NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tako i pobijeni od progoniteljske ruke vicu, a Bog im tada kaze da pocinu jos malo u grobovima dok ne budu pobijeni i ostali mucenici za Hrista.

Znaci Bog ovde govori nepostojecim mrtvima da pocinu, sam sa sobom govori! I u postanju ne cuje on glas Avelja, nego je ludak kojem se manta..

I Eva je luda kad prica sa zmijom a zapravo ne prica sa zivotinjom, vec umislja, a Adama je prevarila njegova luda zena!

Ovo je tekst iz otkrivenja koje je vecinom napisano simbolicnim jezikom

Pa cak i u postanju Bog sece jagnje i oblaci Adama i Evu u dlaku! Pa celo postanje i ostale 4 knjige Mojsijeve su pune simbolike i liturgike! Tj. onoga sto nazivamo 'simbolizmom' ili ti magijom.

Onda ni zmija ne progovara jer zmija ne govori a simbolika je i kad magarica u bibliji progovara, jer ni ona nije osoba!

Sve mozemo u simboliku zatvoriti!
Citavu bibliju po tebi, i nista vise nije onako kako pise, nego je simbolika!!!

Ali ne radi se o "simbolici" i liturgika i obredi nisu simbolika, nego vid komunikacije izmedju fizickog i duhovnog sveta, duhovno se u fizickom manifestuje preko znakova i simbola, a materijalno u duhovno. Kao u ajnstajnovoj formuli E=mc2 se pretvara! To je prosta zakonitost i nauka!

Dakle, ne da ti nisi u pravu, nego ozbiljno gresis!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali ne radi se o "simbolici" i liturgika i obredi nisu simbolika, nego vid komunikacije izmedju fizickog i duhovnog sveta, duhovno se u fizickom manifestuje preko znakova i simbola, a materijalno u duhovno. Kao u ajnstajnovoj formuli E=mc2 se pretvara! To je prosta zakonitost i nauka!

Dakle, ne da ti nisi u pravu, nego ozbiljno gresis!

Ne da greši, nego ga je zaumni materijalizam i mortalizam kulta izraslog na lažima uveo u mrtvu petlju.

Ps. I na ovome se vidi nedostatak "doslovnog tumačenja" Pisama, koje je i izrodilo apsolutni nedostatak logike.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Sve mozemo u simboliku zatvoriti!
Citavu bibliju po tebi, i nista vise nije onako kako pise, nego je simbolika!!!

Све оно што нас пред светом чини лудим, легалистима (фарисејима) је срам да говоре. Зато су и спремни Писмо да искривљују, нетачно да тумаче или чак проглашавају симболиком, метафором, паганском причом... баш као што и безбожници говоре. А не схватају да је Јеванђеље лудост за свет, а Спасење за оне који прихвате Христоса. Зато је фарисејској науци битније да покаже свету морал и "добра дела", него да пред Богом буду спремни на жртву и страдање зарад Јеванђеља (Истине о Христовој Жртви и Васкрсењу). Зато ће и за пророке Божије рећи да су то тамо неки прости сељаци који су смишљали неке приче кроз симболику.

Сам Господ упозорава на науку као главни проблем, тј. упозорава на погрешна учења. Знао је Он још онда да је квасац фарисејски много погубнији за Цркву, него било које царство које тражи крв хришћанску. Јер хришћанин страдањем и жртвом у живот вечни се настањује. А непријатељ Његов и наш зато хоће лажи-наукама баш оне који би прихватили Спасење да саблазни, како би отпали. Безбожника већ са правом држи у ланцима греха. Ми који бејасмо у тим истим ланцима, и које Господ ослободи, ми смо циљ лажних наука. Зато се чувајмо фарисејства, додворавања свету.


6. А Исус рече им: Чувајте се квасца фарисејског и садукејског.

11. Како не разумете да вам не рекох за хлебове да се чувате квасца фарисејског и садукејског?
12. Тада разумеше да не рече квасца хлебног да се чувају, него науке фарисејске и садукејске.


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sto napisaj napisah, i istina je..

Ovo je tekst iz otkrivenja koje je vecinom napisano simbolicnim jezikom, i tumaci se u kontekstu, a kontekst ovog teksta se tumaci u slici gde krv ubijenog Avelja vice sa zemlje za nepravdu.
Tako i pobijeni od progoniteljske ruke vicu, a Bog im tada kaze da pocinu jos malo u grobovima dok ne budu pobijeni i ostali mucenici za Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Bog im tada kaze da pocinu jos malo u grobovima



9. И кад отвори пети печат, видех под олтаром душе побијених за реч Божију и за сведочанство које имаху.
10. И повикаше гласом великим говорећи: Докле, Господару Свети и Истинити! Не судиш и не кајеш крв нашу на онима што живе на земљи?
11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они.

"У гробовима" не постоји, зато не додај нешто што мења поруку Писма. Да ли је симболично или буквално, то ће свако сам видети. Не морају се додавати непостојеће речи да би се пропагирала нека нова наука. Замислимо да свако од нас почне да измишља некакве нове догме, па када нам затреба ми додамо реч, негде одузмемо, нешто назовемо симболиком када нам не одговара и сл. Лош је то пут, води право у амбис...

Не виче крв побијених као код Авеља, јер то би се могло назвати стилском фигуром (персонификацијом: цвет се обукао, око се упалило, крв виче,...), већ душе побијених говоре о својој крви и "онима што живе на земљи". Дакле, душе су код Господа, не на земљи.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Не виче крв побијених као код Авеља, јер то би се могло назвати стилском фигуром (персонификацијом: цвет се обукао, око се упалило, крв виче,...), већ душе побијених говоре о својој крви и "онима што живе на земљи". Дакле, душе су код Господа, не на земљи.
Bog Adrijane ,dugo te nije bilo na forumu , pate ljepo pozdravljam , i dobro nam došao natrag .
Tako je duše su sa Gospodinom ,a ne nazemlji , Laki tvrdi damu se sam Gospod obraća u vizijama , a njegove rječi iz svetog pisma svrstava u simbolične priče , prije će biti damuse u vizijama obraća demon
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
9. И кад отвори пети печат, видех под олтаром душе побијених за реч Божију и за сведочанство које имаху.
10. И повикаше гласом великим говорећи: Докле, Господару Свети и Истинити! Не судиш и не кајеш крв нашу на онима што живе на земљи?
11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они.

"У гробовима" не постоји, зато не додај нешто што мења поруку Писма.

Da vidimo sta u kontekstu smrti znaci POCINUTI, i gde ljudi POCIVAJU:

I čuh glas s neba gde mi govori: Napiši: Blago mrtvima koji umiru u Gospodu od sad. Da, govori Duh, da počinu od trudova svojih; jer dela njihova idu za njima" ( otkrivenje 14. 13 )

"I gde je sada nadanje moje? Moje nadanje ko će videti?
U grob će sići, počinuće sa mnom u grobu" ( Jov 17. 15 - 16 )


"I počinu Manasija kod otaca svojih, i pogreboše ga u domu njegovom. A na njegovo se mesto zacari Amon, sin njegov" ( 2 dnevnika 33. 20 )

Potom počinu Josafat kod otaca svojih, i bi pogreben kod otaca svojih u gradu Davidovom; a na njegovo se mesto zacari Joram, sin njegov" ( 2 dnevnika 21. 1 )

itd, itd..

Dakle, iz simbolicnog teksta u otkrivenju gde je simbolicno prikazano kao da i mrtvi vicu pred Bogom za nepravdu koja im je ucinjena i svoju prolivenu krv, kao sto i krv Aveljeva simbolicno vice sa zemlje, Bog im kaze da POCINU jos malo dok budu pobijeni i drugi kao i oni.

Iz konteksta vidimo da oni pocivaju u grobovima.

Ceo tekst je simbolican u svakom slucaju.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle, iz simbolicnog teksta u otkrivenju gde je simbolicno prikazano kao da i mrtvi vicu pred Bogom za nepravdu koja im je ucinjena i svoju prolivenu krv, kao sto i krv Aveljeva simbolicno vice sa zemlje, Bog im kaze da POCINU jos malo dok budu pobijeni i drugi kao i oni.

Iz konteksta vidimo da oni pocivaju u grobovima.

Počinuti mogu samo živi ljudi, i samo sa živim ljudima Bog komunicira. Kako će se to još malo kosti u grobu strpiti? :). Bog je Bog živih, a ne "bog kostiju".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bog im tada kaze da pocinu jos malo u grobovima dok ne budu pobijeni i ostali mucenici za Hrista.

Kome Bog govori, njima ili nama? Kome se ovde Bog obraca?

Dakle, ispravno sam te pitao, prica li ovde Bog sam sa sobom kao kakav ludak?

Ti tvrdis da se on ponasa kao ludak i da govori sam sa sobom!


A Aveljeva krv vice, ali se ne moze porediti sa ovim iz otkrivenja, jer Bog sa Aveljom ne prica, a ovde se obraca mrtvima kao zivima!

Dodajmo ovome i poznate Hristove reci - "jer su njemu svi oni zivi"!

A nisu mu zivi 'po secanju', jer ako su samo po secanju, onda bi Bog opet bio "Bog mrtvih" ne "Bog zivih"!

To znaci da su oni "stvarno zivi' jer ako su zaista mrtvi, onda je tvoj Bog "Bog mrtvih" a to je najveca jeres!


I sto se tice stihova koje si gore postavio oni nista ne dokazuju, jer izraz 'pocinuti' u bibliji ne znaci 'padanje u nesvest', vec znaci "odmor duse"! To znaci da oni koji umru, da se odmaraju od zemaljskih trudova i muke. Kao sto se i zivi odmaraju, kada Hristos govori - 'hodite k meni svi umorni i natovareni i ja cu vam dati počinak za duse vase'!

Jesmo li 'popadali u nesvest' posto smo u Hristu Isusu? Da li smo nesvesni svoje okoline posto odmaramo u Hristu Isusu?

Dakle, ovi tvoji stihovi ne dokazuju da je covek u grobu bez svesti! Upravo suprotno, one potvrdjuju da umrli odmaraju od zemaljskih muka! Zato se i kaze u narodu "dusa je nasla svoj mir" ili "dusa je pocinula". A biblija govori narodskim jezikom!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Počinuti mogu samo živi ljudi, i samo sa živim ljudima Bog komunicira. Kako će se to još malo kosti u grobu strpiti? :). Bog je Bog živih, a ne "bog kostiju".

Bog nije Bog mrtvih, nego živih (Lk 20, 27-38)

Problem je u tome što oni (adventisti, džehouvisti, i mirijade drugih mortalista, navodnih sledbenika "Biblije") zamišljaju da je čovek, tačnije da je život isključivo materijalan. Isti su naime kao i Sadukeji, koji su čoveku negirali svaku duhovnu, energetsku komponentu i čak negirali uskrsnuće, smatrajući ga doslovno rekonstrukcijom.

Ps. kao i njihovi današnji naslednici, materijalstički i mortalistički "prosvetitelji" koji igraju na "osećajnost", i Sadukeji su bolovali od licemerstva. Naime, i Sadukeji nisu u svom materijalizmu bili dosledni, i nisu se bunili protiv pogrebnih običaja, To će naime ostaviti Raselovim robovima Kule Stražare da "propovedaju".


Kome Bog govori, njima ili nama? Kome se ovde Bog obraca?

Dakle, ispravno sam te pitao, prica li ovde Bog sam sa sobom kao kakav ludak?

Ti tvrdis da se on ponasa kao ludak i da govori sam sa sobom!

Nebrojeno puta sam napisao i upravo se sada dokazuje da oni (adventisti) Boga predstavljaju kao budalu, šta više kao mentalnog bolesnika.
 
Natrag
Top