Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ma nemoj mi reći
čime ja blatim Božji narod?
imaš neki čvrsti dokaz za to
pa naravno da nemaš
tvoj jedini argument kao neposvećenom adventisti je izvrtanje tuđih izjava

samo znaj, prije vas to je u nebu radio sotona
glumio je da želi učvrstiti vlast Božju, a ustvari je želio srušiti Božji Zakon
eto ako nisi znao sada znaš, čiji posao radiš kada izvrčeš smisao tuđih rijeći, izjava

dragi moj kolega, mi kršćani smo vam ovdje na forumu žive poslanice
iako ne nazočni tijelom, prisutni smo duhom
blago vama dok smo s vama
ali kad glas proroka, opomene umukne, onda če nepokajanima biti jao jao
ali izgovora za sva zla djela koja ste počinili nečete imati u sudnji dan,
osim ako se sada ostavite grijeha, pokajate i u srcu promijenite
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Definicija hule u svetom pismu je mnogo siri pojam od onoga kako ga covek shvata.
To ne mora izricito biti psovka, vec blacenje tudje licnosti ili naroda koga Bog vodi.

Tvoje reci koje izgovaras su dokaz za sebe - Adventisti su ovakvi i onakvi, oni su zli, bezbozni, otpadnici, oni su Vavilon, bludnica, progonitelji Hriscana, itd.

Razmisli, znas sta su ona deca govorila Jelisiju nakon odlaska proroka Ilije na nebo, "HODI CELO HODI CELO"
I sam znas sta se nakon toga desilo, i ako to nije bila psovka u bukvalnom smislu.
Nasa merila su prema tome suvise povrsna.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega, pa ti izgleda neznaš ni osnove
ili si i to sakrio
huliti na Boga znači usporediti se sa Bogom- doslovce
kao recimo biti jednak Bogu, onaj koji je s Bogom na "ti"

a šta ti misliš da se ja kao kršćanin ulizujem adventistima??
kao što se vi ulizujete rimskom žrecu i jezuitima
to bi ti htio od mene??
zaboravi
mene Bog nije podigao da napravim kompromis sa grijehom kao ti, i tebi slični
jasno svjedočim tko i što su adventisti
NE svi jer i među njima ima dobrih i poštenih koji če se spasiti
ali kao crkva, oni su davno propali na Božjem sudu

djaca su se rugala Božjem slugi, Elizeju namjerno i drsko
a ti shvati da se ja ne rugam adventistima
nisam ti ja kao tvoj brat mika32, nisam ispunjen tim duhom kao on što se ruga j.s
pogledaj samo kako je svoja usta razvalio na njih

dragi moj laodikeja ja ti pišem sve ove Biblijske istine za tvoje dobro i svih drugih
a ti se cijelo vrijeme suprostavljaš
držiš se onoga u što si naučen u crkvi,
nečeš istraživati Bibliju za sebe, nego vjeruješ svojim vjerskim vođama
žalosno ali istinito
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
@laodikeja

grešnik ako ne poštuje 1)Božji Zakon i ne drži subotu nije kršten Duhom Svetim!?
adventisti NE poštuju Božji Zakon, NE drže subotu kako treba, 2)NE zovu Boga pravim imenom JEHOVA!?
jedete sva nečista jela, a od čiste Biblijske istine napravili ste odvratno vino Babilonsko
poduži je popis grijeha adventističkog iz kojeg se jasno vidi da nemate Duha Svetoga
nečete ga ni primiti, uzalud se nadate da če vam ostatak crkve biti pročiščen, jer se to neče nikada desiti
nemože dragi moj kolega adventista na stolu imati svinjetinu, i kao takav biti ambasador - poslanik Boga i Krista
nemoj sam sebe zavaravati

1)Dokle cete vise da izvrcete slovo Bozje A?subotra nikad nije data neznaboscima tj dekalog a samo 2 zapovesti a evo i zasto je dekalog dat samo jevrejima odnosno (SUBOTA)

Odgovor:1) Često se tvrdi da je "Bog uspostavio Sabat u Edemskom vrtu" zbog povezanosti između Sabata i stvaranja u Drugoj Mojsijevoj 20:11. Iako Božiji odmor na sedmi dan(Prva Mojsijeva 2:3) je predskazao budući zakon o Sabatu, nema biblijskog zapisa o Sabatu pre nego što su deca Izraelova napustila Egipatsku zemlju. Nigde u Pismu nema ni najmanjeg nagoveštaja da se Sabat držao od Adama do Mojsija.A ako ima molicu argumente!!!

Božija reč je vrlo jasna da je držanje Sabata bio poseban znak između Boga i Izraela: "I Mojsije izađe na goru k Bogu; i povika mu Gospod sa gore govoreći: 'Ovako kaži domu Jakovljevu, i reci sinovima Izraelovim: videli ste šta sam učinio Misircima i kako sam vas kao na krilima orlovim nosio i doveo vas sebi. A sad ako dobro uzaslušate glas moj i uščuvate zavet moj, bićete moje blago mimo sve narode , pramda je moja sva zemlja.'" (Druga Mojsijeva 19:3–5).

Božija reč je vrlo jasna da je držanje Sabata bio poseban znak između Boga i Izraela: "I Mojsije izađe na goru k Bogu; i povika mu Gospod sa gore govoreći: 'Ovako kaži domu Jakovljevu, i reci sinovima Izraelovim: videli ste šta sam učinio Misircima i kako sam vas kao na krilima orlovim nosio i doveo vas sebi. A sad ako dobro uzaslušate glas moj i uščuvate zavet moj, bićete moje blago mimo sve narode , pramda je moja sva zemlja.'" (Druga Mojsijeva 19:3–5).

“Zato će čuvati sinovi Izraelovi Sabat praznujući Sabat od kolena do kolena zavetom večnim. To je znak između mene i sinova Izraelovih doveka; jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlje, a u sedmi dan počinu i odmori se.” (Druga Mojsijeva 31:16–17).

U Petoj Mojsijevoj 5, Mojsije ponavlja deset zapovesti sledećoj generaciji Izraelaca. Ovde, posle zapovesti o držanju Sabata u stihovima 12–14, Mojsije daje objašnjenje zašto je Sabat dat Izraelskoj naciji: "I pamti da si bio rob u zemlji Misirskoj, i Gospod Bog tvoj izvede te rukom krepkom i mišicom podignutom. Zato ti je Gospod Bog tvoj zapovedio da svetkuješ dan od odmora." (Peta Mojsijeva 5:15).(Obratite paznju na re "ZATO TI JE GOSPOD"

Možete da primetite ovu reč, zato. Božija namera pri davanju Sabata Izraelu nije bila da bi se oni sećali stvaranja, već da bi se sećali svog ropstva u Egiptu i Božijeg oslobođenja. Obratite pažnju na to koji su zahtevi za držanje Sabata: Osoba koja je bila pod obavezom da drži Sabat nije smela da napušta svoj dom na Sabat (Druga Mojsijeva 16:29), nije smela da pali vatru (Druga Mojsijeva 35:3), i nije smela druge da natera da rade (Peta Mojsijeva 5:14). Osoba koja bi prekršila Sabat je trebalo da bude ubijena (Druga Mojsijeva 31:15; Četvrta Mojsijeva 15:32–35).Pitam Spedy,adventiste dali se drze ovih zakona???

Ako pogledamo malo bliže otkrićemo da ne postoji obaveza za vernike Novog Zaveta da drže Sabat i pokazaće nam da je ideja, da je Nedelja "hrišćanski Sabat" takođe nebiblijska. Kao što smo diskutovali gore, samo jednom se Sabat pominje pošto se Pavle fokusirao na mnogobošce: "Da vas, dakle, niko ne osuđuje za jelo, ili za piće, ili za kakav praznik, ili mladinu, ili za Sabat(subotu); ovo je sve samo sen onoga što će doći, a stvarnost je Hristos" (Kološanima 2:16–17). Jevrejski Sabat je bio ukinut na krstu gde je Hrist " izbrisao obveznicu koja je svojim odredbama bila protiv nas " (Kološanima 2:14).A Spedy tvrdi kako smo obavezni da sluzimo zakonu Ha,ha,ha ocigledno da Spedy ili nevidi dobro ili namerno hoce da gurne bracu u ropstvo kao i adventi!

Ova ideja se ponavlja više nego jednom u Novom zavetu: "Jedan razlikuje dan od dana, a drugi smatra da su svi dani jednaki; neka je samo svaki potpuno uveren u svoje mišljenje. Ko polaže na izvestan dan, čini to Gospodu, a ko ne razlikuje dana, Gospodu ne razlikuje" (Rimljanima 14:5–6a). " Sada pak pošto ste poznali Boga, ili još bolje: pošto je Bog vas poznao, kako možete opet da se vraćate na slabe i bedne stihije, kojima hoćete opet iznova ropski da služite. Pazite na dane, i mesece i vremena i godine (Galatima 4:9–10). " i sta ja dalje da raspravljam sa Spedy,Laodikejom,mikom?

Sabat je bio dat Izraelu a ne crkvi. Sabat je još uvek subota a ne Nedelja i to se nikada nije promenilo. Ali Sabat je deo Starozavetnog zakona, a hrišćani su slobodni od toga da služe zakonu (Galatima 4:1-26; Rimljanima 6:14). Hrišćani nisu obavezni da drže Sabat—bilo da je to Subota ili Nedelja. Prvi dan nedelje, Nedelja, Gospodnji dan, (Otkrivenje 1:10) proslavlja Novo stvorenje, sa Hristom kao našom vaskrslom Glavom. Mi nismo obavezni da sledimo Mojsijev Sabat—odmarajući se, već smo slobodni da sledimo uskrslog Hrista—služeći. Apostol Pavle kaže da svaka osoba treba sama za sebe da odluči da li će da drži Sabatni odmor: “Jedan razlikuje dan od dana, a drugi smatra da su svi dani jednaki; neka je samo svaki potpuno uveren u svoje mišljenje” (Romans 14:5). Boga treba da slavimo svaki dan, a ne samo subotom i nedeljom.

Jer ste posredstvom vere blagodaću spaseni, i to nije od vas, - Božiji je dar; ne od dela, da se niko ne pohvali.

Efesci 2:8-9
Smrt je, naime plata za greh, a blagodatni dar Božiji je - večni život u Hristu Isusu, Gospodu našem.

Rimljani 6:23

Ako, dakle, svojim ustima ispovediš da je Isus Gospod i poveruješ u svom srcu da ga je Bog vaskrsao iz mrtvih, bićeš spasen.

Rimljani 10:9
blue-dot.gif

Ali Bog pokazuje svoju ljubav prema nama time što je Hristos umro za nas kad smo još bili grešnici.

Rimljani 5:8

dela Apopstolska 20:28
προσεχετε ουν εαυτοις και παντι τω ποιμνιω εν ω υμας το πνευμα το αγιον εθετο επισκοπους ποιμαινειν την εκκλησιαν του κυριου και θεου ην περιεποιησατο δια του ιδιου αιματος

2)Пазите дакле на себе и на све стадо у коме вас Дух свети постави владикама да пасете цркву Господа и Бога коју стече крвљу својом;(Spedy brate dali umes da citas??? nema Jehove a Gospoda i boga koji je krvlju svojom stekao crkvu)

Дела:13:2 1 Кор.:12:28 Ефес:1:7 Кол.:1:14 1 Тим.:4:14 1 Тим.:4:16 Јевр.:9:14 1 Пет.:1:19 1 Пет.:5:2 Откр.:5:9

29
εγω γαρ οιδα τουτο οτι εισελευσονται μετα την αφιξιν μου λυκοι βαρεις εις υμας μη φειδομενοι του ποιμνιου

Јер ја ово знам да ће по одласку моме ући међу вас тешки вуци који неће штедјети стада;

Језек.:34:8 Мат.:7:15 Филиб.:1:24 2 Пет.:2:1

30
και εξ υμων αυτων αναστησονται ανδρες λαλουντες διεστραμμενα του αποσπαν τους μαθητας οπισω αυτων

И између вас самијех постаће људи који ће говорити изврнуту науку да одвраћају ученике за собом.(To sto radis ti Spedy i adventi,JS-ci a znate vi dobro sta radite!)

Дела:5:37 1 Јов.:2:19

31
διο γρηγορειτε μνημονευοντες οτι τριετιαν νυκτα και ημεραν ουκ επαυσαμην μετα δακρυων νουθετων ενα εκαστον

Зато гледајте и опомињите се да три године дан и ноћ не престајах учећи са сузама свакога од вас.(da vam dokazem ko je u stvari Bog nas i cega se treba drzati)

Дела:19:10

32
και τα νυν παρατιθεμαι υμας αδελφοι τω θεω και τω λογω της χαριτος αυτου τω δυναμενω εποικοδομησαι και δουναι υμιν κληρονομιαν εν τοις ηγιασμενοις πασιν

И сад вас, браћо, предајем Богу и ријечи благодати његове, који може назидати и дати вам нашљедство међу свима освећенима.




Izvor:
gotquestions.org

Pozdrav.

P.S

A ovo neka vam je svima na pamet:Titu glava 2:[SUP]13[/SUP] Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,


[SUP]14[/SUP] Koji je dao sebe za nas da nas izbavi od svakog bezakonja, i da očisti sebi narod izbrani koji čezne za dobrim delima.


[SUP]15[/SUP] Ovo govori, i savetuj, i karaj sa svakom zapovešću da te niko ne prezire!!!!!!!!!!!!!!!!.............????????? ???


Ово је камен који ви зидари одбацисте, а постаде глава од угла: и нема ни у једноме другом спасенија;
Псал.:18:22 Иса.:28:16 Мат.:21:42


12


και ουκ εστιν εν αλλω ουδενι η σωτηρια ουτε γαρ ονομα εστιν ετερον »υπο τον ουρανον¼ το δεδομενον εν ανθρωποις εν ω δει σωθηναι ημας


Јер нема другога имена под небом данога људима којијем би се ми могли спасти.

15


ειπεν δε προς αυτον ο κυριος πορευου οτι σκευος εκλογης μοι εστιν ουτος του βαστασαι το ονομα μου ενωπιον εθνων και βασιλεων υιων τε ισραηλ


А Господ му рече: иди, јер ми је он суд избрани да изнесе име моје пред незнабошце и цареве и синове Израиљеве.

Upozorenje:ne izvrcite bibliju,reci apostola kajace te se u dan suda Bozjega!!!

ne iznosite drugog imena pred ljudima osim:
А Господ му рече: иди, јер ми је он суд избрани да изнесе име моје пред незнабошце и цареве и синове Израиљеве.

Јер нема другога имена под небом данога људима којијем би се ми могли спасти.

Brate Spedy zelim ti da skoro progledas jer Gospod Isus samo sto nije dosao a dan i mesec i godinu niko nezna,ali po situaciji u svetu mozemo da vidimo da ce uskoro nastupiti njegov dolazak(Matvej 24)

Zamolio bih te da ne propovedas masonskog Jehovu ako imas i malo vere u Gospoda i Boga koji je otkupio svet (Svojom Krvlju)

Adventiste takodje molim da ne propovedaju tri Boga!a vec jednog Boga koji se javlja u tri oblika a u stvari je Jedan Jedini Bog sto i sama (BIBLIJA TVRDI U PRVOJ ZAPOVESTI KOJU VI ADVENTISTI KRSITE U STARTU JER JA I OTAC SMO JEDNO)

ko vide Mene Vide i Oca kaze Hristos,niko nezna ko je Otac,niko nezna ko je Sin ako sin ne zeli da kaze ljudima,a rece Ja i Otac smo jedno!!!!

Isaija 9:[SUP]6[/SUP] Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik,(je Duh Sveti koji nas uci,savetuje) Bog silni,(Je tvorac svega sto je stvoreno,bez njega nista nije stvoreno sto je stvoreno) Otac večni,(kaze Isus: Ja i Otac smo jedno!!!) Knez mirni.

sta to znaci braco? Bog je jedan jedini samo se javio u tri oblika zar ne?




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
e moj faky
da uploadaš još 5 miliona riječi,
nemožeš srušiti niti Zakon Božji ni subotu
subota je prva institucija još iz edena
ovu instituciju nije uspio ni sam sotona srušiti sa svojih 200 000 000 palih anđela
pa neče nitko ni od ljudi uspjeti u tom poslu,
pišem vam da ne gubite vrijeme na taj "ćoravi posao"

svetkujući subotu, kršćanin pokazuje pravu živu vjeru u Boga i Krista
svetkovanjem subote kršćanin se posvećuje, prma Duh Sveti
a Duh Sveti je jedno jedino oružje koje če kršćani koristiti kada budu kršteni treći puta
u vatri nevolje, peći ražarenoj
o trećem krštenju biće rijeći, uskoro

gospodo draga vi koji se suprostavljate Božjem Zakonu, ratujete protiv subote,
samo se ustvari odvajate od Boga i Krista
navlačite na sebe Božji gnjev
umjesto da molite Boga i Krista da primite Duh Sveti da vas Božji Duh vodi i pokaže vam istinu,
žestoko mu se suprostavljate
pokazujete i dokazujete da NE želite pokajanje,
nego saučesnika u zlu

u onaj dan, ako se do tada ne pokajate i ne promijenite potpuno
nečete imati nikakav izgovor
nisam znao što je zlo - nisam htio biti zao
znali ste znali jako dobro
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
e moj faky
da uploadaš još 5 miliona riječi,
nemožeš srušiti niti Zakon Božji ni subotu
subota je prva institucija još iz edena
ovu instituciju nije uspio ni sam sotona srušiti sa svojih 200 000 000 palih anđela
pa neče nitko ni od ljudi uspjeti u tom poslu,
pišem vam da ne gubite vrijeme na taj "ćoravi posao"

svetkujući subotu, kršćanin pokazuje pravu živu vjeru u Boga i Krista
svetkovanjem subote kršćanin se posvećuje, prma Duh Sveti
a Duh Sveti je jedno jedino oružje koje če kršćani koristiti kada budu kršteni treći puta
u vatri nevolje, peći ražarenoj
o trećem krštenju biće rijeći, uskoro

gospodo draga vi koji se suprostavljate Božjem Zakonu, ratujete protiv subote,
samo se ustvari odvajate od Boga i Krista
navlačite na sebe Božji gnjev
umjesto da molite Boga i Krista da primite Duh Sveti da vas Božji Duh vodi i pokaže vam istinu,
žestoko mu se suprostavljate
pokazujete i dokazujete da NE želite pokajanje,
nego saučesnika u zlu

u onaj dan, ako se do tada ne pokajate i ne promijenite potpuno
nečete imati nikakav izgovor
nisam znao što je zlo - nisam htio biti zao
znali ste znali jako dobro

Kao prvo Faky te ubio u pojam brate!ovim stihom:zašto je Sabat dat Izraelskoj naciji: "I pamti da si bio rob u zemlji Misirskoj, i Gospod Bog tvoj izvede te rukom krepkom i mišicom podignutom. Zato ti je Gospod Bog tvoj zapovedio da svetkuješ dan od odmora." (Peta Mojsijeva 5:15).(Obratite paznju na re "ZATO TI JE GOSPOD"Zatim te pobiom ovim:
Možete da primetite ovu reč,
zato
. Božija namera pri davanju Sabata Izraelu nije bila da bi se oni sećali stvaranja, već da bi se sećali svog
ropstva u Egiptu i Božijeg oslobođenja.
Obratite pažnju na to koji su zahtevi za držanje Sabata:
Osoba koja je bila pod obavezom da drži Sabat nije smela da napušta svoj dom na Sabat (Druga Mojsijeva 16:29), nije smela da pali vatru (Druga Mojsijeva 35:3), i nije smela druge da natera da rade (Peta Mojsijeva 5:14). Osoba koja bi prekršila Sabat je trebalo da bude ubijena (Druga Mojsijeva 31:15; Četvrta Mojsijeva 15:32–35).
Pitam Spedy,adventiste dali se drze ovih zakona??? Ako drzis subotu ti i adventi dali cinite po zapovesti Boga ko ne postuje subotu?

Vidi se da si slep spedy kad nevidis sta pise u fakijevom postu,evo i ja da ti dam ogledalce da se vidis u stvari ko si ti.

[SUP]13[/SUP] Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,



[SUP]14[/SUP] Koji je dao sebe za nas da nas izbavi od svakog bezakonja, i da očisti sebi narod izbrani koji čezne za dobrim delima.(
2)Пазите дакле на себе и на све стадо у коме вас Дух свети постави владикама да пасете цркву Господа и Бога коју стече крвљу својом;(Spedy brate dali umes da citas??? nema Jehove a Gospoda i boga koji je krvlju svojom stekao crkvu)(E moj Spedy puko si ti odavno JS-ci su tvoj sud a ne Hristos!)

[SUP]15[/SUP] Ovo govori, i savetuj, i karaj sa svakom zapovešću da te niko ne prezire.(Jel shvatas sta treba da govoris ljudima?)

1 timotiju 3 Jer je ovo dobro i prijatno pred Spasiteljem našim Bogom,
Rim. 12:2(ko je spasitelj?)

4 Koji hoće da se svi ljudi spasu, i da dođu u poznanje istine.


5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,

6 Koji sebe dade u otkup za sve, za svedočanstvo u svoje vreme,(
Ово је камен који ви зидари одбацисте, а постаде глава од угла: и нема ни у једноме другом спасенија;)

7 Za koje sam postavljen propovednik i apostol (istinu govorim u Hristu, ne lažem), učitelj neznabožaca, u veri i istini.



1 timot 4:1 A Duh razgovetno govori da će u poslednja vremena odstupiti neki od vere slušajući lažne duhove i nauke đavolske,

2 U licemerju laža, žigosanih na svojoj savesti,


3 Koji zabranjuju ženiti se,
i zapovedaju uzdržavati se od jela koja Bog stvori za jelo sa zahvalnošću vernima i onima koji poznaše istinu.(Da нема ни у једноме другом спасенија;osim Hristova:Јер нема другога имена под небом данога људима којијем би се ми могли спасти.)

4 Jer je svako stvorenje Božije dobro i ništa nije na odmet kad se prima sa zahvalnošću.
(Dok ti kudis na one kojio jedu)


5 Jer se osvećuje rečju Božijom i molitvom.
(Cime se osvecuje hrana?)

6 Ovo sve kazujući braći bićeš dobar sluga Isusa Hrista, odgajen rečima vere i dobrom naukom koju si primio.
(Znaci ja ti ukazujem na reci Pavla a ti me ne slusas jer ti je mrzak Hrist,Pavle kao i Jevreima,muslimanima itd.)


7 A poganih i bapskih gatalica kloni se; a obučavaj se u pobožnosti.

8 Jer telesno obučavanje malo je korisno, a pobožnost je korisna za svašta, imajući obećanje života sadašnjeg i onog koji ide.
(Jasno?)


9 Ovo je istinita reč i dostojna svakog primanja.
(Dali jasno razumes ovaj stih?u stvari o cemu se radi?ne verujem da ti je jasno!)

10 Jer se zato i trudimo i bivamo sramotni, jer se uzdamo u Boga Živog, koji je Spasitelj svim ljudima, a osobito vernima.
(Vernima u Hristu a ne u Subotu!)


11 Ovo zapovedaj i uči.

12 Niko da ne postane nemarljiv za tvoju mladost; nego budi ugled vernima u reči, u življenju, u ljubavi, u duhu, u veri, u čistoti.


13 Dokle dođem pazi na čitanje, utešavanje i učenje.


14 Ne pusti u nemar dar u sebi koji ti je dan po proroštvu metnuvši starešine ruke na tebe.


15 U ovom se poučavaj, u ovom stoj, da se napredak tvoj pokaže u svemu.

16 Pazi na sebe i na nauku, i stoj u tome; jer ovo čineći spašćeš i samog sebe i one koji te slušaju.

Pa te Faky ubio u pojam jos i u ovim stihovima:
А Господ му рече: иди, јер ми је он суд избрани да изнесе име моје пред незнабошце и цареве и синове Израиљеве.


2)Пазите дакле на себе и на све стадо у коме вас Дух свети постави владикама да пасете цркву Господа и Бога коју стече крвљу својом;(Spedy brate dali umes da citas??? nema Jehove a Gospoda i boga koji je krvlju svojom stekao crkvu)


Jer ste posredstvom vere blagodaću spaseni, i to nije od vas, - Božiji je dar; ne od dela, da se niko ne pohvali.

Efesci 2:8-9
Smrt je, naime plata za greh, a blagodatni dar Božiji je - večni život u Hristu Isusu, Gospodu našem.
(Nema zakona,nema a postoji "BLAGODAT" i dve najvece zapovedi koje je gospod dao ljudima a to su;
1. Љуби Господа Бога свога свим срцем својим и свом душом својом и свим умом својим и свом снагом својом.
2. Љуби ближњега свога као самога себе.

Nema subote!!jasno je da ti je Faky dokazao zasto je data subota jevrejima pise jasno i glasno"ZATO TI JE BOG TVOJ DAO SUBOTU"


Sto se tice Subote i Edena daj argument da se subota postovala do izlaska jevreja iz egipta?

a evo faky sta kaze:
1)Dokle cete vise da izvrcete slovo Bozje A?subotra nikad nije data neznaboscima tj dekalog a samo 2 zapovesti a evo i zasto je dekalog dat samo jevrejima odnosno (SUBOTA)

Odgovor:1) Često se tvrdi da je "Bog uspostavio Sabat u Edemskom vrtu" zbog povezanosti između Sabata i stvaranja u Drugoj Mojsijevoj 20:11. Iako Božiji odmor na sedmi dan(Prva Mojsijeva 2:3) je predskazao budući zakon o Sabatu, nema biblijskog zapisa o Sabatu pre nego što su deca Izraelova napustila Egipatsku zemlju. Nigde u Pismu nema ni najmanjeg nagoveštaja da se Sabat držao od Adama do Mojsija.A ako ima molicu argumente!!!


Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
e moj faky
da uploadaš još 5 miliona riječi,
nemožeš srušiti niti Zakon Božji ni subotu
subota je prva institucija još iz edena
ovu instituciju nije uspio ni sam sotona srušiti sa svojih 200 000 000 palih anđela
pa neče nitko ni od ljudi uspjeti u tom poslu,
pišem vam da ne gubite vrijeme na taj "ćoravi posao"

svetkujući subotu, kršćanin pokazuje pravu živu vjeru u Boga i Krista
svetkovanjem subote kršćanin se posvećuje, prma Duh Sveti
a Duh Sveti je jedno jedino oružje koje če kršćani koristiti kada budu kršteni treći puta
u vatri nevolje, peći ražarenoj
o trećem krštenju biće rijeći, uskoro

gospodo draga vi koji se suprostavljate Božjem Zakonu, ratujete protiv subote,
samo se ustvari odvajate od Boga i Krista
navlačite na sebe Božji gnjev
umjesto da molite Boga i Krista da primite Duh Sveti da vas Božji Duh vodi i pokaže vam istinu,
žestoko mu se suprostavljate
pokazujete i dokazujete da NE želite pokajanje,
nego saučesnika u zlu

u onaj dan, ako se do tada ne pokajate i ne promijenite potpuno
nečete imati nikakav izgovor
nisam znao što je zlo - nisam htio biti zao
znali ste znali jako dobro

Ne suprotstavljamo se mi Bogu a tebi,to je ogromna razlika,ajde daj argumente na postavljene gore Fakijeve stihove,moje dole? nemas ih puko si ko staklo nisi postavio ni jedan stih kao argument protiv Fakijevih i mojih,a jadas se kako ce nas Sveti duh kazniti.Zasto das nas kazni?kad i ja i Faky iznosimo samo Istinu iz biblije da neces da kazes da smo ja i faky stihove iskopirali iz novina?imas bibliju pa proveri ali nemoj nikog da pravis ovde budalom,neka nas rasude forumasi ko govori istinu po bibliji a ko LAZ,ako neko ovde i laze da Hristos nije Bog onda si to ti i JS-ci jer kad bi svedoci priznali Hrista za Boga otpao bi Jehova zato i ne priznaju,ako nisi znao ime Jehova je u stvari MASONSKO IME ZA BOGA ovoga sveta,a mi znamo ko je bog ovog sveta.(Mogu ti dokazati kad hoces)

Ti takodje vrdas na levo i na desno kad nemas argumente kao i JS-ci,vidi se da si njihova skola.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Evo spedy jos argumenata da je Isus -Rec Bog:Isaija 63:1 Ko je ono što ide iz Edoma, iz Vosora, u crvenim haljinama? Krasno odeven, koračajući u veličini sile svoje? Ja sam, koji govorim pravdu i vredan sam spasti.

Isaija 63:2 Zašto Ti je crveno odelo i haljine Ti kao u onog koji gazi u kaci?
1 Moj. 49:11, Otk. 19:13


3 Gazih sam u kaci, i niko između naroda ne beše sa mnom; ali ih izgazih u gnevu svom i potlačih u ljutini svojoj; i krv njihova poprska mi haljine i iskaljah sve odelo svoje.




Otkrivenje 19:13 I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
Isa. 63:2,


Jovan. 1:1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.

A ti se igraj masonskom vatrom!

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija je po pitanju Subote i zakona jasna i nedvosmislena, i u prethodnim diskusijama je dato dosta dokaza u prilog tome i to umerenim tonom, velika crvena slova ipak pokazuju da se neko gnevi i da mu se istina koja se iznosi ne sviđa i želi što pre da je obori vadeći tekstove iz konteksta, stavljajući ih u kontekst i pridajući im značenje koji im po prirodi ne pripada, i time čini od biblije skup kontradiktornih izjava.

To je ljudska mudrost

Odgovor za Spedy

Dokaz da te u tvojim izjavama ne vodi Božji Duh je taj što previše izmišljaš i govoriš sam od sebe.
Ja ne pravim kompromis ni sa nikim, meni je biblijski princip "Tako kaže Gospod najbitniji" i njemu jedinome služim i njega pitam sve što mi nije jasno.

A ti se moli Bogu pa ispitaj koji te Duh vodi.

Želim ti svako dobro
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Biblija je po pitanju Subote i zakona jasna i nedvosmislena, i u prethodnim diskusijama je dato dosta dokaza u prilog tome i to umerenim tonom, velika crvena slova ipak pokazuju da se neko gnevi i da mu se istina koja se iznosi ne sviđa i želi što pre da je obori vadeći tekstove iz konteksta, stavljajući ih u kontekst i pridajući im značenje koji im po prirodi ne pripada, i time čini od biblije skup kontradiktornih izjava.

To je ljudska mudrost


Biblija je po pitanju Subote i zakona jasna i nedvosmislena, i u prethodnim diskusijama je dato dosta dokaza u prilog tome i to umerenim tonom, velika crvena slova ipak pokazuju da se neko gnevi i da mu se istina koja se iznosi ne sviđa i želi što pre da jew obori vadeći tekstove iz konteksta i pridajući im značenje i stavvlja ih u kontekst koji im po prirodi ne pripada, i time čine od biblije skup kontradiktornih izjava.

To je ljudska mudrost

Dokaz da te u tvojim izjavama ne vodi Božji Duh je taj što previše izmišljaš i govoriš sam od sebe.
Ja ne pravim kompromis sa nikim, meni je biblijski princip "Tako kaže Gospod najbitniji"
A ti se moli Bogu pa ispitaj koji te Duh vodi.

Odgovor za Spedy

Dokaz da te u tvojim izjavama ne vodi Božji Duh je taj što previše izmišljaš i govoriš sam od sebe.
Ja ne pravim kompromis sa nikim, meni je biblijski princip "Tako kaže Gospod najbitniji"
A ti se moli Bogu pa ispitaj koji te Duh vodi.

Želim ti svako dobro

Ja se uopste ne gnevim pisem velikim crvenim slovima jer mi se cini da ne vidite sta pise u bibliji,ta slova su biblijska ti to vrlo dobro znas!Spedy po gotovo ne vidi.

Vi obojica ignorisete citate iz biblije i pravite nas lude onako smireno,kako to sotona radi ali ja nemarim za to biblija je moj argument.

Biblija je po pitanju biblije savrseno jasna po pitanju subote:zašto je Sabat dat Izraelskoj naciji: "I pamti da si bio rob u zemlji Misirskoj, i Gospod Bog tvoj izvede te rukom krepkom i mišicom podignutom. Zato ti je Gospod Bog tvoj zapovedio da svetkuješ dan od odmora." (Peta Mojsijeva 5:15).(Obratite paznju na re "ZATO TI JE GOSPOD"Zatim te pobiom ovim:Možete da primetite ovu reč,
zato. Božija namera pri davanju Sabata Izraelu nije bila da bi se oni sećali stvaranja, već da bi se sećali svog
ropstva u Egiptu i Božijeg oslobođenja.
Obratite pažnju na to koji su zahtevi za držanje Sabata:Osoba koja je bila pod obavezom da drži Sabat nije smela da napušta svoj dom na Sabat (Druga Mojsijeva 16:29), nije smela da pali vatru (Druga Mojsijeva 35:3), i nije smela druge da natera da rade (Peta Mojsijeva 5:14). Osoba koja bi prekršila Sabat je trebalo da bude ubijena (Druga Mojsijeva 31:15; Četvrta Mojsijeva 15:32–35).
Dali se drzis tih uslova i li ne?ako se ne drzis jao tebi.

Da je ljucka dogma adventista pogresna vidi se u stihovima gore Zasto je data subota!!A vidi se i zasto se Gospod Bog ovaplotio!!

Jer ste posredstvom vere blagodaću spaseni, i to nije od vas, - Božiji je dar; ne od dela, da se niko ne pohvali.

Efesci 2:8-9
Smrt je, naime plata za greh, a blagodatni dar Božiji je - večni život u Hristu Isusu, Gospodu našem.

To biblija uci odnosno NZ-et!ti brate Laodikeja! ako zelis da robujes zakonu samo robuj po zakonu ces i biti sudjen, a ja verujem u blagodat Bozju i krv Hristovu za oprostenje greha ne samo meni nego i tebi i svim ljudima,jer se zakonom niko nece spasti to je Bog odlicno znao zato se i ovaplotio, jer samo on je i mogao da izdrzi sopstvene zakone.Zato i pise da je sve prestalo na krstu a zakon i proroci do Jovana.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top