Nemoj imati drugih bogova uza me!

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Da li se ova zapovesti odnosi samo na puko oslovljavanje Boga tipa Isus, Jahve a en Zevs, Artemida, Svarog? Da li smo prekršioci ove zapovesti samo ako imamo pogrešno oslovljavanje Boga ili ako imamo pogrešnu predstavu o Bogu?

Ovu zapovest kršimo ne samo ako Boga nazivamo pogrešniom imenom već ako imamo i pogrešnu predstavu o Bogu.

Jedna misao koja je prisutna na forumu zahteva upravo novu temu.

Da vidimo koje su to lažne predstave o Bogu. Jedna od njih je tzv "inkarnacija" Božanstva u telu. Prema pagasnkim religijskim predstavama postoji inkarnacija "bogova" u ljudsko obličje. Tako imamo u slovenskoj mitologiji inkarnacije Svaroga-polu bog polu čovek, takođe u drugim nebiblijskim religijama imamo te inkarnacije. Biblijski Bog Jahve ne može bti inkarniran jer čovek to ne bi podneo niti bilo koje stvorenje. Bog se čoveku objavljuje na druge načine. Bog ne dolazi u direktan kontakt sa čovekom već može se pojaviti u telesnom obličju lišenog svakog segmenta Božasnek prirode koju čovek ne može podneti.

Kada pak tvrdimo da je Bog sa svim Božanskim atributima došao direktno u kontakst sa stvorenim, mi tada zapravo gvoorimo suprotno Bibiliji i time imamo predstavu Boga koja nije biblijska. Tiem zapravo kršimo I Božiju Zapovest..nemoj imati drugih bogova uza Me..jer Bogu pripisujemo svojstva koja su karakteristična za druga božanstva. Inkarnacija ili ovaploćenje Boga u telu jeste paganska predstava, povezana sa Svarogom, Višnuom ili nekim drugim "bogom" iz pagasnkog sveta. Mi time pod imenom Isus ili Jahve zastupamo druge bogove a ne Jahvea. Tako se krši zapovest "nemoj imati drugih bogova"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da li se ova zapovesti odnosi samo na puko oslovljavanje Boga tipa Isus, Jahve a en Zevs, Artemida, Svarog? Da li smo prekršioci ove zapovesti samo ako imamo pogrešno oslovljavanje Boga ili ako imamo pogrešnu predstavu o Bogu?

Ovu zapovest kršimo ne samo ako Boga nazivamo pogrešniom imenom već ako imamo i pogrešnu predstavu o Bogu.

Jedna misao koja je prisutna na forumu zahteva upravo novu temu.

Da vidimo koje su to lažne predstave o Bogu. Jedna od njih je tzv "inkarnacija" Božanstva u telu.

Meni se čini, ali nisam siguran, da se ti ovdje pozivaš na kuran. Mi kršćani iskjučivo i jedino kao Božju riječ prihvaćamo Bibliju - Stari zavjet + Novi zavjet. A tamo stoji ovako:

Iv 1,1: U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. ... 14I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.

Ovako čitamo i vjerujemo mi kršćani, i ovako nas uči Kristova Crkva već dva tisućljeća. A ti onu svoju gore poganštinu prodaji "američkim kukuruzašima".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Meni se čini, ali nisam siguran, da se ti ovdje pozivaš na kuran. Mi kršćani iskjučivo i jedino kao Božju riječ prihvaćamo Bibliju - Stari zavjet + Novi zavjet. A tamo stoji ovako:

Iv 1,1: U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. ... 14I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.

Ovako čitamo i vjerujemo mi kršćani, i ovako nas uči Kristova Crkva već dva tisućljeća. A ti onu svoju gore poganštinu prodaji "američkim kukuruzašima".

Predstavu koju ti imaš je predstava paganskih utelovljenja. Jahve se ne utelovljuje niti inkarnira. Nemoguće je čoveku to podneti.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Mi time pod imenom Isus ili Jahve zastupamo druge bogove a ne Jahvea. Tako se krši zapovest "nemoj imati drugih bogova"

Ne mogu shvatiti. Pa jel' tebi krivo što je Bog radi ljudi sišao s nebesa i utjelovio se
u liku Isusa Krista?

Haha, ti kao da ispituješ Božje naume i zamjeraš Bogu što je poslao svoga Sina da nijedno od njegovih stvorenja ne pogine, nego da ima život vječni.
Ne znam što bih rekla...:oops: nisam se do sada susretala s ovakvim ljudskim uvjerenjima. Nakon svega što je Isus učinio za nas, čovjek da mu uzvrati na ovaj način, nevjerom, nazahvalnošću i ruganjem? Glupi lonac! :rolleyes:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Predstavu koju ti imaš je predstava paganskih utelovljenja. Jahve se ne utelovljuje niti inkarnira. Nemoguće je čoveku to podneti.

Ok, samo ti vjeruj kuranu, ali u Bibliji stoji ovako: Iv 1,1: U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. ... 14I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne mogu shvatiti. Pa jel' tebi krivo što je Bog radi ljudi sišao s nebesa i utjelovio se
u liku Isusa Krista?

Upravo tako stvari stoje. I tako "dišu" skoro svi koji su "zadojeni duhom pijane proročice". Ja to godinama ovdje ponavljam, mnogima sam sigurno dosadan zbog toga ponavljanja, ali ja od Istine nemam pravo, i neću, odustati i prestati ljude upozoravati. Protestantizam jest "otpad" od od Kristove Crkve, ali EGWisti su posebna priča. Krist je apostole, a preko njih i sve nas koji se Kristovima zovemo, poslao da navještaju Evanđelje, a suprotno tome Ellen White&Co razaslali su svoje po čitavom svijetu da ljudima propovijedaju kako je Kristova Crkva Kurva. Oni su na najdirektniji način priključeni na oca laži. Zato i jesu ovakvi kakav je Jovan, a jednaki njemu su i ostali subotari ovdje.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne mogu shvatiti. Pa jel' tebi krivo što je Bog radi ljudi sišao s nebesa i utjelovio se
u liku Isusa Krista?

Haha, ti kao da ispituješ Božje naume i zamjeraš Bogu što je poslao svoga Sina da nijedno od njegovih stvorenja ne pogine, nego da ima život vječni.
Ne znam što bih rekla...:oops: nisam se do sada susretala s ovakvim ljudskim uvjerenjima. Nakon svega što je Isus učinio za nas, čovjek da mu uzvrati na ovaj način, nevjerom, nazahvalnošću i ruganjem? Glupi lonac! :rolleyes:
Ja samo stojim na stanovištu Božijeg otkrivenja i onoga što je rekao o sebi i našem odnosu sa Njim. On je rekao da čovek ne može biti i Njegovom direktnom prisustvu. Pa zaključi ko je bio Isus,onda.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ok, samo ti vjeruj kuranu, ali u Bibliji stoji ovako: Iv 1,1: U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. ... 14I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.
Jahve se ne inkarnira. To rade drugi bogovi. Pismo kaže: nemoj imati drugih bogova.
 
Natrag
Top