Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro, kazi ti meni, kako su Jevreji slavili Bozje ime izgovarajuci ga, kad su oni bukvalno tumacili zapovest "NE UZIMAJ UZALUD IMENA GOSPODA BOGA SVOJEGA" da ne izgovaraju to ili bilo koje drugo ime, i Bog ih zbog toga nije nigde ukorio, niti postoji tako nesto?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Dobro, kazi ti meni, kako su Jevreji slavili Bozje ime izgovarajuci ga, kad su oni bukvalno tumacili zapovest "NE UZIMAJ UZALUD IMENA GOSPODA BOGA SVOJEGA" da ne izgovaraju to ili bilo koje drugo ime, i Bog ih zbog toga nije nigde ukorio, niti postoji tako nesto?

Pa JS ne slave karakter Boga nego samo ime, iako ime na hebr. znači karakter oni ne shvataju da je tu bitan karakter, tako su napravili magiju od imena Božjeg.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pa ako ste tako pametni,zasto onda ne izbacite i ime Isus???

Opet nisi u stanju da osporiš ono što sam iznio, evidentno je da slavite ime Božje,a ne karakter.

Lako je ime slaviti,a nije baš lako karakter.

Dakle magija imena, što znači da imate istu predstavu o Bogu kao i oni što stavljaju crveni konac na ruku.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Opet nisi u stanju da osporiš ono što sam iznio, evidentno je da slavite ime Božje,a ne karakter.

Lako je ime slaviti,a nije baš lako karakter.

Dakle magija imena, što znači da imate istu predstavu o Bogu kao i oni što stavljaju crveni konac na ruku.

Ja kad cujem ime Jehova ,ja mu odmah znam karakter,imam potpunu pretstavu o njegovom karakteru,nego procitaj 1 Carevima 18;24 pa nam napisi nesto o karakteru?
Тада ви призовите име свог бога, а ја ћу призвати Јеховино име. Бог који одговори ватром, то је истинити Бог.“ На то цео народ одговори: „Добро си рекао.“25 Затим Илија рече Валовим пророцима: „Најпре ви изаберите једног јунца и припремите га, јер вас је више. И призовите име свог бога, али не палите ватру.“26 Они су узели јунца ког им је дао и припремили га, а затим су од јутра до подне призивали Валово име: „Вале, услиши нас!“ Али није било ни гласа ни одговора. А они су храмајући играли око олтара који су начинили.27 У подне Илија поче да им се руга:„Вичите из свег гласа, јер је он бог. Мора да се нешто замислио или треба да обави нужду па је отишао у нужник. Или можда спава па га треба пробудити!
Po cemu ti odavde vidis "karakter"???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo šta kaže prevod tog teksta iz 1 Carevima 18. 24 na Engleskom:

"And do you make prayers to your god, and I will make a prayer to the Lord: and it will be clear that the one who gives an answer by fire is God. And all the people in answer said, It is well said"

"VI SE POMOLITE VAŠIM BOGOVIMA, A JA ĆU SE POMOLITI GOSPODU, I VIDEĆEMO ONAJ KOJI ODGOVORI VATROM, ON JE BOG"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Evo šta kaže prevod tog teksta iz 1 Carevima 18. 24 na Engleskom:

"And do you make prayers to your god, and I will make a prayer to the Lord: and it will be clear that the one who gives an answer by fire is God. And all the people in answer said, It is well said"

"VI SE POMOLITE VAŠIM BOGOVIMA, A JA ĆU SE POMOLITI GOSPODU, I VIDEĆEMO ONAJ KOJI ODGOVORI VATROM, ON JE BOG"

A sta pise u originalu???
WTT 1 Kings 18:24 וּקְרָאתֶ֞ם בְּשֵׁ֣ם אֱלֹֽהֵיכֶ֗ם וַֽאֲנִי֙ אֶקְרָ֣א בְשֵׁם־יְהוָ֔ה וְהָיָ֧ה הָאֱלֹהִ֛ים אֲשֶׁר־יַעֲנֶ֥ה בָאֵ֖שׁ ה֣וּא הָאֱלֹהִ֑ים וַיַּ֧עַן כָּל־הָעָ֛ם וַיֹּאמְר֖וּ ט֥וֹב הַדָּבָֽר׃
(1 Ki. 18:24 WTT)
CRO 1 Kings 18:24 Vi zazovite ime svoga boga, a ja ću zazvati ime Jahvino: bog koji odgovori ognjem pravi je Bog.« Sav narod odgovori: »Dobro!«
(1 Ki. 18:24 CRO)
Тада ви призовите име свог бога,+ а ја ћу призвати Јеховино име. Бог који одговори ватром,+ то је истинити Бог.“+ На то цео народ одговори: „Добро си рекао.“ (NW)
Naravno u tvom engleskom prevodu Englezi su izbacili Jehovu,i ubacili titulu Lord-Gospod,iako se za tu rec Lord -Gospod koristi posebna hebrejska rec "Adonaj"
Kolko je prevod los vidi se i iz DK prevoda 25 stih gde se asocira da je i Val neko trojstvo
25 Potom reče Ilija prorocima Valovim: Izaberite sebi jednog junca i prigotovite ga prvo, jer je vas više; i prizovite ime bogova svojih, ali ognja ne podmećite.
WTT 1 Kings 18:25 וַיֹּ֙אמֶר אֵלִיָּ֜הוּ לִנְבִיאֵ֣י הַבַּ֗עַל בַּחֲר֙וּ לָכֶ֜ם הַפָּ֤ר הָֽאֶחָד֙ וַעֲשׂ֣וּ רִאשֹׁנָ֔ה כִּ֥י אַתֶּ֖ם הָרַבִּ֑ים וְקִרְאוּ֙ בְּשֵׁ֣ם אֱלֹהֵיכֶ֔ם וְאֵ֖שׁ לֹ֥א תָשִֽׂימוּ׃
(1 Ki. 18:25 WTT)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I šta misliš, da li mu je ime odgovorilo?

Vidiš zaokret, po tvom savetu - sledeći put kada negde krenem iz kuće, ostaviću svoje ime unutar kuće, pa kada me neko potraži u tom vremenu - neka izgovori moje ime, i ono će se odazvati?!?

Kako sagledavaš ovu moju tvrdnju u kontekstu Boga kao ličnost, i koga je Ilija prizvao?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Rise, imam za tebe jedno pitanje:

Posto vi zastupate ucenje da Juda nije primio simbole Hristovog tela i krvi, da li su svi oni u vasoj zajednici JUDE koji ne primaju simbole?

PS. Jos jedno pitanje za Rista.
Sta se s tobom desilo da si u naslovu ove teme napisao ime jehova, malim slovom???????????????????

Em je Jehova pogresna traskripsija YHWH, pa jos si Ga naiasao i malim slovom. Popravi to nemoj da se sramotis.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Rise, imam za tebe jedno pitanje:

Posto vi zastupate ucenje da Juda nije primio simbole Hristovog tela i krvi, da li su svi oni u vasoj zajednici JUDE koji ne primaju simbole?

PS. Jos jedno pitanje za Rista.

Sta se s tobom desilo da si u naslovu ove teme napisao ime jehova, malim slovom???????????????????
Em je Jehova pogresna traskripsija YHWH, pa jos si Ga naiasao i malim slovom. Popravi to nemoj da se sramotis.

Dragi moj cika Miko,
Ogromna je razlika izmedju Juda.Zar ne znas da je ime Juda uobicajeno i u Izraelu i u svetu...???valjda znas da je to obicno ime koje su u Bibliji koristile mnoge osobe.Naprimer Jedan od 12 Jakovljevih (Izraelovih) sinova zvao se JUDA.A i medju samim apostolima bilo je dve osobe koje su se zvale Juda.Jedan je bio Juda Jakovljev,a drugi Juda Iskariotski,i ovaj drugi ga je izdao.
Prema tome tvoje prvo pitanje je izuzetno glupo iz mnogo razloga .
To sto sam napisao malim slovom Jehova je samo moja tehnicka greska.Nemam mogucnost da je ispravim i onda tako stoji do dana danasnjeg.Malo slovo j sigurno nece umanjiti interesantnost teme.
 
Natrag
Top