Nemoj imati drugih bogova uza me!

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nigdje ne možeš svoju mržnju prema Kristu i Njegovoj Crkvi izražavati kao među subotarima.

Može, ali samo kod njih to može maskirati u "kršćanstvo" i objavu.

Kod svedoka ne može jer se propovednikom i prorokom ne postaje tako lako. Muhamedancima ne može sebe predstaviti kao "proroka" jer oni prorokom drže samo i isključivo muhameda, židovima se ne može predstaviti jer ni oni ne dozvoljavaju "proroštva".

Dakle, da bi sebe našao, a našao je, jer su subotari i ostali slični njima izvor duha koji ga je i doveo do onoga što govori, bilo je potrebno da "zajednica" i njeno učenje zadovolje sledeće uslove:

1. Stavljanje naglaska isključivo na Stari Zavjet i njegovo doslovno, forenzičko tumačenje.

2. Da ima "evolutivnu" ili ništa nije čvrsto osim Starog Zavjeta teologiju kao i da je izrazito anti Katolički i anti Pravosalvno nastrojena.

3. Da ista dozvoljava, naglašava čak mesijanski kompleks svojih pripadnika, naglašava judaizaciju, naglašava "proroštvo".

Koja od mirijada Sola Scriptura "zajednica" zadovoljava ove uslove? Ponavljam sva tri uslova?

Adventisti.

I upravo zato se on i našao, tačnije pronašao u njima.

Isto su našli i Miroljub Petrovć, i Pavle Simović, i Miloš Bogdanović, i tripo i kainos, svi oni su svoje mesto, svoj tabor našli tamo gde su zadovoljena gore navedena tri uslova.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne vredi da širiš teorije zavere i dezinformacije jer Pismo kaže da "Jahve ne može čoveku biti vidljiv"...ništa en može opstati u prisustvu Jahve.

Ako kažeš da Bog može biti vidljiv..ok..to svakako nije Jahve.

Zašto ovdje javno, kao što si prokazao i odbacio "tradicionalno kršćanstvo", ne odbaciš moderno subotarstvo, jer deklariraju vjeru potpuno suprotnu ovome što ti tvrdiš???? Nećeš ih niti prokazati niti ih se kao heretika javno odreći. Naravno, jer pokretač tvoga djelovanja nije ni Jahve ni ljubav prema Jahvi, nego tvoja patološka mržnja prema Isusu i Njegovoj Crkvi. Ako ti možeš beskrajno mrziti Krista i Njegovu Crkvu, najmanje što ja mogu jeste u beskraj ponavljati i ljude upozoravati na zlo kojim si osjenjen i koje ovdje pokušavaš 'kotiti' i širiti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Tema je "nemoj imati drugih bogova".

Tvoaj predstava Boga je predstava drugih bogova. Oni se inkarniraju, ali Jahve ne.

Ti Jahvea ne poznaješ.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Tema je "nemoj imati drugih bogova".
Tvoaj predstava Boga je predstava drugih bogova. Oni se inkarniraju, ali Jahve ne.

Katolici i pravoslavci imaju i vjeruju u jednog Boga. Za protestante, adventiste i sve druge sljedbe to se ne može više reći, kao ni za tebe. Ne može se jasno spoznati u što vjeruješ i kakav je tvoj bog. Biblijski i Evanđeoski nije.
Mislim da su Slap i DarthShone dobro konstatirali tvoje stanje. Previše si skrenuo s Puta.

"Pronikni me svega, Bože, srce mi upoznaj,
iskušaj me i upoznaj misli moje:
pogledaj, ne idem li putem pogubnim
i povedi me putem vječnim!"
( Ps. 139)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Katolici i pravoslavci imaju i vjeruju u jednog Boga. Za protestante, adventiste i sve druge sljedbe to se ne može više reći, kao ni za tebe. Ne može se jasno spoznati u što vjeruješ i kakav je tvoj bog. Biblijski i Evanđeoski nije.
Mislim da su Slap i DarthShone dobro konstatirali tvoje stanje. Previše si skrenuo s Puta.

Samo iznosim činjenice iz Biblije. Možda je tebi puno novina..šta da radim..navikni se. :). Tako je kada se istražuje i ne slede tradicije bilo koje zajednice po svaku cenu. Kada se ispituje, istražuje uvek se stvari nameću i hvala Bogu bolje razumeju.

Kada se, pak, sedi skršenih ruku i ne traži..neće se ni naći. Trebamo biti zahvalni Bogu što je istina progresivna i što možemo napredovati u razumevanju Reči Božije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tvoaj predstava Boga je predstava drugih bogova. Oni se inkarniraju, ali Jahve ne.

Ti Jahvea ne poznaješ.

Kaži subotarima da vjeruju u poganske inkarnirane bogove i da ne poznaju Jahvu. Odreci se ovdje javno toga subotarskog poganizma. Odreci se njihove pijane proročice. Dokaži da te vodi Istina a ne mržnja prema Isusu i Njegovoj Crkvi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kaži subotarima da vjeruju u poganske inkarnirane bogove i da ne poznaju Jahvu. Odreci se ovdje javno toga subotarskog poganizma. Odreci se njihove pijane proročice. Dokaži da te vodi Istina a ne mržnja prema Isusu i Njegovoj Crkvi.

Razlika u mišljenjima ne ovdaja. To je samo u tvojoj glavi odvojenost. A ovamo pričaš kako se ljudi odvajaju..i ka te to navodno užasava. A ovamo pozivaš na odvajanje.

Tvoja stvar je tvoja dvostrukost.

Dakle, nemoj imati drugih bogova.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Razlika u mišljenjima ne ovdaja. To je samo u tvojoj glavi odvojenost. A ovamo pričaš kako se ljudi odvajaju..i ka te to navodno užasava. A ovamo pozivaš na odvajanje.

Kaži subotarima da vjeruju u poganske inkarnirane bogove i da ne poznaju Jahvu. Odreci se ovdje javno toga subotarskog poganizma. Odreci se njihove pijane proročice. Dokaži da te vodi Istina a ne mržnja prema Isusu i Njegovoj Crkvi.

Dakle, nemoj imati drugih bogova.

Pokaži ti svojim primjerom. Odreci se svoje božice pijane proročice.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ti se odvoj odmah od KC jer niko u KC ne piše tako kao ti. Dao si sebi veliku slobodu :). Odma da se odvojiš u posebnu zajednicu. Takođe veruješ da Jahve nešto ne zna dok ostali katolici veruju da Javhe sve zna. Odmah da osnuješ zajednicu novu
 
Natrag
Top