NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ma, svadjaj se ti sam sa sobom, zaguljenima ne vredi ni 1000 dokaza.. A argumentacija ti je "boli glava", ni dete u osnovnoj skoli ne bi ovakve gluposti napisalo.. Ovo je da se smejes! A bas to pokazuje sta vam fali... i koliko bolujete od raspravljanja, makar to bilo i smesno, vi morate da napadate jer time hranite svoj ego..

Neka je zvezda i djavo! I sta si time dobio? Nista, osim licne satiafakcije! I sam si sebe pobedio gore! Da ne kazem koliko si ispao smesan, zapravo je za zaljenje sta si sve napisao.. Ja sam mislio da si ti malo ozbiljniji..
Dragi moj Mire,
nemam nameru da se sa bilo kime svadjam,ne zelim ni sa kim da se svadjam,samo vodimo dijalog,a tvoja objasnjenja brate nisu dobra.
Cilj ove teme jeste da objasni pojave NLO. Konkretno u ovom slucaju znamo da je nemoguce da prava ZVEZDA udje u Suncev Sistem,a kamoli da udje u Zemljinu atmosferu. Zato se postavlja pitanje da li su je ti ljudi samo tako nazvali jer nisu znali kako da je drugacije nazovu.Pojava 'Krene pa Stane pa opet krene pa opet stane na tacno odredjenim mestima nije svojstvena za stvari ili objekte,vec za prevozna sredstva kojima neko upravlja."
Da ta "Zvezda" identifikuje neku kucu na Zemlji ,sta mislis na kojoj visini treba da bude da bi se tacno identifikovala kuca?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Cilj ove teme jeste da objasni pojave NLO.

Ne postoje druge naseljene planete ni napredne civilizacije na njima! Niti postoje NLO-i.

Prema bibliji Bog je zvezde stvorio nakon stvaranja planete zemlje! Pa bilo koji zivot koji bi se eventualno pojavio na nekoj od njih, bi bio "mladji" od onog na zemlji.

Zbog toga, vanzemljaci kao "fizicka bica" sa fizickim letelicama - NLO-ima, sposobni za neka intergalakticka putovanja - NE POSTOJE! U najboljem slucaju ta bica bi bila na nasem nivou razvoja! A to je daleko od "naprednog"!

Drugo, lepo ti pise u bibliji zasto je Bog stvorio zvezde. Ne zato da "podrzavaju zivot" ili da budu nastanjene zivim bicima, vec da budu "videla na svodu nebeskom, da obasjavaju zemlju... I da budu znaci vremenima i godinama..". Bog ih je stvorio zbog coveka 'da po njima meri vreme', da bi one uticale na poljoprivredu i useve (znamo koliko je mesec bitan u poljoprivredi ili kretkodnevica)! Svi ti objekti su dakle stvoreni zbog zemlje, da budu njen casovnik i kalendar, i da na nju uticu!

Treca stvar, NASA-ine slike okrugle zemlje su crtani filmovi. Ja sam to licno proveravao. Veruj mi, da mal nisam pao sa stolice kad sam u PhotoShopu otkrio da je zvanicna slika sa NASA-inog sajta lazna. Editovali su fotografiju sa astronautom koji drzi zastavu na mesecu pa u pozadinu su ubacili okruglu zemlju!

Mozes ovo i sam proveriti ako ne verujes. Valjda si toliko obrazovan da znas da koristis PhotoShop.

Mogu ti postaviti i video coveka koji je dokazao da je NASA-in video lazan, da je EDITOVAN!

Zato me niko nece ubediti da su te slike prave! Licno sam video LAZ!

Samo je pitanje, sta stvarno kriju!

Po mojem misljenu, to je "kupola (svod)" koji oni ne mogu da prodju! Zemlja je zatvoren sistem i oni to ne smeju priznati jer bi onda morali priznati Boga!

Oni svemira videli nisu!

A dal je zemlja ravna ili ne.. Ti se ovome ismejavas.. Pa ne mora biti ravna, ali ostaje cinjenica da nas lazu za slike i snimke!

Ja sam se smejao ovome kao i ti, ali mi vise uopste nije smesno, naprotiv zalosno je!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne postoje druge naseljene planete ni napredne civilizacije na njima! Niti postoje NLO-i.

Prema bibliji Bog je zvezde stvorio nakon stvaranja planete zemlje! Pa bilo koji zivot koji bi se eventualno pojavio na nekoj od njih, bi bio "mladji" od onog na zemlji.

Zbog toga, vanzemljaci kao "fizicka bica" sa fizickim letelicama - NLO-ima, sposobni za neka intergalakticka putovanja - NE POSTOJE! U najboljem slucaju ta bica bi bila na nasem nivou razvoja! A to je daleko od "naprednog"!

Drugo, lepo ti pise u bibliji zasto je Bog stvorio zvezde. Ne zato da "podrzavaju zivot" ili da budu nastanjene zivim bicima, vec da budu "videla na svodu nebeskom, da obasjavaju zemlju... I da budu znaci vremenima i godinama..". Bog ih je stvorio zbog coveka 'da po njima meri vreme', da bi one uticale na poljoprivredu i useve (znamo koliko je mesec bitan u poljoprivredi ili kretkodnevica)! Svi ti objekti su dakle stvoreni zbog zemlje, da budu njen casovnik i kalendar, i da na nju uticu!

Treca stvar, NASA-ine slike okrugle zemlje su crtani filmovi. Ja sam to licno proveravao. Veruj mi, da mal nisam pao sa stolice kad sam u PhotoShopu otkrio da je zvanicna slika sa NASA-inog sajta lazna. Editovali su fotografiju sa astronautom koji drzi zastavu na mesecu pa u pozadinu su ubacili okruglu zemlju!

Mozes ovo i sam proveriti ako ne verujes. Valjda si toliko obrazovan da znas da koristis PhotoShop.

Mogu ti postaviti i video coveka koji je dokazao da je NASA-in video lazan, da je EDITOVAN!

Zato me niko nece ubediti da su te slike prave! Licno sam video LAZ!

Samo je pitanje, sta stvarno kriju!

Po mojem misljenu, to je "kupola (svod)" koji oni ne mogu da prodju! Zemlja je zatvoren sistem i oni to ne smeju priznati jer bi onda morali priznati Boga!

Oni svemira videli nisu!

A dal je zemlja ravna ili ne.. Ti se ovome ismejavas.. Pa ne mora biti ravna, ali ostaje cinjenica da nas lazu za slike i snimke!

Ja sam se smejao ovome kao i ti, ali mi vise uopste nije smesno, naprotiv zalosno je!
Biblija je namenjena ljudima sa Zemlje.
Da li ima ili nema zivota na drugim planetama Biblija ne govori,sem da na nebu postoji milijarde milijardi andjela.
Za normalno osobu to je dovoljan dokaz da Bog seje ziva stvorenja gde god i kad god da pozeli .
A to dal cemo mi i sta cemo mi utvrditi,to je kao dal ce mrav iz Srbije otkriti postojanje nosoroga u Africi.

Prema Bibliji Bog je prvo stvorio nebeska stvorenje ili andjele,pa tekl potom svemir i u njemu mnogobrojne zvezde i planete ,satelite,komete itd..,a medju njima i nasu Zemlju.
Zemlju je tek kasnije u toku 6 "stvaralackih dana" oblikovao za zivot.
Ali hajde ti kao vrsni poznavalac Biblije objasni meni neznalici
Kako je Bog stvorio Svetlost prvog dana?
Jel upalio neku povecu elektricnu lampu ili sta vec?
A sto bi nam stvorio Sunce i Mesec ako je ta svetlost dovoljna za nase potrebe?
A jel posle ugasio tu svetlost posto je nepotrebna? pa nam napravio Sunce i Mesec tek cetvrtog dana???
:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Za normalno osobu to je dovoljan dokaz da Bog seje ziva stvorenja gde god i kad god da pozeli .

Cuj "seje zivot"..

Bez obzira da li seje ili ne seje.. U bibliji pise da su planete odnosno zvezde nastale nakon stvaranja zemlje. Prema tome, neki "napredniji zivot" na njima ne bi bio moguc! Oni bi bili na nizem stupnju razvoja od nas ili na istom, bez tehnickih mogucnosti za intergalakticka putovanja!

Dakle, ta prica kako iz nase galaksije dolaze nekakvi vanzemaljci je smesna i komicna!

To mogu da veruju samo zastupnici teorije evolucije, tj. oni koji veruju da je zemlja nastala milijardama godina nakon formiranja zvezda!

Prema Bibliji Bog je prvo stvorio nebeska stvorenje ili andjele,pa tekl potom svemir i u njemu mnogobrojne zvezde i planete ,satelite,komete itd..,a medju njima i nasu Zemlju.

Ponavljam, prema bibliji planete i zvezde su stvorene u vreme kada je i zemlja nastala, ili cak mnogo kasnije nakon stvaranja planete zemlje (ako uzmemo u obzir da je jedan dan - neodredjen period)! Prema tome, zvezde (planete) su iste starosti ili cak mladje od zemlje! Razvitak "naprednijeg" zivota na njima ne bi bio moguc! Takva stvorenja sigurno ne bi posedovala mogucnost intergalaktickih putovanja?

Sto se tice "andjela", oni su duhovna a ne materijalna bica, a mi ovde ne pricamo o duhovnom vec o materijalnon svetu, tj. o vanzemaljcima koji poseduju telo i svemirske brodove!

Givoriti kako ova bica dolaze sa drugih planeta iz nama poznatog univerzuma, je sa stanovista poznavanja biblije cista komedija!

Zemlju je tek kasnije u toku 6 "stvaralackih dana" oblikovao za zivot.

Gde pise da je stvorio planete i zvezde pre stvaranja zemlje? Gde?

NIGDE TO NE PISE!

Planete su stvorene nakon stvaranja zemlje i one su prema vasem racunanju vremena "mladje od zemlje" (cak i hiljadama i milionima godina mladje). Razvitak "naprednijeg" zivota na njima bi bio nemoguc, a mi bismo bili napredniji od njih!

Ovakve nebuloze moze pricati samo neko ko nikada nije procitao izvestaj o stvaranju ili nije razumeo sta je procitao! To si ti!

Ali hajde ti kao vrsni poznavalac Biblije objasni meni neznalici
Kako je Bog stvorio Svetlost prvog dana?

Na to treba ti da odgovoris, jer ti tvrdis da su planete i zvezde stvorene pre nego sto je zemlja nacinjena! To si ti tvrdio a ne ja!

Ako planete nisu tada postojale, ni sunce nije postojalo, onda bi "napredniji" zivot bio nemoguc na tim planetama! Mi bi smo bili naprednija vrsta u takvom univerzumu, a svi drugi ako bi uopste postojali bi bili "mladji od nas"!

Jel upalio neku povecu elektricnu lampu ili sta vec?

Ovo je inace glupo i neozbiljno pitanje za nekog ko je citao je bibliju..

Bog je svetlost i u otkrivenju pise da nova zemlja nece posedovati sunce "jer ce je obasjavati sam Gospod Bog". Ako je tako, onda je i kod stvaranja prve zemlje, Bog osvetljavao planetu svojim prisustvom i nije bilo potrebe za vestackim svetlom! U tom slucaju ne bi bio poremecen ni ciklus smenjivanja dana i noci koji bi trajao 24 sata!

Ponavljas se ko papagaj, navodeci neprestano ono sto si naucio na casovima vase kule strazare, misleci kako je to inteligencija, a to su najobicnije gluposti..

Ovo sto ti navodis ne dokazuje dakle da dani nisu trajali 24 sata.. A zapravo pobija i vasu pricu o vanzemaljcima na drugim planetama.. Jer ako su planete i sunce po vasem racunanju stvorene hiljadama i milionima godina nakon stvaranja zemlje (jedan dan je vama milijarde hiljade godina), onda "napredniji" zivot u nasem univerzumu ne bi bio moguc, jer su te zvezda milionima i hiljadama godina mladje od zemlje!

Vanzemaljci (fizicka bica) sposobna za intergalakticka putovanja u nasem svemiru u ovom slucaju - "ne mogu postojati"!

Kraj price!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prilikom stvaranja nastao je mozda suncev sistem, i nas mesec i sunce, a ne citav kosmos i druge galaksije.

Svemir i entiteti u njemu su mnogo stariji.

Postoje u kosmosu rajske planete sa bicima koja nokada nisu pala u greh, ali ona ne posecuju zemlju.

Nlo su demonskog porekla.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Cuj "seje zivot"..

Bez obzira da li seje ili ne seje.. U bibliji pise da su planete odnosno zvezde nastale nakon stvaranja zemlje. Prema tome, neki "napredniji zivot" na njima ne bi bio moguc! Oni bi bili na nizem stupnju razvoja od nas ili na istom, bez tehnickih mogucnosti za intergalakticka putovanja!

Dakle, ta prica kako iz nase galaksije dolaze nekakvi vanzemaljci je smesna i komicna!

To mogu da veruju samo zastupnici teorije evolucije, tj. oni koji veruju da je zemlja nastala milijardama godina nakon formiranja zvezda!



Ponavljam, prema bibliji planete i zvezde su stvorene u vreme kada je i zemlja nastala, ili cak mnogo kasnije nakon stvaranja planete zemlje (ako uzmemo u obzir da je jedan dan - neodredjen period)! Prema tome, zvezde (planete) su iste starosti ili cak mladje od zemlje! Razvitak "naprednijeg" zivota na njima ne bi bio moguc! Takva stvorenja sigurno ne bi posedovala mogucnost intergalaktickih putovanja?

Sto se tice "andjela", oni su duhovna a ne materijalna bica, a mi ovde ne pricamo o duhovnom vec o materijalnon svetu, tj. o vanzemaljcima koji poseduju telo i svemirske brodove!

Givoriti kako ova bica dolaze sa drugih planeta iz nama poznatog univerzuma, je sa stanovista poznavanja biblije cista komedija!



Gde pise da je stvorio planete i zvezde pre stvaranja zemlje? Gde?

NIGDE TO NE PISE!

Planete su stvorene nakon stvaranja zemlje i one su prema vasem racunanju vremena "mladje od zemlje" (cak i hiljadama i milionima godina mladje). Razvitak "naprednijeg" zivota na njima bi bio nemoguc, a mi bismo bili napredniji od njih!

Ovakve nebuloze moze pricati samo neko ko nikada nije procitao izvestaj o stvaranju ili nije razumeo sta je procitao! To si ti!



Na to treba ti da odgovoris, jer ti tvrdis da su planete i zvezde stvorene pre nego sto je zemlja nacinjena! To si ti tvrdio a ne ja!

Ako planete nisu tada postojale, ni sunce nije postojalo, onda bi "napredniji" zivot bio nemoguc na tim planetama! Mi bi smo bili naprednija vrsta u takvom univerzumu, a svi drugi ako bi uopste postojali bi bili "mladji od nas"!



Ovo je inace glupo i neozbiljno pitanje za nekog ko je citao je bibliju..

Bog je svetlost i u otkrivenju pise da nova zemlja nece posedovati sunce "jer ce je obasjavati sam Gospod Bog". Ako je tako, onda je i kod stvaranja prve zemlje, Bog osvetljavao planetu svojim prisustvom i nije bilo potrebe za vestackim svetlom! U tom slucaju ne bi bio poremecen ni ciklus smenjivanja dana i noci koji bi trajao 24 sata!

Ponavljas se ko papagaj, navodeci neprestano ono sto si naucio na casovima vase kule strazare, misleci kako je to inteligencija, a to su najobicnije gluposti..

Ovo sto ti navodis ne dokazuje dakle da dani nisu trajali 24 sata.. A zapravo pobija i vasu pricu o vanzemaljcima na drugim planetama.. Jer ako su planete i sunce po vasem racunanju stvorene hiljadama i milionima godina nakon stvaranja zemlje (jedan dan je vama milijarde hiljade godina), onda "napredniji" zivot u nasem univerzumu ne bi bio moguc, jer su te zvezda milionima i hiljadama godina mladje od zemlje!

Vanzemaljci (fizicka bica) sposobna za intergalakticka putovanja u nasem svemiru u ovom slucaju - "ne mogu postojati"!

Kraj price!
Pile moje malo,
To sto ti tvrdis da pise da je Bog prvo stvorio Zemlju,a potom Sunce i ostale zvezde pise samo u masti tvojih mentora koji tumace sve bukvalno.
Bibliju je poceo da pise Mojsije i pisao je sa ljudskog gledista na Zemlj,a ne sa gledista vanzemaljaca.
To je poenta prica koju tvoji mentori nemogu nikako da svare kao onu da zemlja nije ravna ploca vec kruznog oblika,kruznog kao krug.
Tak kad je Bog resio da oblikuje Zemlju za zivot ,tek tada pocinje 6 stvaralackih Bozjih dana,
Zarotirao je Zemlju i kroz oblake gasova je pocela da prodire difuzna svetlost od Sunca i to je bio prvi dan.
Tek cetvrtog dana kada su se razisli gusti oblaci ukazali su se svetlosni izvori Sunce ,Mesec i zvezde,
Za vise objasnjenje pogledaj jevrejski recnik,i valjda ces nauciti neke osnovne pojmove koje te nisu naucili tvoji mentori.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Prilikom stvaranja nastao je mozda suncev sistem, i nas mesec i sunce, a ne citav kosmos i druge galaksije.

Svemir i entiteti u njemu su mnogo stariji

Problem je sto ti ovo pretpostavljas, a ni na cemu to ne zasnivas.. Biblija jasno kaze da je Bog stvorio "sunce mesec i zvezde" 4. dan, i u to spadaju sve vidljive galaksije na nebu. Nigde nije rekao da su neke zvezde stvorene pre a neke kasnije!

Za vise objasnjenje pogledaj jevrejski recnik

Ta vasa prica o nekakvoj difuznoj odbijenoj svetlosti koja se promaljala kroz oblake je izmisljotina vase zajednice! Sve si ovo procitao u kuli strazari, pa sad mislis kako si superioran i pravis se vazan..

To sto ti tvrdis da pise da je Bog prvo stvorio Zemlju,a potom Sunce i ostale zvezde pise samo u masti tvojih mentora

Jok, vec u tvojoj masti i masti tvojih mentora!

Biblijski tekst nigde ne kaze da je Bog u startu stvorio zemlju sa planetama i suncem pa ju je kasnije uredjivao.

Izraz "U pocetku stvori Bog nebo i zemlju" je samo uvod. To ne znaci da je zemlja bila stvorena odmah sa zvezdama, vec je to rekapitulacija dogadjaja, a ispod se opisuje detaljno kako je to stvaranje teklo..

* I ja bih mogao kao ti, na osnovu ove fraze da tvrdim kako je Bog stvorio svod ranije, pa se samo pojavio u ocima posmatraca, ali je vec postojao..

Pa koje su to budalastine?

Pogledaj (Postanje 1:14):

"Potom reče Bog: Neka BUDU (יְהִ֣י -yə·hî) videla na svodu nebeskom, da dele dan i noć, da budu znaci vremenima i danima i godinama;"

---> Ovde se koristi izraz יְהִ֣י (yə·hî) koja znaci "POSTATI", ta rec nosi misao o stvaranju! Tu prakticno Bog kaze "NEKA NASTANU SVETLA"! On ne kaze neka se "POJAVE", sto bi svakako izgovorio da se radi o vec postojecim svetlima. A to nema veze sa Mojsijevim opazanjem, vec to izgovara sam Bog! Dakle kada Bog nesto izgovari to je onda tako.


Pogledaj takodje (Postanje 2:2):

"Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova."

---> Vojska je izraz kojom se opisuju zvezde, i one nastaju tek kasnije a ne na pocetku stvaranja!



Ti nemas pojma o cemu pricas, bitno je samo da mantras ono sto su te naucili u zajednici!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ne verujes valjda da je ceo svemir nastao prilikom stvarannja sveta.

Ja sam Adventista, i verujem ono sto uci Adv crkva "DA SU SE SVE ZVEZDE BOZJE RADOVALE I KLIKOVALE" kada je Bog stvarao planetu zemlju.
Sto znaci "SVI PRIPADNICI DRUGIH NE PALIH PLANETA"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Problem je sto ti ovo pretpostavljas, a ni na cemu to ne zasnivas.. Biblija jasno kaze da je Bog stvorio "sunce mesec i zvezde" 4. dan, i u to spadaju sve vidljive galaksije na nebu. Nigde nije rekao da su neke zvezde stvorene pre a neke kasnije!



Ta vasa prica o nekakvoj difuznoj odbijenoj svetlosti koja se promaljala kroz oblake je izmisljotina vase zajednice! Sve si ovo procitao u kuli strazari, pa sad mislis kako si superioran i pravis se vazan..



Jok, vec u tvojoj masti i masti tvojih mentora!

Biblijski tekst nigde ne kaze da je Bog u startu stvorio zemlju sa planetama i suncem pa ju je kasnije uredjivao.

Izraz "U pocetku stvori Bog nebo i zemlju" je samo uvod. To ne znaci da je zemlja bila stvorena odmah sa zvezdama, vec je to rekapitulacija dogadjaja, a ispod se opisuje detaljno kako je to stvaranje teklo..

* I ja bih mogao kao ti, na osnovu ove fraze da tvrdim kako je Bog stvorio svod ranije, pa se samo pojavio u ocima posmatraca, ali je vec postojao..

Pa koje su to budalastine?

Pogledaj (Postanje 1:14):

"Potom reče Bog: Neka BUDU (יְהִ֣י -yə·hî) videla na svodu nebeskom, da dele dan i noć, da budu znaci vremenima i danima i godinama;"

---> Ovde se koristi izraz יְהִ֣י (yə·hî) koja znaci "POSTATI", ta rec nosi misao o stvaranju! Tu prakticno Bog kaze "NEKA NASTANU SVETLA"! On ne kaze neka se "POJAVE", sto bi svakako izgovorio da se radi o vec postojecim svetlima. A to nema veze sa Mojsijevim opazanjem, vec to izgovara sam Bog! Dakle kada Bog nesto izgovari to je onda tako.


Pogledaj takodje (Postanje 2:2):

"Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova."

---> Vojska je izraz kojom se opisuju zvezde, i one nastaju tek kasnije a ne na pocetku stvaranja!



Ti nemas pojma o cemu pricas, bitno je samo da mantras ono sto su te naucili u zajednici!
Potpuno si promasio temu.
Ogromna je razlika izmedju reci svetlo i izvori svetla.
Zar nisi nikada cuo za difuzno svetlo???
Ali ako ne znas za rec "difuzno" mozda znas za svetlo kroz oblake ,kad svetlost Sunca probija kroz guste oblake?
Ako se vratis na 1.Moj
1. Moj. 1
2 A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.
Voda je pokrivala svu zemlju .Sigurno je bilo raznih isparenja cim je bila tama da se nista nije moglo videti.
Ili mozda mislis da Bog nije stvorio viruse,bakterije,pecurke i jos ponesto jer nije napisano u Bibliji?
Oblikovanje Zemlje za zivot pocinje kad je Bog zarotirao zemlju i kad je pocela da prodire spoljna svetlost .Rotacijim Zemlje oko svoje ose pocinju da se razilaze gasovi koji nisu dozvolili svetlosti da prodre na samu Zemlju.
Mozda mislis da ju je Bog stvorio kako rotira odjednom?
Bog je radio sve postepeno.ali ovo je tema o NLO .....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ne verujes valjda da je ceo svemir nastao prilikom stvarannja sveta.

Ne, nije duhovni svet nastao kad i zemlja!

Ja govorim o materijalnom svemiru, ceo materijalni svemir je nastao prilikom stvaranja zemlje!

Procitaj lepo: "Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova." ---> ovde pomenuta "vojska" su zvezde!

Sve ti lepo pise u postanju. Bog je 4. dan stvorio mesec i zvezde (kod starih naroda zvezdama su se nazivale i planete). A onda je naveo razlog zasto ih je stvorio:

"Postavi ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju..da dele svetlost od tame i da upravljaju danom i nocu". Na drugom mestu kaze da ih je stvorio "da budu znaci vremenima danima i godinama"..

Dakle, nije ih nacinio da bi na njima zivela nekakva bica, nekakvi "vanzemaljci", vec ih je stvorio "radi zemlje" i to nakon sto je zemlju vec oblikovao. Zato je ceo svemir sa planetama i zvezdama iste starosti kao i zemlja.

Buduci da je nas fizicki svemir star samo 6000 godina koliko i zemlja, cak i da je Bog kasnije stvarao neka bica tamo, ona ne bi bila sposobna za intergalakticka putovanja, jer bi bila iste starosti kao i mi. Pa ako mi nismo do sad razvili masine sposobne da prevale tolike udaljenosti, ne bi ni oni!

Shvatas li sad?

Zato te price o vanzemaljcima koji nas posecuju iz nekakvih udaljenih galaksija su prazne price! To mogu biti jedino demoni!

Ja sam Adventista, i verujem ono sto uci Adv crkva "DA SU SE SVE ZVEZDE BOZJE RADOVALE I KLIKOVALE" kada je Bog stvarao planetu zemlju.
Sto znaci "SVI PRIPADNICI DRUGIH NE PALIH PLANETA"

Zvezde su andjeli Laodikeja..

Cak i da citiras EGW.. Pa gde je ona pisala da su to bili stanovnoci fizickih planeta? Ja to ne nadjoh?

Jos nesto, Goran Nikolic adventista pre neki dan je pricao da je zemlja ravna. To je pastor vase crkve dole iz Srbije, mislim da sluzi u Nisu. Postavljao sam njegove videe.. Ako on moze uklopiti ravnu zemlju u adventizam ja stvarno ne znam sta je tebi problem?

Ti se suprotstavljas samo zato sto mislis da je to suprotno adventizmu..

Potpuno si promasio temu.
Ogromna je razlika izmedju reci svetlo i izvori svetla.
Zar nisi nikada cuo za difuzno svetlo???
Ali ako ne znas za rec "difuzno" mozda znas za svetlo kroz oblake ,kad svetlost Sunca probija kroz guste oblake?
Ako se vratis na 1.Moj
1. Moj. 1
2 A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.
Voda je pokrivala svu zemlju .Sigurno je bilo raznih isparenja cim je bila tama da se nista nije moglo videti.
Ili mozda mislis da Bog nije stvorio viruse,bakterije,pecurke i jos ponesto jer nije napisano u Bibliji?
Oblikovanje Zemlje za zivot pocinje kad je Bog zarotirao zemlju i kad je pocela da prodire spoljna svetlost .Rotacijim Zemlje oko svoje ose pocinju da se razilaze gasovi koji nisu dozvolili svetlosti da prodre na samu Zemlju.
Mozda mislis da ju je Bog stvorio kako rotira odjednom?
Bog je radio sve postepeno.ali ovo je tema o NLO .....

Naravno da znam sta je difuzna svetlost, vasu literaturu sam studirao mozda i vise nego ti. Ta prica o difuznoj svetlosti je totalna glupost, ne zasniva se ni na kakvim dokazima, nego na "pretpostavci".

Sta je uopste poenta tvog odgovora?

Hoces da kazes kako je sunce postojalo ranije? I kad je zarotirao zemlju onda se promolila svetlost?

A ja ti kazem da nije moglo postojati ni sunce ranije, zato sto lepo pise na kraju:

"Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova. (Postanje 2:1) ---> vojska su "zvezde" i sunce je zvezda!

Izraz "dovrsi" upucuje da sunce nije ni bilo formirano! Ili nije bilo "dovrseno". Sto takodje ukazuje da ni svemir nije bio "dovrsen" ili nije postojao u toj formi za koju ti ocekujes da bi zivot bio moguc!

Ti si tvrdio da je "svemir postojao ranije", i da je zivot na planetama postojao ranije, a mi iz svega vidimo da ni svemir ni zvezde nisu bile "dovrsene" sve do 7. dana!

Ako je tako, onda je starost svemira odnosno planeta oko 6000 godina, koliko je stara i nasa zemlja, pa ne bi postojala nikakva "naprednija civilizacija" gore, jer bi u najboljem slucaju one bile iste starosti kao i mi.

Ako mi nismo za sve ove godine razvili nikakve masine koje bi prevalile tolike udaljenosti, ne bi ni oni..

Zato sam rekao.. Prica o nekakvim "vanzemaljcima" koji dolecu iz udaljenih galaksija naseg svemira je totalna glupost! To mogu biti samo demoni, a dokaza je sasvim dovoljno!

Ti si se tome suprotstavio bez ikakvih ozbiljnih dokaza, samo mi mantras nesto sto ja vec znam iz vasih knjiga, verovatno iz knjige "Zivot kako je nastao, evolucijom ili stvaranjem?". Jel tako?

Molim te nemoj mi ponavljati iz knjiga, ja sam to vec citao, nego ako imas nesto pametno svoje reci..
 
Natrag
Top