NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da li smatraš da su ovo slike sa Meseca? Na ovim slikama se vidi okrugla Zemlja. E sad treba pokazati prvu sliku. Opet za to je potrebno otići na teren:).

Koju prvu sliku?

Slika je sa meseca, bar tako oni tvrde.

Sliku sam skinuo sa zvanicnog NASA-inog sajta. Ostavio sam ti link gore.

Sliku sam provukao kroz photo editor i dobio isto sto i oni.

Dakle ta slika je montirana, i to kompletno, cak je i astonaut isecen i ubacen.

Mislim da je to osnovni problem za sve. Svaku tvrdnju treba potkrepiti dokazom.

Pa problem je sto ces ti uvek traziti jaci dokaz :)

Necu ja nikog da ubedjujem, samo kazem da ljudi trebaju proveriti..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Koju prvu sliku?

Slika je sa meseca, bar tako oni tvrde.

Sliku sam skinuo sa zvanicnog NASA-inog sajta. Ostavio sam ti link gore.

Sliku sam provukao kroz photo editor i dobio isto sto i oni.

Dakle ta slika je montirana, i to kompletno, cak je i astonaut isecen i ubacen.

Da mislim na sliku a ne slike:). Pa pitao sam samo da li smatraš da je slika sa Meseca ili je to montirano. Mada i nebitno toliko jer uvek možemo sumnjati u autentičnost. Zato ja insistiram da vidimo slike ravnozemljaša radi potvrde teorije. Mislim da je to apsolutno razumno ali i naučno. Kao što možemo sumnjati u NASU i naveo si mnoge razumene razloge sada treba samo potvrda onoga što pričaju ravnozemljaši. Zato kažem, ravnozemljaši moraju se potruditi da daju dokaze svojoj tvrdnji. Mislim da je uvek lakše biti opozicija i kritikovati nešto no kada si na poziciji teže je dokazati svoje. Mislim da je to mali problem kod ravnozemljaša, za sada. U suprotnom imaće dobru podlogu za ono što pričaju

Svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da mislim na sliku a ne slike:). Pa pitao sam samo da li smatraš da je slika sa Meseca ili je to montirano. Mada i nebitno toliko jer uvek možemo sumnjati u autentičnost. Zato ja insistiram da vidimo slike ravnozemljaša radi potvrde teorije. Mislim da je to apsolutno razumno ali i naučno. Kao što možemo sumnjati u NASU i naveo si mnoge razumene razloge sada treba samo potvrda onoga što pričaju ravnozemljaši. Zato kažem, ravnozemljaši moraju se potruditi da daju dokaze svojoj tvrdnji. Mislim da je uvek lakše biti opozicija i kritikovati nešto no kada si na poziciji teže je dokazati svoje. Mislim da je to mali problem kod ravnozemljaša, za sada. U suprotnom imaće dobru podlogu za ono što pričaju

Svako dobro.
Brate moj, trazis nemoguce, oni niti imaju para niti im je moguce otici u svemir, pod pretpostavkom da on uopste postoji.

Jednom ce mozda moci, ali trenutno ne mogu..

Zar nisu dovoljne slike iz balona, oni su leteli na visinu odakle NASA tvrdi da se vidi okrugla zemlja, i sta su uslikali? "Ravan horizont"!

Znaci da NASA laze!

Dokazi se ne odmeravaju samo po vrsti, vec i po brojnosti. Mnogo je vise naucnih dokaza u korist ravne zemlje, laznih i montiranih slika i snimaka od strane NASA-e da bi smo to ignorisali..

Ja recimo ne mogu da ignorisem onu krusku.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa nisi dao odgovor, pitam te zasto na snimku sa misije apolo putovanja na mesec izgleda kao "kruska"?

Znamo mi da zemlja nije savrsen krug, ali nije ni kruska!

Nisam video taj simak, pa ne mogu da odgovorim, ali postoje drugi originalni snimci iz kosmosa, sa medjunarodne svemirske stanice, gde se vidi da je zemlja lopta koja se obrce.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Brate moj, trazis nemoguce, oni niti imaju para niti im je moguce otici u svemir, pod pretpostavkom da on uopste postoji.

Dobro brate, onda ću sačekati da ravnozemljaši mogu da potvde ono o čemu govore. Možda NASA lažira neke snimke iz nekih razloga ali da li možemo reći da su svi lažirani? Ako oni tvrde da su poslali letelice u svemir i nude snimke a ne možemo reći da se ne može otići u Zemljinu orbitu jer van Alenov pojas nije nemoguće proći bar prema merenjima naučnika (ravnozemljaši nisu koliko znam imali svoja merenja koja opovrgavaju to) onda se može više pokloniti poverenje NASI (više poverenja za sada ne i apsolutno) a zadatak ravnozemljaša je da pokažu da se ne može otići u svemir merenjem intenziteta van Alenovog pojasa ili da eventualno pošalju svoje snimke. I ako se veruje da je Pionir 1 otišao 101000 u Zemljinu orbitu onda je vrlo moguće da se sa te razdaljine Zemlja može dobro videti. Mogu nešto slično i ravnozemljaši poslati.

Eto mislim da je ovo sasvim uredu ako zahtevam potvrdu ovih činjenica. Mislim da su one ključne u razmatranju ovog pitanja. Da li je to moguće iskreno ne znam ali mislim da je to potrebno.

Svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisam video taj simak, pa ne mogu da odgovorim, ali postoje drugi originalni snimci iz kosmosa, sa medjunarodne svemirske stanice, gde se vidi da je zemlja lopta koja se obrce.

To je sve lazno. Kad pogledas krusku, shvatices :)

Imas gore, postavio sam video...

Dobro brate, onda ću sačekati da ravnozemljaši mogu da potvde ono o čemu govore. Možda NASA lažira neke snimke iz nekih razloga ali da li možemo reći da su svi lažirani? Ako oni tvrde da su poslali letelice u svemir i nude snimke a ne možemo reći da se ne može otići u Zemljinu orbitu jer van Alenov pojas nije nemoguće proći bar prema merenjima naučnika (ravnozemljaši nisu koliko znam imali svoja merenja koja opovrgavaju to) onda se može više pokloniti poverenje NASI (više poverenja za sada ne i apsolutno) a zadatak ravnozemljaša je da pokažu da se ne može otići u svemir merenjem intenziteta van Alenovog pojasa ili da eventualno pošalju svoje snimke. I ako se veruje da je Pionir 1 otišao 101000 u Zemljinu orbitu onda je vrlo moguće da se sa te razdaljine Zemlja može dobro videti. Mogu nešto slično i ravnozemljaši poslati.

Eto mislim da je ovo sasvim uredu ako zahtevam potvrdu ovih činjenica. Mislim da su one ključne u razmatranju ovog pitanja. Da li je to moguće iskreno ne znam ali mislim da je to potrebno.

Svako dobro.

I ja bi voleo da vidim te dokaze kao i ti, ali za sada ih nema.

Cinjenica je da NASA lazira vecinu snimaka, postavlja se pitanje zasto?

Za sada im ne mogu verovati nista, jel ako lazu samo par snimaka, ko zna sta su sve slagali..
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Vi ravnozemljaši terate šegu sa ostatkom normalnog sveta otprilike kao kad bih ja sad tvrdio da ste vi svi botovi (računarski programi, ne ljudi-botovi) i tražio dokaz da ste ljudi. I onda mi vi pokažete vaš video snimak sa Skajpa, ja kažem da je lažiran, snimak ispred vaše kuće, ja kažem da je montaža ili CGI....

Šta god mi pokažete, mogu da nađem razlog da tvrdim da je u pitanju laž.


Mnogo je teže dokazati da nešto JESTE nego da nešto NIJE. Zato je uvek lakše kritikovati i tražiti dokaze, nego dokazivati.

A vi ravnozemljaši upravo to i radite, dajete smešne dokaze da je Zemlja ravna (koji su šuplji k'o švajcarski sir), ne prihvatate dokaze koji obaraju te vaše dokaze, ali zato stalno tražite nove dokaze da je Zemlja približno lopta, i za svaki ponuđen dokaz tvrdite da je laž.


Naduvajte malo veći balon, prikačite fotoaparat, i pustite ga da se podigne 30-40km pa će vam pokazati zakrivljenost.


I čujte "dokaza", LETELI ljudi u balonu na visini za koju NASA tvrdi da se sa nje vidi zakrivljenost - pa ne vidi se (bar ne očigledno) iz putničkog aviona, a videće se iz balona...
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Naduvajte malo veći balon, prikačite fotoaparat, i pustite ga da se podigne 30-40km pa će vam pokazati zakrivljenost.

Sa tese visine nevidi zakrivljnost

Zemlja NEMA zakrivljenost evo snimak iz visina

[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/N4Ov9_Zhz6I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Šta god mi pokažete, mogu da nađem razlog da tvrdim da je u pitanju laž.

Ovde se uopste ne radi o tome!

Postoji snimak na kom astronauti apolo misije falsifikuju snimak zemlje, i to se ne moze poreci!

Slikali su zemlju kroz prozor, da bi izgledalo kao da je slikaju iz daljine, a bili su u nizoj orbiti..

Tako zemlja na tom snimku izgledala kao "kruska", jel prozor nije savrsen krug!

Isto tako namestaju "delay", pa astronautu covek iz komande kaze koliku pauzu da pravi izmedju odgovora..

I sad vi tvrdite da mi nesto ignorisemo, a 90% slika su CGI, plus ovaj procureli snimak, pa slika zemlje sa meseca , koja nosi jasne znakove obrade, to svako moze proveriti...

A vi ravnozemljaši upravo to i radite, dajete smešne dokaze da je Zemlja ravna (koji su šuplji k'o švajcarski sir), ne prihvatate dokaze koji obaraju te vaše dokaze

Pa ti imas priliku da oboris sve sto sam do sad napisao (nisam ja pisao samo o laznim slikama, vec o naucnim dokazima) , ako uspes to da oboris nemam razloga da sumnjam u okruglu zemlju, pa nismo mi nerazmuni.

Naduvajte malo veći balon, prikačite fotoaparat, i pustite ga da se podigne 30-40km pa će vam pokazati zakrivljenost.

Pa bas to su i uradili i nema zakrivljenosti na toj visini. Sad ispada da ravnozemljasi nisu nista proverili.

Slali su rakete, i opet nema te zakrivljenosti o kojoj vi pricate! Na mnogo vecoj visini nema, a NASA tvrdi da na toj visini mora biti vidljiva zakrivljenost..

I čujte "dokaza", LETELI ljudi u balonu na visini za koju NASA tvrdi da se sa nje vidi zakrivljenost - pa ne vidi se (bar ne očigledno) iz putničkog aviona, a videće se iz balona...

Pa balon ili raketa ne leti na visini na kojoj leti putnicki avion..

Snimali su iz balona i iz rakete, i nisu videli zakrivljenost!

Zakrivljenost postoji samo na slikama NASA-e i onih koji koriste "riblje socivo".

Flath earth society su snimali sa obicnom kamerom, i nema zakrivljenosti NIGDE!

Na kojoj visini po tebi mora biti ocigledna zakrivljenost???

Ako mi ovde postavis makar jednu sliku, a da nije korisceno "riblje sovcivo", sa "minimalnom" zakrivljenoscu horizonta, ja cu odbaciti sve ove tvrdnje..

Vec su to pokusali oboriti, postavili su lenjir na horizont i kao eto vidi se "minimalna" zakrivljenost..

I ja lepo odem da proverim taj snimak za koji je "debunker" tvrdio da je uslikan "bez ribljeg sociva", i sta nadjem?

Nadjem da je vas debunker slagao!
Taj snimak je slikan upravo "ribljim socivom"!

Znaci lazu i namestaju dokaze, jer nema zakrivljenosti! Ja sam do sad naisao samo na lazi sa vase strane!
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Dobro, i koliko mm ima taj objektiv sa kojim su to snimali na toj visini, i koliki je senzor?
Mogu i ja sa vam snimim košarkašku loptu tako da izgleda da nema zakrivljenja, već da je "ravna"!

Zašto ne pošaljete na 30km nešto sa širokim objektivom (ne ribljim okom, već rektilinearnim širokougaonim objektivom, npr. 17mm ili čak 14mm na FF senzoru)?

Nego nam pokazujete snimak koji je slikan maltene teleobjektivom, pa je efekat na horizontu isti kao da je snimano sa par kilometara visine.


A što se tiče "montaža" od strane NASA i drugih, ništa nisu bolje ni vaše "montaže" koje vi predstavljate kao "dokaze"...

Nađete jedan primer na YT koji je neko izmontirao i to vam je "dokaz" da NASA laže, a sa druge strane nije dovoljno što jedan od vaših tvrdi da nema civilnih letova preko Antartika, a kad se pojave putnici koji su leteli tom rutom (ne leti se uvek, zavisi od vremena), onda tvrdite da je u pitanju laž.
Jednostavno, kakav god vam se dokaz servira, reći ćete da je laž, te nema poente raspravljati se.


Najjednostavnije je da neko od vas lepo ode do "ivice" Zemlje i napravi fotografije tog "zida" kojim je ograničena Zemlja, samo pazite da ne bude slučajno CGI - ako uopšte znate šta to znači.
 
Natrag
Top