NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nije uopste stajala iznad jerusalima! Gde pise da je stajala iznad jerusalima?



Ti covece nisi sav svoj! Gde pise da je stojala iznad jerusalima???



Biblija govori i da "sunce izlazi i zalazi", pa izgleda da ono tebi stvarno izlazi ispod zemlje?

Koje ti gluposti ovde pises, katastrofa jedna!

Pisac se izrazva narodskim jezikom, govoreci da se nesto krece, a to samo tako izgleda, ne krece se zaista!

Necu da odgovaram na tvoje budalastine!
A sta je zvezda pametnica radila iznad Jerusalima?Pojavila se iznenada?,a potom kretala???Kako da je nisu primetili Jerusamljani,vec ljudi sa istoka?



Sunce izlazi na Istoku,a zalazi na Zapadu sa ljudske tacke gledista,a sa istinite tacke gledista Zemlja se okrece oko svoje ose .
Kako ti umes da lupetas da Sunce izlazi ispod Zemlje? ccc...

Ma nije nego. Ma ni komete se ne krecu?,ne krecu se ni asteroidi...Da nije to mozda bila pametna zvezda padalica???
Odavnina su ljudi znali da se neka nebeska tela krecu,tako da to sto napisa nema blage veze sa zivotom.

Na pitanja koja nazivas budalastinama ne smes dati odgovor jer bio tako pobio svoje sopstveno ucenje.
Ta zvezda pametnica koja je isla ispred troje ljudi sa istoka ih je vodila do kuce gde je bio Isus i zaustavila se iznad nje da bi je tacno locirali.
Posteno je priznati svoju gresku ili neznanje,ali ti nisi od takvih...

a sta cemo za nebeske kocije na kojima je Bog uzeo proroka Iliju???
Sta su te nebeske kocije???Jel i to neko nebesko telo ili objekat ili prevozno sredstvo???
2 Carevima, glava 2
11 I kad iđahu dalje razgovarajući se, gle, ognjena kola i ognjeni konji rastaviše ih, i Ilija otide u vihoru na nebo.
Da li je za tebe i ovo samo bajka???
Jesi li promenio svoje misljenje da Zemlja nije ravna ploca vec da je kuglastog oblika.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisi upravu. Jedan san za sebe je jasan. Nema potrebe za drugim. No, kao što vidimo simboliku je sam Bog odabrao, nasumično a ne zato što to uvek isto znači. Ne postoje tehnike univerzalne već je ovo samo za datu priliku.

Jovane ti si nemoguc! Pa kako mozes da pametujes kada pojma nemas o tim stvarima? Ja sam se ovim bavio, i ako kazem da je isto znacenje onda je isto! A san se ponavlja zato sto je veoma vazno da onaj koji sanja prepozna poruku!

Ti mislis da je neko pisao sanovnike proizvoljno? Ne vec prema iskustvu ljudi koji su sanjali snove i tacno se zna koji simbol ima koje znacenje, a njihovo detaljno tumacenje zavisi od konteksta, nijedan simbol se ne moze nezavisno posmatrati! To u sanovnicima je dato samo okvirno!

To je isto kao tarot karte, svaka karta ima svoje znacenje, ali menja se smisao i znacenje kada imas vise karti - simbola zajedno!

Zasto se ja uopste dokazujem sa tobom, ja sam stvarno lud sto gubim vreme..

Bibliji ima mnoštvo primera kako samo jednom Bog uradi neku specifilnu stvar ili delatnost i nikada više. A greška ljudi je što u samom činu oni vide magijsku moć.

Greska je tvoja sto se ti pravis pametan i sve racionalizujes, prema svemu si kritican, samo zato sto mi to kazemo..

Ne postoji "magijska moc", postoje zakoni prirode po kojima nesto funkcionise ili ne funkcionise..

Recimo samo jednom je Jahve preko zmije iscelio Izraelski narod. Oni su mislili pak, da sada Bog uvek preko bronzane zmije Bog radi te da je u samoj zmiji moć. Onda im je Jahve preko Josije tu zabludu odagnao kada je Josija sažegao bronzanu zmiju.

Pa sta je bitno sta su ljudi mislili?
Zmija je kondenzator preko koje se usmerava sila, kao sto je i svuda u magiji predmet koji se koristi kondenzator. Usmerava se bilo negativna bilo pozitivna sila. I to je cista nauka! Kovceg zaveta je takodje kondenzator, pipni ga i umreces! Ne zato sto je Bog licno u njemu, vec zato sto se u tom predmetu akumulira sila! Zato ce da te ubije, a mnogi se pitaju zasto neduzan covek strada kada pipne kovceg? Pa nije ga ubio Bog, vec sila koja je izasla iz njega!

Vi o magiji ne znate nista, pa mislite da u bibliji nema magije! Sav ritualni sistem u principu je magija! Nije to nikakav simbolizam!

Paganski duh misli da je u simbolu samom neka sila, dok Biblijski duh odvaja simbol od Boga i zna da je samo u Bogu sila a ne u simbolu.

Sta pricas ti? Ko je rekao da je u simbolu sila? Ti lupis neku glupost i onda sam na nju odgovaras! Niko simbole ne uzdize, simboli su secanja nasih predaka, i oni su deo nase podsvesti to smo nasledili duhom (jer preko duha primamo od nasih praroditelja znanje), kada sanjas tvoja podsvest komunicira sa svescu, i zato kada sanjamo svi iste simbole sanjamo, bez obzira sto ne znamo sta oni znace i otkud nam simboli dolaze! Uzmi malo procitaj Karl Junga, ti pojma o ovome nemas, ali se po obicaju suprotis!

Sto se tice fizickih predmeta, i oni akumuliraju silu i energiju bilo od Boga ili obicnog coveka.. To je princip magijskog delovanja, i cista nauka! Ubruse apostola su nosili i stavljali na bolesnike jer se u njima akumulira sila, pa su mogli da lece, imas u bibliji zapisano!

U magiji se zato i koriste predmeti rekviziti, kao medijatori kojima se usmerava sila, a predmet im sluzi kao kondenzator energije. To je energija misli koja se salje i koja se akumulira.. Opet, nikakve veze sa djavolom, ali djavo ovo moze da zloupotrebi i da tvrdi kako on daje silu. Tako nagoni ljude da ga obozavaju! A obozavali su ranije i grom i vatru, dok nisu shvatili da je to obican fizicki proces! Tako i ovo!

Kada covek nauci principe po kojima nesto funkcionise, nestaje i sujeverje, a djavo koji stoji iza toga, gubi moc! Zabrana je zbog sujevernih ljudi, koji veruju da te radnje rade neki demoni, i onda im se podlazu.. A obrazovani znaju kako to funkcionise, i takvih je nazalost 1%.

A sta je zvezda pametnica radila iznad Jerusalima

Ma, svadjaj se ti sam sa sobom, zaguljenima ne vredi ni 1000 dokaza.. A argumentacija ti je "boli glava", ni dete u osnovnoj skoli ne bi ovakve gluposti napisalo.. Ovo je da se smejes! A bas to pokazuje sta vam fali... i koliko bolujete od raspravljanja, makar to bilo i smesno, vi morate da napadate jer time hranite svoj ego..

Neka je zvezda i djavo! I sta si time dobio? Nista, osim licne satiafakcije! I sam si sebe pobedio gore! Da ne kazem koliko si ispao smesan, zapravo je za zaljenje sta si sve napisao.. Ja sam mislio da si ti malo ozbiljniji..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane ti si nemoguc! Pa kako mozes da pametujes kada pojma nemas o tim stvarima? Ja sam se ovim bavio, i ako kazem da je isto znacenje onda je isto! A san se ponavlja zato sto je veoma vazno da onaj koji sanja prepozna poruku!

Ovde se ne radi o tvom iskustvu već o onome što kaže Biblija. A po Bibliji ov su opasne stvari.
Ti mislis da je neko pisao sanovnike proizvoljno? Ne vec prema iskustvu ljudi koji su sanjali snove i tacno se zna koji simbol ima koje znacenje, a njihovo detaljno tumacenje zavisi od konteksta, nijedan simbol se ne moze nezavisno posmatrati! To u sanovnicima je dato samo okvirno!

To nije način kako Bog deluje.
Greska je tvoja sto se ti pravis pametan i sve racionalizujes, prema svemu si kritican, samo zato sto mi to kazemo..

Ne postoji "magijska moc", postoje zakoni prirode po kojima nesto funkcionise ili ne funkcionise..

Opet, Biblija i proroci nikada ovakve stvari nisu pasirali. Niti je Josif koristio sanovnik, niti je to i jedan prorok, niti Bog deluje na takav način.

Zmija je kondenzator preko koje se usmerava sila, kao sto je i svuda u magiji predmet koji se koristi kondenzator.

Nikakav kondenzator, opet stvari ezoterizuješ. Mire, pun si ezoterije i tih stvari koje su suprotne duhu Božijem.

Ja tebe razumem da to ne možeš ostaviti pa moraš braniti, ali ako se držimo Pisma i Boga ovo su opasne stvari. I pravoslavni sveštenici ovo što radiš neće gledati sa nakolonošću.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovde se ne radi o tvom iskustvu već o onome što kaže Biblija. A po Bibliji ov su opasne stvari.

Ja nisam rekao da to nisu opasne stvari! Jesu!

Ali se radi o tome da vi ne razumete razloge zbog kojih je nesto zabranjeno! Nije zabranjeno zato sto to ne funkcionise ili sto djavo stoji iza toga, vec zato sto on to moze zloupotrebiti i predstaviti sebe kao onog koji daje tu silu! I on to radi!

A ta sila nije od njega, vec sve funkcionise po zakonima koje je Bog uspostavio! To je vazno razumeti!

Sto opet nikog ne sme da ohrabri da se time bavi, jer ljudi trebaju od Boga da traze odgovore, a ne da analizom pokusavaju nesto da saznaju, zaobilazeci tvorca! Tim vise sto se to znanje moze zloupotrebiti. Zloupotrebljavaju i zvanicnu nauku, a kamo li da nece ovo!

To nije način kako Bog deluje.

A ko je rekao da Bog deluje preko sanovnika? Postoji simbologija koju Bog koristi, koja je poznata i nasim precima, saznali su to ljudi analizom i posmatranjem, kroz podsvest se prenose te praslike, a Bog to koristi.. Tako su i nastali sanovnici posmatranjem i analizom, koji opet zbog toga ne mogu biti 100% tacni, ali jesu do izvesne mere..

Opet, Biblija i proroci nikada ovakve stvari nisu pasirali. Niti je Josif koristio sanovnik, niti je to i jedan prorok, niti Bog deluje na takav način.

Josif je koristio znanje koje je dobio od Boga i mogao je sam bez pitanja da tumaci! To su radili i Josifova braca i otac, kada su mu rekli "da necemo mozda ja tvoj otac i majka doci da ti se poklonimo", kad je sanjao o klasovima koji se klanjaju njegovom..

Dakle, to su poznate stvari, i ono sto se znalo tada, to se veremenom i zapisivalo, a danas to imamo u obliku sanovnika!

Naravno da sanovnik nije 100% merodovan, ali do izvesne mere jeste..

Nikakav kondenzator, opet stvari ezoterizuješ. Mire, pun si ezoterije i tih stvari koje su suprotne duhu Božijem.

Ja znam znanje, a ti ne znas. Ovo potvrdjuje i biblija! Odakle onda sila u ubrusima apostola? Nemas pojma o cemu pricas..

Ja tebe razumem da to ne možeš ostaviti pa moraš braniti, ali ako se držimo Pisma i Boga ovo su opasne stvari. I pravoslavni sveštenici ovo što radiš neće gledati sa nakolonošću.

Niceg se ja ne moram ostaviti, ja to ne radim! Ja znam kako stvari funkcionisu sa naucnog aspekta, i sa aspekta onoga sto i sami satanisti (elita) priznaje i zna, a to je da sotona ne daje silu i moc ljudima i neke "ciri bu ciri ba.." stvari, nego covek koji poseduje znanje koristi naucne principe da postigne zeljeni efekat.. Samo niza satanisticka drustva pricaju da sotona daje silu, a vi ste dezinformisani i mislite da on to stvarno cini! Ne, on to ne cini i ne daje silu ljudima, osim u izuzetnim slicajevima..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jasno je da ne deluje preko sanovinika. Zato ga ne treba koristiti.



Ne postoji takva simbolika od Boga, Mire.

A gde sam ja rekao da Bog deluje preko sanovnika? Ti stalno nesto izmisljas da sam ja rekao i onda na to odgovaras..

Ja sam napomenuo da su ljudi iz iskustva analizirajuci snove zakljucili da odredjeni simboli imaju odredjeno znacenje. I to je tako, Bog na isti nacin objasnjava simbole. Naravno da sanovnici nisu savrseni i zato trebamo pitati Boga.. Niti sanovnici smeju biti zamena za Boga..

Postoje praslike, citaj Karl Junga, one su srediste nase podsvesti. Duh kojeg nam je Bog dao prilikom stvaranja se prenosi sa oca na sina, a isto tako i genetika i krv. U tom duhu su sadrzane sve informacije nasih predaka. Malo dete se radja kao cist list papira na kojem se ispisuju iskustva. Duh pomaze detetu koje jos nema izgradjenu licnost, dok jos nema nikakvih iskustva, zato dete brzo uci da hoda, da govori, i cesto ima tkz. "zamisljene prijatelje". Duh je taj koji ga poducava.. Kod zivotinja ovo nazivamo "instinktom" a kod ljudi "podsvescu".

Kako dete odrasta, kolektivna svest ili praroditeljski duh se potiskuje u podsvest, a primat preuzima njegova izgradjena svest odnosno licnost!

Covek kasnije moze stupiti u kontakt sa podsvescu jedino u stanju sna, ili u stanju duboke meditacije.. Odatle moze dobiti brojne informacije o svetu i o zivotu, jer je to baza podataka nasih predaka, to su njihova iskustva..

Zato su i "praslike" uvek iste, i to nevezano za podneblje u kojem covek zivi, ili kakvog je obrazovanja. Simboli i slike imaju isto znacenje! A snovi sluze da pomognu coveku da se lakse suoci sa zivotnim situacijama i problemima, drugim recima, duh - tj.podsvest nastavlja da poucava coveka tokom celog njegovog zivota, a kasnije to cini jedino u stanju dubokog sna..

Ponekad se desava da ovaj duh ne zeli preci u podsvest, i to se desava greskom, kada je genetika identicna osobi koja je nekada ranije zivela, duh zakljuci da je to ista osoba, pa se ne zeli povuci, i onda se desava da ostane na povrsini tokom celog zivota.. Za takvu decu kazemo da "nisu odrasla". Ona govore strane jezike, secaju se predela gde su navodno "nekada zivela", a onda se na kraju ustanovi da je to dete po izgledu identicno nekom svom pretku koji je ranije ziveo. To je odgovor i na "reinkarnaciju", zasto se ljudi secaju tkz. "prethodnih zivota". Uopste se dakle ne radi o prethodnim zivotima. I nije u pitanju upliv satane, kako vi to predstavljate, vec greska, kao sto je i greska genoma, tako i ovo..

Mogao bih satima da pisem, ali ti neces ni ovo svariti. Siguran sam da ces se suprotstviti, to ti je posao.. A biblija to uci, samo ste vi slepi da u njoj to nadjete.. Jednostavno ne vodi vas Bozji Duh..

Ako poznajes tajne univerzuma, mozes cak i cuda da cinis, a to ne mora biti od Boga niti od djavola. O tome pise i apostol Pavle - "ako imam sva znanja da i gore premestam".. Postoje dakle ljudi koji su sposobni da cine cuda jer poznaju zakone koje je Bog uspostavio i mogu da ih upotrebljavaju u svoju korist. Ali je Bog to znanje sakrio od obicnog coveka, ne zato da bi mu uskratio nesto dobro, vec da ljudi to ne bi zloupotrebili. Jer i sotona je zloupotrebio sve sto je od Boga dobio, svo znanje! A to je osnovni razlog zasto Bog nama ne otkriva znanje o magiji, znanje o astrologiji, numerologiji itd.. Ali ta znanja danas otkriva djavo jer je zao, udara kontru Bogu! A to je suludo, to je kao da malom detetu das pusku, a on ne zna njome da rukuje, sta vise nije dovoljno zrelo da moze racionalno da je upotrebljava, pa ce nauditi sebi i drugima.. Zato Bog zabranjuje bavljenje takvim stvarima, magija odnosno tajna znanja su mac sa dve ostrice, i mogu pomoci a mogu i naskoditi, nisu apriori uvek od satane, i moguce je da covek to sazna i sam od sebe - istrazivanjem! Ali posto se sotona na kraju uvek predstavlja kao vlasnik tog znanja, to je automatski skopcano sa brojnim opasnostima.. A isto je i sa zvanicnom naukom, ta nauka je satanino otkrivenje, i nisu ljudi sami dosli do tolikog znanja. Tanka je linija koja odvaja ezoteriju i nauku, i to dvoje je veoma blisko, zato sto je to i prirodno tako.. A savremene naucnike bih nazvao savremenim carobnjacima, jer oni nisu nista drugo! Bog se i njima protivi, a to je tako ako malo pazljivije pogledas bibliju, njenu sveobuhvatnu poruku, a vi to niste u stanju!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Postoje praslike, citaj Karl Junga, one su srediste nase podsvesti. Duh kojeg nam je Bog dao prilikom stvaranja se prenosi sa oca na sina, a isto tako i genetika i krv. U tom duhu su sadrzane sve informacije nasih predaka. Malo dete se radja kao cist list papira na kojem se ispisuju iskustva. Duh pomaze detetu koje jos nema izgradjenu licnost, dok jos nema nikakvih iskustva, zato dete brzo uci da hoda, da govori, i cesto ima tkz. "zamisljene prijatelje".

Ovo je čist spiritiazm Mire.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisi čitao moj odgovor. Bog ne deluje preko sanovnika(ti i jesi rekao da ne deluje ), pa zato nam takve stvari nisu potrebne. Nama je potrebno samo ono preko čega Bog deluje.

Baš zato što ne deluje preko toga zato ga ne trebamo koristiti.

Kao prvo ti ne citas sta sam ja napisao. Ja nigde nisam rekao da Bog deluje preko sanovnika, ali je stvorio coveku duh, koji novorodjeno dete a kasnije i odraslog coveka poucava i pomaze mu da savlada probleme u budnom stanju. Zato san i postoji, to je svojevrsna vezba uma..

Sanovnik ne treba koristiti, jer nije savrsen (nastao je kroz ljudsko iskustvo a ne otkrivenjem Bozjim), i zato treba najpre pitati Boga za tumacenje. Ali nije ni greh koristiti ga, ako time ne odajes slavu laznim bogovima.

Nije greh koristiti ni bilo koju drugu disciplinu, bilo da je u pitanju magija, numerologija, hiromantija, astrologija.. ako time ne slavis druge bogove! Jer zabrana proizlazi najpre i iskljucivo iz toga sto su ljudi tim radnjama slavili i danas slave lazne bogove.

Zamerali smo Laodikeji sto preko utakmica, numerologije, preko rucnog sata zakljucuje da mu govori Bog, a Bog moze govoriti i na taj nacin.. Nisu li apostoli bacali kocku ocekivajuci da im Bog progovori preko kocke, ne trazi li Bog od nas da izracunamo broj zveri i bavimo se numerologijom? Pa onda i to mozemo svesti pod ezoteriju. Ne smatras li i ti kada otvoris bibliju i naidjes na tekst koji ostavi utisak, ne smatras li da ti Bog na taj nacin govori?

Kad govorimo o astrolozima, moze i preko astrologije otkriti datum Hristovog rodjenja. Nije li i kroz Valama progovorio Bog?

Nisu Jovane te discipline zabranjene zato sto imaju veze sa demonima i satanom, to je pogresno tumacenje.. Vec zato sto se kroz te stvari slave lazni bogovi! To je svrha i sustina zapovesti! Treba gledati na sustinu a ne suvoparno slovo.

Samo iz tog razloga, ne bi se trebali baviti tim stvarima, jer postoji opasnost satanskog uticaja, i zato jer smo nesavrseni gresni i skloni to da upotrebimo za licni interes!

Ovo je čist spiritiazm Mire.

Spiritizam je komunikacija sa duhovima (demonima) ili umrlima. Ovo veze sa spiritizmom nema. Ne znam gde skreces sad na nesto nepovezano.

Rekao sam da postoji duh koji je Bog udahnuo Adamu i on se prenosi, kao i genetika i krv. I kao sto postoje genetski zapisi, tako postoji i duhovni zapis, iskustva u obliku praslika i simbola..

Mi ne stvaramo nov zivot, mi ga delimo i prenosimo, i svi isti duh imamo!

Adam je dobio duh stvaranjem! Nije bio beba, nije razvijao licnost, vec je "dobio gotovu licnost" tj. duh!

Postoji univerzalni i induvidualni duh. Univerzalni duh je kao i krv i genetika koja se deli, a vremenom krv i genetika postaje licna i induvidualna, formirajuci induvidualno telo, koje je razlicito od drugih tela. Tako i univerzalni duh koji nasledjujemo formira induvidualni um i na kraju licnost, koju Bog uzima k sebi posle smrti.. Ona se ubacuje u novo telo prilikom vaskrsenja..

Vama je tesko ove stvari razumeti!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kao prvo ti ne citas sta sam ja napisao. Ja nigde nisam rekao da Bog deluje preko sanovnika,

Zato ti i kažem da ostaviš sanovnik. Čim Bog preko njega ne deluje šta će ti?

ali je stvorio coveku duh, koji novorodjeno dete a kasnije i odraslog coveka poucava i pomaze mu da savlada probleme u budnom stanju. Zato san i postoji, to je svojevrsna vezba uma..

Mire, tepka ezoterija i nespojivo sa verom.

nije ni greh koristiti ga, ako time ne odajes slavu laznim bogovima.

Jeste greh. Jer ga Bog tako ne deluje.

Zamerali smo Laodikeji sto preko utakmica, numerologije, preko rucnog sata zakljucuje da mu govori Bog, a Bog moze govoriti i na taj nacin

Upravo Bog ne deluje na takav način. Bog jeste u Pismu delovao nekada na čudesan način. Ali, takav "čudesan" način je uvek sveden na jedaput i nije od toga pravljen sistem i pravilo. Osnovna greška svih mističnih pokreta u okviru hrišćanstva je kada naprave pravilo od onoga što je Bog učinio jednom i nikada više. Čim se ustanovi pravilo od onoga što bi Bog mogao upotrebiti samo jednom to je greh.

Ali ovo što govoriš o sanovniku, to Bog nikada nije radio. Ne postoji nigde u Pismu simbolika za tumačenje sna niti smo pozvani da se time bavimo. To je gatanje. Ono je zabranjeno po pismu. Kao i horoskop.

Rekao sam da postoji duh koji je Bog udahnuo Adamu i on se prenosi, kao i genetika i krv. I kao sto postoje genetski zapisi, tako postoji i duhovni zapis, iskustva u obliku praslika i simbola..

Pa spiritizam..dohovi predaka. To ti je čist spiritzam.

Mire, daleko je ovo otišlo. Ja ti želim da probaš da još jednom da ovo sve sagledaš sa aspekta Biblije. Ako ti sa tog aspekta stekneš utisak da je to u redu, onda to je drugo.
 
Natrag
Top