Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Jehovini svedoci ne iznose bozije ime nego ga skrnave i izokrecu.
Jedino oni jos uvek tvrde da je to bozije ime.
Cak je i RKC koja je najodgovornija za pocetak i sprovodjenje tog "imena" nedavno od toga odustala i izbacila iz upotrebe.

Ne moze se tumaciti ili prevoditi bilo sta iz SZ a da se zaobidju jevreji kao sto ti(kao Kula strazara) to zelis.
Kada gradis jednu konstrukciju i koristis neki materijal onda moras poznavati taj materijal i njegove osobine.
Ako ne poznajes onda ce ti se konstrukcija srusiti.
Upravo to se i desava sa konstrukcijama Kule strazare koje je proturala medju narod.
Sve i kada stvarno ne bi bio Jehovin svedok ocigledno bi bilo da je Kula strazara uspela da te ubedi da je bozije ime Jehova(sto jedino Jehovini svedoci i rade)
i pod dva isto tako je uspeo da te ubedi da nikako ne izucavas jevreje.
Upravo kod Jehovinih svedoka ima puno antisemitskih oblika jer njima nikako ne odgovara da se bilo ko od sledbenika Kule strazare zainteresuje za hebrejski jezik ili jevreje jer bi vrlo brzo bilo jasno da ono sto Kula strazara pise nista nije istina.Zato su na pocetku drugog svetskog rata onako umilno i pisali Hitleru pa kad ih je otkacio poceli da kukaju kako su proganjani.

Ovo sto si napisao moram da ponovim da vidis koliko je ocigledno:
meni je ime Božje JEHOVA od prvog dana kada sam prihvatio kršćansku vjeru
tako sam kršten i to ostaje u meni dovijeka


Samo Jehovini svedoci se krste sa tim imenom i niko vise.
Kada kazes da si tako krsten kada si prihvatio veru...
Sad reci da nisi Jehovin svedok
:)

Ako sada nisi onda si bio i sve sto si naucio ti je ostalo.A najstrasnije je sto ti je ostalo da nista ne proveravas sto si naucio iz Kula strazare.

Da, inace ja nista ne znam o Jehovinim svedocima. Mozes da mi napises sta god hoces i ja necu prepoznati nista iz kuhinje Kule LAZARE.

* Jel forumski kolega?
Neznam dali li si citao njegove postove ranije ali on ti je od svega po malo! i JS-ok,i Adventist,i katolik, i pravoslavni,i hriscanin,i pentakost,i mason itd.-

Spedy ti je kako mu i ime kaze Brz!! a tezak na razmisljanju.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@gerakules
o brate , druže, kolega
pa gdje ti je pamet
koliko se družiš ovdje samnom i još nisi shvatio ?
jer ne želiš ili nemožeš
od kada sam prihvatio kršćansku vjeru od prvog dana, primih ime Božje Jehova i nijedno drugo
a također prihvatih i Krista Isusa za Spasitelja, i dobro kažeš nema drugog imena kroz koje bi se grešnik mogao spasiti
ljudi moji Bog JEHOVA je odobrio misiju spasavanja ljudskog roda, zato i dođe Krist na zemlju da nas spasi, otkupi, da nas njegova milost vrati natrag k poštivanju Božjeg Zakona
dragi moj kolega prouči svečani obred, čin krštenja

krstiti u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga znači:
-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jehovu Jedinim Pravim Bogom, kojemu je zgriješio i sad se kaje i vrača mu se
-u Ime Sina - taj povratak Bogu i to po pokajanju ne može se izvršiti ni po kome drugome osim po Sinu, kao jedinom Posredniku između palog čovjeka i Svetog Boga, i samo po Sinovoj zasluzi prolivene grijeoopraštajuče krvi
-u Ime Duha Svetoga - jedinu Silu Božju po kojoj Bog griješnika osvjedočava da je griješan i da mu je potreban Spasitelj, i po kojoj sili Božjoj krštenik prihvača oproštenje i nadu na vječni život


i nemoj mene lažno prikazivati da sam pripadnik kojekakvih ovosvjetskih crkava
možeš slobodno reći da je spedy kršćanin koji poštuje Božji Zakon i drži vjeru Kristovu
sve ostalo biće suvišno
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy, pises o temi Božjih imena i uopšte imena u bibliji koju dobro ne poznaješ, iz tog razloga neznanja i pišeš ovakve komentare.

Samo jedno pitanje.
Da li smatraš da je samo nošenje ili izgovaranje ovog li bilo kog drugog Božjeg imena spomenutog u bibliji po tebi uslov spasenja, i ako smatraš da jeste navedi biblijske dokaze..?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
e moj laodikeja još nisi shvatio da Bog ima samo jedno ime JEHOVA
nikada nigdje nisam niti pomislio drugačije nazvati Boga osim tim jednim jedinim imenom
tako da ova tvoja optužba nema temelja uopće
uostalom ovdje me svi znaju da forumu od prvog dana sam jasno i glasno rekao
Bog je JEHOVA Jedan Jedini i nema drugoga
ima ovdje i tema koju sam postavio Istina o Jednom Jedinom Bogu
sa svim mogučim Biblijskim dokazima

vidiš kako se izdaješ, svojim djelima
što više pišeš to se bolje vidi da uopće nisi posvećen istinom

nije mi jasno pa pitam da li ti neznaš koji je glavni uvjet spasenja čovjeka
ili ??
jer izgovarati samo Božje ime ispravno i istinito JEHOVA a ne poštivati Božji Zakon je drskost
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja znam zasto sam postavio komentar da pises o temi koju dobro ne poznajes, jer govoris da je JHWH jedino Bozje ime koje on koristi kao osobno, sto znaci da smatras da je ono jedino Bozje ime koje se spominje u bibliji

Takodje, znam zasto sam ti postavio pitanje "Da li smatraš da je samo nošenje ili izgovaranje ovog li bilo kog drugog Božjeg imena spomenutog u bibliji po tebi uslov spasenja, i ako smatraš da jeste navedi biblijske dokaze..?"
upravo iz razloga sto poznajem biblijske uslove spasenja, a takav uslov u bibliji ne postoji, a ako ga ti sam nameces onda je tu sve jasno.

Jehovini svedoci ovo namecu kao uslov, cak tvrde da ako se ne izgovara Bozje ime JHWH prilikom molitve, da on nece cuti tu molitvu niti je uslisiti.

Da li sam ja posvecen istinom neka Bog presudi, jer kakvim sudom sudimo onakvim ce nam se suditi, posebno ako smo duhovno slepi a drugima sudimo svojim licnim merilima a ne Bozanskim kojim nam licno svedoci da li je nesto tako kako tvrdimo ili ne, a ja znam sta mi on svedoci i u tom pogledu sud ne donosim na osnovu svog misljenja vec onako kako mi on svedoci svojim Duhom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
da bi molitva bila primljena i uslišena potrebno je zadovoljiti dva velika uvjeta
evo što piše sestra White o tome

Jedan od prvih uvjeta je da postanemo svjesni da nam je njegova pomoć potrebna.
On je obećao: “Jer ću izliti vodu na žednoga i potoke na suhu zemlju!”
(Izaija 44:3)
Oni koji su gladni i žedni pravednosti, koji čeznu za Bogom, mogu biti sigurni da će se nasititi. Srce se mora otvoriti utjecaju Duha jer inače ne može primiti Božji blagoslov.
Naša velika potreba je sama po sebi dokaz koji najrječitije govori u našu korist.
Međutim, mi moramo tražiti od Gospoda da nam to učini. On kaže: “Ištite, i dat će vam se!”
(Evanđelje Matej 7:7)
“Koji, dakle svoga Sina ne poštedje, nego ga predade za sve nas, kako, dakle, da nam s njim sve ne daruje?”
(Poslanica Rimljanima 8:32)

Ako gajimo bezakonje u svom srcu, ako smo prionuli uz bilo koji grijeh koji nam je poznat, Gospod nas neće čuti; ali, molitva pokajničke, skrušene duše uvijek će biti prihvaćena. Kada ispravimo sva zla kojih smo svjesni, tada možemo biti uvjereni da će Bog odgovoriti na naše molbe. Naše vlastite zasluge nas nikada neće preporučiti Božjoj naklonosti; Kristovom dostojnošću mi ćemo se spasiti, njegovom ćemo se krvlju očistiti; ipak, i mi sami moramo nešto doprinijeti, moramo ispuniti uvjete da budemo prihvaćeni.

Drugi element uspješne molitve je vjera.
“Jer onaj koji želi pristupiti Bogu mora vjerovati da postoji Bog i da nagrađuje one koji ga traže.”
(Poslanica Hebrejima 11:6)
Isus je rekao svojim učenicima: “Sve što ištete u svojoj molitvi vjerujte da ćete primiti; i bit će vam!”
(Evanđelje Marko 11:24)
Jesmo li ga uhvatili za riječ.
Obećanje je široko i neograničeno, i vjeran je Onaj koji ga je dao. I kada ne primimo upravo ono što smo tražili, u vrijeme za koje smo molili, i dalje moramo vjerovati da nas je Gospod čuo, i da će odgovoriti na naše molitve. Mi smo tako podložni zabludama i tako kratkovidni da ponekad tražimo i ono što nam ne bi bilo na blagoslov, pa nam naš nebeski Otac u svojoj ljubavi odgovara na molitve tako što nam daje ono što će nam poslužiti na najviše dobro – ono što bismo i mi sami poželjeli kada bi naš pogled bio božanski prosvijetljen i kada bismo stvarnost mogli vidjeti onakvu kakva jest. Kada izgleda da nam molitve nisu uslišene, moramo se držati obećanja; jer će vrijeme uslišenja sigurno doći i mi ćemo primiti blagoslov koji nam je najpotrebniji. Ali, zahtijevati da molitva uvijek bude uslišena onako kako smo željeli i da uvijek dobijemo upravo ono što smo tražili, prava je drskost. Bog je suviše mudar da bi se varao, i suviše dobar da bi onima koji hode pravedno uskratio bilo koje dobro! I zato se bez straha oslonite na njega, čak i kada odgovor na svoje molitve ne dobijete odmah! Oslonite se na njegovo obećanje: “Ištite, dat će vam se!”
(Evanđelje Matej 7:7)
Ako se budemo povodili za svojim sumnjama i strahovanjima, ako budemo pokušali da razriješimo sve ono što nam izgleda nejasno, dok još nemamo vjere, naša će se nesigurnost samo produbiti i povećati. Ali, ako budemo došli Bogu, osjećajući se bespomoćnima i ovisnima, kao što stvarno i jesmo, i u vjeri, ponizno i s povjerenjem, svoje potrebe iznesemo Onome koji sve zna, čijem pogledu ništa na svijetu nije sakriveno, koji svime upravlja svojom voljom i svojom riječju, On će moći i htjeti da usliši našu viku, i učinit će da svjetlost zasjaji u našim srcima. Iskrena molitva nas dovodi u doticaj s umom Beskonačnoga. Možda u tom trenutku nećemo imati nikakav siguran dokaz da se na lice našeg Otkupitelja nadvija nad nama s mnogo sućuti i ljubavi; ali je ipak tako. Možda nećemo osjetiti njegov vidljivi doticaj, ali je njegova ruka nad nama s mnogo ljubavi i nježnog sažaljenja.

kao što sam rekao prvi dan ovdje na forumu, tako ču tvrditi do sudnjeg dana
Biblija govori da Bog ima samo jedno jedino osobno ime JEHOVA, tako je odvijeka - dovijeka
neznam da li si znao ili ne,
u Božjem imenu JEHOVA je snaga, život, pravda, pobjeda, utjeha
kada se ime Božje izgovara s pravim ciljem sotona i anđeli njegovi bježe glavom bez obzira
takođeš i od imena Isusa Krista

nemoj misliti da se slučajno vodi velika borba oko Božjeg pravog imena
zna sotona gdje kako i šta treba da sruši grešnika, navede ga na grijeh, i onda zapetlja toliko da se više nemože osloboditi

jednom kad ustaneš na molitvu, zavapi Bogu iz sve snage, iz dubine duše i srca:
Gospodaru JEHOVA, Svevladaru svemira, blagoslovljeno ime tvoje dovijeka, slava tebi na nebesima, na zemlju imir ljudima,
u ime Isusa Krista, Spasitelja našega, ponizno te molim iz dubine duše i srca, svom snagom svojom.............

evo jedan primjer kako početi molitvu, probaj i ti pa kada Duh Sveti siđe na tebe, uputiće te u istinu
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
da bi molitva bila primljena i uslišena potrebno je zadovoljiti dva velika uvjeta
evo što piše sestra White o tome

Jedan od prvih uvjeta je da postanemo svjesni da nam je njegova pomoć potrebna.
On je obećao: “Jer ću izliti vodu na žednoga i potoke na suhu zemlju!”
(Izaija 44:3)
Oni koji su gladni i žedni pravednosti, koji čeznu za Bogom, mogu biti sigurni da će se nasititi. Srce se mora otvoriti utjecaju Duha jer inače ne može primiti Božji blagoslov.
Naša velika potreba je sama po sebi dokaz koji najrječitije govori u našu korist.
Međutim, mi moramo tražiti od Gospoda da nam to učini. On kaže: “Ištite, i dat će vam se!”
(Evanđelje Matej 7:7)
“Koji, dakle svoga Sina ne poštedje, nego ga predade za sve nas, kako, dakle, da nam s njim sve ne daruje?”
(Poslanica Rimljanima 8:32)

Ako gajimo bezakonje u svom srcu, ako smo prionuli uz bilo koji grijeh koji nam je poznat, Gospod nas neće čuti; ali, molitva pokajničke, skrušene duše uvijek će biti prihvaćena. Kada ispravimo sva zla kojih smo svjesni, tada možemo biti uvjereni da će Bog odgovoriti na naše molbe. Naše vlastite zasluge nas nikada neće preporučiti Božjoj naklonosti; Kristovom dostojnošću mi ćemo se spasiti, njegovom ćemo se krvlju očistiti; ipak, i mi sami moramo nešto doprinijeti, moramo ispuniti uvjete da budemo prihvaćeni.

Drugi element uspješne molitve je vjera.
“Jer onaj koji želi pristupiti Bogu mora vjerovati da postoji Bog i da nagrađuje one koji ga traže.”
(Poslanica Hebrejima 11:6)
Isus je rekao svojim učenicima: “Sve što ištete u svojoj molitvi vjerujte da ćete primiti; i bit će vam!”
(Evanđelje Marko 11:24)
Jesmo li ga uhvatili za riječ.
Obećanje je široko i neograničeno, i vjeran je Onaj koji ga je dao. I kada ne primimo upravo ono što smo tražili, u vrijeme za koje smo molili, i dalje moramo vjerovati da nas je Gospod čuo, i da će odgovoriti na naše molitve. Mi smo tako podložni zabludama i tako kratkovidni da ponekad tražimo i ono što nam ne bi bilo na blagoslov, pa nam naš nebeski Otac u svojoj ljubavi odgovara na molitve tako što nam daje ono što će nam poslužiti na najviše dobro – ono što bismo i mi sami poželjeli kada bi naš pogled bio božanski prosvijetljen i kada bismo stvarnost mogli vidjeti onakvu kakva jest. Kada izgleda da nam molitve nisu uslišene, moramo se držati obećanja; jer će vrijeme uslišenja sigurno doći i mi ćemo primiti blagoslov koji nam je najpotrebniji. Ali, zahtijevati da molitva uvijek bude uslišena onako kako smo željeli i da uvijek dobijemo upravo ono što smo tražili, prava je drskost. Bog je suviše mudar da bi se varao, i suviše dobar da bi onima koji hode pravedno uskratio bilo koje dobro! I zato se bez straha oslonite na njega, čak i kada odgovor na svoje molitve ne dobijete odmah! Oslonite se na njegovo obećanje: “Ištite, dat će vam se!”
(Evanđelje Matej 7:7)
Ako se budemo povodili za svojim sumnjama i strahovanjima, ako budemo pokušali da razriješimo sve ono što nam izgleda nejasno, dok još nemamo vjere, naša će se nesigurnost samo produbiti i povećati. Ali, ako budemo došli Bogu, osjećajući se bespomoćnima i ovisnima, kao što stvarno i jesmo, i u vjeri, ponizno i s povjerenjem, svoje potrebe iznesemo Onome koji sve zna, čijem pogledu ništa na svijetu nije sakriveno, koji svime upravlja svojom voljom i svojom riječju, On će moći i htjeti da usliši našu viku, i učinit će da svjetlost zasjaji u našim srcima. Iskrena molitva nas dovodi u doticaj s umom Beskonačnoga. Možda u tom trenutku nećemo imati nikakav siguran dokaz da se na lice našeg Otkupitelja nadvija nad nama s mnogo sućuti i ljubavi; ali je ipak tako. Možda nećemo osjetiti njegov vidljivi doticaj, ali je njegova ruka nad nama s mnogo ljubavi i nježnog sažaljenja.

kao što sam rekao prvi dan ovdje na forumu, tako ču tvrditi do sudnjeg dana
Biblija govori da Bog ima samo jedno jedino osobno ime JEHOVA, tako je odvijeka - dovijeka
neznam da li si znao ili ne,
u Božjem imenu JEHOVA je snaga, život, pravda, pobjeda, utjeha
kada se ime Božje izgovara s pravim ciljem sotona i anđeli njegovi bježe glavom bez obzira
takođeš i od imena Isusa Krista

nemoj misliti da se slučajno vodi velika borba oko Božjeg pravog imena
zna sotona gdje kako i šta treba da sruši grešnika, navede ga na grijeh, i onda zapetlja toliko da se više nemože osloboditi

jednom kad ustaneš na molitvu, zavapi Bogu iz sve snage, iz dubine duše i srca:
Gospodaru JEHOVA, Svevladaru svemira, blagoslovljeno ime tvoje dovijeka, slava tebi na nebesima, na zemlju imir ljudima,
u ime Isusa Krista, Spasitelja našega, ponizno te molim iz dubine duše i srca, svom snagom svojom.............

evo jedan primjer kako početi molitvu, probaj i ti pa kada Duh Sveti siđe na tebe, uputiće te u istinu
Jao brate spedy pa sledi za onim sto pises!!!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Najveca prevara je ubacivaje imena jehova na mesto jevrejskog imena boga yhwh.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Najveca prevara je ubacivaje imena jehova na mesto jevrejskog imena boga yhwh.


Tacno, nigde u bibliji staroga zaveta ne moze se naci ovo pomenuto Bozje ime onako kako ga pisu i izgovaraju oni koji propagiraju vaznost ovog imena.
U starom zavetu ovo ime ili tetragramaton je predstavljeno sa cetiri slova JHWH dok je njegovo izgovaranje ostalo nepoznato.

U novom zavetu pandam ovog imena JHWH je ADONAI ( Jevrejski - אֲדֹנָי‎ ) i KIRIOS ( Grcki - Κύριος, ) sto znaci Gospodin ili Gospod, i tako su ga izgovarali i koristili Hriscani Jevrejskog i neznabozackog porekla.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top