Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega, ako ti i dalje želiš mudrovati,
pripisivati Bogu JEHOVI, neka imena pored Jednog Jedinog osobnog imena koje ima,
onda vjeruj za to blagoslova primiti nečeš

ako se po nečemu antikrist i svi lažni učitelji, propovjednici mogu prepoznati,
budi siguran da je to sakrivanje pravog jedinog originalnog Božjeg Imena

jesi li shvatio da nijedan zloduh nemože podnijeti da se izgovara ime Božje JEHOVA
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prouci malo bolje ovu temu Bozjih imena u bibliji pa mozemo diskutovati, ovako jednostrano glediste koje imas slicno Jehowinim svedocima, ne uzimajuci sveobuhvatno biblijsko ucenje po ovom pitanju, ne vodi do rezultata.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@gerakules
o brate , druže, kolega
pa gdje ti je pamet
koliko se družiš ovdje samnom i još nisi shvatio ?
jer ne želiš ili nemožeš
od kada sam prihvatio kršćansku vjeru od prvog dana, primih ime Božje Jehova i nijedno drugo
a također prihvatih i Krista Isusa za Spasitelja, i dobro kažeš nema drugog imena kroz koje bi se grešnik mogao spasiti
ljudi moji Bog JEHOVA je odobrio misiju spasavanja ljudskog roda, zato i dođe Krist na zemlju da nas spasi, otkupi, da nas njegova milost vrati natrag k poštivanju Božjeg Zakona
dragi moj kolega prouči svečani obred, čin krštenja

krstiti u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga znači:
-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jehovu Jedinim Pravim Bogom, kojemu je zgriješio i sad se kaje i vrača mu se
-u Ime Sina - taj povratak Bogu i to po pokajanju ne može se izvršiti ni po kome drugome osim po Sinu, kao jedinom Posredniku između palog čovjeka i Svetog Boga, i samo po Sinovoj zasluzi prolivene grijeoopraštajuče krvi
-u Ime Duha Svetoga - jedinu Silu Božju po kojoj Bog griješnika osvjedočava da je griješan i da mu je potreban Spasitelj, i po kojoj sili Božjoj krštenik prihvača oproštenje i nadu na vječni život


i nemoj mene lažno prikazivati da sam pripadnik kojekakvih ovosvjetskih crkava
možeš slobodno reći da je spedy kršćanin koji poštuje Božji Zakon i drži vjeru Kristovu
sve ostalo biće suvišno
Dragi moj brate Spedy!ocigledno da ti ne razumes da mi hriscani svi priznamo (JHVH)ali ne i Jehova jer ime kao takvo ne postoji u bibliji (JHVH)je samo tetragramaton i niko ama bas niko nezna kako se izgovara neznaju cak ni jevreji.Ali da razjasnimo malo o imenu Hrista!?

Isaija9:6)[SUP]6[/SUP] Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

[SUP]24[/SUP] Sad se radujem u svom stradanju za vas, i dovršujem nedostatak nevolja Hristovih na telu svom za telo Njegovo koje je crkva,



[SUP]25[/SUP] Kojoj ja postadoh sluga po naredbi Božijoj koja mi je dana među vama da ispunim reč Božiju,
[SUP]26[/SUP] Tajnu koja je bila sakrivena od postanja sveta i naraštaja, a sad se javi svetima Njegovim,(A ta tajna je ELOHIM 1 Mojs 1:17,Jovan 1:1-14)


[SUP]27[/SUP] Kojima Bog naumi pokazati kako je bogata slava tajne ove među neznabošcima, koje je Hristos u vama, nada slave;



[SUP]28[/SUP] Kog mi propovedamo savetujući svakog čoveka, i učeći svakoj premudrosti, da pokažemo svakog čoveka savršenog u Hristu Isusu.
[SUP]29[/SUP] Zašto se i trudim i borim po Njegovoj moći koja u meni silno čini.





A ovo neka vam je svima na pamet:Titu glava 2:
[SUP]13[/SUP] Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,



[SUP]14[/SUP] Koji je dao sebe za nas da nas izbavi od svakog bezakonja, i da očisti sebi narod izbrani koji čezne za dobrim delima.



[SUP]15[/SUP] Ovo govori, i savetuj, i karaj sa svakom zapovešću da te niko ne prezire!!!!!!!!!!!!!!!!.............????????? ???A ti nas prezires spedy!!kad kazes da mi preziremo (JHVH)ja i ostali samo pazljivo citamo sta pise u bibliji,sta su hteli apostoli da nam prenesu u NZ-tu,a ti ko i jevrejin neces da slusas odnosno citas.


Pazi sad spedy!
(Dela 4)


11


ουτος εστιν ο λιθος ο εξουθενηθεις υφ υμων των οικοδομουντων ο γενομενος εις κεφαλην γωνιας


Ово је камен који ви зидари одбацисте, а постаде глава од угла: и нема ни у једноме другом спасенија;(Znaci jasno pise da nema ni jednome drugome spasenja,znaci Hrist je jedino IME i tacka)
Псал.:18:22 Иса.:28:16 Мат.:21:42


12


και ουκ εστιν εν αλλω ουδενι η σωτηρια ουτε γαρ ονομα εστιν ετερον »υπο τον ουρανον¼ το δεδομενον εν ανθρωποις εν ω δει σωθηναι ημας


Јер нема другога имена под небом данога људима којијем би се ми могли спасти.

15


ειπεν δε προς αυτον ο κυριος πορευου οτι σκευος εκλογης μοι εστιν ουτος του βαστασαι το ονομα μου ενωπιον εθνων και βασιλεων υιων τε ισραηλ


А Господ му рече: иди, јер ми је он суд избрани да изнесе име моје пред незнабошце и цареве и синове Израиљеве.(Cije ime da se iznese pred izrailj,neznabosce,careve!?pa se pitaj cije ti ime iznosis!???
Дела:13:2 Дела:22:21 Дела:25:22 Рим.:1:1 Рим.:1:5 1 Кор.:15:10 Гал.:1:15 Гал.:2:7 Гал.:2:8 Ефес:3:7 Кол.:1:25 1 Тим.:2:7 2 Тим.:1:11


16


εγω γαρ υποδειξω αυτω οσα δει αυτον υπερ του ονοματος μου παθειν


А ја ћу му показати колико му ваља пострадати за име моје.(Za cije ime Pavle treba postradati???seti se sta su sve radili s Pavlom i apostolima? za ime Hristovo?Hrist kaza pobice vas samo za jedno IME izgovoreno vami, IME MOJE zar ne?)



[SUP]7[/SUP] Nego govorimo premudrost Božiju u tajnosti sakrivenu, koju odredi Bog pre sveta za slavu našu;

[SUP]8[/SUP] Koje nijedan od knezova veka ovog ne pozna; jer da su je poznali, ne bi Gospoda slave razapeli.(Ti ga takodje nisi poznao jer da jesi nebi propovedao nekog jehovu brate)


[SUP]9[/SUP] Nego kao što je pisano: Šta oko ne vide, i uho ne ču, i u srce čoveku ne dođe, ono ugotovi Bog onima, koji Ga ljube.


[SUP]10[/SUP] A nama je Bog otkrio Duhom svojim; jer Duh sve ispituje, i dubine Božije.


[SUP]11[/SUP] Jer ko od ljudi zna šta je u čoveku osim duha čovečijeg koji živi u njemu? Tako i u Bogu šta je niko ne zna osim Duha Božijeg.


[SUP]12[/SUP] A mi ne primismo duha ovog sveta, nego Duha koji je iz Boga, da znamo šta nam je darovano od Boga;


[SUP]13[/SUP] Koje i govorimo ne rečima što je naučila čovečija premudrost, nego šta uči Duh Sveti; i duhovne stvari duhovno radimo.


[SUP]14[/SUP] A telesni čovek ne razume šta je od Duha Božijeg; jer mu se (čini ludost i ne može da razume, jer treba duhovno da se razgleda.)
Pozdrav od Gere.


 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Da brate Gero,neslusa spedy a i jos neki ovde!evo sta kaze Pavle Titu glava 3:[SUP]8[/SUP] Sine Tite! Istinita je reč, i u ovome hoću da utvrđuješ, da se oni koji verovaše Bogu trude i staraju za dobro delo: ovo je korisno ljudima i dobro.[SUP]
9[/SUP] A ludih zapitkivanja i teftera od plemena, i svađa i prepiranja o zakonu kloni se; jer je to nekorisno i prazno.

[SUP]10[/SUP] Čoveka jeretika po prvom i drugom savetovanju kloni se,

[SUP]11[/SUP] Znajući da se takav izopačio, i greši, i sam je sebe osudio.


Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@gerakules
kako možeš reći da priznaješ ime Božje JHVH a neznaš što znači?
zar ti zaista misliš da ljudi neznaju kako se izgovara to Sveto Ime

postavio sam odgovor na prethodnoj stranici,
ili nisi vidio ili se praviš da ne vidiš

Proroci i sveti pisci Biblije u staro hebrejskom jeziku pisali su to ime samo s četiri slova - JHVH. Starohebrejsko pismo kojim su se koristili pisci Biblije nije imalo samoglasnike. Tako da je izgovor pojedinih riječi ovisio o sklopu slova i drugim pravilima starog hebrejskog - biblijskog jezika. Ali to ime napisano s onim svetim - JHVH - čitalo se i čita se i izgovara - JEHOVA. Ovo ime znači “Ja sam onaj koji jesam...” ili “Onaj koji prouzročuje (stvara) život".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Proroci i sveti pisci Biblije u staro hebrejskom jeziku pisali su to ime samo s četiri slova - JHVH. Starohebrejsko pismo kojim su se koristili pisci Biblije nije imalo samoglasnike.

Ovo je istina.

Ali to ime napisano s onim svetim - JHVH - čitalo se i čita se i izgovara - JEHOVA. Ovo ime znači “Ja sam onaj koji jesam...” ili “Onaj koji prouzročuje (stvara) život".

Ovo nije istina, jer Jevreji nisu izgovarali Bozje ime, i prema tome ne zna se kako se ono izgovara osim sto u bibliji staroga zaveta stoje cetiri slova JHWH.
Izraz JEHOWA je nastao kasnije kao zapadnjacki pandan JHWH.
Hrvatski prevod biblije koristi ovakvu formu ovog imena.

Ovo ime znači “Ja sam onaj koji jesam...” ili “Onaj koji prouzročuje (stvara) život"

Kao sto si napomenuo, ovo ime u svojoj sustini znaci "Ja sam onaj koji jesam - stvoritelj" to je jedan od dokaza onoga sto sam ja vec napomenuo, da svako ime u bibliji predstavlja po jednu karakternu osobinu Boga, i skup tih osobina predstavljaju licnost Boga u celini.

Prema tome, nazvati Boga stvoritelj je isto sto i nazvati ga JHWH, ili nazvati ga Sveti nad svetima je isto sto i HODES HODESIM, i bilo kako drugacije u odnosu na druga imena zapisana u bibliji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@gerakules
kako možeš reći da priznaješ ime Božje JHVH a neznaš što znači?
zar ti zaista misliš da ljudi neznaju kako se izgovara to Sveto Ime

postavio sam odgovor na prethodnoj stranici,
ili nisi vidio ili se praviš da ne vidiš

Proroci i sveti pisci Biblije u staro hebrejskom jeziku pisali su to ime samo s četiri slova - JHVH. Starohebrejsko pismo kojim su se koristili pisci Biblije nije imalo samoglasnike. Tako da je izgovor pojedinih riječi ovisio o sklopu slova i drugim pravilima starog hebrejskog - biblijskog jezika. Ali to ime napisano s onim svetim - JHVH - čitalo se i čita se i izgovara - JEHOVA. Ovo ime znači “Ja sam onaj koji jesam...” ili “Onaj koji prouzročuje (stvara) život".

Sta je stobom Spedy?dali si ti uopste procitao stihove koje sam ti postavio?u tim stihovima se jasno vidi ko je nas BOG!!!!

A dali si procitao sta ti je Faky postavio?a u stihovima Faky se vidi ko si ti!!!

Pozdrav od Gere.

P.S

[SUP]8[/SUP] Koje nijedan od knezova veka ovog ne pozna; jer da su je poznali, ne bi Gospoda slave razapeli.(Ti ga takodje nisi poznao jer da jesi nebi propovedao nekog jehovu brate)
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
mani se prazne filozofije, za tvoje dobro ti govorim
JEHOVA je osobno Ime Boga i nema drugog imena
šta čitaš u Bibliji kada se Bog ukazao Abrahamu kojem bijaše 99.g
..Ja sam Jehova..
nema potrebe više ovdje sa tobom raspravljati ili bilo kim drugim o Božjem Imenu kada vam sve piše u Bibliji
samo treba pažljivo čitati

@gerakules
JEHOVA je Bog, Jedan Jedini
u Imenu Njegovom nam je snaga, utjeha, pobjeda
gdjegod se Evanđelje propovijeda, tu se govori o Velikom i Nedokučivom Bogu JEHOVI,
koji je prinio največu žrtvu u svemiru dozvolivši da Sin Njegov pravedan umre za nas nepravedne
sada si nadam se shvatio i naučio nešto novo
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
@laodikeja
mani se prazne filozofije, za tvoje dobro ti govorim
JEHOVA je osobno Ime Boga i nema drugog imena
šta čitaš u Bibliji kada se Bog ukazao Abrahamu kojem bijaše 99.g
..Ja sam Jehova..
nema potrebe više ovdje sa tobom raspravljati ili bilo kim drugim o Božjem Imenu kada vam sve piše u Bibliji
samo treba pažljivo čitati

@gerakules
JEHOVA je Bog, Jedan Jedini
u Imenu Njegovom nam je snaga, utjeha, pobjeda
gdjegod se Evanđelje propovijeda, tu se govori o Velikom i Nedokučivom Bogu JEHOVI,
koji je prinio največu žrtvu u svemiru dozvolivši da Sin Njegov pravedan umre za nas nepravedne
sada si nadam se shvatio i naučio nešto novo

16
και ομολογουμενως μεγα εστιν το της ευσεβειας μυστηριον θεος εφανερωθη εν σαρκι εδικαιωθη εν πνευματι ωφθη αγγελοις εκηρυχθη εν εθνεσιν επιστευθη εν κοσμω ανεληφθη εν δοξη

И, као што је признато, велика је тајна побожности: Бог се јави у тијелу, оправда се у Духу, показа се анђелима, проповједи се незнабошцима, вјерова се на свијету, узнесе се у слави.


15
προσεχετε δε απο των ψευδοπροφητων οιτινες ερχονται προς υμας εν ενδυμασιν προβατων εσωθεν δε εισιν λυκοι αρπαγες

Чувајте се од лажнијех пророка, који долазе к вама у одијелу овчијему, а унутра су вуци грабљиви.


1

ο ην απ αρχης ο ακηκοαμεν ο εωρακαμεν τοις οφθαλμοις ημων ο εθεασαμεθα και αι χειρες ημων εψηλαφησαν περι του λογου της ζωης

Што бјеше испочетка, што чусмо, што видјесмо очима својима, што размотрисмо и руке наше опипаше, о ријечи живота:

Мих.:5:2 Лука:24:39 2 Пет.:1:16 Откр.:19:13


2
και η ζωη εφανερωθη και εωρακαμεν και μαρτυρουμεν και απαγγελλομεν υμιν την ζωην την αιωνιον ητις ην προς τον πατερα και εφανερωθη ημιν

И живот се јави, и видјесмо, и свједочимо, и јављамо вам живот вјечни, који бјеше у оца, и јави се нама;


6
ουτος εστιν ο ελθων δι υδατος και αιματος ιησους χριστος ουκ εν τω υδατι μονον αλλ εν τω υδατι και τω αιματι και το πνευμα εστιν το μαρτυρουν οτι το πνευμα εστιν η αληθεια

Ово је Исус Христос што дође водом и крвљу и Духом, не само водом него водом и крвљу; и Дух је који свједочи, јер је Дух истина,

Јован:15:26 Јован:19:34


7
οτι τρεις εισιν οι μαρτυρουντες

Јер је троје што свједочи на небу: Отац, Ријеч, и свети Дух; и ово је троје једно.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@

@gerakules
JEHOVA je Bog, Jedan Jedini
u Imenu Njegovom nam je snaga, utjeha, pobjeda
gdjegod se Evanđelje propovijeda, tu se govori o Velikom i Nedokučivom Bogu JEHOVI,
koji je prinio največu žrtvu u svemiru dozvolivši da Sin Njegov pravedan umre za nas nepravedne
sada si nadam se shvatio i naučio nešto novo


Ovo je tvoj jehova:


Jehovini Svjedoci: "Novi Sistem", NWO, Horus, Isis, "Svevidece Oko", Anti-Krist, Masoni, Illuminati

Nisi ti ni svestan u kog boga verujes!!!

8

λεγει αυτω φιλιππος κυριε δειξον ημιν τον πατερα και αρκει ημιν


Рече му Филип: Господе! покажи нам оца и биће нам доста.

http://www.facebook.com/sharer.php?...B0%D0%BC+%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82 %D0%B0.%0D


9
λεγει αυτω ο ιησους τοσουτον χρονον μεθ υμων ειμι και ουκ εγνωκας με φιλιππε ο εωρακως εμε εωρακεν τον πατερα και πως συ λεγεις δειξον ημιν τον πατερα


Исус му рече: толико сам вријеме с вама и нијеси ме познао, Филипе? који видје мене, видје оца; па како ти говориш: покажи нам оца? (dali si sad ukapirao?)


http://www.facebook.com/sharer.php?...%D0%BD%D0%B0%D0%BC+%D0% BE%D1%86%D0%B0%3F%0D Кол.:1:15 Јевр.:1:3


10

ου πιστευεις οτι εγω εν τω πατρι και ο πατηρ εν εμοι εστιν τα ρηματα α εγω λαλω υμιν απ εμαυτου ου λαλω ο δε πατηρ ο εν εμοι μενων αυτος ποιει τα εργα


Зар не вјерујеш да сам ја у оцу и отац у мени? Ријечи које вам ја говорим не говорим од себе; него отац који стоји у мени он твори дјела.


Јован:5:19 Јован:10:38 1 Јов.:5:7


11

πιστευετε μοι οτι εγω εν τω πατρι και ο πατηρ εν εμοι ει δε μη δια τα εργα αυτα πιστευετε μοι


Вјерујте мени да сам ја у оцу и отац у мени; ако ли мени не вјерујете, вјерујте ми по тијем дјелима.

(Isaija 9:6)takodje to potvrdjuje,Jovan 1:14)

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top