Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je istina sto je napisao Gera.
Jehovine svedoke su osnovali Masoni Pensilvanije - jedna od najuticajnijih masonskih loza u Americi, odnosno Charles Taze Russel koji je bio majstor masonerije 33 stepena po krvnoj liniji.
Vise informacija o ovome moze se pronaci u tekstu pod naslovom "ISTINA O JEHOVINIM SVEDOCIMA" koji sam postavio na ovom forumu.

Sto se tice imena JHWH, Masoni i okultisti na svoje okultne simbole stavljaju tetragramaton od 4slova JHWH.
U Masoneriji on predstavlja dobrog Boga Lucifera koji je po Masonskom verovanju zbacen od zlog Boga Adonaja - kako nazivaju biblijskog Boga.
Zato ne cudi cinjenica da Jehovini svedoci tako revnosno opsesivno propagiraju ovo ime JHWH.

CETIRI SLOVA JHWH NA OKULTNOM SIMBOLU PENTAGRAMA


pentagram.jpg.jpg
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Apsolutno, i u pravoslavlju ima dosta masonskih simbola, ali slika koju si priložio je iz katoličke crkve.

JHWH jeste Bog i Otac Isusa Hrista.

Isus na jednom mestu kaže Mariji:

"Рече јој Исус: Не дохватај се до мене, јер се још не вратих к Оцу свом; него иди к браћи мојој, и кажи им: Враћам се к Оцу свом и Оцу вашем, и Богу свом и Богу вашем" ( Jovan 20. 17 )

Isus je rođenjem na ovom svetu postao čovek stvoren od Boga kao i mi, i u tom smislu on je mogao reći da je Bog njegov Otac i Bog, kao što je Otac i Bog svih ljudi koji se rađaju na zemlji.
Ovaj tekst se odnosi na Isusa u svom poniženom ljudskom telu, a to dokazuje sama tekstualna forma ovog teksta.
Zapazimo šta Isus ovde kaže: "VRAĆAM SE OCU SVOJEMU I OCU VAŠEMU"
Zašto Isus prvo kaže OCU MOJEMU PA VAŠEMU?
Upravo zato što je želeo da pokaže da se on izjednačio sa ljudima, i da je kao i svim ljudima, Bog Otac i njegov Bog i Otac po zemaljskom rođenju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dal je crkva katolicka ,pravoslavna ili komunisticka ja zaista ne znam,ali znam da je krst pravoslavni ,a ne katolicki.

Lepo si i citirao jovan 20:17 i tu nema nikakve dvosmislenosti,bas kao ni u 1.Kor 15:28
[SUP]28[/SUP] A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
Oduvek je Jehova Bog bio iznad svih svojih i andjela i ljudi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, nema nema dvosmislenosti, Isus je zemaljskim rodjenjem postao covek kao i svi drugi ljudi, i kao sto je Bog Otac Bog i Otac svih drugih ljudi koji se radjaju na zemlji, tako je i njegov po zemaljskom rodjenju.

ISUS BOG U PONIZNOSTI:

"Јер ово да се мисли међу вама шта је и у Христу Исусу,
Који, ако је и био у обличју Божијем, није се отимао да се упореди с Богом;
Него је понизио сам себе узевши обличје слуге, поставши као и други људи и на очи нађе се као човек.
Понизио сам себе поставши послушан до саме смрти, а смрти крстове.

Зато и Бог Њега повиси, и дарова Му име које је веће од сваког имена.
Да се у име Исусово поклони свако колено оних који су на небу и на земљи и под земљом;
И сваки језик да призна да је Господ Исус Христос на славу Бога Оца" ( Filibljanima posklanica 2. 5 - 11 )


Sto se tice 1 Korincanima 15 - 28, to poglavlje govori o vaskrsenju pravednih cega je zalog Hristovo vaskrsenje.
Takodje govori o Hristovom carevanju do vremena kada se konacno bude okoncao plan spasenja na kraju istorije sveta.

Moramo zapaziti da u kontekstu biblije Isus danas ima svu vlast, njemu je predana, i on je car.

Na kraju, kada bude okoncao plan spasenja, tada ce prestati i uloge koje razlicite licnosti imaju u ovom planu, i tada ce Isus predati carstvo Bogu, i njegova individualna carska vlast ce prestati, i on ce ponovo zauzeti ulogu koja mu pripada od vecnosti, da sa Bogom Ocem zajedno bude Bog sve u svemu.

Biblija nije kontradiktorna, samo sto neki zele da je tako prikazu tumaceci pojedine tekstove tako da oni ispadaju kontradiktorni drugim tekstovima.

Postoji mnostvo drugih tekstova u bibliji koji svedoce da je Isus Bog jednak Ocu.

ISUSOVA CVLAST I CARSTVO VECNO:

"Видех у утварама ноћним, и гле, као Син човечији иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред Њим.
И даде Му се власт и слава и царство да Му служе сви народи и племена и језици; власт је Његова власт вечна, која неће проћи, и царство се Његово неће расути" ( knjiga proroka Danila 7. 13 - 14 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
JHWH jeste Bog i Otac Isusa Hrista.

@laodikeja
Hvala Bogu da si napokon shvatio kako 4 slova JHVH znače ime JEHOVA
i da je JEHOVA Bog i Otac našeg Spasitelja Krista
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JHWH jeste Bog i Otac Isusa Hrista.

@laodikeja
Hvala Bogu da si napokon shvatio kako 4 slova JHVH znače ime JEHOVA
i da je JEHOVA Bog i Otac našeg Spasitelja Krista


Nigde nisam napisao da se JHWH izgovara Jehowa, vec sam u jednom od prethodnih komentara napisao da je Jehova zapadnjacki pandan cetiri slova JHWH, koji postoji i u Hrvatskom prevodu.

Ostalo sam prilozio objasnjenje.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Dal je crkva katolicka ,pravoslavna ili komunisticka ja zaista ne znam,ali znam da je krst pravoslavni ,a ne katolicki.

Lepo si i citirao jovan 20:17 i tu nema nikakve dvosmislenosti,bas kao ni u 1.Kor 15:28
[SUP]28[/SUP] A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
Oduvek je Jehova Bog bio iznad svih svojih i andjela i ljudi.

A gde si ti sada pronasoa andejele i ljude?
Kad se govori o Isusu Hristo, zar ga ti svrstavas samo medju ljude, ili samo medju andjele?

A sta je sa onim 'BOG BESE REC." Jovan 1,1. Zasto se odvajas od Biblije da bi sledio Kulu strazaru?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nigde nisam napisao da se JHWH izgovara Jehowa, vec sam u jednom od prethodnih komentara napisao da je Jehova zapadnjacki pandan cetiri slova JHWH, koji postoji i u Hrvatskom prevodu.

Ostalo sam prilozio objasnjenje.


Znas ono u molitvi,izbavi me od lukavoga!?

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
A

A sta je sa onim 'BOG BESE REC." Jovan 1,1. Zasto se odvajas od Biblije da bi sledio Kulu strazaru?

A to? pa to je u kontejner kao i njihova spomen vecera-pricest!!!oni je ne konzumiraju a gledaju na pricest kao na samog djavola,a potom zavrsava u kontejner.

Pričešćivanje pomazanih Jehovinih svedoka ili uzimanje simbola

Verovatno ste već čuli da se na proslavama Isusove smrti pričešćuju samo pomazani Jehovini svedoci.Jednom godišnje 14.nisana po jevrejskom kalendaru.
Tablet ide od ruke do ruke koje ga samo prosleđuju,ali se samo pomazani Jehovini svedoci pričeste.
Iako je i tu 2007 stiglo novo svetlo ali o tome posebno.
Da su Jehovini svedoci dok im je ispiran mozak prihvatili učenje Kule stražare je samo još jedan dokaz da oni u stvari nikad nisu ni čitali Bibliju nego su čitajući Kulu stražaru bili ubeđeni da čitaju Bibliju.

Dragi ljudi,počnite da čitate Bibliju i uverite se da vas Kula stražara laže .
Evo jednostavnog primera:

1.Korinćanima11.26
Jer kad god jedete ovaj hleb i čašu ovu pijete, smrt Gospodnju objavljujete, dokle on ne dođe.

Obratite pažnju na "dokle on ne dođe".
Po "vernom i mudrom sluzi"(to su pomazani Jehovini svedoci) je Isus došao 1914!!!
Kada sledeći put sretnete nekog pitajte ga zašto se on pričešćuje ako je Isus već došao!





Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top