NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne, nije duhovni svet nastao kad i zemlja!

Ja govorim o materijalnom svemiru, ceo materijalni svemir je nastao prilikom stvaranja zemlje!

Procitaj lepo: "Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova." ---> ovde pomenuta "vojska" su zvezde!

Sve ti lepo pise u postanju. Bog je 4. dan stvorio mesec i zvezde (kod starih naroda zvezdama su se nazivale i planete). A onda je naveo razlog zasto ih je stvorio:

"Postavi ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju..da dele svetlost od tame i da upravljaju danom i nocu". Na drugom mestu kaze da ih je stvorio "da budu znaci vremenima danima i godinama"..

Dakle, nije ih nacinio da bi na njima zivela nekakva bica, nekakvi "vanzemaljci", vec ih je stvorio "radi zemlje" i to nakon sto je zemlju vec oblikovao. Zato je ceo svemir sa planetama i zvezdama iste starosti kao i zemlja.

Buduci da je nas fizicki svemir star samo 6000 godina koliko i zemlja, cak i da je Bog kasnije stvarao neka bica tamo, ona ne bi bila sposobna za intergalakticka putovanja, jer bi bila iste starosti kao i mi. Pa ako mi nismo do sad razvili masine sposobne da prevale tolike udaljenosti, ne bi ni oni!

Shvatas li sad?

Zato te price o vanzemaljcima koji nas posecuju iz nekakvih udaljenih galaksija su prazne price! To mogu biti jedino demoni!



Zvezde su andjeli Laodikeja..

Cak i da citiras EGW.. Pa gde je ona pisala da su to bili stanovnoci fizickih planeta? Ja to ne nadjoh?

Jos nesto, Goran Nikolic adventista pre neki dan je pricao da je zemlja ravna. To je pastor vase crkve dole iz Srbije, mislim da sluzi u Nisu. Postavljao sam njegove videe.. Ako on moze uklopiti ravnu zemlju u adventizam ja stvarno ne znam sta je tebi problem?

Ti se suprotstavljas samo zato sto mislis da je to suprotno adventizmu..



Naravno da znam sta je difuzna svetlost, vasu literaturu sam studirao mozda i vise nego ti. Ta prica o difuznoj svetlosti je totalna glupost, ne zasniva se ni na kakvim dokazima, nego na "pretpostavci".

Sta je uopste poenta tvog odgovora?

Hoces da kazes kako je sunce postojalo ranije? I kad je zarotirao zemlju onda se promolila svetlost?

A ja ti kazem da nije moglo postojati ni sunce ranije, zato sto lepo pise na kraju:

"Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova. (Postanje 2:1) ---> vojska su "zvezde" i sunce je zvezda!

Izraz "dovrsi" upucuje da sunce nije ni bilo formirano! Ili nije bilo "dovrseno". Sto takodje ukazuje da ni svemir nije bio "dovrsen" ili nije postojao u toj formi za koju ti ocekujes da bi zivot bio moguc!

Ti si tvrdio da je "svemir postojao ranije", i da je zivot na planetama postojao ranije, a mi iz svega vidimo da ni svemir ni zvezde nisu bile "dovrsene" sve do 7. dana!

Ako je tako, onda je starost svemira odnosno planeta oko 6000 godina, koliko je stara i nasa zemlja, pa ne bi postojala nikakva "naprednija civilizacija" gore, jer bi u najboljem slucaju one bile iste starosti kao i mi.

Ako mi nismo za sve ove godine razvili nikakve masine koje bi prevalile tolike udaljenosti, ne bi ni oni..

Zato sam rekao.. Prica o nekakvim "vanzemaljcima" koji dolecu iz udaljenih galaksija naseg svemira je totalna glupost! To mogu biti samo demoni, a dokaza je sasvim dovoljno!

Ti si se tome suprotstavio bez ikakvih ozbiljnih dokaza, samo mi mantras nesto sto ja vec znam iz vasih knjiga, verovatno iz knjige "Zivot kako je nastao, evolucijom ili stvaranjem?". Jel tako?

Molim te nemoj mi ponavljati iz knjiga, ja sam to vec citao, nego ako imas nesto pametno svoje reci..
Naravno da je Sunce postojalo mnogo ranije nego Zemlja.
Taj stil pisanja celokupne Biblije pa i Biblijskog stvaranja Zemlje jeste sa pogleda doslovnog coveka sa Zemlje,a ne sa gledista nekoga sa neba.
Zato i pise da je u Pocetku Bog stvorio nebo i Zemlju. 1.Moj 1;1
I sad bi trebalo da Zemlja bude centar Svemira???,daleko bilo.
Nadalje u drugom stihu Bog opisuje kako je Zemlja bila u stvari planeta Voda jer je bila pokrivena vodom.
Ko zna kolko je vremena proslo dok Bog nije poceo da je oblikuje za zivot.
I sa svakim "RECE BOG" pocinje po redosledu danbi stvaranja,a tako i prvi sa SVETLOSCU.
Zar si zaboravio da je u 2 stihu napisano da bese TAMA?
Da si plivao na vodi u to vreme bi li mogao ista da vidis od tolike tame ili isparenja cega vec.???
Da li je vec tada Zemlja rotirala oko svoje ose ,ili ju je neko precizno zarotirao ?
Bog je sve radio postepeno .
Verovati da svaki dan Bozjeg oblikovanja Zemlje traje 24 sata ne odgovara nit Bibliji niti logici.
Ali vratimo se na "svetlost"
Da li mozda zapazas da svetlost dobija naziv Dan,a tama Noc?
I to se tako ponavljalo sve dok se nebo nad Zemljom nije procistilo ...,postale su vidljive sve Zvezde pa i nase Sunce i satelit Mesec ,da bi se moglo upravljati vremenom,mesecev kalendar,mene,itd.
Ali to je vec objasnjeno u temi postanak zemlje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo i za bosanske piramide se proculo, a neki ih ovde bas obozavaju, zna se iz kojih razloga.. Bilo mi je smesno, ovom se pricinjavaju i neki zmajevi :)

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da je Sunce postojalo mnogo ranije nego Zemlja.
Taj stil pisanja celokupne Biblije pa i Biblijskog stvaranja Zemlje jeste sa pogleda doslovnog coveka sa Zemlje,a ne sa gledista nekoga sa neba.
Zato i pise da je u Pocetku Bog stvorio nebo i Zemlju. 1.Moj 1;1

Ovo sto si pomenuo da "u pocetku stvori Bog nebo i zemlju" ne znaci da je sunce postojalo od ranije, lepo pise da je stvorio nebeska tela kasnije.

U otkrivenju, sam Bog obasjava Jerusalim, tako da Bogu nije potrebno sunce. On je svetlo! Dakle, pojava svetlosti pre pojave nebeskih tela nije cudna. Ako uzmemo i Jovanovo evandjelje kao uporedni tekst, gde govori da "iz tame zasja svetlost" i da je Isus svetlost koja obasjava svet, a Bog govori u Postanju - "neka bude svetlost" pre pojave sunca, sve nam je jasno! Ali tebi nije, posto si ti ubedjen pricom J. S. i zato izmisljas nebuloze.

Zasto je tesko priznati da je Bog svetlost? Zasto insistiras da je Bog stvorio sunce ranije, kad lepo pise da je stvorio kasnije, i zvezde? Zar ne verujes izvestaju?

Cuj, Mojsije nije video sunce jer je bilo iza oblaka, pa je zato rekao da Bog stvara sunce tek 4. dan? Pa to bi samo znacilo da - "MOJSIJE SVEDOCI LAZNO!". Zar ne bi u slucaju da nije siguran, izjavio - "JA SAM VIDEO KAKO SE SUNCE POJAVLJUJE NA NEBU", umesto "BOG RECE - NEKA BUDU VIDELA NA SVODU NEBESKOM"???

Zar ne vidis, da on "eksplicitno" tvrdi DA BOG STVARA SUNCE 4. DAN"!?

Nije mu se to "ucinilo" i nije "sam zakljucio"!!! On kaze da SAM BOG GOVORI, a bogobojazan covek, kakav je bio MOJSIJE , NE BI BOGU STAVLJAO RECI U USTA!

Vidi sta pise:

POTOM REČE BOG: NEKA BUDU VIDELA na svodu nebeskom, da dele dan i noć, da budu znaci vremenima i danima i godinama... I POSTAVI IH BOG NA SVODU!

---> POSTAVLJA IH 4. DAN!


Dakle, postedi me nebuloza, jasno je da - BOG STVARA SUNCE I ZVEZDE TEK 4. DAN! - JER ON LICNO GOVORI DA POSTANU TEK 4. DAN!

A ostalo necu ni da komentarisem, te tvoje fantazije! Kada Bog u bibliji GOVORI, onda je jasno da se to piscu nije "pricinilo"!

sad bi trebalo da Zemlja bude centar Svemira???,daleko bilo.

Kad kazes "daleko bilo", zar ti kao Hriscanin, ne zelis da zemlja bude centar svemira???

Jos samo ovo cu reci:

Na netu sam razgovarao sa jednim naucnikom, nije mogao da mi objasni kako to pozadinsko zracenje ukazuje na sirenje svemira? Zapravo ono moze nastati i zbog kruzenja planeta oko nekog centra.. Takodje posto se svemir navodno "udaljava" (po mojoj hipotezi kruzi), i to iz svih pravaca jednako, to bi ukazivalo da je zemlja u centru univerzuma (u centru velikog praska), sto je i bio prvobitni zakljucak i sok za naucnike, jer nisu hteli priznati, pa su slali jaci teleskop, i jos jaci da dokazu suprotno, ali na zalost, rezultati su uvek bili isti.. Tu pojavu su onda nazvali - "zla sila", jer im se nije svidelo na sta ih ona asocira.. I dan danas ne mogu da objasne tu pojavu, a da ne prekrse osnove naucne metodologije.

Nacna metodologija, pociva na predubedjenju da Bog ne postoji. I da smo nastali slucajno, da nismo u centru svemira, da smo beznacajni. Ma sta oni tvrdili.. I sve njihove hipoteze nastaju kao produkt toga. Zato im ne treba verovati, posebno ako nemaju nikakve dokaze kojima bi potvrdili tvrdnje, a u ovom slucaju ih nemaju!

Ipak, J.S. umesto da poslusaju bibliju, oni pokusavaju da usklade bibliju sa naukom, sto je kontraproduktivno, jer onog trenutka kad padne naucna hipoteza, pada i tumacenje biblije!

Zato je pogresno kada vi uskladjujete dane stvaranja, izmisljate duge vremenske periode, i tvrdite da je sunce stvoreno na pocetku stvaranja umesto na kraju.. Jos samo da potvrdite da je Bog stvarao evolucijom, ne bi me cudilo..

Ali ste skloni, da one koji doslovno veruju biblijskom izvestaju nazivate "funadamentalisti". Kao da je to nesto ruzno. Nema nicega sramotnog u tome sto se mi doslovno drzimo biblijskog teksta stvaranja, ali je sramotno kada se vi nje uopste ne pridrzavate.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovo sto si pomenuo da "u pocetku stvori Bog nebo i zemlju" ne znaci da je sunce postojalo od ranije, lepo pise da je stvorio nebeska tela kasnije.

U otkrivenju, sam Bog obasjava Jerusalim, tako da Bogu nije potrebno sunce. On je svetlo! Dakle, pojava svetlosti pre pojave nebeskih tela nije cudna. Ako uzmemo i Jovanovo evandjelje kao uporedni tekst, gde govori da "iz tame zasja svetlost" i da je Isus svetlost koja obasjava svet, a Bog govori u Postanju - "neka bude svetlost" pre pojave sunca, sve nam je jasno! Ali tebi nije, posto si ti ubedjen pricom J. S. i zato izmisljas nebuloze.
Naravno da su postojali i Sunce i Zvezde i Zemlja ko zna kolko milijardi godina pre nego sto je Bog resio da oblikuje Zemlju za zivot.
To sto pricas o nebeskom Jerusalimu ,to nije bukvalno grad koga Jehova obasjava,to je nebeska Jehovina organizacija.,ali to je vec druga tema,procitaj kontekst ,mozda ce ti biti jasnije.
Zasto je tesko priznati da je Bog svetlost? Zasto insistiras da je Bog stvorio sunce ranije, kad lepo pise da je stvorio kasnije, i zvezde? Zar ne verujes izvestaju?

Cuj, Mojsije nije video sunce jer je bilo iza oblaka, pa je zato rekao da Bog stvara sunce tek 4. dan? Pa to bi samo znacilo da - "MOJSIJE SVEDOCI LAZNO!". Zar ne bi u slucaju da nije siguran, izjavio - "JA SAM VIDEO KAKO SE SUNCE POJAVLJUJE NA NEBU", umesto "BOG RECE - NEKA BUDU VIDELA NA SVODU NEBESKOM"???

Zar ne vidis, da on "eksplicitno" tvrdi DA BOG STVARA SUNCE 4. DAN"!?
To sto ti pricas je isto kao kad avion leti iznad oblaka,ali ti kazes da ga nema jer ga ne vidis.
Po tvome ispada da je zemlja stara svega nekih skoro pa 7000 godina???
Postoje fizicke metode za odredjivanje starosti ,
a drugo smesno je kako branis ucenje crkvene inkvizicije da je zemlja centar svemira.
Ali ti smatras da je zemlja ravna ploca bas kao i oni...
jos samo malo ti fali da im se pridruzis u hvatanju i spaljivanju jeretika,tj svih onih koji javno govore da su oni bitange i ubice.
Da li je Isus ubijao one koji nisu prihvatali njegovu nauku???
ali crkvena inkvizicija je to cinila sa uzivanjem....
Pa jos onda su izokrenuli naopacke celu Bibliju i hriscansku nauku,a ti im povladjujes???
Postoji previse dokaza da Zemlja nije centar Svemira i da nije prva stvorena,pre svega Biblijski dokaz a potom i gomila naucnih ,ali i LOGICNIH,ali za tebe badava.


Nije mu se to "ucinilo" i nije "sam zakljucio"!!! On kaze da SAM BOG GOVORI, a bogobojazan covek, kakav je bio MOJSIJE , NE BI BOGU STAVLJAO RECI U USTA!

Vidi sta pise:

POTOM REČE BOG: NEKA BUDU VIDELA na svodu nebeskom, da dele dan i noć, da budu znaci vremenima i danima i godinama... I POSTAVI IH BOG NA SVODU!

---> POSTAVLJA IH 4. DAN!


Dakle, postedi me nebuloza, jasno je da - BOG STVARA SUNCE I ZVEZDE TEK 4. DAN! - JER ON LICNO GOVORI DA POSTANU TEK 4. DAN!

A ostalo necu ni da komentarisem, te tvoje fantazije! Kada Bog u bibliji GOVORI, onda je jasno da se to piscu nije "pricinilo"!



Kad kazes "daleko bilo", zar ti kao Hriscanin, ne zelis da zemlja bude centar svemira???

Jos samo ovo cu reci:

Na netu sam razgovarao sa jednim naucnikom, nije mogao da mi objasni kako to pozadinsko zracenje ukazuje na sirenje svemira? Zapravo ono moze nastati i zbog kruzenja planeta oko nekog centra.. Takodje posto se svemir navodno "udaljava" (po mojoj hipotezi kruzi), i to iz svih pravaca jednako, to bi ukazivalo da je zemlja u centru univerzuma (u centru velikog praska), sto je i bio prvobitni zakljucak i sok za naucnike, jer nisu hteli priznati, pa su slali jaci teleskop, i jos jaci da dokazu suprotno, ali na zalost, rezultati su uvek bili isti.. Tu pojavu su onda nazvali - "zla sila", jer im se nije svidelo na sta ih ona asocira.. I dan danas ne mogu da objasne tu pojavu, a da ne prekrse osnove naucne metodologije.

Nacna metodologija, pociva na predubedjenju da Bog ne postoji. I da smo nastali slucajno, da nismo u centru svemira, da smo beznacajni. Ma sta oni tvrdili.. I sve njihove hipoteze nastaju kao produkt toga. Zato im ne treba verovati, posebno ako nemaju nikakve dokaze kojima bi potvrdili tvrdnje, a u ovom slucaju ih nemaju!

Ipak, J.S. umesto da poslusaju bibliju, oni pokusavaju da usklade bibliju sa naukom, sto je kontraproduktivno, jer onog trenutka kad padne naucna hipoteza, pada i tumacenje biblije!

Zato je pogresno kada vi uskladjujete dane stvaranja, izmisljate duge vremenske periode, i tvrdite da je sunce stvoreno na pocetku stvaranja umesto na kraju.. Jos samo da potvrdite da je Bog stvarao evolucijom, ne bi me cudilo..

Ali ste skloni, da one koji doslovno veruju biblijskom izvestaju nazivate "funadamentalisti". Kao da je to nesto ruzno. Nema nicega sramotnog u tome sto se mi doslovno drzimo biblijskog teksta stvaranja, ali je sramotno kada se vi nje uopste ne pridrzavate.
Secas li se da je to bila planeta VODA?
Secas li se da je bila prekrivena gustom tamom ?
A sta mislis sto ne pise da je prvog dana Bog stvorio VODU???,nego Svetlost?
Pa bez vode nema zivota.
A zasto bi stvorio Sunce,Mesec i zvezde kad je bilo dovoljno da on osvetljava zemlju,samo moras da kazes jel se zemlja okretala oko Boga,ili Bog oko Zemlje???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da su postojali i Sunce i Zvezde i Zemlja ko zna kolko milijardi godina pre nego sto je Bog resio da oblikuje Zemlju za zivot.

Ni mesec ni sunce nisu postojali, dokazao sam biblijom, a ti nisi oborio. Nemas argumenata!

Po tvome ispada da je zemlja stara svega nekih skoro pa 7000 godina??? Postoje fizicke metode za odredjivanje starosti ,

Metode odredjivanja starosti i datiranja nisu validne, zasnivaju se na raspadanju ugljenika, koji nije konstantan, zato su te metode nepouzdane!

Kada datiras starost neke knjige recimo, ne oslanjas se na CO2 vec oblik i polozaj slova, po tome odredjujes starost, jer je nemoguce datirati drugacije, inace bi dobio da su manuskripti biblije stari milijardama godina.

Tako su i mozaik jedne zene koji je napravila skoro (a oni to nisu znali), pronasli i datirali na starost od 2000 godina, po metodi CO2. Ili nadju neku cipelu u sedimentima ili sat, pa ispade da je taj sat star milijarde godina..

To u sta ti verujes su obicne fantazije..

smesno je kako branis ucenje crkvene inkvizicije da je zemlja centar svemira.

Nije to inkvizicija, nego su to vodece religije verovale do 15. veka, i judaizam. Dakle, ja branim nesto sto je poznato od kad je veka i sveta. Sve dok se nije pojavio Galileo Galilej, koji drzi sestar kao svi masoni, niko do tad nije ni verovao da je zemlja okrugla, svima je ona bila ravna i centar svemira!

Hriscanski koncept se bazirao na judaizmu na ravnoj zemlji, na onome sto su jevreji verovali u to vreme. Da bi se sve promenilo u poslednjih 5 vekova, nakon pojave Kopernika i Galileja! Malo se obrazuj!

A to sto pise da je zemlja "krug", jeste ona krug ali je ravna kao palacinka.. Pogledaj prevod Dragana Milina, nije "lopta", on pravi razliku izmedju reci "krug" i "lopta", i tako je u originalu! Isaija uopste nije ukazivao na "sfericnost" zemlje!

Ali ti smatras da je zemlja ravna ploca bas kao i oni...
jos samo malo ti fali da im se pridruzis u hvatanju i spaljivanju jeretika,tj svih onih koji javno govore da su oni bitange i ubice

Niko ko je tvrdio da je zemlja okrugla nije bio spaljen, ni Galileo ni Kopernik, osim Bruna, koji je bio otvoreni satanista i zato je bio spaljen.. Dakle ne zbog okrugle zemlje! Ali je to druga tema, ne skreci pricu sa bitnog.. Ono sto je bitno je da ti argumentima i biblijom nisi dokazao da je sunce postojalo na pocetku!

Da li je Isus ubijao one koji nisu prihvatali njegovu nauku???
ali crkvena inkvizicija je to cinila sa uzivanjem....

Laz! Crkvena inkvizicija u to vreme nije predstavljala nista drugo, do ono sto danas predstavljaju katolicki svestenici u zatvorima!

Dakle, i ti bi mogao da tvrdis danas (ako si pokvaren), da katolicki svestenici saradjuju sa vlastima, u zatvorima "iznudjuju priznanje" od zlocinaca, i na kraju ih muce i spaljuju na "elektricnoj stolici"!

Ali to je laz, jer oni su tu samo da "olaksaju coveku" prelazak na onaj svet.

Dakle, to je bila propaganda protestanata u to vreme, a ne realna istorija!

Inkvizicija u to vreme, nije sluzila da nekoga osudi, vec da "spasava" ljude! Jer je po tadasnjem drzavnom zakonu u raznim zemljama svako ko je bio proglasen vescem ili satanistom bio poslat na pogubljenje, bez pravicnog sudjenja. Medju njima su bili i brojni katolici. I bas zbog toga je crkva odlucila da posalje svoje svestenike koji ce analizirati te slucajeve, i pokusati da nekako izdejstvuju oslobadjajucu presudu! Nisu mogli mnogo da ucine, vlasti su bile neumoljive, osim ako se covek "pokaje", i tada su svestenici od vlasti mogli da zatraze oslobadjajucu presudu jer se osudjenik kaje. Nisu svestenici nikog mucili, to su radile vlasti! I sve one sprave za mucenje su masine koje su vlasti napravile..

Pa jos onda su izokrenuli naopacke celu Bibliju i hriscansku nauku,a ti im povladjujes???

Ti si sve naopacke izvrnuo, pa i ovo u vezi inkvizicije, jer ne znas pravu istoriju. Istorija za osnovni razred nije dovoljna, moras bolje da se obrazujes. Sve ti pise, nista nije skriveno, samo sto se u skolama to ne uci! Mi ucimo protestantsku istoriju, jer istoriju pisu pobednici! A da bi saznao pravu istoriju, moras otici i sesti u biblioteku!

Isto je i u vezi okrugle zemlje, sve ono sto si ucio, tako je koncipirano da steknes utisak kako su ljudi oduvek verovali u okruglu zemlju, ili su bili teski i zaostali maloumnici koji su verovali u ravnu zemlju, koja ima krajeve sa kojih mozes da padnes u ponor!

Postoji previse dokaza da Zemlja nije centar Svemira i da nije prva stvorena,pre svega Biblijski dokaz a potom i gomila naucnih ,ali i LOGICNIH,ali za tebe badava

Ni jedan jedini dokaz ne postoji da se svemir siri i da se desio veliki prasak! A to da je zemlja centar svemira, sami naucnici su dosli do tog zakljucka pa su se uplasili, i onda to skrajnuli.. Nisam ja to izmislio!


Evo ti, ako nisi gledao, pogledaj, omiljeno ti sletanje na mesec. PS. PROCURELI SNIMAK KOJI POKAZUJE KAKO SU TO SNIMALI:

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ni mesec ni sunce nisu postojali, dokazao sam biblijom, a ti nisi oborio. Nemas argumenata!
Nisi dokazao,jer nisu ni biblijski ,ni naucni nit logicni.
To sto si pricao da je Bog svetleo,ne rece mi samo ko se oko koga okretao?
Dal Bog oko Zemlje ili Zemlja oko Boga?
A Isus kad kaze da je svetlo svetu,jel ga zamisljas kao Sunce ,ili da je mislio na nesto drugo?
Metode odredjivanja starosti i datiranja nisu validne, zasnivaju se na raspadanju ugljenika, koji nije konstantan, zato su te metode nepouzdane!

Kada datiras starost neke knjige recimo, ne oslanjas se na CO2 vec oblik i polozaj slova, po tome odredjujes starost, jer je nemoguce datirati drugacije, inace bi dobio da su manuskripti biblije stari milijardama godina.

Tako su i mozaik jedne zene koji je napravila skoro (a oni to nisu znali), pronasli i datirali na starost od 2000 godina, po metodi CO2. Ili nadju neku cipelu u sedimentima ili sat, pa ispade da je taj sat star milijarde godina..

To u sta ti verujes su obicne fantazije..
Postoje naucni metodi odredjivanja starosti.
Naprimer starost drveta se vrsi prema godovima na panju,
Zivotinje po zubima itd...
a starost Zemlje i ostalih po cemu???
Sve su to pouzdane metode ,ali poenta je sta se desava kad se pomesaju dve stvari ,naprimer kosti sa zemljom i slicno...
To je nesto slicno kao DNK analiza .
Kad u Bibliji pise da je jedan dan u Bozjim ocima kao 1000 godina i kad ti pljunes na to i kazes da je to ipak samo jedan dan od 24 sata,dzaba ja da ti pricam da moze taj dan da iznosi i vise hiljada godina pa i milijardu.,jel poenta je prema kom izvoru se vrsi to merenje.
To sto ti pricas jeste kao da zidaru pricas da pocne da gradi kucu od krova na dole.
Nije to inkvizicija, nego su to vodece religije verovale do 15. veka, i judaizam. Dakle, ja branim nesto sto je poznato od kad je veka i sveta. Sve dok se nije pojavio Galileo Galilej, koji drzi sestar kao svi masoni, niko do tad nije ni verovao da je zemlja okrugla, svima je ona bila ravna i centar svemira!
Ma sta ti branis?
Pa nije li crkvena inkvizicija bila pod patronatom rimokatolicke crkve koja je bila vodeca kako onda ,tako i danas.
Ko je taj koji joj je komanovao da ubija nevine ljude,da ih spaljuje na lomaci i muci najuzasnijim mukama na mucenickim spravama?
O cemu ti to?
Pa to ptice na granama znaju da je rimokatolicka crkva.
Hriscanski koncept se bazirao na judaizmu na ravnoj zemlji, na onome sto su jevreji verovali u to vreme. Da bi se sve promenilo u poslednjih 5 vekova, nakon pojave Kopernika i Galileja! Malo se obrazuj!
Isa. 40
22 On sedi nad krugom zemaljskim, i njeni su Mu stanovnici kao skakavci; On je razastro nebesa kao platno i razapeo ih kao šator za stan.
Jov 26
7 On je razastro i sever nad prazninom, i zemlju obesio ni o čem.

A to sto pise da je zemlja "krug", jeste ona krug ali je ravna kao palacinka.. Pogledaj prevod Dragana Milina, nije "lopta", on pravi razliku izmedju reci "krug" i "lopta", i tako je u originalu! Isaija uopste nije ukazivao na "sfericnost" zemlje!
Kol. 2
8 Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
Niko ko je tvrdio da je zemlja okrugla nije bio spaljen, ni Galileo ni Kopernik, osim Bruna, koji je bio otvoreni satanista i zato je bio spaljen.. Dakle ne zbog okrugle zemlje! Ali je to druga tema, ne skreci pricu sa bitnog.. Ono sto je bitno je da ti argumentima i biblijom nisi dokazao da je sunce postojalo na pocetku!
Djordano Bruno je bio astronom i spaljen je jer je govorio da je Zemlja okrugla.
Hteli su oni da spale sve pa i Galileja koji se uplasio,pa tek pred smrt rekao "Ipak je okrugla "
Zlocini te rimokatolicke crkvene opozicije su ogromni.
Laz! Crkvena inkvizicija u to vreme nije predstavljala nista drugo, do ono sto danas predstavljaju katolicki svestenici u zatvorima!

Dakle, i ti bi mogao da tvrdis danas (ako si pokvaren), da katolicki svestenici saradjuju sa vlastima, u zatvorima "iznudjuju priznanje" od zlocinaca, i na kraju ih muce i spaljuju na "elektricnoj stolici"!

Ali to je laz, jer oni su tu samo da "olaksaju coveku" prelazak na onaj svet.
A ko je postavio rimokatolicku crkvenu inkviziciju da sudi??
Jel papa ,ili su to oni sami od sebe u ime RK crkve??
Dakle, to je bila propaganda protestanata u to vreme, a ne realna istorija!

Inkvizicija u to vreme, nije sluzila da nekoga osudi, vec da "spasava" ljude! Jer je po tadasnjem drzavnom zakonu u raznim zemljama svako ko je bio proglasen vescem ili satanistom bio poslat na pogubljenje, bez pravicnog sudjenja. Medju njima su bili i brojni katolici. I bas zbog toga je crkva odlucila da posalje svoje svestenike koji ce analizirati te slucajeve, i pokusati da nekako izdejstvuju oslobadjajucu presudu! Nisu mogli mnogo da ucine, vlasti su bile neumoljive, osim ako se covek "pokaje", i tada su svestenici od vlasti mogli da zatraze oslobadjajucu presudu jer se osudjenik kaje. Nisu svestenici nikog mucili, to su radile vlasti! I sve one sprave za mucenje su masine koje su vlasti napravile..
Ma hoce to,da spasava na lomaci da osete vatru ,kako ce im biti u paklu???
Da se to mozda nisu ugledali na metode Isusa Hrista i njegovih apostola?
Jesu li tako ucili druge da muce i ubijaju?

Ti si sve naopacke izvrnuo, pa i ovo u vezi inkvizicije, jer ne znas pravu istoriju. Istorija za osnovni razred nije dovoljna, moras bolje da se obrazujes. Sve ti pise, nista nije skriveno, samo sto se u skolama to ne uci! Mi ucimo protestantsku istoriju, jer istoriju pisu pobednici! A da bi saznao pravu istoriju, moras otici i sesti u biblioteku!
Ma evo sad je revizija zlikovaca svih boja ,pa sto ne bi bila i crkvene inkvizicije?
Isto je i u vezi okrugle zemlje, sve ono sto si ucio, tako je koncipirano da steknes utisak kako su ljudi oduvek verovali u okruglu zemlju, ili su bili teski i zaostali maloumnici koji su verovali u ravnu zemlju, koja ima krajeve sa kojih mozes da padnes u ponor!
Ma da je Zemlja okrugla znalo se i pre Isusa Hrista. Svaki normalan covek video je da je na nebu sve okruglo,pa sto ne bi i zemlja pogotovo kad se vidi zalazak i izlazak Sunca.
Ni jedan jedini dokaz ne postoji da se svemir siri i da se desio veliki prasak! A to da je zemlja centar svemira, sami naucnici su dosli do tog zakljucka pa su se uplasili, i onda to skrajnuli.. Nisam ja to izmislio!


Evo ti, ako nisi gledao, pogledaj, omiljeno ti sletanje na mesec. PS. PROCURELI SNIMAK KOJI POKAZUJE KAKO SU TO SNIMALI:

Ma tebi ne postoji nikakav dokaz jer ne citas.
Tacno se zna gde je bila zvezda severnjaca pre 2000 godina i gde ce biti za 2000 godina jer te to ne zanima.
A evo ti malo da se opismenis sa ovim izvestajem od pre vise od 2000 godina

Мерење обима Земље помоћу штапа

Д А ЛИ сте чули за грчког математичара и астронома Ератостена? Он је вероватно најпознатији у кругу астронома. Зашто га они тако високо цене?

Ератостен се родио око 276. пре н. е. и неко време се школовао у Атини. Међутим, већи део живота провео је у Александрији, у Египту, који је у то време био под влашћу Грчке. Око 200. пре. н. е., Ератостен је успео да одреди димензије Земље помоћу обичног штапа. ’То је немогуће!‘, рећи ћете. Како је он то урадио?

У граду Сиени (данашњем Асуану), Ератостен је приметио да се првог дана лета у подне сунце налази директно изнад главе посматрача. То је закључио на основу тога што је сунчева светлост тада допирала до дна дубоког бунара, а сенке није било. Међутим, у Александрији, која се налазила 5 000 стадијаa северно од Сиене, у исто време сенка се могла приметити. То је Ератостену дало идеју.

Ератостен је употребио гномон, обичан усправно постављен штап. Када је у подне сунце било у зениту, измерио је угао сенке коју је штап у Александрији стварао. Утврдио је да величина тог угла у односу на вертикалу износи 7,2 степена.

Ератостен је веровао да је Земља округла и знао је да пун круг има 360 степени. Зато је 360 поделио с вредношћу угла који је измерио, наиме са 7,2. Који је резултат добио? Тај угао је био једнак педесетом делу пуног круга. На основу тога је закључио да раздаљина између Сиене и Александрије од 5 000 стадија мора бити једнака педесетом делу обима Земље. Помножио је 50 са 5 000 и израчунао да обим Земље износи 250 000 стадија.

Колико његов резултат одступа од онога што се данас зна? Изражено данашњим мерама, 250 000 стадија износи између 40 000 и 46 000 километара. Користећи свемирски брод у Земљиној орбити, астрономи су израчунали да обим Земље на половима износи 40 008 километара. Према томе, Ератостен је пре више од 2 000 година дошао до резултата који је веома близу данашњем. Тачност његовог резултата још више запањује када се узме у обзир да је користио само штап и знање из геометрије! Данашњи астрономи користе овај геометријски метод као основу за мерење раздаљина изван Сунчевог система.

Неки сматрају да је нарочито задивљујуће то што је Ератостен знао да је Земља округла. На крају крајева, до пре само неколико стотина година, чак су и неки умни људи који су се бавили науком веровали да је Земља равна. Древни Грци су до закључка о облику наше планете дошли путем научних истраживања. Али, око 500 година пре Ератостена, један јеврејски пророк је био надахнут да запише: „Он [Бог] је који седи над кругом од земље“ (Исаија 40:22, курзив наш). Исаија није био научник. Како је знао да је Земља округла? Сам Створитељ му је путем надахнућа открио ту истину.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sta su to amerikanci oborili? Pitam se, da li hipnotisani mogu sa slike da zakljuce sta je to okaceno na balon? Ili su potpuno slepi?


--> Pre neki dan je amerika oborila "kineski balon", a kinu optuzila za spijuniranje!

IMG_20230208_213536.jpg
FoZYWEbXEAUwu_S.jpg





Evo i na vestima ista slika, ali manja rezolucije:

3343264_dzo-bajden_ls.jpg



128506690_b03b473bf844459e894e065fbe19db642b30afe30_0_1036_9971000x962-1.jpg



Link vesti:


 
Natrag
Top