Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
@lodikeja
odgovorio sam ti već nekoliko puta da je ime Božje Jedno i Jedino JEHOVA
postavio sam ti nekoliko dokaza i opet ću
evo što kaže Bog o svom imenu:

3.poglavlje knjige Izlazak
Bog objavljuje svoje ime

15 Dalje je Bog Mojsiju rekao: Kaži Izraelcima ovako:
JEHOVA, Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev,
poslao me k vama. To mi je Ime dovijeka, tako će me zvati od koljena do koljena.

rekao sam ti več nekoliko puta da su adventisti danas pod rimokatoličkim idolopokloničkim vjeronaukom
največi neprijatelji Boga, Krista i čovjeka - jezuiti upravljaju adventističkom crkvom
branite sve njihove zablude, koje su vam podmetnute u vjeronauk kao da su Biblijske a znaš i sam da nisu
tako da mene uopće ne čudi da se ti toliko trudiš pisati ime Božje suprotno jednoj jedinoj istini

žao mi je kolega da još nisi shvatio temelj kršćanske vjere - religije
a propovjednik si Kristovog Evanđelja (tako si rekao)

Vidim da si posecivao "besplatni biblijski kurs" Kule strazare.
Naucili su te da "prevodioci" Jehovinih svedoka (koji nisu znali hebrejski) bolje prevode Sveto pismo od onih kojima je to jezik naroda.
Probaj prijatelju da malo bolje pregledas tvoje "dokaze".
U Svetom pismu na mestu koje navodis kao dokaz stoji "ja sam onaj koji jeste" a ne Jehova.
Probaj malo da izucavas jevreje i hebrejski pa ti "istina"Kule stazare brzo da se rasprsne.Nemoj da budes lenj nego se stvarno potrudi i neces zazaliti.
Nema boljih poznavaoca hebrejskog od samih jevreja!


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@poelbuster
o kuli stražari ne brinem jer taj spis ne čitam, nije nadahnut Duhom Svetim
istina je da ljudima svijeta smeta samo ime Jehovini Svjedoci jer oni iznose pravo Božje Ime
a
židovska mudrsot je razapela Spasitelja, zar nije?
tako da sa NEPOSVEĆENIM židovima nebih u raspravu oko Božjeg Imena

dragi moj kolega meni je ime Božje JEHOVA od prvog dana kada sam prihvatio kršćansku vjeru
tako sam kršten i to ostaje u meni dovijeka
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
@poelbuster
o kuli stražari ne brinem jer taj spis ne čitam, nije nadahnut Duhom Svetim
istina je da ljudima svijeta smeta samo ime Jehovini Svjedoci jer oni iznose pravo Božje Ime
a
židovska mudrsot je razapela Spasitelja, zar nije?
tako da sa NEPOSVEĆENIM židovima nebih u raspravu oko Božjeg Imena

dragi moj kolega* meni je ime Božje JEHOVA od prvog dana kada sam prihvatio kršćansku vjeru
tako sam kršten i to ostaje u meni dovijeka

Jehovini svedoci ne iznose bozije ime nego ga skrnave i izokrecu.
Jedino oni jos uvek tvrde da je to bozije ime.
Cak je i RKC koja je najodgovornija za pocetak i sprovodjenje tog "imena" nedavno od toga odustala i izbacila iz upotrebe.

Ne moze se tumaciti ili prevoditi bilo sta iz SZ a da se zaobidju jevreji kao sto ti(kao Kula strazara) to zelis.
Kada gradis jednu konstrukciju i koristis neki materijal onda moras poznavati taj materijal i njegove osobine.
Ako ne poznajes onda ce ti se konstrukcija srusiti.
Upravo to se i desava sa konstrukcijama Kule strazare koje je proturala medju narod.
Sve i kada stvarno ne bi bio Jehovin svedok ocigledno bi bilo da je Kula strazara uspela da te ubedi da je bozije ime Jehova(sto jedino Jehovini svedoci i rade)
i pod dva isto tako je uspeo da te ubedi da nikako ne izucavas jevreje.
Upravo kod Jehovinih svedoka ima puno antisemitskih oblika jer njima nikako ne odgovara da se bilo ko od sledbenika Kule strazare zainteresuje za hebrejski jezik ili jevreje jer bi vrlo brzo bilo jasno da ono sto Kula strazara pise nista nije istina.Zato su na pocetku drugog svetskog rata onako umilno i pisali Hitleru pa kad ih je otkacio poceli da kukaju kako su proganjani.

Ovo sto si napisao moram da ponovim da vidis koliko je ocigledno:
meni je ime Božje JEHOVA od prvog dana kada sam prihvatio kršćansku vjeru
tako sam kršten i to ostaje u meni dovijeka


Samo Jehovini svedoci se krste sa tim imenom i niko vise.
Kada kazes da si tako krsten kada si prihvatio veru...
Sad reci da nisi Jehovin svedok :)

Ako sada nisi onda si bio i sve sto si naucio ti je ostalo.A najstrasnije je sto ti je ostalo da nista ne proveravas sto si naucio iz Kula strazare.

Da, inace ja nista ne znam o Jehovinim svedocima. Mozes da mi napises sta god hoces i ja necu prepoznati nista iz kuhinje Kule LAZARE.

* Jel forumski kolega?
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Izbačeno je ime YHWH zato što i Jevreji kada čitaju Toru i nađu njegovo ime napisano preskaču i zovu ga tituliranim imenima tipa Adonay, El Shaday. Shaday El Chay (ima valjda 72 permutacije imena njegova) da ne bi počinili greh koji se zove "Ne uzimaj imena Boga svoga uzalud". Za razliku od vas Alahovih Svedoka koji ga uzimate uzalud a tako će te i proći uzalud tako mi Alaha. Čak tu zapovest poznaju i muslimani pa Boga Oca zovu Alah - Bog kako se zove na arapskom, a tako volim i ja tako mi bogova Odina i Tora.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
@lodikeja
odgovorio sam ti već nekoliko puta da je ime Božje Jedno i Jedino JEHOVA
postavio sam ti nekoliko dokaza i opet ću
evo što kaže Bog o svom imenu:

3.poglavlje knjige Izlazak
Bog objavljuje svoje ime

15 Dalje je Bog Mojsiju rekao: Kaži Izraelcima ovako:
JEHOVA, Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev,
poslao me k vama. To mi je Ime dovijeka, tako će me zvati od koljena do koljena.

rekao sam ti več nekoliko puta da su adventisti danas pod rimokatoličkim idolopokloničkim vjeronaukom
največi neprijatelji Boga, Krista i čovjeka - jezuiti upravljaju adventističkom crkvom
branite sve njihove zablude, koje su vam podmetnute u vjeronauk kao da su Biblijske a znaš i sam da nisu
tako da mene uopće ne čudi da se ti toliko trudiš pisati ime Božje suprotno jednoj jedinoj istini

žao mi je kolega da još nisi shvatio temelj kršćanske vjere - religije
a propovjednik si Kristovog Evanđelja (tako si rekao)


Ti nisi shvatio moj komenta na najbolji nacin.
Sto se tice teksta koji si prilozio, Bog ovako nesto slicno govori i za druga imena, a ne samo za JHWH, sto znaci da ime Bozje ili vise njih sacinjavaju skup svih Bozjih osobina koje cine licnost samoga Boga, i one su same bitne za coveka a ne samo ime po sebi kao forma i njegovo samo izgovaranje.


"U Njegove dane spašće se Juda, i Izrailj će stanovati u miru, i ovo mu je ime kojim će se zvati: Gospod pravda naša" ( Jeremija 23. 6 )

"Nije takav deo Jakovljev; jer je On Tvorac svemu i On je deo nasledstva njegovog; ime Mu je Gospod nad vojskama" ( Jeremija 51. 19 )

 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
Bog ima osobno ime koje uvijek glasi JEHOVA
tako nas ući kršćanska Biblijska religija
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Tako uci Kula LAZARA i ni slucajno ne sme nista da se proverava!

*** na str. 26-27 Božje ime i ”Novi zavjet“ ***
Trebamo li ime ponovno uvesti?
Ima li prevoditelj bilo kakvo pravo ponovno uvesti ime obzirom na činjenicu da ga postojeći manuskripti ne sadrže? Da, on ima pravo. U većini leksikona priznaje se da se izraz „Gospodin“ u Bibliji često odnosi na ime Jehova. Na primjer, u odjeljku pod grčkom riječi kýrios („Gospodin“) u Robinsonovu A Greek and English Lexicon of the New Testament (tiskano 1859. godine) stoji da ona znači „Bog je svevišnji Gospodin“, suveren svemira, a obično u Sept(uaginti) stoji za heb(rejski) יהוה Jehova“. Zbog toga, na onim mjestima gdje pisci Kršćanskih grčkih spisa citiraju ranije Hebrejske spise, prevoditelj ime pravo riječ kýrios prevesti sa „Jehova“ gdje god se božansko ime pojavljuje u hebrejskom originalu.
Mnogi prevoditelji upravo su to i učinili. Započevši od 14. stoljeća na ovamo, načinjeni su brojni prijevodi Kršćansko-grčkih spisa na hebrejski jezik. Što su prevoditelji činili kad su naišli na citate „Starog zavjeta“ koji su sadržavali Božje ime? Veoma često su se osjetili prisiljenima da ponovo uvedu Božje ime u tekst. Mnogi prijevodi Kršćansko-grčkih spisa u hebrejski djelomice ili u cijelosti sadrže Božje ime.
U prijevodima na suvremene jezike, a osobito one koje upotrebljavaju misionari, slijedi se taj primjer. Tako mnogi prijevodi Grčkih spisa na afričkim, azijskim, američkim i jezicima pacifičkih otočja, slobodno koriste Jehovino ime, tako da čitatelji jasno uoče razliku između pravog Boga i lažnih bogova. Ime se također pojavljuje i u verzijama evropskih jezika.
Jedan od prijevoda koji smiono uvodi Božje ime, i to s pouzdanom stručnošću, jest New World Translation of the Christian Greek Scriptures. U toj verziji, koja trenutno stoji na raspolaganju u 11 suvremenih jezika, uključujući i engleski, uvedeno je Božje ime svaki puta tamo gdje se u Grčkim spisima citira dio iz Hebrejskih spisa, a koji ga sadrže. Sveukupno, ono se na tako opravdanom temelju pojavljuje 237 puta u tom prijevodu Grčkih spisa.

E prijatelju, zamisli ti koliko je ta pouzdana strucnost kada "verni i mudri" ne dozvoljava sledbenicima kulta da proveravaju taj "prevod"koji tako "smiono " prepravlja izvorni tekst da bi podrzao svoju doktrinu.

"Naša služba za kraljevstvo" 09/07 strana 3.

[FONT=&quot]Pitanja[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]▪ Da li “vjerni i razboriti rob” odobrava neovisne grupe Jehovinih svjedoka koji se sastaju kako bi zajedno istraživali Bibliju i debatirali o njoj? (Mat. 24:45, 47).[/FONT]
[FONT=&quot]Ne odobrava.[/FONT][FONT=&quot] Unatoč tome, u raznim dijelovima svijeta neka naša braća osnovala su grupe koje neovisno istražuju biblijske teme. Neke od tih grupa proučavaju biblijski hebrejski i grčki te provjeravaju točnost prijevoda Novi svijet. [/FONT]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
@laodikeja
Bog ima osobno ime koje uvijek glasi JEHOVA
tako nas ući kršćanska Biblijska religija


Krscanska biblijska religija nas uci da je JHWH samo jedno od mnostva imena kojima Bog otkriva sebe ljudima, a koja u sebi sadrze sustinu Bozje licnosti i karaktera, i izgovaranje ovih imena nigde u starom zavetu nije postavljeno kao uslov spasenja, vec poslusnost Bozjim zapovestima isto kao i u novom zavetu.

Osim toga, ako pogledamo kontekst biblije i starog i novog zaveta, videcemo da je u starom zavetu vise zastupljena licnost i spasonosna uloga Boga Oca, dok su u novom zavetu zastupljene licnost i spasonosne uloge Isusa Hrista i Svetoga Duha.

Da li ovo znaci da je licnost Boga Oca i njegova uloga u novom zavetu uklonjena i ne bitna, naravno da ne znaci, vec to znaci da je vera u Hrista ( ne samo formalno prihvatanje njegovog imena i njegovo izgovaranje ) uslov da neko moze biti spasen i uspostaviti zajednicu sa Bogom.

Ni u starom ni u novom zavetu samo prihvatanje ili izgovaranje Bozjih imena nije bilo neki magicni cin koji je automatski cinio ljude spasenima, vec prihvatanje Bozjeg plana spasenja, i poslusnost i teznja da se izgradi karakter slican Bozjem odnosno Hristovom.

"Da je na znanje svima vama i svemu narodu Izrailjevom da u ime Isusa Hrista Nazarećanina, kog vi raspeste, kog Bog podiže iz mrtvih, stoji ovaj pred vama zdrav.
Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednom drugom spasenja.
Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti" ( dela apostolska 4. 10 - 12 )


"Да се у име Исусово поклони свако колено оних који су на небу и на земљи и под земљом;
И сваки језик да призна да је Господ Исус Христос на славу Бога Оца" ( Filibljanima poslanica 2. 10 - 11 )
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@poelbuster
o kuli stražari ne brinem jer taj spis ne čitam, nije nadahnut Duhom Svetim(kog ne priznas)
istina je da ljudima svijeta smeta samo ime Jehovini Svjedoci jer oni iznose pravo Božje Ime
a

židovska mudrsot je razapela Spasitelja, zar nije?(Pitanje kog spasitelja???)
tako da sa NEPOSVEĆENIM židovima nebih u raspravu oko Božjeg Imena
(Pa ti i sam neznas ko je spasitelj)

dragi moj kolega meni je ime Božje JEHOVA od prvog dana kada sam prihvatio kršćansku vjeru
tako sam kršten i to ostaje u meni dovijeka
(Pa ko je onda za tebe spasitel??Jehova ili Isus Hrist????)
'Pa kako ti moze biti ime Jehova od prvog dana ako si prihvatio Hriscansku veru???pa zar nije logicno da ti treba biti Hristovo ime??(Jedino ime kroz koje se covek moze spasiti dela apostolska citaj)

Pa dali si ti svestan brate sta si sad napisao ovde na ovom tvom postu?

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Jehovini svedoci ne iznose bozije ime nego ga skrnave i izokrecu.
Jedino oni jos uvek tvrde da je to bozije ime.
Cak je i RKC koja je najodgovornija za pocetak i sprovodjenje tog "imena" nedavno od toga odustala i izbacila iz upotrebe.

Ne moze se tumaciti ili prevoditi bilo sta iz SZ a da se zaobidju jevreji kao sto ti(kao Kula strazara) to zelis.
Kada gradis jednu konstrukciju i koristis neki materijal onda moras poznavati taj materijal i njegove osobine.
Ako ne poznajes onda ce ti se konstrukcija srusiti.
Upravo to se i desava sa konstrukcijama Kule strazare koje je proturala medju narod.
Sve i kada stvarno ne bi bio Jehovin svedok ocigledno bi bilo da je Kula strazara uspela da te ubedi da je bozije ime Jehova(sto jedino Jehovini svedoci i rade)
i pod dva isto tako je uspeo da te ubedi da nikako ne izucavas jevreje.
Upravo kod Jehovinih svedoka ima puno antisemitskih oblika jer njima nikako ne odgovara da se bilo ko od sledbenika Kule strazare zainteresuje za hebrejski jezik ili jevreje jer bi vrlo brzo bilo jasno da ono sto Kula strazara pise nista nije istina.Zato su na pocetku drugog svetskog rata onako umilno i pisali Hitleru pa kad ih je otkacio poceli da kukaju kako su proganjani.

Ovo sto si napisao moram da ponovim da vidis koliko je ocigledno:
meni je ime Božje JEHOVA od prvog dana kada sam prihvatio kršćansku vjeru
tako sam kršten i to ostaje u meni dovijeka


Samo Jehovini svedoci se krste sa tim imenom i niko vise.
Kada kazes da si tako krsten kada si prihvatio veru...
Sad reci da nisi Jehovin svedok
:)

Ako sada nisi onda si bio i sve sto si naucio ti je ostalo.A najstrasnije je sto ti je ostalo da nista ne proveravas sto si naucio iz Kula strazare.

Da, inace ja nista ne znam o Jehovinim svedocima. Mozes da mi napises sta god hoces i ja necu prepoznati nista iz kuhinje Kule LAZARE.

* Jel forumski kolega?
Neznam dali li si citao njegove postove ranije ali on ti je od svega po malo! i JS-ok,i Adventist,i katolik, i pravoslavni,i hriscanin,i pentakost,i mason itd.-

Spedy ti je kako mu i ime kaze Brz!! a tezak na razmisljanju.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top