Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Mireee
nigde nije zapisano u grckom tekstu da se Stefan molio,pogledaj grcki tekst....
To sto je Danicic tako pisao,to je njegov problem...tog nema u grckom tekstu,ali nebitno...
mada prevod NW na grckom koristi Jehovu

.59Και λιθοβολούσαν τον Στέφανο, ενώ εκείνος έκανε επίκληση και έλεγε: «Κύριε Ιησού, δέξου το πνεύμα μου».60Κατόπιν, λυγίζοντας τα γόνατά του, κραύγασε με δυνατή φωνή: «Ιεχωβά, μην τους καταλογίσεις αυτή την αμαρτία». Και αφού το είπε αυτό, κοιμήθηκε τον ύπνο του θανάτου.

Nadalje nema tu nista lose ako se moli i Isusu,jer je i Isus Bog Silni,ali Stefan to nije ucinio prema grckom tekstu.On je samo uzviknuo Gospodu Isusu. U 60 stihu je od silnog kamenovanja samo kleknuo i povikao glasno,a potom umro. Ja ovde ne vidim cin molitve Isusu...ta rec se ne koristi na ovim mestima u grckom tekstu.,dakle krivotvoren je.
Imas li jos negde neki tekst gde su se ucenici molili Isusu?

Sto se tice andjela Jehovinog iz dela 7:30,to nije mogao da bude bilo koji andjeo,vec jedan poseban.
30 I kad se navrši četrdeset godina, javi mu se u pustinji gore Sinajske anđeo Gospodnji u plamenu ognjenom u kupini.
Zar te to ne asocira na izvestaj iz Zaharije 3:1,2

1 Posle mi pokaza Isusa, poglavara svešteničkog, koji stajaše pred anđelom Gospodnjim, i Sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre.

2 A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?

Sta mislis zasto je ovde andjeo Gospodnji nazvan Gospodom i na kog se drugog Gospoda pozvao da ga ukori?
Juda 9 stih
9 A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.
Zar ne shvatas da je Bozji sin dobio ime Isus tek na zemlji.Kako se zvao pre toga?
Poslovice 30:4
4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?

Mislim da li treba biti nerazuman, pa tvrditi da bi Stefan u casu smrti izgovarao nesto sto nije molitva?
Koja god tu rec da je upotrebljena ona ne menja sustinu, jer se Stefan obratio Isusu, i to ne samo da mu se obratio, ''neko je trazio od njega DA PRIMI NJEGOV DUH''. Bila je to za njega najvaznija molitva. Isto tako je i Isus trazio od svog Oca, da ''primi njegov duh'' kada je umirao.
Primecujes li slicnost? Dakle ne moze niko da kaze da to nije molitva..

Ne treba meni grcki da bi znao sta je istina, vidi se iz konstrukcije.
I ja sam te onda pitao zasto mu se J.S. ne obracaju, a ti izbegavas konkretan odgovor...


*Ove stihove sto spominjes, pa stvarno, ti si sam sebe pobijas sa njima. Pa ne moram to ja da radim...
Tvrdis da Isus nije Bog, a navodis stihove koji ga ovde nazivaju ''Jehovom''.

Apostol kaze: ''A Mihailo Arhandjel, kad se prepirase za Mojsijevo telo,ne smese prokleti sud da izgovori, nego rece: Gospod neka ti zapreti'' (Juda 9)

Ovo je citat iz Zaharije i glasi: ''Tada JEHOVA rece satani, Jehova neka te ukori, Jehova neka te ukori, koji izabra Jerusalim.'' (Zaharija 3:2)

OVDE SE ISUS NAZIVA JEHOVOM.

Jehovini svedoci su to izmenili u ''Jehovin andjeo'' u svom prevodu, kao da on govori, a ne Isus, ali falsifikuju hebrejski tekst.
Oni ne mogu pobeci od cinjenica.
U hebrejskom za andjela se upotrebljava rec mal·’aḵ , a ovde nje nema, uopste je nema u drugom stihu.
Pogledaj u interlinearnoj bibliji, ako ne verujes pa uporedi..

Kad ces i ti vec jednom shvatiti da te lazu?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919

Adrijane
To sto pricas o 144000 pomazanika ,to su Bozje reci,a ne ljudske.
U Bibliji jasno pise da samo 144000 sa zemlje bivaju otkupljeni.
Otkrivenje 14:3
........osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.

E sad ti bi mozda zeleo da medju njima budu
car Konstantin i ostala njegova svita...E to nece proci...
Dal mozes pronaci cara Konstantina u ovim stihovima iz
2.Solunjanima 2:3
[SUP]3[/SUP] Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
[SUP]4[/SUP] Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.


pozdrav od Risa

Наравно да не могу наћи Константина у тим стиховима, нисам толико "обрађен" као ти да сатанизујем тог човека. Ви, заправо, сатанизујете све нас, нарочито православне. Ту су најоштрије речи и ругања, све на оправдање због неких помахниталих свештеника. Нису сви православци склопили пакт са вашим вођом. Неки веома добро виде шта се ради. Много оштрије говоре о лошим потезима и делима оних који имају одећу православну, а одело им је други скројио. На око су савршено физички налик ономе иза чега се крију.

Зато је православац трн у оку свакој садашњој секти, иако су оне најбучније много материјално јаче и са много више "чланова". А не може се број верника срачунавати на основу изјава, већ тај реалан број зна само Господ. Цифра на папиру служи само онима који све срачунавају и калкулишу.

Још нешто:

9. А Михаило Арханђел, кад се препираше с ђаволом и говораше за Мојсијево тело, не смеше проклети суд да изговори, него рече: Господ нека ти запрети.
10. А ови хуле на оно што не знаду; а шта знаду по природи као неразумна животиња, у оном се распадају. (Јуда 1)

11. Кад анђели, који већу снагу и силу имају, не изговарају на њих пред Господом хулни суд;

12. А они, као неразумна животиња, која је од природе на то створена да се хвата и коље, хуле на оно што не разумеју, и у погибли својој пропашће (2.Петрова 2)


Исус је тај Господ кога Михаило спомиње, један једини. Од Господа Бога се оваплоти Логос Његов, те се тако објави људима и анђелима, међу којима се налази и анђео Михаило. Нико од апостола не говори да је Михаило Господ Исус, само се ваша и адвентистичка секта заједно грчевито боре да убеде људе да је Господ Исус анђео.

Зато ти и тврдиш да је Бог чин, а не Биће. Као да ја кажем да су Човек и Анђео само чин, а не биће. Страшно...само код вас и ваше науке која траје неких 150 година, анђео постаје човек, а онда по заслузи и Бог.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mislim da li treba biti nerazuman, pa tvrditi da bi Stefan u casu smrti izgovarao nesto sto nije molitva?
Koja god tu rec da je upotrebljena ona ne menja sustinu, jer se Stefan obratio Isusu, i to ne samo da mu se obratio, ''neko je trazio od njega DA PRIMI NJEGOV DUH''. Bila je to za njega najvaznija molitva. Isto tako je i Isus trazio od svog Oca, da ''primi njegov duh'' kada je umirao.
Primecujes li slicnost? Dakle ne moze niko da kaze da to nije molitva..

Ne treba meni grcki da bi znao sta je istina, vidi se iz konstrukcije.
I ja sam te onda pitao zasto mu se J.S. ne obracaju, a ti izbegavas konkretan odgovor...


*Ove stihove sto spominjes, pa stvarno, ti si sam sebe pobijas sa njima. Pa ne moram to ja da radim...
Tvrdis da Isus nije Bog, a navodis stihove koji ga ovde nazivaju ''Jehovom''.

Apostol kaze: ''A Mihailo Arhandjel, kad se prepirase za Mojsijevo telo,ne smese prokleti sud da izgovori, nego rece: Gospod neka ti zapreti'' (Juda 9)

Ovo je citat iz Zaharije i glasi: ''Tada JEHOVA rece satani, Jehova neka te ukori, Jehova neka te ukori, koji izabra Jerusalim.'' (Zaharija 3:2)

OVDE SE ISUS NAZIVA JEHOVOM.

Jehovini svedoci su to izmenili u ''Jehovin andjeo'' u svom prevodu, kao da on govori, a ne Isus, ali falsifikuju hebrejski tekst.
Oni ne mogu pobeci od cinjenica.
U hebrejskom za andjela se upotrebljava rec mal·’aḵ , a ovde nje nema, uopste je nema u drugom stihu.
Pogledaj u interlinearnoj bibliji, ako ne verujes pa uporedi..

Kad ces i ti vec jednom shvatiti da te lazu?

Nece nikad ja i risko smo stari ratnici na ovom forumU,zato znam.

Pozdrav od Gere.


Наравно да не могу наћи Константина у тим стиховима, нисам толико "обрађен" као ти да сатанизујем тог човека. Ви, заправо, сатанизујете све нас, нарочито православне. Ту су најоштрије речи и ругања, све на оправдање због неких помахниталих свештеника. Нису сви православци склопили пакт са вашим вођом. Неки веома добро виде шта се ради. Много оштрије говоре о лошим потезима и делима оних који имају одећу православну, а одело им је други скројио. На око су савршено физички налик ономе иза чега се крију.

Зато је православац трн у оку свакој садашњој секти, иако су оне најбучније много материјално јаче и са много више "чланова". А не може се број верника срачунавати на основу изјава, већ тај реалан број зна само Господ. Цифра на папиру служи само онима који све срачунавају и калкулишу.

Још нешто:

9. А Михаило Арханђел, кад се препираше с ђаволом и говораше за Мојсијево тело, не смеше проклети суд да изговори, него рече: Господ нека ти запрети.
10. А ови хуле на оно што не знаду; а шта знаду по природи као неразумна животиња, у оном се распадају. (Јуда 1)

11. Кад анђели, који већу снагу и силу имају, не изговарају на њих пред Господом хулни суд;

12. А они, као неразумна животиња, која је од природе на то створена да се хвата и коље, хуле на оно што не разумеју, и у погибли својој пропашће (2.Петрова 2)


Исус је тај Господ кога Михаило спомиње, један једини. Од Господа Бога се оваплоти Логос Његов, те се тако објави људима и анђелима, међу којима се налази и анђео Михаило. Нико од апостола не говори да је Михаило Господ Исус, само се ваша и адвентистичка секта заједно грчевито боре да убеде људе да је Господ Исус анђео.

Зато ти и тврдиш да је Бог чин, а не Биће. Као да ја кажем да су Човек и Анђео само чин, а не биће. Страшно...само код вас и ваше науке која траје неких 150 година, анђео постаје човек, а онда по заслузи и Бог.


Pa kako ne razumes?pa pali andjeli su takodje hteli da bubu ljudi ali nisu mogli!pa su jednostavno nadelali hibride-divove zbog cega su i kaznjeni.

Andjeo takodje moze da zgresi i da bude kaznjen smrcu!dali bi Bog rizikovao da posalje andjela da otkupi svet!?samo je Bog i mogo da ispostuje sopstvene zakone i nijedno drugo stvorenje.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Miko
Ris je uzivao u carima ade ciganlije....,izvinite na mojoj lenjosti,ali kad god dodjem ovde zaginem po mnogo sati,zarazno je :)

Mire
U doticnom stihu Stefan se nikome nije molio.Ne postoji grcka rec u tom tekstu a da se prevodi sa "molio"
Stefan je kleknuo i uzviknuo....,uporedi grcki tekst sa srpsko-grckim recnikom....ako mi ne verujes....,proveri sam.


Kad kazes bilo koji posrednik.....nema ih mnogo ,niti ih ima vise.Bog je dao samo jednog posrednika izmedju sebe i ljudi,svoga sina.
1.Timoteju 2:5
5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,


Sto se tice molitve,Isus nas je ucio kroz Bibliju da se molimo njegovom ocu a ne njemu,rekao je da sve sto zaistemo od oca u njegovo ime,da ce regulisati.
Dakle mozemo mi da molimo Isusa,kao sto mozemo da molimo bilo kojeg coveka za bilo sta,ali dzaba ako ne priznajemo njegovog Oca ...,a priznacemo ga ako slavimo njegovo ime,a ne da se plasimo da ga izgovaramo i da njegovo ime zamenjujemo titulama....




Jos jednom zakljucak za Stefana.
Stefan je drzao citav govor Izraelcima,objasnjavao im je,rekao im je cak da vidi dela 7:56
56 I reče: Evo vidim nebesa otvorena i Sina čovečijeg gde stoji s desne strane Bogu.
DK prevod ima namerno ubacenu rec moliti koja ne postoji u originalnom grckom tekstu.






Adrijane
Dal ti to branis Konstantina koji je sam sebe proglasio Bogom i carem za sve ljude na svetu???
Dal ti to napadas Bibliju koja je tako nesto prorekla da ce se desiti?
2.Solunjanima 2:3
3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.
Nije li glupo i odvratno da Srbi takvom coveku odaju bilo kakvu pocast?Em nije Srbin,em nije bio cak ni hriscanin,vec rimski cezar koji je bio i Bozanstvo!!!!
I nemoj da ubacujes pravoslavlje u ovu temu .Svako moze da veruje u sta god hoce i ni jedan JS nikom ne brani da veruje u sta god hoce ,pa ni jednom jedinom pravoslavcu,ali cela pravoslavna religija cemu uci???Bibliji ili Konstantinovoj filozofiji???Hoce li coveka koji nije cak bio ni hriscanin da proglasi svecom,ako ga vec nisu posvetili,kao i sv Josipa radnika,zamalo i Njegosa......nije li to za kukanje ili za smejanje?


Dal znas kako se Isus zvao pre nego je rodjen na zemlji?Ne pitam te to samo ja vec i pisac Biblijskih stihova jos iz starog saveza.
Poslovice 30:4
4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?


I nigde ni jedan JS nije rekao za Boga da je cin,vec da je Svemoguci Bog Zivo bice koje daje svima zivot i na nebu i na zemlji.Bog je Jedan Jedini
5.Moj 6:4
Čuj, Izraele! Jahve je Bog naš, Jahve je jedan!
Svi andjeli i ljudstvo su samo Bozja stvorenja,jer ih je sve Bog stvorio.




gerice
Bog Stvoritelj ne umire,on nikada nije umro.Umro je njegov sin koji je bio mrtav 3 dana i 3 noci,




izvinite na mojoj lenjosti.
pozdrav od risa.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Mire
U doticnom stihu Stefan se nikome nije molio.Ne postoji grcka rec u tom tekstu a da se prevodi sa "molio"
Stefan je kleknuo i uzviknuo....,uporedi grcki tekst sa srpsko-grckim recnikom....ako mi ne verujes....,proveri sam.


Kad kazes bilo koji posrednik.....nema ih mnogo ,niti ih ima vise.Bog je dao samo jednog posrednika izmedju sebe i ljudi,svoga sina.
1.Timoteju 2:5
5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,


Sto se tice molitve,Isus nas je ucio kroz Bibliju da se molimo njegovom ocu a ne njemu,rekao je da sve sto zaistemo od oca u njegovo ime,da ce regulisati.
Dakle mozemo mi da molimo Isusa,kao sto mozemo da molimo bilo kojeg coveka za bilo sta,ali dzaba ako ne priznajemo njegovog Oca ...,a priznacemo ga ako slavimo njegovo ime,a ne da se plasimo da ga izgovaramo i da njegovo ime zamenjujemo titulama....




Jos jednom zakljucak za Stefana.
Stefan je drzao citav govor Izraelcima,objasnjavao im je,rekao im je cak da vidi dela 7:56
56 I reče: Evo vidim nebesa otvorena i Sina čovečijeg gde stoji s desne strane Bogu.
DK prevod ima namerno ubacenu rec moliti koja ne postoji u originalnom grckom tekstu.

Neces da priznas, sta vredi da pisem, ja sam ti odgovorio razumno, a ti koristis odgovor iz kule strazare koji ja znam.
Znam da ne postoji izraz ''molitva'' , ali to ne znaci da ona to nije, rekao sam vec pa me ne slusas..

Stefan se obratio Isusu, i trazio od njega ''GOSPODE ISUSE: PRIMI DUH MOJ''.
Dalje kaze: ''Gospode ne primi im ovo za greh''

Na isti nacin se i Isus molio Ocu, ''Oce! U ruke Tvoje predajem duh svoj''.
Dalje kaze: ''Oce, oprosti im jer ne znaju sta cine?''

Da li primecujes da koriste cak i iste reci.
Zar ne vidis da je to molitva?
Zar ne vidis slicnost?


Ili hoces da kazes da su i Isusove reci na krstu bile samo ''uzvik'' a ne molitva?

Evo ti:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Luka 23,46) I POVIKAVSI Isus glasno reče: Oce! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavsi ovo izdahnu.''

grcki:
και φωνησας φωνη μεγαλη ο ιησους ειπεν πατερ εις χειρας σου παραθησομαι το πνευμα μου και ταυτα ειπων εξεπνευσεν
Opet ni ovde nemas izraz ''molio se''...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nigde se ne koristi izraz ''molio se'' , vec povikao (u grckom ''glasno uzviknuo''), ali lepo se vidi iz konteksta da je to razgovor sa Ocem, dakle molitva, to je molitva u smrtnom casu, i ona je uglavnom brza i kratka, pracena uzvicima, jer se blizi smrt...

***



Na moj drugi komentar nisi nista odgovorio, pa cu ga ponoviti:

Apostol Juda kaze: ''A Mihailo Arhandjel, kad se prepirase za Mojsijevo telo,ne smese prokleti sud da izgovori, nego rece: Gospod neka ti zapreti'' (Juda 9)

Ovo je citat iz Zaharije i glasi: ''Tada JEHOVA rece satani, Jehova neka te ukori, Jehova neka te ukori, koji izabra Jerusalim.'' (Zaharija 3:2)

OVDE SE ISUS NAZIVA JEHOVOM.

Jehovini svedoci su to izmenili u ''Jehovin andjeo'' u svom prevodu, kao da on govori, a ne Isus, ali falsifikuju hebrejski tekst.

U hebrejskom za andjela se upotrebljava rec mal·’aḵ , a ovde nje nema u drugom stihu.

Imas li odgovor na ovo?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Matej 27:50
A Isus opet povika glasno i ispusti dušu
(vikati i moliti su dva razlicita pojma,a sta je povikao/Boze moj zasto si me ostavio?Kako se zove taj Bog sto je ostavio naseg Isusa?)
Marko 15:34,37
[SUP]34[/SUP] I u devetom satu povika Isus glasno govoreći: Eloi! Eloi! Lama savahtani? Koje znači: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
(jel to molitva Bogu Ocu,ili pitanje?)
[SUP]37[/SUP] A Isus povika glasno, i izdahnu
Luka23:46
[SUP]46[/SUP] I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu.
(kako mu se zove otac,ili samom sebi prica)?
Jovan 19:30
[SUP]30[/SUP] A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh
(jel se i u ovom stihu vidi kako se moli Jehovi Bogu?)

Iz ovih stihova se nigde ne vidi da se Isus pred smrt molio svome ocu.Zadnja njegova molitva svome Ocu bila je u vrtu pre hvatanja,kad su mu kapi znoja bile kao krv.U svakom slucaju vidi se da njegov Otac nije umro i da su to dve potpuno razlicite osobe kao i svaki otac i sin.
U svakom slucaju to je biblijski izvestaj,a ne moj,niti JS...,cak je to nas srpski prevod DK.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Matej 27:50
A Isus opet povika glasno i ispusti dušu
(vikati i moliti su dva razlicita pojma,a sta je povikao/Boze moj zasto si me ostavio?Kako se zove taj Bog sto je ostavio naseg Isusa?)
Marko 15:34,37
[SUP]34[/SUP] I u devetom satu povika Isus glasno govoreći: Eloi! Eloi! Lama savahtani? Koje znači: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
(jel to molitva Bogu Ocu,ili pitanje?)
[SUP]37[/SUP] A Isus povika glasno, i izdahnu
Luka23:46
[SUP]46[/SUP] I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu.
(kako mu se zove otac,ili samom sebi prica)?
Jovan 19:30
[SUP]30[/SUP] A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh
(jel se i u ovom stihu vidi kako se moli Jehovi Bogu?)

Iz ovih stihova se nigde ne vidi da se Isus pred smrt molio svome ocu.Zadnja njegova molitva svome Ocu bila je u vrtu pre hvatanja,kad su mu kapi znoja bile kao krv.U svakom slucaju vidi se da njegov Otac nije umro i da su to dve potpuno razlicite osobe kao i svaki otac i sin.
U svakom slucaju to je biblijski izvestaj,a ne moj,niti JS...,cak je to nas srpski prevod DK.

Pa napad je najbolja odbrana. Izvrces bibliju Rise...
Ti nikako da shvatis da obratiti se nebeskom bicu predstavlja molitvu.
Sem toga zabranjeno je spominjati Bozje ime uzalud...
Ovim optuzujes Isusa da je to radio...
Imas odgovor na sva ova pitanja i verujem da ti je neko vec objasnio znacenje gore navedenih stihova. Nemam vremena sad jer rano ustajem, ali eto videcu sutra da ti odgovorim kad stignem.
A moje drugo pitanje ignorises?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top