Nemoj imati drugih bogova uza me!

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Sudije, glava 10
6 A sinovi Izrailjevi opet činiše što je zlo pred Gospodom, i služiše Valima i Astarotama, i bogovima sirskim, i bogovima sidonskim, i bogovima moavskim, i bogovima sinova Amonovih i bogovima filistejskim; i ostaviše Gospoda i ne služahu Mu.
I onda ih je Jehova Bog poceo polako satirati ...
Bitno je da su mu izbacili vlastito ime,ubacivsi titulu Gospod,ali ostalim bogovima nisu izbacili imena,Valima,Astarotama ,to su sve trojstva i trijade,pa Dagaon,Marduk,Zevs.....cudo se njihova imena nalaze i dan danas u Biblijama ,ali su Jehovu izbacili....
;)
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Biblija nam kaže da nitko nikada nije vidio Boga (Ivan 1,18) izuzev Gospodina Isusa Krista. U Izlasku 33,20, Bog obznanjuje: „A ti – doda – moga lica ne možeš vidjeti, jer ne može čovjek mene vidjeti i na životu ostati“. Čini se kao da se ovi odlomci suprotstavljaju drugim odlomcima iz Biblije, koji opisuju razne ljude koji su „vidjeli“ Boga. Na primjer, Izlazak 33,19-23 opisuje Mojsija kako govori s Bogom „licem k licu“. Kako je Mojsije mogao razgovarati s Bogom „licem k licu“ ako nitko ne može vidjeti Božje lice i preživjeti to? U ovom slučaju, izraz „licem k licu“ govorna je figura koja ukazuje na to da su oni imali jako blisko zajedništvo. Bog i Mojsije razgovarali su jedan s drugim onako kako bi dva ljudska bića imala blizak razgovor.

U Postanku 32,30, Jakov je vidio kako se Bog pojavljuje kao Anđeo; nije zapravo vidio Boga. Samsonovi roditelji bili su prestravljeni kada su shvatili da su vidjeli Boga (Suci 13,22), ali On im se pokazao samo u obličju Anđela. Isus je bio Bog u tijelu (Ivan 1,1. 14), i zato, kada su ga ljudi vidjeli, gledali su Boga. Prema tome, istina je da se Boga može „vidjeti“ i mnogi ljudi „vidjeli su“ Boga. Pa ipak, nitko nikada nije vidio Boga kada se objavio u svoj svojoj slavi. U našem palom ljudskom stanju, kada bi nam Bog u potpunosti objavio sebe, bili bismo progutani i uništeni. Prema tome, Bog se pokriva velom i javlja se u oblicima u kojima ga mi možemo „vidjeti“. Pa ipak, to je drukčije nego kada bismo Boga vidjeli u svoj Njegovoj slavi i svetosti. Ljudi su vidjeli vizije Boga, slike Boga i pojavljivanja Boga, ali nitko nikada nije vidio Boga u svojoj njegovoj punini (Izlazak 33,20).
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Bog, Antonija. :)
Gdje su ti? Vrati se. Vidiš kako se opet napada naš ljubljeni Gospodin? :rolleyes:
Ovo je jako dobro što si napisala:

ipak, nitko nikada nije vidio Boga kada se objavio u svoj svojoj slavi. U našem palom ljudskom stanju, kada bi nam Bog u potpunosti objavio sebe, bili bismo progutani i uništeni. Prema tome, Bog se pokriva velom i javlja se u oblicima u kojima ga mi možemo „vidjeti“. Pa ipak, to je drukčije nego kada bismo Boga vidjeli u svoj Njegovoj slavi i svetosti. Ljudi su vidjeli vizije Boga, slike Boga i pojavljivanja Boga, ali nitko nikada nije vidio Boga u svojoj njegovoj punini
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Biblija nam kaže da nitko nikada nije vidio Boga (Ivan 1,18) izuzev Gospodina Isusa Krista. U Izlasku 33,20, Bog obznanjuje: „A ti – doda – moga lica ne možeš vidjeti, jer ne može čovjek mene vidjeti i na životu ostati“. Čini se kao da se ovi odlomci suprotstavljaju drugim odlomcima iz Biblije, koji opisuju razne ljude koji su „vidjeli“ Boga. Na primjer, Izlazak 33,19-23 opisuje Mojsija kako govori s Bogom „licem k licu“. Kako je Mojsije mogao razgovarati s Bogom „licem k licu“ ako nitko ne može vidjeti Božje lice i preživjeti to? U ovom slučaju, izraz „licem k licu“ govorna je figura koja ukazuje na to da su oni imali jako blisko zajedništvo. Bog i Mojsije razgovarali su jedan s drugim onako kako bi dva ljudska bića imala blizak razgovor.

U Postanku 32,30, Jakov je vidio kako se Bog pojavljuje kao Anđeo; nije zapravo vidio Boga. Samsonovi roditelji bili su prestravljeni kada su shvatili da su vidjeli Boga (Suci 13,22), ali On im se pokazao samo u obličju Anđela. Isus je bio Bog u tijelu (Ivan 1,1. 14), i zato, kada su ga ljudi vidjeli, gledali su Boga. Prema tome, istina je da se Boga može „vidjeti“ i mnogi ljudi „vidjeli su“ Boga. Pa ipak, nitko nikada nije vidio Boga kada se objavio u svoj svojoj slavi. U našem palom ljudskom stanju, kada bi nam Bog u potpunosti objavio sebe, bili bismo progutani i uništeni. Prema tome, Bog se pokriva velom i javlja se u oblicima u kojima ga mi možemo „vidjeti“. Pa ipak, to je drukčije nego kada bismo Boga vidjeli u svoj Njegovoj slavi i svetosti. Ljudi su vidjeli vizije Boga, slike Boga i pojavljivanja Boga, ali nitko nikada nije vidio Boga u svojoj njegovoj punini (Izlazak 33,20).
Odličan tekst Antonija. Gotovo sve kako i jeste. I ono što si napisala da je Isus "Bog" u telu...da..u smislu karaktera Boga. Kroz Hrista smo videli upravo karakter Boga...ne prirodu Božiju koja se ne može videti i u čijem prisustvu se ne može opstati.

Znači tekst koji si napisala je veoma kvalitetan i vodi ka razumevanju. No zaključci na osnovu jednog dela teksta mogu se izvesti i ovako i onako...ali tekst u celini zaista objektivno sagledava istinu o ne dostupnost Božanske prirode stvorenome, kao što i jeste. Jedino kada se Bog direktno obraća čoveku "posrednički", Božanska priroda u tom "posredniku", ne može biti prisutna.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa ipak, to je drukčije nego kada bismo Boga vidjeli u svoj Njegovoj slavi i svetosti. Ljudi su vidjeli vizije Boga, slike Boga i pojavljivanja Boga, ali nitko nikada nije vidio Boga u svojoj njegovoj punini (Izlazak 33,20).

Možemo li gledati u Sunce a da ne oslijepimo? Možemo li se približiti zvijezdi bez koje života na zemlji bilo ne bi?

NE.

Zato Psalmista i govori da je "Gospodin Bog sunce je i štit"...Isus je "mlado sunce pravde", a htjeli to subotari i njima slični priznati ili ne YHWH i te kako ima jako izražene solarne epitete.

No to nije bitno.


U Postanku 32,30, Jakov je vidio kako se Bog pojavljuje kao Anđeo; nije zapravo vidio Boga.

Nemoj sestro molim te, sada će se nasrtljivci subotarskog kulta naći prozvanima da višu "eto vidite, u pravu smo, Isus je Mihael"...

Ps. Anđeo koji se pominje u citiranom djelu Starog Zavjeta je Anđeo Gospodnji, hebrejski Ha Malak Ha Adonai, ili Glas, Reč Gospodnja. Ne radi se o Mihaelu (Mikh Ha El, gde je Mikh pitanje, te se ime generala nebeske vojske i čita kao Ko je kao Bog?

Uzgred, prorok Ezekiel je vidio Slavu YHWH, tačnije vido je samog YHWH na prestolju, i gle, gle opisao Ga je kao "SIN ČOVEČIJI".

Svatkome kome je Duh Sveti (HA RUAH HA KADOSH - namjerno na hebrejskom zbog nasrtljivih gatara i vračara subotarko mileritiskih "biblioidiota") darivao svoj dar razuma i vjere, će prepoznati na koga se odnose te riječi Staro Zavjetnog proroka.

Prepoznat će da Stari Zavjet navješćuje Uskrsloga, Alphu i Omegu, Svesilnog koji je na prestolju i doći će suditi žive i mrtve.

Samog ISUSA KRISTA.

Ostali, koji vrište u svom "veleumlju" da imaju "nauku" darova Duha Svetog nemaju te i ne mogu, jer sotoni Samaelu služe, vidjeti ISTINE.

NE žele je, ne mogu je vidjeti, a ljudima prodaju maglu svog sektaško kultističkog, okultističkog, crno magijaškog, otpadničkog slepila.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da vidimo koje su to lažne predstave o Bogu. Jedna od njih je tzv "inkarnacija" Božanstva u telu. Prema pagasnkim religijskim predstavama postoji inkarnacija "bogova" u ljudsko obličje. ..... Biblijski Bog Jahve ne može bti inkarniran jer čovek to ne bi podneo niti bilo koje stvorenje. Bog se čoveku objavljuje na druge načine.

Kada pak tvrdimo da je Bog sa svim Božanskim atributima došao direktno u kontakst sa stvorenim, mi tada zapravo gvoorimo suprotno Bibiliji i time imamo predstavu Boga koja nije biblijska. Tiem zapravo kršimo I Božiju Zapovest..nemoj imati drugih bogova uza Me..jer Bogu pripisujemo svojstva koja su karakteristična za druga božanstva. Inkarnacija ili ovaploćenje Boga u telu jeste paganska predstava, povezana sa Svarogom, Višnuom ili nekim drugim "bogom" iz pagasnkog sveta. Mi time pod imenom Isus ili Jahve zastupamo druge bogove a ne Jahvea. Tako se krši zapovest "nemoj imati drugih bogova"

Nakon ovog uvodnog Jovanovog "nasrtaja đonom na nas kršćane", nastavit će Jovan svoje infantilno, ali hvala Bogu i prozirno, "cipelarenje i Krista i Kristove Crkve i kršćana". Svako malo, misleći da je "u blato bacio" sve nas svojim citatom - Boga se ne može vidjeti - ponavljati taj svoj "veleumni domišljaj". Ovako:

Kada bi znao Jahvea, ne bi ovako tvrdio jer Jahve kaže, ne može čovek mene videti i ostati živ.

Nemožeš videti Bogo. Jer Jahveovo prisustvo je nemoguće čoveku.

ne može čovek mene videti i ostati živ. Kaže Otkrivenje Jahve.

"Ne može mene(Jahve) čovek videti i ostati živ".

Kasnije ćemo točno otkriti i pokazati odakle Jovan crpi ove gore "otrove", a zavirimo mi sada u Novi zavjet.

Iv 1,18: Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga obznani.

Ovdje su srušene obadvije Jovanove sotonske laži i podvale.

1. Srušena je sotonska (i Jovanova) laž i podvala da Isus nije Bog. Gore čitamo - Jedinorođenac - Bog

2. Srušena je sotonska (i Jovanova) laž i podvala da je Isus najobičniji čovjek. Gore čitamo - Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga obznani.
-----------------------
Dakle, Isus je Bog - sveti Ivan to izričito iskazuje i potvrđuje (Jedinorođenac - Bog). Nema nikoga drugoga, ni čovjeka ni anđela ni đavla, tko je "u krilu Očevu" i tko nam je obznanio Oca, osim Isusa Krista. Tko je onda Isus Krist? Bog. Isus Krist je ili izmišljeni lik ili je Bog. Trećeg nema.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nakon ovog uvodnog Jovanovog "nasrtaja đonom na nas kršćane", nastavit će Jovan svoje infantilno, ali hvala Bogu i prozirno, "cipelarenje i Krista i Kristove Crkve i kršćana". Svako malo, misleći da je "u blato bacio" sve nas svojim citatom - Boga se ne može vidjeti - ponavljati taj svoj "veleumni domišljaj". Ovako:









Kasnije ćemo točno otkriti i pokazati odakle Jovan crpi ove gore "otrove", a zavirimo mi sada u Novi zavjet.

Iv 1,18: Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga obznani.

Ovdje su srušene obadvije Jovanove sotonske laži i podvale.

1. Srušena je sotonska (i Jovanova) laž i podvala da Isus nije Bog. Gore čitamo - Jedinorođenac - Bog

2. Srušena je sotonska (i Jovanova) laž i podvala da je Isus najobičniji čovjek. Gore čitamo - Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga obznani.
-----------------------
Otvori temu vezanu za ove stihove. Nemamo ja ovoj temi.
 
Natrag
Top