu krv, kao sto je simbolicno krv Aveljeva vikala sa zemlje.
Krv nije ziva da vice,
vec je to simbolicno, kao sto ni mrtvi u grobovima nisu zivi, vec je u pitanju simbolika.
Hoces da kazes da opet nemas biblijsku nauku?

Ne treba mi tvoja filozofija vec primer iz Biblije!

Koliko ja znam uvek kada Bog govori sa predmetima i zivotinjama iza tih predmeta se krije razumom obdarena osoba!

Dokazi da nije tako?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako će dokazati kadmuje sve sinbolično , kod Boga muje sve sinbolično , ali zato kod Jelice nije

Adventisti i dokazi? Sestro, pa pre će biti pronađen nadsvetlosni pogon, otkrivena Atlantida, nego li adventisti što prihvatiti, što izneti dokaze. Ne zaboravi kojim je rečima takve kao njih sam Bog, Isus, opisao: "sve i da neko od mrtvih ustane, poverovati neće."
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Inace, izraz 'pocinuti' ne znaci "biti bez svesti" ili lezati u grobu. Vec se odnosi i na "odmor duse" kod zivih ljudi , jedno pojavljivanje ove reci je i u (1. Kor. 16:18):

"Ali se obradovah dolasku Stefaninom.. Jer umirise duh moj i vas, prepoznajte dakle takve.."

Dakle, kad otkrivenje kaze da "su im date bele haljine i receno im je da pocinu jos malo.." to ne znaci da oni "spavaju u grobovima" doslovno, niti se ikad "pocivanje" odnosi na doslovni fizicki odmor u bibliji!

Kada Isus kaze: "hodite k meni svi umorni i natovarenii ja cu vam dati odmor za duse vase" koristi istu rec kao i Jovan u otkrivenju - ἀνέπαυσαν, a ona u ovom kontekstu nema znacenje - "lezati i odmarati u grobu bez svesti".

Nauka ti je suplja ko saksija! Vi ste izrazu "pocinuti" dodali svoje tumacenje i okarakterisali ga kao "padanje u nesvest"!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Inace, izraz 'pocinuti' ne znaci "biti bez svesti" ili lezati u grobu. Vec se odnosi i na "odmor duse" kod zivih ljudi , jedno pojavljivanje ove reci je i u (1. Kor. 16:18):

"Ali se obradovah dolasku Stefaninom.. Jer umirise duh moj i vas, prepoznajte dakle takve.."

Hmm, a kako onda adventisti spavaju? Pa čovek kada odmara, (govorim o telu) kada spava i te kako je svestan. I duši je, posebno ako su je brige mučile, potreban odmor.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Hmm, a kako onda adventisti spavaju? Pa čovek kada odmara, (govorim o telu) kada spava i te kako je svestan. I duši je, posebno ako su je brige mučile, potreban odmor.
Naravno, i to se odnosi na pre svega "duhovni odmor" a ne na fizicki jer "dusa nema telo"!

Da ova rec ne znaci doslovno "padanje u nesvest" potvrdjuje i Isus Hristos i Pavle i svi ostali pisci!

Medjutim, oni su izrazu "pocinuti" ili "spavati" dodali svoju interpretaciju "padanja u nesvest" , koja nema veze ni sa doslovnim snom!

Dakle, ovde se radi o "odmoru duse" o njenom pocinku, kao sto i mi "pocivamo u Isusu Hristu" prema jevrejima 4., a to ne znaci da smo u transu ili da smo "nesvesni svoje okoline"!

Tako i kada se kaze da "mrtvi spavaju (pocivaju)" to ne znaci doslovno da spavaju, vec da se odmaraju od zemaljske muke..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Krv nije osoba, a biblija kaze da Aveljeva krv vice.

Dakle, i sa Aveljem, i sa onima koji vicu pod oltarom kojima Isus kaze da pocinu u grrobu je simbolika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda je simbolika i kad zmija progovara jer zmija ne govori a simbolika je i kad magarica u bibliji progovara, jer ni ona nije osoba!

Bas ti je dobra teologija!

Ovo je tekst iz otkrivenja koje je vecinom napisano simbolicnim jezikom, i tumaci se u kontekstu, a kontekst ovog teksta se tumaci u slici gde krv ubijenog Avelja vice sa zemlje za nepravdu.
Tako i pobijeni od progoniteljske ruke vicu, a Bog im tada kaze da pocinu jos malo u grobovima dok ne budu pobijeni i ostali mucenici za Hrista.
 
Natrag
Top