NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Šta je istina o nekom pitanju? Danas mnogi veruju u zemlju kao ravnu ploču, feng šui, energiju minerala, astrologiju i razne druge zablude i sujeverja koja su bila prevaziđena u zapadnoj civilizaciji tokom njenog najvećeg prosperiteta, od XVI do XIX veka.

Period XVIII i XIX veka se naziva i dobom razuma i prosvetiteljstva. To je bilo vreme kada je jedan protestantski časopis mogao ovako uzvišene vrednosti svoga vremena (1836. godine) da brani: “Čujemo mnogo o katoličkoj religiji na (američkom) Zapadu i o njenom pretećem napretku. ... Formiranje mračnog doba, ne može da opstane pred svetlošću.

U ovoj zemlji uglavnom ono (katoličanstvo) ne nalazi svoje pomoćnike ni u kakvim okolnostima, entuzijazmu ili institucijama. Katolicizam je nepokretan, a pokret i inovacija su ovde zapovest dana.

Ono odbija ideju napretka, a ovde strast za napretkom zapaljuje umove svih. Ono zauzima stanovište u prošlosti, a ova generacija živi u budućnosti.

Ono teži ka formama koje su ovdašnji umovi prevazišli.

Ono neće da modifikuje doktrinu u kojoj inteligencija ovog doba ne može a da ne prepozna pečat pređašnjeg neznanja. Ono zabranjuje slobodno istraživanje, a istraživanje je duh ovoga doba, najsmelije istraživanje koje se nigde ne zaustavlja, koje napada svaku oblast mišljenja. ...” (The Christian Palladium, Vol. 5, 1836) No, mi danas više ne živimo u dobu razuma i prosvetiteljstva, već smo u dubokoj civilizacijskoj dekadenciji. Današnjem čoveku kriterijum istinitosti onoga što je čuo nije u samom smislu rečenoga, već su mu važnija njegova lična osećanja, mišljenje većine ili mišljenja njegovih omiljenih autoriteta.

Pitanje "Šta istina jeste?" je potisnuto pitanjem "Šta bih ja voleo da istina jeste?".

Zašto je subjektivnost nadvladala objektivnost?

Kako su ljudi zapadne civilizacije od XVI do XIX veka, kada je ostvaren najveći naučni i svaki drugi prosperitet uspeli da pitanje istinitosti uzdignu iznad svoje lične subjektivnosti, pristrasnosti i predrasuda? Zato što su se svakodnevno borili protiv svojih greha. Svakodnevno umiranje sopstvenoj sebičnosti, gordosti, ponositosti i život čiste savesti, uslov je objektivnog mišljenja i trezvenog zaključivanja. Čovek lišen ljubavi, u delu Božjeg stvaranja čoveka, biljaka i životinja nije u stanju da vidi delo ljubavi, jer ljubavi nema.

Lepota i savršenstvo je za njega stvar slučaja, a ne namere Tvorca. Isto tako i čovek koji je sujetan, u formiranju predstave o stvarnosti i nastanku sveta, misli da je pračovek bio Srbin ili kako ko već pripada kojoj naciji po rođenju. Čovek koji se plaši da u svoje ruke preuzme odgovornost za svoj život, sklon je poveruje da njegova sudbina nije u njegovim rukama, pa opravdava svoje životne promašaje pozivanjem na astrološki faktor i svoje unutrašnje nezadovoljstvo i nemir pozivanjem na raznorazne okolnosti.

Čovek nečiste savesti, za koga Pismo kaže "Strah mu zuji u ušima, ... odsvuda priviđa mač. Zna da je za nj spremljen dan tamni." (O Jovu 15,20-24) podsvesno zna da je za svoje grehe zaslužio smrt, pa u svemu vidi zaveru protiv sebe, i lako naseda na teorije zavere.


Dakle, elementarna stvar koju treba da rešimo pre traženja odgovora na pitanje šta je istina o nekom pitanju, jeste da treba rasčistimo sa time da li nam je do istine zaista, po svaku cenu, stalo.

Moramo voditi svakodnevnu borbu protiv svojih slabosti, da bi glas apsolutne istine nadjačao glas naši grešnih želja i strahova i da bismo tako hodili u svetlosti istine koja u svojoj interpretaciji nije oskrnavljena našom ljudskom slabošću koja nas čini subjektivnima. Postoje još neki preduslovi da bismo izbegli prevaru, a to su da postavljamo pitanje oko onoga što nam zaista nije jasno, jer ako želimo da dovedemo u pitanje istine koje su nam sasvim jasne i očigledne, ali nam se ne sviđaju, vrlo lako možemo biti prevareni i poverovati u ono što nas "češe po ušima". Takođe, ako odgovor na našu potragu još više zbunjuje, umesto da više pojašnjava, onda smo svakako krenuli u pogrešnom smeru.

Takođe, ako postavljamo pitanja o nebitnim stvarima, zato što želimo da izbegnemo razmišljanje o onim bitnim istinama koje do nas stoje, koje nas čine svesnim sopstvene odgovornosti, svakako ćemo lako biti prevareni.

Mi možemo čak biti potpuno u pravu oko onih istina koje za nas nisu bitne, ali nam to neće ništa pomoći. Istina koja je bitna je ona koja je odgovor na naša goruća iskušenja, koja je odgovor na našu realnu životnu potrebu, i za tu istinu zaista važi odgovor da nije daleko od nas jer nas i razum i duh o nju neprestano osvedočavaju: "Nije na nebu da rečeš: Ko će nam se popeti na nebo da nam je skine i kaže nam je, da bismo je tvorili? Niti je preko mora, da rečeš: Ko će nam otići preko mora, da nam je donese i kaže nam je, da bismo je tvorili? ... Nego ti je vrlo blizu ova reč, u ustima tvojima i u srcu tvojemu, da bi je tvorio..." (5.Mojsijeva 30,12.14) Miloš B.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Lepo svedocis o vama, opet si sam sebe osramotio , citiram:

"pokret i inovacija su ovde zapovest dana...ovde strast za napretkom zapaljuje umove svih...ova generacija živi u budućnosti...Ono teži ka formama koje su ovdašnji umovi prevazišli...istraživanje je duh ovoga doba, najsmelije istraživanje koje se nigde ne zaustavlja, koje napada svaku oblast mišljenja. ..."

Ovo je prava definicija "protestantizma"! Zato vi nas i napadate! Bezobrazluk!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Lepo svedocis o vama, opet si sam sebe osramotio , citiram:

A gdje je tu nešto sramotno?

"pokret i inovacija su ovde zapovest dana...ovde strast za napretkom zapaljuje umove svih...ova generacija živi u budućnosti...Ono teži ka formama koje su ovdašnji umovi prevazišli...istraživanje je duh ovoga doba, najsmelije istraživanje koje se nigde ne zaustavlja, koje napada svaku oblast mišljenja. ..."

Pa naravno da napadamo nazadno mišljenje. Vašu ukočenost.

Ovo je prava definicija "protestantizma"! Zato vi nas i napadate! Bezobrazluk!

Naravno Efescima 5,11

Što nisi dao i ostalo?

Period XVIII i XIX veka se naziva i dobom razuma i prosvetiteljstva. To je bilo vreme kada je jedan protestantski časopis mogao ovako uzvišene vrednosti svoga vremena (1836. godine) da brani: “Čujemo mnogo o katoličkoj religiji na (američkom) Zapadu i o njenom pretećem napretku. ... Formiranje mračnog doba, ne može da opstane pred svetlošću.

U ovoj zemlji uglavnom ono (katoličanstvo) ne nalazi svoje pomoćnike ni u kakvim okolnostima, entuzijazmu ili institucijama. Katolicizam je nepokretan, a pokret i inovacija su ovde zapovest dana.

Kao npr. ovo.

Pitanje "Šta istina jeste?" je potisnuto pitanjem "Šta bih ja voleo da istina jeste?".

Svi vi koji vjerujete u ravnu Zemlju, evoluciju itd. što sam nabrojao gore vi ne želite da vidite istinu, nego šta bi vi voljeli da je istina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, govorio sam o laznoj tvrdnji da je Ellen White pisala da na Saturnu, a sada vec i na Jupiteru postoje neka bica.

Dakle, jednom kazete Saturn, drugi put Jupiter.

A nije ni jedno ni drugo, jer ona nigde to nije pisala, vec su joj to pripisali protivnici.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, govorio sam o laznoj tvrdnji da je Ellen White pisala da na Saturnu, a sada vec i na Jupiteru postoje neka bica.

Dakle, jednom kazete Saturn, drugi put Jupiter.

A nije ni jedno ni drugo, jer ona nigde to nije pisala, vec su joj to pripisali protivnici.

Pa to je njihov duh da pobiju sami sebe pošto ih istina svejedno pobija stalno.

Miretu je to ušlo u krv kao i ono oko duha i duše.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Lepo svedocis o vama, opet si sam sebe osramotio , citiram:

"pokret i inovacija su ovde zapovest dana...ovde strast za napretkom zapaljuje umove svih...ova generacija živi u budućnosti...Ono teži ka formama koje su ovdašnji umovi prevazišli...istraživanje je duh ovoga doba, najsmelije istraživanje koje se nigde ne zaustavlja, koje napada svaku oblast mišljenja. ..."

Ovo je prava definicija "protestantizma"! Zato vi nas i napadate! Bezobrazluk!

Mire, čovek koga akolita i glavni izazivač ovde na forumu tako olako citira, je izbačen iz Adventista jer je spopadao maloletnice. Moralna gromada, koja kao i Luter za sebe misli da je najpametniji i da sve zna.
A kada ja, ili ti, ili slap bilo šta napišemo, i argumentujemo, mi smo ovakvi i onakvi. Laodikeja me čas naziva lažovom, čas ludakom, čas zlim, čas da mi je želja da se predstavim bogom. A njegov kolega po napadima koristi citate gore pomenutog.

Ujedno, napredak, tako drag modernim dekonstrukcionalistima i nihilistima, doveo je do toga da korisni idioti njište i vrište u odbranu prava homoseksualaca, muslimana, kučića, mačića, kitova, crnaca, žena, dece, debelih, mršavih, ma svakoga, farizejski se kiteći "vrlinom", dok istovremeno slave kult Moloha, praveći orgije, nagrđavajući svoje telo pirsinzima, teotovažama, plastikom, botoksom i ostalim, a sve to začinjavaju holokaustom nad nerođenom decom, prinoseći ih na žrtvu Molohu - Sotoni. Ako je njima napredak degenerisana tvrdnja da postoji više od dva pola, da je sve socijalni konstrukt,onda su stvarno "napredni". Draža mi je čvrstina doktrine Crkve od mišljenja "naprednih" (malo)umnika puštenih sa lanca Luterovim samozadovoljavanjem 1517.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kad neko iznosi neistine, kako se drugačije može nazvati?

Što se tiče jurenja maloletnica i maloletnika, kod tradicionalnih crkava, i po Šravoslavnim i Rimokatoličkim manastirima i samostanima je to opšte poznata stvar i to kod samog sveštenstva, o čemu su pisale i ovdašnje novine, a ja ne bih pominjao imena kao što protivnici čine sa Adventizmom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
LEKCIJA ZA "RAVNOZEMLJAŠE" Poznati fizičar objasnio zbog čega je teorija da je naša planeta ravna ploča SUMANUTA

Teško je poverovati da u 2018. postoji zajednica ljudi koji veruju da je Zemlja ravna, stotinama godina nakon što su naučnici dokazali da to nije istina. Prema podacima, pretrage za termin "ravna Zemlja" su u poslednje dve godine povećane, što govori o porastu znatiželje, ali i verovanja u neobične teorije zavere.


Postoji čak i reč za ljude koji smatraju da je Zemlja okrugla – "globoglavi”. U maloj zajednici “ravnozemljana” su i neke poznate ličnosti, uključujući NBA zvezdu Kajrija Irvinga, Tilu Tekilu i Bobija Reja Simonsa.


Teorija o ravnoj Zemlji nedavno je međutim naišla na kritike popularnog fizičara Nila de Grasa Tajsona, američkog astrofizičara i autora. On je bio domaćin u emisiji na “Jutjubu” u kojem je opovrgao uverenja “ravnozemljana” na nizu logičkih primera.

-Imamo snimak iz svemira rotirajuće, sferne Zemlje. Zemlja je okrugla – istakao je Tajson.


On je izrazio nevericu što toliko ljudi veruje da je naša planeta ravna.


-Ono što je čudno je što postoje ljudi koji misle da je Zemlja ravna, ali istovremeno uviđaju da je Mesec okrugao, kao i Merkur, Venera, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun i Sunce, to su sve sfere. Ali, Zemlja je ravna. Nešto se tu ne uklapa – naveo je Tajson - preneo je portal Express.co.uk.


On je objasnio da je većina objekata u svemiru okrugla i da zakoni fizike i procesa u svemiru “favorizuju sferu”.


Ako nešto nije sferno i malo je spljošteno, možete se zapitati zašto i otkrićete da to telo rotira veoma brzo. Malo se izravna zbog toga. Skoro sve u univerzumu je ili sferno ili blago iskrivljena sfera usled neke druge stvari koja ju je zadesila – objasnio je Tajson.


On je takođe istakao da je Zemljina senka uvek savršeno okrugla tokom eklipsi i nikada ne baca ravnu senku.


Tajson je okrivio školski sistem da ne obučava decu kritičkom razmišljanju i kaže da je on odgovoran za rastuću popularnost ideja o ravnoj Zemlji.

Blic
 
Natrag
Top