Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruka
4
Pogledajte kom Bogu da se obratimo za ovo:
Kod:
http://www.cins.org.rs/?p=13782
??

Ko će pomoći ovim ljudima?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ma koji pravi vernik.Pogleda samo kolko ima "pravih"vernika....da ne racunam hriscanske sekte,pa muslimanske sekte,budisticke,hindu itd..
Isus Hrist ,andjeo Bozji nas je ucio da se molimo njegovom Ocu,Jehovi Bogu
:Oce nas koji si na nebesima neka se Sveti ime tvoje.
a ti "pravi"vernici su izbacili to ime iz upotrebe.
Ti "pravi"vernici znaju za imena miliona bogova jedino ne Svete ime Isusovog oca.
I sta mislite ko je osoba o kojoj Stefan govori u delima apostolskim 7 glave
[SUP]30[/SUP] I kad se navrši četrdeset godina, javi mu se u pustinji gore Sinajske anđeo Gospodnji u plamenu ognjenom u kupini.
[SUP]38[/SUP] Ovo je onaj što beše u crkvi u pustinji s anđelom, koji mu govori na gori Sinajskoj, i s ocima našim; koji primi reči žive da ih nama da;
Kako se zove taj andjeo ili andjeo Gospodnji sa kojim je Mojsije razgovarao u plamenom ognju kupine na Sinajskoj gori?
Jel pricao sa andjelom ili sa Svemogucim Bogom Jehovom?ili i sa jednim i sa drugim,mozda je jos onda postojao Posrednik izmedju Boga i ljudi?
Sta mislite?

2.Moj 3:2
CRO Exodus 3:2 Andjeo mu se Jahvin ukaza u rasplamtjeloj vatri iz jednog grma. On se zagleda: grm sav u plamenu, a ipak ne izgara. (Exo 3:2 CRO)
WTT Exodus 3:2 וַ֠יֵּרָא מַלְאַ֙ךְ יְהֹוָ֥ה אֵלָ֛יו בְּלַבַּת־אֵ֖שׁ מִתּ֣וֹךְ הַסְּנֶ֑ה וַיַּ֗רְא וְהִנֵּ֤ה הַסְּנֶה֙ בֹּעֵ֣ר בָּאֵ֔שׁ וְהַסְּנֶ֖ה אֵינֶ֥נּוּ אֻכָּֽל׃
(Exo 3:2 WTT)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ma koji pravi vernik.Pogleda samo kolko ima "pravih"vernika....da ne racunam hriscanske sekte,pa muslimanske sekte,budisticke,hindu itd..
Isus Hrist ,andjeo Bozji nas je ucio da se molimo njegovom Ocu,Jehovi Bogu
:Oce nas koji si na nebesima neka se Sveti ime tvoje.
a ti "pravi"vernici su izbacili to ime iz upotrebe.
Ti "pravi"vernici znaju za imena miliona bogova jedino ne Svete ime Isusovog oca.
I sta mislite ko je osoba o kojoj Stefan govori u delima apostolskim 7 glave
[SUP]30[/SUP] I kad se navrši četrdeset godina, javi mu se u pustinji gore Sinajske anđeo Gospodnji u plamenu ognjenom u kupini.
[SUP]38[/SUP] Ovo je onaj što beše u crkvi u pustinji s anđelom, koji mu govori na gori Sinajskoj, i s ocima našim; koji primi reči žive da ih nama da;
Kako se zove taj andjeo ili andjeo Gospodnji sa kojim je Mojsije razgovarao u plamenom ognju kupine na Sinajskoj gori?
Jel pricao sa andjelom ili sa Svemogucim Bogom Jehovom?ili i sa jednim i sa drugim,mozda je jos onda postojao Posrednik izmedju Boga i ljudi?
Sta mislite?

2.Moj 3:2
CRO Exodus 3:2 Andjeo mu se Jahvin ukaza u rasplamtjeloj vatri iz jednog grma. On se zagleda: grm sav u plamenu, a ipak ne izgara. (Exo 3:2 CRO)
WTT Exodus 3:2 וַ֠יֵּרָא מַלְאַ֙ךְ יְהֹוָ֥ה אֵלָ֛יו בְּלַבַּת־אֵ֖שׁ מִתּ֣וֹךְ הַסְּנֶ֑ה וַיַּ֗רְא וְהִנֵּ֤ה הַסְּנֶה֙ בֹּעֵ֣ר בָּאֵ֔שׁ וְהַסְּנֶ֖ה אֵינֶ֥נּוּ אֻכָּֽל׃
(Exo 3:2 WTT)

U redu je da se molimo Ocu,mada ja nikad dok sam bio s JS_ma nisam cuo da se mole molitvom koju je bas Isus ostavio "OCE NAS"a da ne govorim da su apostoli rekli da nema drugog imena ni na zemlji,ni na nebu,ni pod vodom,ni pod zemljom kroz koje se covek moze spasiti osim Hristovog,Hrist je Otac,Bog silni,knez mirni(Isaija 9:6)[SUP]6[/SUP] Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

(1 Korincanima 15)[SUP]25[/SUP] Jer Njemu valja carovati dokle ne položi sve neprijatelje svoje pod noge svoje.

(Kolos 1)[SUP]20[/SUP] I kroza Nj da primiri sve sa sobom, umirivši krvlju krsta Njegova, kroza Nj sve, bilo na zemlji ili na nebu.

Titu 1:[SUP]3[/SUP] A javi u vremena svoja reč svoju propovedanjem, koje je meni povereno po zapovesti Spasitelja našeg Boga,

Dela 9:[SUP]15[/SUP] A Gospod mu reče: Idi, jer mi je on sud izbrani da iznese ime moje pred neznabošce i careve i sinove Izrailjeve.(cije ime neznabnosci a!?)

Dela 13:[SUP]2[/SUP] A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.

Dela 22:[SUP]20[/SUP] I kad se prolivaše krv Stefana svedoka Tvog, i ja stajah i pristajah na smrt njegovu, i čuvah haljine onih koji ga ubijaju.

2 Timotiju 1:[SUP]10[/SUP] A sad se pokaza u dolasku Spasitelja našeg Isusa Hrista, koji raskopa smrt, i obasja život i neraspadljivost jevanđeljem;

[SUP]11[/SUP] Za koje sam ja postavljen apostol i učitelj neznabožaca.
[SUP]12[/SUP] Zaradi kog uzroka i ovo stradam; ali se ne stidim, jer znam kome verovah, i uveren sam da je kadar amanet moj sačuvati za dan onaj.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Ma koji pravi vernik.Pogleda samo kolko ima "pravih"vernika....da ne racunam hriscanske sekte,pa muslimanske sekte,budisticke,hindu itd..
Isus Hrist ,andjeo Bozji nas je ucio da se molimo njegovom Ocu,Jehovi Bogu
:Oce nas koji si na nebesima neka se Sveti ime tvoje.
a ti "pravi"vernici su izbacili to ime iz upotrebe.
Ti "pravi"vernici znaju za imena miliona bogova jedino ne Svete ime Isusovog oca.
I sta mislite ko je osoba o kojoj Stefan govori u delima apostolskim 7 glave
[SUP]30[/SUP] I kad se navrši četrdeset godina, javi mu se u pustinji gore Sinajske anđeo Gospodnji u plamenu ognjenom u kupini.
[SUP]38[/SUP] Ovo je onaj što beše u crkvi u pustinji s anđelom, koji mu govori na gori Sinajskoj, i s ocima našim; koji primi reči žive da ih nama da;
Kako se zove taj andjeo ili andjeo Gospodnji sa kojim je Mojsije razgovarao u plamenom ognju kupine na Sinajskoj gori?
Jel pricao sa andjelom ili sa Svemogucim Bogom Jehovom?ili i sa jednim i sa drugim,mozda je jos onda postojao Posrednik izmedju Boga i ljudi?
Sta mislite?

2.Moj 3:2
CRO Exodus 3:2 Andjeo mu se Jahvin ukaza u rasplamtjeloj vatri iz jednog grma. On se zagleda: grm sav u plamenu, a ipak ne izgara. (Exo 3:2 CRO)
WTT Exodus 3:2 וַ֠יֵּרָא מַלְאַ֙ךְ יְהֹוָ֥ה אֵלָ֛יו בְּלַבַּת־אֵ֖שׁ מִתּ֣וֹךְ הַסְּנֶ֑ה וַיַּ֗רְא וְהִנֵּ֤ה הַסְּנֶה֙ בֹּעֵ֣ר בָּאֵ֔שׁ וְהַסְּנֶ֖ה אֵינֶ֥נּוּ אֻכָּֽל׃
(Exo 3:2 WTT)

Hmmm, a kome se Apostol Stefan molio, dok su ga kamenovali???
Uputio je molitvu direktno Isusu?
On se ''molio BOGU i govorio: GOSPODE ISUSE! Primi duh moj''.(dela 7:59)
Molim? Kome se molio? Isusu se molio kao da je on Bog.


Zar ne shvatas apsurd..
I zasto se onda Jehovini svedoci ne mole Isusu uopste???
Zasto se plase da da mu se direktno obrate???
I zasto mu se ne obrate bar kao posredniku, ako ne kao Bogu???
Zasto ako je to ucinio apostol Stefan?

Cega se plasite?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Cega se plasite?

Да их не избаце из секте, тога се плаше. По учењу "сведока", само они у врху те секте спадају у 144 000 изабраних, ови нижерангирани попуњавају место ако неко "отпадне". Они имају касте у својој визији Царства. Многе секте виде себе у тих 144 000. Ако противрече учењу секте, аутоматски бивају "избачени из синагоге". Као и код фарисеја: признаш Сина Божијег - напоље из "цркве"! Ништа се не мења под капом небеском за све ове протекле векове...

Зато они по угледу на фарисеје, не само да МОРАЈУ да оспоравају Сина и да Га унижавају да је анђео који је напредовао у служби (постао Бог, након што је био човек), већ МОРАЈУ да оспоравају Духа Светога, а знамо да се хула на Њега не прашта.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
iskreno receno bas me cudi ,kako je moguce da dok si bio JS ,nikad nisi cuo ni jednu molitvu da pocinje sa "Oce nas"...
Ja sam ih se naslusao na hiljade....
Hajd kazi pocetak baem tri razlicite molitve kojih si se naslusao,ako nije problem?
Sto se tice imena Isusovog tacno je da se samo preko tog imena moze doci do Oca i Stvoritelja nasega ,Jehove Boga .
Isus je jedini posrednik izmedju Jehove i ljudi,i u tom smislu ,ko god ne prizna Isusa ,nece biti spasen.


mire
Osnovni red je da prvo odgovoris na pitanje ,pa odnda da postavis svoje,to je kucno vaspitanje.
Evo ja cu odgovoriti na tvoje pitanje ,a ti odgovori na moje otkud Isus nazvan andjelom Jehovinim (dela 7:30) (Gospodnjim)
Tvoje pitanje je zasto se Stefan molio Isusu?
59Док су га каменовали, Стефан је рекао: „Господе Исусе, прими мој дух.“60Затим је клекнуо и из свег гласа повикао: „Јехова, не узми им ово за грех!“ Кад је то рекао, издахнуо је.
Ne vidim sta je tu lose?
Isus Hrist je ovlascen od Boga za sve stvari,tako da Stefan nije nista pogresio.
Sto se tice DK prevoda
[SUP]59[/SUP] I zasipahu kamenjem Stefana, koji se moljaše Bogu i govoraše: Gospode Isuse! Primi duh moj.
uporedi sa grckim tekstom,odakle vidis da je ubeceno "moljase se Bogu"
BYZ Acts 7:59 Καὶ ἐλιθοβόλουν τὸν Στέφανον, ἐπικαλούμενον καὶ λέγοντα, Κύριε Ἰησοῦ, δέξαι τὸ πνεῦμά μου. (Act 7:59 BYZ)

CRO Acts 7:59 I dok su ga kamenovali, Stjepan je zazivao: »Gospodine Isuse, primi duh moj!«
(Act 7:59 CRO).
Nadam se da si zadovoljan sa ovim odgovorom,pa jedva cekam tvoj odgovor na moje pitanje iz dela 7:30

Adrijane
To sto pricas o 144000 pomazanika ,to su Bozje reci,a ne ljudske.
U Bibliji jasno pise da samo 144000 sa zemlje bivaju otkupljeni.
Otkrivenje 14:3
........osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.

E sad ti bi mozda zeleo da medju njima budu car Konstantin i ostala njegova svita...E to nece proci...
Dal mozes pronaci cara Konstantina u ovim stihovima iz
2.Solunjanima 2:3
[SUP]3[/SUP] Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
[SUP]4[/SUP] Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.


pozdrav od Risa
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
mire
Osnovni red je da prvo odgovoris na pitanje ,pa odnda da postavis svoje,to je kucno vaspitanje.
Evo ja cu odgovoriti na tvoje pitanje ,a ti odgovori na moje otkud Isus nazvan andjelom Jehovinim (dela 7:30) (Gospodnjim)
Tvoje pitanje je zasto se Stefan molio Isusu?
59Док су га каменовали, Стефан је рекао: „Господе Исусе, прими мој дух.“60Затим је клекнуо и из свег гласа повикао: „Јехова, не узми им ово за грех!“ Кад је то рекао, издахнуо је.
Ne vidim sta je tu lose?
Isus Hrist je ovlascen od Boga za sve stvari,tako da Stefan nije nista pogresio.
Sto se tice DK prevoda
[SUP]59[/SUP] I zasipahu kamenjem Stefana, koji se moljaše Bogu i govoraše: Gospode Isuse! Primi duh moj.
uporedi sa grckim tekstom,odakle vidis da je ubeceno "moljase se Bogu"
BYZ Acts 7:59 Καὶ ἐλιθοβόλουν τὸν Στέφανον, ἐπικαλούμενον καὶ λέγοντα, Κύριε Ἰησοῦ, δέξαι τὸ πνεῦμά μου. (Act 7:59 BYZ)

CRO Acts 7:59 I dok su ga kamenovali, Stjepan je zazivao: »Gospodine Isuse, primi duh moj!«
(Act 7:59 CRO).
Nadam se da si zadovoljan sa ovim odgovorom,pa jedva cekam tvoj odgovor na moje pitanje iz dela 7:30

Nisam zadovoljan sa odgovorom, znam sta hoces da kazes, da se Stefan istovremeno molio i Jehovi i Isusu.
Medjutim u grckom tekstu ne postoji ime ''Jehova'' koje si ti ubacio u tekst..
Tako da je Stefan ocigledno nastavio da se moli Isusu i dalje, a da bi to sakrili vi ste dodali ime ''Jehova'' ovde.
Molitva je cin obozavanja. Mislim da ces se tu sloziti sa mnom, jer Jehovini svedoci to tvrde i kazu, ''samo Jehova zasluzuje nase obozavanje, i zato treba da se molimo jedino njemu u Isusovo ime''.
Ako se Stefan molio Isusu, onda je to obozavanje.
Tako da tvoje tumacenje nije ispravno.

*Nisam zeleo da odgovaram na tvoje pitanje u vezi sa ''andjelom Jehovinim'', jer to uopste nije Isus Hristos, tekst to ne kaze, i to je mogao da bude bilo koji posrednik tj. andjeo. A ti mozes da zamisljas da je to bio ko god hoces, jer nije definisano.
Iskreno nemam sad ni vremena da ti dajem detaljan odgovor.
Zato sam to pitanje preskocio..

Voleo bih samo da mi kazes, zasto se Jehovini svedoci ne mole direktno Isusu kada je to cinio apostol Stefan? Zasto vam nije dozvoljeno da mu se obratite.
Ne vidim razlog za to, a ti?

U Bibliji jasno pise da samo 144000 sa zemlje bivaju otkupljeni.
Otkrivenje 14:3
Da si video moj odgovor maleckom u vezi sa ''malim stadom'' i ''drugim ovcama'' , ne bi ovako pricao. U novom zavetu nigde se ne pojavljuje ''zemaljska nada'' kao nauka. To je isfabrikovano od J.S i vodeceg tela.. Postoji samo ''nebeska nada'' u novom zavetu, a oni koji to zasluze na kraju ce se vratiti da zive na zemlji. Ali nemam vremena da se ponavljam, pa pogledaj na temi Jehovini Svedoci, sta sam mu detaljno odgovorio, i potkrepio biblijskim citatima...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Mireee
nigde nije zapisano u grckom tekstu da se Stefan molio,pogledaj grcki tekst....
To sto je Danicic tako pisao,to je njegov problem...tog nema u grckom tekstu,ali nebitno...
mada prevod NW na grckom koristi Jehovu

.59Και λιθοβολούσαν τον Στέφανο, ενώ εκείνος έκανε επίκληση και έλεγε: «Κύριε Ιησού, δέξου το πνεύμα μου».60Κατόπιν, λυγίζοντας τα γόνατά του, κραύγασε με δυνατή φωνή: «Ιεχωβά, μην τους καταλογίσεις αυτή την αμαρτία». Και αφού το είπε αυτό, κοιμήθηκε τον ύπνο του θανάτου.

Nadalje nema tu nista lose ako se moli i Isusu,jer je i Isus Bog Silni,ali Stefan to nije ucinio prema grckom tekstu.On je samo uzviknuo Gospodu Isusu. U 60 stihu je od silnog kamenovanja samo kleknuo i povikao glasno,a potom umro. Ja ovde ne vidim cin molitve Isusu...ta rec se ne koristi na ovim mestima u grckom tekstu.,dakle krivotvoren je.
Imas li jos negde neki tekst gde su se ucenici molili Isusu?

Sto se tice andjela Jehovinog iz dela 7:30,to nije mogao da bude bilo koji andjeo,vec jedan poseban.
[SUP]30[/SUP] I kad se navrši četrdeset godina, javi mu se u pustinji gore Sinajske anđeo Gospodnji u plamenu ognjenom u kupini.
Zar te to ne asocira na izvestaj iz Zaharije 3:1,2

[SUP]1[/SUP] Posle mi pokaza Isusa, poglavara svešteničkog, koji stajaše pred anđelom Gospodnjim, i Sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre.

[SUP]2[/SUP] A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?

Sta mislis zasto je ovde andjeo Gospodnji nazvan Gospodom i na kog se drugog Gospoda pozvao da ga ukori?
Juda 9 stih
[SUP]9[/SUP] A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.
Zar ne shvatas da je Bozji sin dobio ime Isus tek na zemlji.Kako se zvao pre toga?
Poslovice 30:4
[SUP]4[/SUP] Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top