Najveća prevara:Biblija Jehovinih svedoka "Novi svet"

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
za geru
Septuaginta je na grckom jeziku,a ne na jevrejskom...,sem Bozjeg imena Jehova.
Jednu od tih septuaginti na grckom je mozda cak i Isus Hrist drzao u rukama,a mozda i ceo tekst na Hebrejskom.
Ako je on citao hebrejski tekst ,nije li time ostavi primer i nama???
Nije li u Bibliji ap Pavle zapisao
2.Tim 3:16
[SUP]16[/SUP] Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Tvrdis li ti to da je nama potpuno nepotrebno citanje biblijskih knjiga starog zaveta?Kontriras li ap.Pavlu?
A sta mislis zasto su Isus i apostoli bezbroj puta CITIRALI bilblijske knjige iz starog zaveta????,ili te to uopste ne zanima?
Da li si ti pametniji od tih prvih hriscana?

Nadalje i rec Aleluja je rec koja znaci SLAVITE JAH ,skraceno od Jehova.
Ili ti mislis da ta rec znaci slavite nekog drugoga?

Ja samo trazim da napisete (Yah,Jehova ) na grcki?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kao prvo i osnovno na grckom jeziku se Jehova pise ovako kao u ovim stihovima Isus Navin 1:7-9

PHM8d.jpg


Sto se tice Jehove u septuagintama pisao se jevrejskim slovima,klinastim pismom

Oy5yz.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Pogledajte naslov teme pa se toga i držite.
Da vas podsetim kako to ide.
Ja postavim primer kako je Kula stražara deformisala Bibliju a vi onda to proverite i pokušate da opovrgnete.OK?
Rise a i svi ostali svedoci na ovom forumu.Molim vas da ne zatrpavate postove nepotrebnim postovima koji se tiču drugih tema koje ste vi sami postavili.Molim vas da se držite teme i da precizno komentarišete postove kao što je ovaj primer.
Kada završimo sa jednim primerom da idemo dalje a ne da gomilom postova koji ništa ne kažu samo zatrpate ovaj a i druge postove koji se tiču teme sa nadom da ih ljudi neće videti od gomile spama.

Evo jednog primera.Molim vas da se ne pozivate na milion tekstova a da ne postavite konkretan odgovor.Znači da ako tvrdite da u nekom kodeksu piše onako kako Kula stražara tvrdi molim vas da to i dokažete a ne da tvrdite kako je svaki kodeks drugačiji i opet ne date konkretan primer da je prevod Kule stražare ispravan.Proverite sve pa postujte.Radovaće me vaši odgovori ako su u skladu sa temom i postom.

[h=3]1.Timoteju 2.4.[/h]
U ovom stihu imamo dva primera koji jako puno govore.
Kula stražara želi da ovim "prevodom"lakše dopre do svih potencijalnih žrtava i da ih istovremeno ubedi da treba što više da izučavaju njenu literaturu.



Prevod “Novi svet”
4.koji želi da se sve vrste ljudi spasu I da dobro upoznaju istinu.


4 који жели да се све врсте људи спасу и да добро упознају истину.


Pogledajmo kako su to preveli drugi:


Čarnić
[SUP]4[/SUP] koji želi da svi ljudi budu spaseni i da dođu do poznanja istine.
Karadžić
[FONT=&quot]4. [/FONT][FONT=&quot]Који[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]хоће[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]да[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]се[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]сви[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]људи[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]спасу[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]и[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]да[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]дођу[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]у[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]познање[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]истине[/FONT]




[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ὃ[/FONT][FONT=&quot]ς[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]πάντας[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ἀ[/FONT][FONT=&quot]νθρώπους[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]θέλει[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]σωθ[/FONT][FONT=&quot]ῆ[/FONT][FONT=&quot]ναι[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]κα[/FONT][FONT=&quot]ὶ[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ε[/FONT][FONT=&quot]ἰ[/FONT][FONT=&quot]ς[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ἐ[/FONT][FONT=&quot]πίγνωσιν[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ἀ[/FONT][FONT=&quot]ληθείας[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ἐ[/FONT][FONT=&quot]λθε[/FONT][FONT=&quot]ῖ[/FONT][FONT=&quot]ν[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]


[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]πάντας[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ἀ[/FONT][FONT=&quot]νθρώπους[/FONT][FONT=&quot] = svi ljudi,nema reči vrste niti dobro.[/FONT]


[FONT=&quot]Naravno da je spasenje za sve ljude .Umetanje reči "vrste" i "dobro" u ovaj stih su isključivo za potrebe učenja Kule stražare.[/FONT]
[FONT=&quot]A ako smem da podsetim,ko je zaboravio šta u Bibliji piše za oduzimanje i dodavanje .[/FONT]

Biblija Jehovinih svedoka Novi svet: 1.Timoteju 2.4.

PS
I molim vas,nemojte opet ono vaše staro kako ja vas mrzim.Koliko Kula ima tekstova u kojima se podstiče mržnja prema svetu to jest svima koji nisu Jehovini svedoci ću u narednom vremenu da postavim na temi Jehovini svedoci pa će verujem svima biti jasnije kako oni nas doživoljavaju.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
I sta je tu lose , ja uopste ne vidim , bit uopste nije izmenjena, Novi Svet je revidirano , modernije , ne menja bit ni sustinu , po meni lepse zvuci , Sta si sada izmislio novu Ameriku, ??????????????
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Kao prvo i osnovno na grckom jeziku se Jehova pise ovako kao u ovim stihovima Isus Navin 1:7-9

PHM8d.jpg


Sto se tice Jehove u septuagintama pisao se jevrejskim slovima,klinastim pismom

Oy5yz.jpg
Kako rece Poelbuster:eek:bjasni gde si to iskopao i ko to stampa,Sto se tice jevrejkog Tamo si u pravu da Pise (JHVH,Yah)Ali ne na Grckom, to ti nije iz Grckih biblija.Pa te molim da mi to pokazes iz biblija na Grckom rukopisu.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
I sta je tu lose , ja uopste ne vidim , bit uopste nije izmenjena, Novi Svet je revidirano , modernije , ne menja bit ni sustinu , po meni lepse zvuci , Sta si sada izmislio novu Ameriku, ??????????????
Covek samo kaze da se netreba nista oduzimati i dodavati ui iz biblije.Jer se stime menja smisao reci.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
I sta je tu lose , ja uopste ne vidim , bit uopste nije izmenjena, Novi Svet je revidirano , modernije , ne menja bit ni sustinu , po meni lepse zvuci , Sta si sada izmislio novu Ameriku, ??????????????

Baš se radujem tvojim komentarima.Iz njih se najbolje vidi koliko su Jehovini svedoci licemerni.
Da su ove izmene pravili neki drugi bilo bi...leleee kako su demoni prepravljali Bibliju.

Pročitaj i ovo pa te molim da opet lepo komentarišeš. Znaj da toga ima jako puno,pa se radujem tvojim odgovorima koji će pokazati kako razmišljaju Jehovini svedoci.


[h=3]Rimljanima 8.1.[/h]
Do sada je Kula u većini primera ili menjala reči ili dodavala neke.
U ovom primeru je izbacila jednu reč što je jako važno za učenje Jehovinih svedoka.

"Prevodi"Novi svet
[FONT=&quot]1.Zato za one koji su u jedinstvu sa Hristom Isusom nema osude.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]1 Зато за оне који су у јединству са Христом Исусом нема осуде.

Sad da vidimo koja reč fali pa ćemo znati i zašto
[FONT=&quot] Karadžić
1. [/FONT][FONT=&quot]Никаква[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]дакле[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]сад[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]нема[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]осуђења[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]онима[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]који[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]су[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]у[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Христу[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Исусу[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Bakotić [/FONT]
[FONT=&quot]1 Nikakva dakle sad nema osuđenja onima koji su u Isusu Kristu[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot]Ο[/FONT][FONT=&quot]ὐ[/FONT][FONT=&quot]δ[/FONT][FONT=&quot]ὲ[/FONT][FONT=&quot]ν[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ἄ[/FONT][FONT=&quot]ρα[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ν[/FONT][FONT=&quot]ῦ[/FONT][FONT=&quot]ν[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]κατάκριμα[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]το[/FONT][FONT=&quot]ῖ[/FONT][FONT=&quot]ς[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ἐ[/FONT][FONT=&quot]ν[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Χριστ[/FONT][FONT=&quot]ῷ[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Ἰ[/FONT][FONT=&quot]ησο[/FONT][FONT=&quot]ῦ[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]

[FONT=&quot]Sad objašnjenje zašto je Kula stražara izbacila SAD.[/FONT]

[FONT=&quot]Radi se o tome da smo svi mi koji verujemo u Isusa SADA već spašeni i da niko ne mora da ide od kuće do kuće raznoseći brošure Kule stražare da bi se spasao.[/FONT]
[FONT=&quot]Dovoljno je da veruje u našeg Spasitelja,jer nismo spašeni po zaslugama nego po veri.

Biblija Jehovinih svedoka Novi svet: Rimljanima 8.1.
[/FONT]
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ne znam zasto vas buni slika?Znate li engleski.
Srednja slika pokazuje kako je umesto jevrejskog JHVH,na istom mestu zamenjen (replaced) sa kiros.
Pise i da je to uradjeno u V veku nase ere....A ,sta vise da pricam kad se sve VIDI na slici
Pise vam i koji je dokument i gde se nalazi.Sta dalje da vam dam?
E sada zasto je na to isto mesto umesto kiros ubacen Jehova???/
Pa zato sto je tu postojao vekovima pre 5 veka nase ere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Ne znam zasto vas buni slika?Znate li engleski.
Srednja slika pokazuje kako je umesto jevrejskog JHVH,na istom mestu zamenjen (replaced) sa kiros.
Pise i da je to uradjeno u V veku nase ere....A ,sta vise da pricam kad se sve VIDI na slici
Pise vam i koji je dokument i gde se nalazi.Sta dalje da vam dam?
E sada zasto je na to isto mesto umesto kiros ubacen Jehova???/
Pa zato sto je tu postojao vekovima pre 5 veka nase ere.

E to brate risko! pokazi gde pise od prvog veka nase ere?Od Hristovog rodjenja!!! nemoze pisati jer nema drugog imena u NZ-tu,osim Hristovog,tj (REC)i niko osim njega nece doci da sudi ljudima,(otkriv 1:7) [SUP]7[/SUP] Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.


Biblija NS-et
7 Ево, долази с облацима и видеће га свако око, чак и они који су га проболи. И због њега ће проплакати сва земаљска племена. Да, амин.
8 „Ја сам Алфа и Омега“, говори Јехова Бог, „Онај који јесте и који је био и који долази, Свемоћни.“

Ovde se jasno radi O Hristu a ne o jehovi.

Evo i na Grcki,: 7 ιδου ερχεται μετα των νεφελων και οψεται αυτον πας οφθαλμος και οιτινες αυτον εξεκεντησαν και κοψονται επ αυτον πασαι αι φυλαι της γης ναι αμην -Ено, иде с облацима, и угледаће га свако око, и који га прободоше; и заплакаће за њим сва кољена земаљска. Да, заиста.

8 εγω ειμι το αλφα και το ω λεγει κυριος ο θεος ο ων και ο ην και ο ερχομενος ο παντοκρατωρ -Ја сам алфа и омега, почетак и свршетак, говори Господ, који јест, и који бјеше, и који ће доћи, сведржитељ.

Dalje:10 εγενομην εν πνευματι εν τη κυριακη ημερα και ηκουσα φωνην οπισω μου μεγαλην ως σαλπιγγος -Бијах у духу у дан недјељни, и чух за собом глас велики као трубе које говораше: ја сам алфа и омега, први и пошљедњи;

11 λεγουσης ο βλεπεις γραψον εις βιβλιον και πεμψον ταις επτα εκκλησιαις εις εφεσον και εις σμυρναν και εις περγαμον και εις θυατειρα και εις σαρδεις και εις φιλαδελφειαν και εις λαοδικειαν -И: што видиш напиши у књигу, и пошљи црквама које су у Азији: у Ефес, и у Смирну, и у Пергам, и у Тијатир, и у Сард, и у Филаделфију, и у Лаодикију.

12 και εκει επεστρεψα βλεπειν την φωνην ητις ελαλει μετ εμου και επιστρεψας ειδον επτα λυχνιας χρυσας -И обазрех се да видим глас који говораше са мном; и обазревши се видјех седам свијећњака златнијех,

13 και εν μεσω των επτα λυχνιων ομοιον υιω ανθρωπου ενδεδυμενον ποδηρη και περιεζωσμενον προς τοις μαστοις ζωνην χρυσην -И усред седам свијећњака као сина човјечијега, обучена у дугачку хаљину, и опасана по прсима појасом златнијем.

I, 14 η δε κεφαλη αυτου και αι τριχες λευκαι ως εριον λευκον ως χιων και οι οφθαλμοι αυτου ως φλοξ πυρος -А глава његова и коса бијаше бијела као бијела вуна, као снијег; и очи његове као пламен огњени;

Nema ni reci o Jehovi, kog je KS-re ubacila u NS-et.
svaki normalan forumas to vidi!!!!

Eto to me buni!! ti mislis da ja proveravam samo poelbusterove postove, ja proveravam sve i dugo kopam po intrnetu i bibliotekama.
pozdrav.


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top