NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jos si i lazov!

Izjavio si da "ne mora biti kretanje", A MORA BITI!!!

Nisi shvatio, nije to za paralaksu, ngo za zakrivljnost. I kada se ne kreće, ne vidi se objekat zbog zakrivljenost, a tebi je bio dokaz da se ne vidi jer se kreće. Koja glupa logika, pa ne vidi se nikako.

Na određenoj udaljenosti.
PARALAKS JE POSLEDICA KRETANJA!!!
NIKAKO DRUGACIJE!

Em ne znas sta je paralaks, em jos i lazes!

Možeš da biraš dvije opcije. Ili nisi dobro shvatio ili si namjerno izvrnuo moje riječi.

To ti je ono ili glup ili bezobrazan. Mada to često ide zajedno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedno pitanje.

Da li su i sunce, i mesec, i druge planete ravne ploče?

Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Nisi shvatio, nije to za paralaksu, ngo za zakrivljnost. I kada se ne kreće, ne vidi se objekat zbog zakrivljenost, a tebi je bio dokaz da se ne vidi jer se kreće. Koja glupa logika, pa ne vidi se nikako.

Jel mi pricamo o paralaksi ili o zakrivljenosti?

Sad se izvlacis zakrivljenoscu koje nema!

Nema veze paralaksa sa tim sto se neki objekat ne vidi! Objekat se ne vidi zbog ogranicenog vidnog polja (sam si koristio taj argumenat , kada sam pitao sto ne vidimo zakrivljen horizont, a sad kao to ne vazi!) . Paralaksa ima veze sa "pomakom" koji dobijas ako se kreces!

Gde ti je "pomak"???

Na određenoj udaljenosti.

Ne vidi se zbog ogranicenog vidnog polja, atmosfere i drugih faktora, vec sam objasnio. A ne zbog zakrivljenosti zemlje, zakrivljenost nisi dokazao!

I mi ne pricamo o zakrivljenosti vec o paralaksi.

Sad si skrenuo pricu, jel ne mozes dokazati da paralaksa postoji!

Gde ti je paralaksa???

Možeš da biraš dvije opcije. Ili nisi dobro shvatio ili si namjerno izvrnuo moje riječi.

Pa i nisam shvatio, zato sto mi pricamo o paralaksi a ti skreces temu na zakrivljenost, jel ne mozes dokazati da paralaksa postoji..

Dakle ti bezis od teme!

To ti je ono ili glup ili bezobrazan. Mada to često ide zajedno.

Pa glupavo je to sto ti skreces temu, umesto da dokazes da paralaksa postoji!

Znaci, ne mozes dokazati!

Jedno pitanje.

Da li su i sunce, i mesec, i druge planete ravne ploče?

Hvala.

Al ti je logika!

Rekao sam, ako su okrugle kugle na bilijarskom stolu, to ne znaci da je i sto okrugao. Sto je ravan!

Tako je i zemlja ravna!

Ali mesec na primer uvek pokazuje jednu stranu, nikada nismo videli tamnu stranu meseca. Pitanje je da li je on sfera.

Cak i da jeste sfera, to ne dokazuje poentu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Jedno pitanje.

Da li su i sunce, i mesec, i druge planete ravne ploče?

Hvala.


1. У почетку створи Бог небо и земљу.

6. Потом рече Бог: Нека буде свод посред воде, да раставља воду од воде.
7. И створи Бог свод, и растави воду под сводом од воде над сводом; и би тако.
8. А свод назва Бог небо. И би вече и би јутро, дан други.

14. Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;
15. И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако.
16. И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде.
17. И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу.
18. И да управљају даном и ноћу, и да деле светлост од таме. И виде Бог да је добро.


На питање иде питање:

Верујете ли ви Библији и Богу који ствара на начин описан у њој? Дакле, не занима мене уопше шта ваша "наука" стално измишља и машта, већ ослањамо ли се ми на стварање описано у Библији, или ћемо рећи да је нетачно.

Хвала, такође.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
1. У почетку створи Бог небо и земљу.

6. Потом рече Бог: Нека буде свод посред воде, да раставља воду од воде.
7. И створи Бог свод, и растави воду под сводом од воде над сводом; и би тако.
8. А свод назва Бог небо. И би вече и би јутро, дан други.

14. Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;
15. И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако.
16. И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде.
17. И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу.
18. И да управљају даном и ноћу, и да деле светлост од таме. И виде Бог да је добро.

Pozdrav brate Adrijan BG. Vidim da se o ovoj temi naširoko piše i ušlo se u brojne teze. Voleo bih evo na osnovu ovog teksta koji si izneo da mi se pojasni da li ovi stihovi dokazuju ravnu zemlju ili okruglu ili pak ništa ne govori o njenom obliku? Hvala unapred. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ево, ти си сада неутралан. По стиховима из Мојсија 1:1 (сам почетак Библије), како теби изгледа земља? Прочитај добро и скицирај ако треба.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
По стиховима из Мојсија 1:1 (сам почетак Библије), како теби изгледа земља? Прочитај добро и скицирај ако треба.

Piše bez obličja i pusta. Ništa ne govori o obličju mada se podrazumeva da je posle toga uobličena. Ali stihovi kasnije ne govore o kom obliku se tačno radi. Ne znam grešim li?
 
Natrag
Top