Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jehova je uobicajen srpski naziv za Bozje ime.
Ja imam srpsku knjigu u kojoj se ime Jehova spominje zapisano jos daleke 1893. Svaki narod ga zove slicno kao sto se Bozji sin zove na srpskom Isus,a na drugim jezicima potpuno drugacije.
Hriscani treba da slede Isusovo ucenje kako i kome da se mole,a molitva pocinje sa "Oce nas koji si na nebesima da se sveti(SLAVI) ime tvoje"
Pravi hriscani slave ime Boga Oca,a lazni hriscani ga napadaju isto kao sto su jevreji napadali zbog imena sina Bozjeg.
E sad slavis li ti ime Boga Oca ili ne ???
Znas li odgovor na zagonetku mudrog propovednika Agura iz Pr.Sol:30:4
4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?

Moze biti uobicajen, ali to nije Tetragram koji oznacava Njegovo ime. Zbog toga sto ni Jevreji nisu siugurni kako da izgovore ime YHWH umesto toga oni kazu Adonaj. A vi ste izmislili ime Jehova.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Da je Bog smatrao YHWH bitnim, sacuvao bi njegov izgovor u Starom Zavetu.

S druge strane on jeste sacuvao Novi Zavet kao svoju rec. Pa je besmisleno verovati da u njemu nije sacuvao i tetragram.

A posto tetragrama u Novom Zavetu nema, to moze znaciti samo da ga tamo nikad nije ni bilo!

Ako ga nije bilo, onda on nije ni bitan!

Cinjenica je da Bozje ime prevedeno znaci "Stvoritelj", a tako se i prevodi u grckim tekstovima (septuaginti) recju "Kirios" (Gospod) i nosi isto znacenje.

Smisao je odrzan, ali izgovor nije, jer nije ni bitan. Kao sto i izgovor Isusovog imena "Jehoshua" nije odrzan u NZ vec se prevodi grckim ekvivalentom "Iezus" , a znacenje odrazava isto, tako je i sa tetragramom.

Dakle Bogu nije bio bitan izgovor imena, vec njegovo znacenje, i stoga to ime nije odrzano, zapravo nije ni postojalo u NZ.

Svaka dalja rasprava gubi smisao!

Jer ako mi tvrdimo da je neko falsifikovao NZ i izbacio Bozje ime nasilnim putem, onda optuzujemo Boga da nije cuvao svoju rec od kvarenja.

Dakle , svaki sledeci komentar Jehovinih Svedoka na ovo je besmislen, i mi komotno mozemo zakljuciti temu!

Ali oni to nece dozvoliti, jer bi to srusilo njihove snove!

Radije ce veslati nasuprot talasima, i pokusavati batrganjem da se spasu...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Da je Bog smatrao YHWH bitnim, sacuvao bi njegov izgovor u Starom Zavetu.

S druge strane on jeste sacuvao Novi Zavet kao svoju rec. Pa je besmisleno verovati da u njemu nije sacuvao i tetragram.

A posto tetragrama u Novom Zavetu nema, to moze znaciti samo da ga tamo nikad nije ni bilo!

Ako ga nije bilo, onda on nije ni bitan!

Cinjenica je da Bozje ime prevedeno znaci "Stvoritelj", a tako se i prevodi u grckim tekstovima (septuaginti) recju "Kirios" (Gospod) i nosi isto znacenje.

Smisao je odrzan, ali izgovor nije, jer nije ni bitan. Kao sto i izgovor Isusovog imena "Jehoshua" nije odrzan u NZ vec se prevodi grckim ekvivalentom "Iezus" , a znacenje odrazava isto, tako je i sa tetragramom.

Dakle Bogu nije bio bitan izgovor imena, vec njegovo znacenje, i stoga to ime nije odrzano, zapravo nije ni postojalo u NZ.

Svaka dalja rasprava gubi smisao!

Jer ako mi tvrdimo da je neko falsifikovao NZ i izbacio Bozje ime nasilnim putem, onda optuzujemo Boga da nije cuvao svoju rec od kvarenja.

Dakle , svaki sledeci komentar Jehovinih Svedoka na ovo je besmislen, i mi komotno mozemo zakljuciti temu!

Ali oni to nece dozvoliti, jer bi to srusilo njihove snove!

Radije ce veslati nasuprot talasima, i pokusavati batrganjem da se spasu...

Veoma je bitan izgovor Bozjeg imena.
To sto mi ne znamo bas tacan izgovor Bozjeg imena ,nije razlog da ga izbacimo iz govora i iz Biblije.
Uostalom na raznim jezicima svaka rec ili IME je drugacije.
Samo ime Isus se razlicito izgovara na razlicitim jezicima pa ga niko ne izbaci iz govora niti iz Biblije,barem za sada....Kad bi proslo jos nekih stotinak godina verovatno bi se potrudili i da njegovo ime Isus izbace iz govora i iz Biblije,kao sto su i ime njegovog Boga i Oca Jehove uradili...sotonski stab
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Veoma je bitan izgovor Bozjeg imena.
To sto mi ne znamo bas tacan izgovor Bozjeg imena ,nije razlog da ga izbacimo iz govora i iz Biblije.
Uostalom na raznim jezicima svaka rec ili IME je drugacije.
Samo ime Isus se razlicito izgovara na razlicitim jezicima pa ga niko ne izbaci iz govora niti iz Biblije,barem za sada....Kad bi proslo jos nekih stotinak godina verovatno bi se potrudili i da njegovo ime Isus izbace iz govora i iz Biblije,kao sto su i ime njegovog Boga i Oca Jehove uradili...sotonski stab

Rise, nemoj me pogresno razumeti, ja priznajem d aje na Jevrejskom jexziku jedno od imena YAHWH. Isto tako priznajem da se to imer u Jevrejskim spisima cesto spominje.

Medjutim Prevod Staroga zaveta sa jevrejskog na grcki nme pise YHWH, neko Kurious.

Drigo, zasto se u celom prvom poglavlju 1. Mojsijeve 1, iako se spomionje vis eod dvadeset puta ime BOG nigde ne pise Jehova? Ali pise ELOHIM. Pema tome koje stvorio Svet?


Sta mislis, dali je to uceinjeno zato sto nije vazno spomenuti ime YHWH ili zato sto je ELOHIM stvarao svet?

Istina je da se ime YHWH spominje vec u drugom poglavlju a ne pre.

Ako bi toliko bilo vazno da je jevrejski naziv za Boga uvek spominje, zbog cega ga Isus nije upotrebio pa cak ni onda kada je umirao na krstu. Nije rekao Boe Jehova, nego ELI! ELLI LAMA SABSAHTANI, sto znaci BOze moj, Boze moja zasto si me ostavio.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Rise, nemoj me pogresno razumeti, ja priznajem d aje na Jevrejskom jexziku jedno od imena YAHWH. Isto tako priznajem da se to imer u Jevrejskim spisima cesto spominje.

Medjutim Prevod Staroga zaveta sa jevrejskog na grcki nme pise YHWH, neko Kurious.

Drigo, zasto se u celom prvom poglavlju 1. Mojsijeve 1, iako se spomionje vis eod dvadeset puta ime BOG nigde ne pise Jehova? Ali pise ELOHIM. Pema tome koje stvorio Svet?


Sta mislis, dali je to uceinjeno zato sto nije vazno spomenuti ime YHWH ili zato sto je ELOHIM stvarao svet?

Istina je da se ime YHWH spominje vec u drugom poglavlju a ne pre.

Ako bi toliko bilo vazno da je jevrejski naziv za Boga uvek spominje, zbog cega ga Isus nije upotrebio pa cak ni onda kada je umirao na krstu. Nije rekao Boe Jehova, nego ELI! ELLI LAMA SABSAHTANI, sto znaci BOze moj, Boze moja zasto si me ostavio.

Sam Bog Jehova je dozvolio piscima da negde napisu samo Bog,a negde i njegovo licno ime Jehova,JHWH. Njegovo licno ime Jehova ,JHVH kao tetragramaton spominje se preko 7000 puta.
Slicno je i sa ostalim neznabozackim bogovima,Bal,Dagon,marduk itd itd...negde pise hananejski bog,negde po imenu,
Sto se tice Isusa ,on ga je koristio tolko mnogo da je mogao par puta da kaze
Jovan 17:6
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše
26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima.
Sto se tice Isusove smrti,
Jovan 19:30 pise
30 A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jovan 17:6
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše.

26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima.

Ako je Isus došao da Jevrejima objavi ime JHVH ili JAHVE jer oni navodno nisu znali kako se njihov Bog zove, onda je on bio neznalica i nerazumno biće, jer u suprotnom bi trebao da zna - da su Jevreji već imali predznanje da je jedno od Božjih imena JHVH ili Jahve.

Dakle, smisao gore citiranih Isusovih reči se mora shvatiti u izvornom kontekstu reči ŠEM - ime, jer ova reč znači KARAKTER.

Dakle, Isus je došao da objavi karakter Božji, njegovu ljubav i milost koja se ispoljila u planu spasenja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Jovan 17:6
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše.

26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima.

Ako je Isus došao da Jevrejima objavi ime JHVH ili JAHVE jer oni navodno nisu znali kako se njihov Bog zove, onda je on bio neznalica i nerazumno biće, jer u suprotnom bi trebao da zna - da su Jevreji već imali predznanje da je jedno od Božjih imena JHVH ili Jahve.

Dakle, smisao gore citiranih Isusovih reči se mora shvatiti u izvornom kontekstu reči ŠEM - ime, jer ova reč znači KARAKTER.

Dakle, Isus je došao da objavi karakter Božji, njegovu ljubav i milost koja se ispoljila u planu spasenja.

Isus je dosao da svedoci za svoga Boga i Oca Jehovu na sve moguce i nemoguce nacine.
Osnovno je da je javno izgovarao ocevo ime Jehova,jer mnogi Jevreji to nisu smeli od straha od fariseja i sadukeja,a i sto ih je kaznjavao.
Pa zar se ne secas da je na prvom mestu u moltvi Oce nas rekao ucenicima da se prvo mole da se SVETI ili SLAVI Bozje ime,pa tek sve drugo ostalo.
Tacno je da je isus svdocio i o Bozjem karakteru ljubavi,milosrdju itd ,ali i o Bozjim namerama sa zemljom i ljudima.
Tacno je da je Isus kao covek na zemlji Savrseno oponasao svoga Boga I Oca Jehovu,tako da je sa pravom mogao da kaze "Ko je video mene,video je Oca" .Oci vere su te kojima se sve moze videti.
To sa svedocenjem za svoga Oca Jehovu mu je bio jedan zadatak,a drugi zadatak za nas najbitniji jeste njegova Otkupnina o kojoj mozemo na drugoj temi.
U svakom slucaju veoma je tuzno i ruzno kad ljudi znaju za milione bogova,a ne znaju za ime Boga Oca,bas kao sto takve pita i poslovica
Price Solomonove 30:4
4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sam Bog Jehova je dozvolio piscima da negde napisu samo Bog,a negde i njegovo licno ime Jehova,JHWH. Njegovo licno ime Jehova ,JHVH kao tetragramaton spominje se preko 7000 puta.
Slicno je i sa ostalim neznabozackim bogovima,Bal,Dagon,marduk itd itd...negde pise hananejski bog,negde po imenu,
Sto se tice Isusa ,on ga je koristio tolko mnogo da je mogao par puta da kaze
Jovan 17:6
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše
26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima.
Sto se tice Isusove smrti,
Jovan 19:30 pise
30 A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh.

Rise, hvala na odgovoru. Medjutim, ipak, nisi odgobvorio KO JE STVORIO SVET?

YHWH ili ELOHIM?
 
Natrag
Top