NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I cime si ti oborio?

Gde je paralaxa u kretanju zvezda?

Da bi izracunao udaljenost predmeta na osnovu paralakse, moras da imas pomereranje "shift", ako ga nemas , kako ces izracunati udaljenost?

Lako je uzracunati udaljenost sunca i meseca, jel se oni krecu u odnosu na pozadinu (ostale zvezde), i njihovo kretanje vidimo.

Ali opet ta razdaljina ne mora biti tacna, zato sto se zvezde "ne krecu", odnosno kod njih nemamo "shift" - paralaksu.

Trigonometrija obara vašu nauku. Ne može i jare i pare. Prvo ste lupili da se ne vidi zakrivljenost, pa se vidi.

Da bi izracunao udaljenost predmeta na osnovu paralakse, moras da imas pomereranje "shift", ako ga nemas , kako ces izracunati udaljenost?

Lako je uzracunati udaljenost sunca i meseca, jel se oni krecu u odnosu na pozadinu (ostale zvezde), i njihovo kretanje vidimo.

Ali opet ta razdaljina ne mora biti tacna, zato sto se zvezde "ne krecu", odnosno kod njih nemamo "shift" - paralaksu.

Ajd ne lupaj uzeo si od nekog i prepisao ovo. Ni sam ne znaš šta si nakucao.

Ono sto su ovi tvoji uradili, jeste da su "pretpostavili" da se kod zvezda desava paralaxa, samo mi to kao ne vidimo zbog suvise velike udaljenosti, ona je 0,0000.. ko zna koliko..

Dakle, tvoj zadatak nije da mi ovde dajes lekcije o triginometriji i sta ti ja znam, vec da mi pokazes da imamo "shift" kod nasih obliznjih zvezda u odnosu na one dalje...

Jeste baš to moja dužnost.

A Bog jeste stvorio još planeta za život.

Ako je stvorio jednu, onda je još. I vaša nauka je oborena.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I cime si ti oborio?

Gde je paralaxa u kretanju zvezda?

Da bi izracunao udaljenost predmeta na osnovu paralakse, moras da imas pomereranje "shift", ako ga nemas , kako ces izracunati udaljenost?

Čuj paralaksa, pa svejedno se ne vide dva objekta na određenoj razdaljini, iako se i ne kreću, znači da je do zakrivljenosti Zemlje.

Kakve veze ima kretanje kada je do ugla, odnosno zakrivljenosti Zemlje.

Hoće Mire da nam podvali priču o paralaksu, a svejedno može da bude kretanje ili ne mora. Ko da je neko glup, pa će da nasjedne na te fore.

:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Čuj paralaksa, pa svejedno se ne vide dva objekta na određenoj razdaljini, iako se i ne kreću, znači da je do zakrivljenosti Zemlje.

Kakve veze ima kretanje kada je do ugla, odnosno zakrivljenosti Zemlje.

Hoće Mire da nam podvali priču o paralaksu, a svejedno može da bude kretanje ili ne mora. Ko da je neko glup, pa će da nasjedne na te fore.

:roll:

Jel tebi dobro?

Paralax nastaje iz ugla gledanja, i od kretanja, a zemlja se krece oko sunca.
Tako kad si u drugacijoj poziciji u odnosu na prethodnu poziciju, vidis sliku pomereno.

A sta ti vidis nego dva i vise objekata?
Da ne vidis mozda jedan?

Boze s kim ja pricam, ti nemas pojma sta je paralaks samo si prepisao tekst.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jel tebi dobro?

Opet sebe opisuješ.

Paralax nastaje iz ugla gledanja, i od kretanja

I kako to dkazuje ravnu Zemlju? Pa baš to dokazuje da je Zemlja sfera. Jer različitzi uglovi na Zemlji dokazuju zakrivljenost.

a zemlja se krece oko sunca.

Jok, nisam znao dok mi ti nisi rekao.

Tako kad si u drugacijoj poziciji u odnosu na prethodnu poziciju, vidis sliku pomereno.

Tamo je na vikic. opisano u ravnini, a ne u dubini. Prvo si se nalupetao kako se ne vidi zakrivljenost, a sada kada se vidi onda se uhvatio za paralask koji je oboren trigonometrijom.

A sta ti vidis nego dva i vise objekata?

Nisi shvatio šta sam rekao, a ti bi trebao da vidiš 50 objekata, ali se ne vide čak ni teleskopom. Znači da je Zemlja zakrivljena.

Boze s kim ja pricam, ti nemas pojma sta je paralaks samo si prepisao tekst.

Ajd juče si izguglao šta je to. Ja sam to znao već poodavno. Tako da to ne dokazuje ravnu Zemlju.

Ali dokazuje isključenost razuma kod ravnozemljaša.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
I kako to dkazuje ravnu Zemlju? Pa baš to dokazuje da je Zemlja sfera. Jer različitzi uglovi na Zemlji dokazuju zakrivljenost.

Kakvi razliciti uglovi?

To sto ti vidis planetu iz razlicitih uglova sam objasnio, to se vidi i na ravnoj zemlji, i to nema veze sa paralaks efektom o kome mi pricamo. Ne na taj nacin.

Jok, nisam znao dok mi ti nisi rekao.

Pa nisi znao, ti verujes u ciniju :)

Tamo je na vikic. opisano u ravnini, a ne u dubini. Prvo si se nalupetao kako se ne vidi zakrivljenost, a sada kada se vidi onda se uhvatio za paralask koji je oboren trigonometrijom.

Pa ti uzimas opis sa wikipedije jer ne znas sta je to, pa si morao da citas.

Kakve veze ima sto je opisano u ravnini?
Naravno da je isti efekat kad posmatras sa ravnice ili iz dubine, paralaks je vezan za poziciju iz koje posmatras i za kretanje..

Rekao sam, nema zakrivljenosti, to samo tako izgleda u oku posmatraca.
I nisam izneo paralaks efekat umesto toga.

Triginometrija ne obara paralaks. Svasta!
Pa oni upravo koriste triginometriju na osnovu paralakse, sto je apsurd jer nema paralaks efekta kod vas uopste!

Dakle oni pretpostavkom da postoji paralaks efekat uz pomoc triginometrije obaraju ravnu zemlju!

Koji apsurd!

PARALAKSA NEMA KOD VAS UOPSTE!
ONDA NI TRIGINOMETRIJU NE MOZES PRIMENITI!

To su njihove teorije i pretpostavke, pa se bave manipulacijom.

Dao si tri kilometara bezvrednog teksta.

Nisi shvatio šta sam rekao, a ti bi trebao da vidiš 50 objekata, ali se ne vide čak ni teleskopom. Znači da je Zemlja zakrivljena.

Ne znaci, vidno polje je uvek ograniceno.
To si i ti tvrdio, kad smo govorili o horizontu.

Ajd juče si izguglao šta je to. Ja sam to znao već poodavno. Tako da to ne dokazuje ravnu Zemlju.

Ne znas, pa ti si izguglao sta je paralaks kada sam ja to pomenuo, nisi ni znao sta je to!
Mozda si samo cuo..

Dokazuje, jer se planete "okrecu zajedno", a ne odvojeno u razlicitim pravcima, kako bi trebalo da se zemlja krece. Da se zemlja krece "imao bi paralaks" efekat ali ti ga "nemas"!

Dokazi da postoji paralaks efekat kod kretanja zvezda!?

Evo ako mi to dokazes priznajem da si u pravu i da se zemlja krece.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
To si izguglao prije koji dan, a ja sam znao za to i prije. Nisi ni shvatio šta sam rekao.

Ostaviću te u zabludi.
Shvatio sam ja sta si ti rekao, uzeo si sliku sa wikipedie, i onda video sliku A pa sliku B, i sad mislis da to nema veze sa kretanjem.

Pa covece, jedan covek ne moze da vidi obe slike ako se "ne pokrene"!

Paralaks je povezan sa "kretanjem" i nikako drugacije!

Naravno ti to ne znas, jer ne znas sta je paralaks, samo si izguglao a tvrdis da sam ja nesto guglao..

Stvarno mislim , kakav si ti covek to je strasno!

Prvo sto pricas o stvarima o kojima pojma nemas, a drugo sto nisi u stanju ni da izguglas kako treba!

Dobro rece Adrian, tvoj najveci intelektualni domet je kopiranje teksta!

I pri tom ne znas ni sta si postavio, jer ne citas ni to sto postavljas!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Shvatio sam ja sta si ti rekao, uzeo si sliku sa wikipedie, i onda video sliku A pa sliku B, i sad mislis da to nema veze sa kretanjem.

Nema veze sa ravnom Zemljom i nije dokaz toga.

Pa covece, jedan covek ne moze da vidi obe slike ako se "ne pokrene"!

Ne može nijednu da određenoj udaljenost zbog zakrivljenja.

Paralaks je povezan sa "kretanjem" i nikako drugacije!

Jesam ja rekao drugačije.

Naravno ti to ne znas, jer ne znas sta je paralaks, samo si izguglao a tvrdis da sam ja nesto guglao..

Znao još prije.

Stvarno mislim , kakav si ti covek to je strasno!

Šta me briga šta ćeš ti misliti.

Prvo sto pricas o stvarima o kojima pojma nemas, a drugo sto nisi u stanju ni da izguglas kako treba!

Meni nije ni trebalo da guglam da bih ja znao, nego da oborim tvoju nauku.

Dobro rece Adrian, tvoj najveci intelektualni domet je kopiranje teksta!

Koje vi ne možete da oborite.

I pri tom ne znas ni sta si postavio, jer ne citas ni to sto postavljas!

Svoje neznanje meni pripisuješ.
 
Natrag
Top