Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog nije proslavio ime, već je činio divna čuda kroz Isusa, i time proslavio svoj karakter.
Jevreji su već znali da je JHWH jedno od Božjih imena, pa se time taj Bog proslavio u potpunosti.

Ime samo po sebi nema smisla, ako ga ne prate dela koja su sadržana u njemu.

Ja mogu reći JA SAM DRAGAN, ali će ljudi tražiti da me upoznaju, da upoznaju moj karakter.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Bog nije proslavio ime, već je činio divna čuda kroz Isusa, i time proslavio svoj karakter.
Jevreji su već znali da je JHWH jedno od Božjih imena, pa se time taj Bog proslavio u potpunosti.

Ime samo po sebi nema smisla, ako ga ne prate dela kja s ržana u njemu.

Ja mogu reći JA SAM DRAGAN, ali će ljudi tražiti da me upoznaju, da upoznaju moj karakter.

Drago mi je Dragane,
ali koji si ti Dragan? ima vas na stotine hiljada???
Ali znas li jos nekoga da se zove Jehova???
To je samo Bozje ime.
Cim se cuje to ime ,svi znaju kakav je karakter naseg Boga Jehove.
Nazalost mnogi nemaju pojma ko je Jehova Bog,jer to sotona preko ljudi i cini da se zauvek to ime otstrani i cak i ako se pomene da se pomene po zlu...
Cudi me samo da ti i tebi slicni ne razmisljate o tome?
Zasto ne prestanete da pominjete i ime Isus?
Da li bi ikada izbacio iz svoga izgovora ime Isus?,ako bi ti neki adventisticki staresina to zapovedio??? Bi li izbacio ime Isus iz izgovora i pisanja? Ovo vazi i za sve ostale iz drugih religija,a ne samo iz hriscanstva?
Hajde probaj da isfilozofiras kakva bi to sad nova nauka trebala da bude pa da se zabrani izgovor imena Isus Hrist. i da se umesto toga govori samo Gospod???,i ne samo to vec da svuda gde u Bibliji ,Novi savez pise ime Isus ,da se ono izbaci i unese samo rec Gospod? Sta mislis o tom projektu koji ce verovatno doci???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Meni nije bitno da li izgovaram to ime ili ne.
Bitno je da čovek upozna njegov karakter, da mu se preda potpuno, da doživi promenu koju Bog čini u čoveku, i bude sličan njemu.

To je suština.

Isus kaže "ZAŠTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE, A NE IZVRŠAVATE ŠTO VAM ZAPOVEDAM"

Ja nemam ništa protiv da izgovarate to ime, ali postarajte se i za drugo, a ne da se nadmeno busate u grudi formom imena.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nije dozvoljeno postavljati iste postove ni u jednoj ni u više tema.

Postovanje Jurivaka,
Ja priznajem d a sam preterao sa tim sto sam na vise tema kopirao odgovor za JS, ali ne mislim da si trebao da izbrises sve komentare. Pgledaj na forum pa vidi koliko ima repeticija.

Pozdrav, Marko1932
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Postovanje Jurivaka,
Ja priznajem d a sam preterao sa tim sto sam na vise tema kopirao odgovor za JS, ali ne mislim da si trebao da izbrises sve komentare. Pgledaj na forum pa vidi koliko ima repeticija.

Pozdrav, Marko1932
Nisu izbrisani svi komentari. Ostao je komentar na temi "Jehovini svedoci". Marko, nije dozvoljeno postavljati iste postove na raznim temama, pa ni u jednoj istoj temi. Svi takvi pokušaji koji se primijete brišu se, a autori se opominju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Meni nije bitno da li izgovaram to ime ili ne.
Bitno je da čovek upozna njegov karakter, da mu se preda potpuno, da doživi promenu koju Bog čini u čoveku, i bude sličan njemu.

To je suština.

Isus kaže "ZAŠTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE, A NE IZVRŠAVATE ŠTO VAM ZAPOVEDAM"

Ja nemam ništa protiv da izgovarate to ime, ali postarajte se i za drugo, a ne da se nadmeno busate u grudi formom imena.

Kao prvo,osnovno i kulturno je da kad citiras nekih biblijski stih napises biblijsku knjigu,zatim broj poglavlja i broj stiha da bi mogao da ga nadjem i prvo proverim verodostojnost u grckom ili hebrejskom tekstu,pa uporedim sa drugim prevodima itd i onda mogu da dam odgovor.
U svakom slucaju na desetina mesta pise kako je veoma bitno hvaliti ime Jehova,koje ste vi izbacili?
Hocete li da izbacite i ime Isus???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vi ste izbacili karakter, koji je pretežniji, a mašete imenom kao zastavom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Vi ste izbacili karakter, koji je pretežniji, a mašete imenom kao zastavom.
EEEE???
ma nije nego,
Samo ime Jehova kad se spomene govori o njegovom karakteru,odmah znas kakav je,
isto kad i spomenes ime Hitler,zna se kakav mu je bio karakter.
Ime je uvek bilo i ostace bitnije od karaktera,jer kad se kaze ime ,onda se zna kakva je osoba,a sam karakter mogu da imaju na hiljade osoba...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo je to vaš propust.

Vi negirate sva iskustva drugih koji su doživeli živa iskustva sa Bogom, a nikada nisu imali bilo kakvog pojma o nekakvim biblijskim imenima Boga.
To je krajnje neozbiljno.

Samo je pitanje kakav će efekat to ostaviti na ljude koji nikada nisu čuli za to ime, pa im recimo kažeš "ZNATE, MOJ BOG SE ZOVE JEHOVA"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Upravo je to vaš propust.

Vi negirate sva iskustva drugih koji su doživeli živa iskustva sa Bogom, a nikada nisu imali bilo kakvog pojma o nekakvim biblijskim imenima Boga.
To je krajnje neozbiljno.

Samo je pitanje kakav će efekat to ostaviti na ljude koji nikada nisu čuli za to ime, pa im recimo kažeš "ZNATE, MOJ BOG SE ZOVE JEHOVA"

Ti mislis da samo ti i tvoji adventisti imate iskustva sa Bogom,a da drugi nemaju nikakva iskustva???
Znas li da se ime Jehova koristi preko 7000 puta u Bibliji?
Znas li samo kolko puta se zahteva da se to ime slavi?
Jel znas neki stih?
A dal znas neki stih gde pise slavite karakter (SHEM) ???,
pokazi mi taj stih,a tebi evo stihova za slavljenje Bozjeg imena
Psalam 2:2
Краљеви се земаљски подижу,И владари као један устају Против Јехове и против његовог помазаника.
12.Поздравите сина, да се Бог не разгневи
Psalam 5:11 .......Веселиће се они који воле име твоје
psalam 8:1 О Јехова, Господе наш, како је славно име твоје по свој земљи
psalam 9:10 Они који знају име твоје, уздаће се у тебе,+Јер ти, Јехова, нипошто нећеш оставити оне који те траже.
Psalam 22:22 Објавићу име+ твоје браћи својој,+Хвалићу те усред мноштва окупљеног
Psalam 31:3 ...Због имена+ свога води ме и усмеравај
psalam 34;3 Величајте Јехову са мном, Узвисујмо сви име његово.
 
Natrag
Top