Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Gero, ti sam znaš da sam u više navrata postavljao biblijske dokaze da ceo novi zavet kao jedan od uslova uz veru u Hrista postavlja i poslušnost Božjim zapovestima, kao i objašnjenje šta je Isus uklonio na krstu, da je to bilo prinošenje žrtava koje je su simbolično ukazivale na Hrista koji će se žrtvovati na krstu kao jagnje Božje, kako bi preuzeo naš greh na sebe i dao nam silu da držimo zapovesti pomoću Duha Svetoga koji upisuje zapovesti u ljudsko srce i menja čoveka pomažući mu da izgradi sebe za carstvo nebesko.
Vrati se na te testove i dobro ih prouči.

Odgovor za Mrsavkića

To što iznosiš je ljudska filozofija, i osude na osnovu tvog pogrešnog shvatanja istine, što čini i Spedy.
To rade i tradicionalne crkve, osuđujući sve druge koji ne prihvataju njihove dogme stvorene subjektivnim merilima.

Istina je jedna, i Božja crkva je Božja, ma koliko ona bila ne savršena.
U njoj će doći do reforme i odvajanja kukolja od pšenice, i Bog će kroz nju objaviti istinu ovom svetu.

Znači, ne sudimo drugima svojim ličnim merilima ako ni sami nismo podrobno ispitali istinitost onoga u šta smo uvereni, jer to može biti odraz samo naše subjektivnosti, a ne božanskog otkrivenja i osvedočenja.
GERA I FAKY SU TI DOSTA ZADALI DA REŠIŠ DA MORAŠ BITI VIRTOUZ KAKAV TEK DA TO POBIJEŠ OKO ZAKONA! ja ti rekoh jasno,da TO ŠTO TI ZOVEŠ NAPADOM ,LJAGANJEM ,JE ČISTA REČ,NE JA.TAČNO JE da je i u vreme pavla apostola i drugih apostola crkva bila u slabostima i nedostatcima,ali ja ne govorim o toj vrsti slabosti,već o nečemu što jasno ukazuje da li jedna crkva jeste ili nije Hristova uz startu. to je prvi laboratorijski nalaz jasan i tačan ,tu nema greške i zamena nalaza kao u medicinskom slučaju.ako ti zoveš slabošću da sva crkva komplet odbacuje marka 16. i da kaže da je to od đavola,da znak Verujućima je u stvari jedan znak đavola danas itd .onda to nije neka crkvena slabost već prorečeni otpad!
ako ti kažeš da je sveti Duh danas od đavola i ako unutar 17. miliona ljudi veruje 99 .posto da žena može da uči da može nositi mušku odeću,raditi sve što i svet van šminkati se ,ići i jesti idolsko,kratiti kosu,ići u mini suknji ,plažirati se,onda ako ti to i dalje zoveš slabošću crkve onda mislim da si ti daleko od Boga i Božje originalne grupe koja se naziva Hristovom devicom koju će on slavno staviti predase. i tu nema puno kuđenja ljudskog,već to je Reč dragi laodikeja . ako ti doista imaš života u sebi ti ćeš ovo uzeti i pogledati ozbiljno a ne pričati ovde o zaklonu ,jer slepac slepca ne može da vodi,a nevideti sve to,i reći još da si od Boga primio da ideš širiti Reč živoga Boga. mislim da si onda blizu kajafe.ne da širiš već goniš Reč. ti si pre bogoborac nego pravi revnitelj.
inače tebi reč ne znači puno ako tako nastaviš . a o zakonu se može uvek zboriti ali čemu. šta tebi znači reč da je nakon avraama zakon dat posle 430 godina? ništa. ti ćeš to kao i sve ostalo ispolirati,da crkva bude u pravu samo! odvajate zakon a, to je tek toliko problematično pitanje da doista delujete neozbiljno. vi možete tim stvarima hraniti jedne hrišćanske male bebe ,a ne ozbiljne sluge u Hristu! samo oni koji nisu bar jednom pročitali jevanđelje će vam verovati na nakrpljene citate o zakonu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Hvala ti na ovim tekstovima, nesvesno si postavio ovaj tekst ne znajuci da je on najveci dokaz onoga sto sam ja sve vreme ukazivao u ovim diskusijama.

Ono na sta ukazuje ovaj tekst je upravo opravdanje verom, koje ni u kom slucaju ne pobija poslusnost koja iz njega proistice.

Kao prvo, mi moramo znati sta znaci izraz OPRAVDANJE VEROM i na sta on upucuje.
Opravdanje verom nije konacna presuda koju ce neko dobiti na kraju istorije na sudu Bozjem gde ce gresnici biti navodno opravdani pred Bogom i ako su krsili moralne principe kroz ceo zivot.

Opravdanje se dobija u ovom zivotu dok je covek ziv, na pocetku zivota sa Hristom.
Ono se desava u trenutku kada covek dodje Bogu u pokajnickoj molitvi i zatrazi oprostaj greha sa iskrenom namerom da vise ne gresi, tada mu Hrist pripisuje zasluge svoje prolivene krvi i zrtve prinesene na krstu Golgote i opravdava ga od predjasnjih greha, njegovi gresi se brisu i covek stoji pred Bogom kao da nikada nije gresio.

"I opravdaće se za badava blagodaću Njegovom, otkupom Isusa Hrista
Kog postavi Bog očišćenje verom u krvi Njegovoj da pokaže svoju pravdu oproštenjem pređašnjih greha" ( Rimljanima 3. 24 - 25 )

"Оправдавши се дакле вјером, имамо мир с Богом кроз Господа својега Исуса Христа,

Кроз којега и приступ нађосмо вјером у ову благодат у којој стојимо, и хвалимо се надањем славе Божије" ( Rimljanima 5. 1 - 2 )

Dakle, samo opravdanje od proslih greha se vrsi verom u Isusa, nakon cega Bog opravdava coveka i cisti ga od predjasnjih greha, pod uslovom da taj covek od tog trenutka zivi jednim novim zivotom bez greha, i da vise ne krsi moralne principe zapisane u Bozjim zapovestima.

U starom zavetu opravdanje se vrsilo tako sto je covek morao da donese jedno jagnje koje je svestenik prinosio na zrtvu, covek bi stavio ruke na glavu tog jagnjeta i gresi tog coveka su automatski bili preneseni na to jagnje, i ono bi bilo zrtvovano - umiralo je umesto tog coveka.
Taj covek bi nakon toga zadrzao moralnu odgovornost da zivi novim zivotom bez greha ispunjava svaku zapovest moralnog zakona.

Ovo je jednostavna simbolika onoga sto je Isus ucinio svojim dolaskom, on je postao zamena za zrtveno jagnje - on je sam postao zrtva i sretstvo opravdanja.
Covek koji danas sagresi on ne prinosi zrtvu u vidu jagnjeta, vec dolazi verom Hristu koji je vec prineo sebe, kaje se iprihvata ga za spasitelja, i u tom trenutku on je opravdan, i isto kao i onaj covek iz starog zaveta, on ima moralnu odgovornost da od tog trenutka zivi bez greha i da ispunjava svaku zapovest pomocu Bozjom i da raste u milosti ka savrsenstvu karaktera u visini mere rasta Hristova.

Zakon ne sluzi kao sretstvo opravdanja, vec je poslusnost prirodan proizvod vere i opravdanja koje je covek doziveo, ona prirodno proistice iz srca coveka koji je prihvatio Hrista kao licnog spasitelja, predalo mu se se potpuno, i krenuo putem posvecenja iz trenutka u trenutak, i na taj nacin izgradjuje sebe duhovno ka savrsenstvu karaktera u visini mere rasta Hristova.

Ne moguce je da je jedan covek predan potpuno Bogu i da Bog deluje u coveku na izgradnji karaktera, a da u njemu ne rodi rod poslusnosti zapovestima, jer ako jeste Bog ce ga svojim Duhom prirodno povesti putem poslusnosti i izgradice u njemu savrsenog coveka.
Ako toga nema, onda covek sigurno nikada nije doziveo ovo iskustvo ili zavarava sebe da jeste a u sustini ne zna sta to znaci vec obmanjuje samoga sebe odbijajuci merilo po kome ce se u poslednji dan videti da li se odrekao greha i dopustio Bogu da ga ocisti i duhovno izgradi po nacelima Bozje pravde.

Adventisticka crkva ima jasan stav po pitanju vere i poslusnosti koji nije nikada menjan.

Odgovor za Mrsavkica

Duh Sveti je dat njegovom odabranom narodu koji je podigao, on ga vodi, usmerava, kroz njega govori, daje duhovne darove, i obraca se ljudima, po biblijskom principu "JEDAN GOSPOD, JEDNA VERA, JEDNO KRSTENJE"
Ovaj narod je Adventna crkva koja drzi zapovesti Bozje i veru Isusovu, i ima Duh prorostva - prorocki dar, i ne postoji druga kroz koju Bog deluje.
Uskoro ce svako u to biti osvedocen jer ce to sam Bog potvrditi pred celim svetom, jer se mi nalazimo pred samim vratima zavrsnih dogadjaja i Hristovog slavnog dolaska.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
kako proročanska crkva može biti Hristova a da se nije krstila u Njegovo ime,niti prima svetoga Duha već huli na istoga?

Mrsavkicu brate, sta ti je da lamatas makar sta?
Kad tako nesta izjavis onda se vidi da nemas pojma o cemu govoris niti u sta verujes.
Odkuda ti takva glupost pada na pamet da se Crkva nije krstila u Hristovo ime? Da li si ti normalan ili fataziras?
Ko te je izlagao da Hristopva crkva nije krstena u Hristovo ime? Prestani sa tim glupostima.

Ko te je izlagao da Crkva ne prima Svetoga Duha?
Zamolio bih te da ne govoris o drugima ako nemas pojma sta uce i sta veruju.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Znaci Laodikeja nisu u stanju da prokomentarises reci svoga pastora?

A opet izvrces samo da bi nakupio poene kako kaze tvoj pastor?Ostavi se bre SZ-ta!tvoj pastor je progledao a nadam se da ces i ti skoro.
Nisam zadovoljan tvojim argumentima na moj post gde te sam tvoj pastor ubio u pojam.ti sedis na dve stolice Hoces da se spases i kroz zakon i kroz veru e pa tesko je to brate,tesko.

Elohima ja priznam i uvek sam ga priznao,Elohim je mnozina cega dali znas?Ko je zapravo Elohim naci ces u knjizi Enoha!koju su sakrili od sveta,hvala Geru sto mi je poslao pdf pa procitah knjigu koju sakrise sinovi tame od sveta.

Laodikeja ja te postujem kao coveka,vernika ali kao clana adventisticke crkve ne,jer ti stitis njihovu dogmu a ne svoj razum,da shvatis ko je u stvari Hrist-Elohim to je tajna koja je otkrivena u knizi Enoha a koju su dogmasi sakrili od sveta po zelji sinova tame!da svet nikad ne dozna ko je Elohim,ali evo najzad ju je Gero donio na sf-um.

Ugledaj se na svog pastora brate molim te.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kršćani gledaju u Krista
a ne u grešnog čovjeka
zbog toga i naš brat laodikeja greši
tek
kada uzdigne svoj pogled visoko gore u Krista ali vjerom,
primiće vodstvo nepogrešivog
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Hvala ti na ovim tekstovima, nesvesno si postavio ovaj tekst ne znajuci da je on najveci dokaz onoga sto sam ja sve vreme ukazivao u ovim diskusijama.

Ono na sta ukazuje ovaj tekst je upravo opravdanje verom, koje ni u kom slucaju ne pobija poslusnost koja iz njega proistice.

Kao prvo, mi moramo znati sta znaci izraz OPRAVDANJE VEROM i na sta on upucuje.
Opravdanje verom nije konacna presuda koju ce neko dobiti na kraju istorije na sudu Bozjem gde ce gresnici biti navodno opravdani pred Bogom i ako su krsili moralne principe kroz ceo zivot.

Opravdanje se dobija u ovom zivotu dok je covek ziv, na pocetku zivota sa Hristom.
Ono se desava u trenutku kada covek dodje Bogu u pokajnickoj molitvi i zatrazi oprostaj greha sa iskrenom namerom da vise ne gresi, tada mu Hrist pripisuje zasluge svoje prolivene krvi i zrtve prinesene na krstu Golgote i opravdava ga od predjasnjih greha, njegovi gresi se brisu i covek stoji pred Bogom kao da nikada nije gresio.

"I opravdaće se za badava blagodaću Njegovom, otkupom Isusa Hrista
Kog postavi Bog očišćenje verom u krvi Njegovoj da pokaže svoju pravdu oproštenjem pređašnjih greha" ( Rimljanima 3. 24 - 25 )

"Оправдавши се дакле вјером, имамо мир с Богом кроз Господа својега Исуса Христа,

Кроз којега и приступ нађосмо вјером у ову благодат у којој стојимо, и хвалимо се надањем славе Божије" ( Rimljanima 5. 1 - 2 )

Dakle, samo opravdanje od proslih greha se vrsi verom u Isusa, nakon cega Bog opravdava coveka i cisti ga od predjasnjih greha, pod uslovom da taj covek od tog trenutka zivi jednim novim zivotom bez greha, i da vise ne krsi moralne principe zapisane u Bozjim zapovestima.

U starom zavetu opravdanje se vrsilo tako sto je covek morao da donese jedno jagnje koje je svestenik prinosio na zrtvu, covek bi stavio ruke na glavu tog jagnjeta i gresi tog coveka su automatski bili preneseni na to jagnje, i ono bi bilo zrtvovano - umiralo je umesto tog coveka.
Taj covek bi nakon toga zadrzao moralnu odgovornost da zivi novim zivotom bez greha ispunjava svaku zapovest moralnog zakona.

Ovo je jednostavna simbolika onoga sto je Isus ucinio svojim dolaskom, on je postao zamena za zrtveno jagnje - on je sam postao zrtva i sretstvo opravdanja.
Covek koji danas sagresi on ne prinosi zrtvu u vidu jagnjeta, vec dolazi verom Hristu koji je vec prineo sebe, kaje se iprihvata ga za spasitelja, i u tom trenutku on je opravdan, i isto kao i onaj covek iz starog zaveta, on ima moralnu odgovornost da od tog trenutka zivi bez greha i da ispunjava svaku zapovest pomocu Bozjom i da raste u milosti ka savrsenstvu karaktera u visini mere rasta Hristova.

Zakon ne sluzi kao sretstvo opravdanja, vec je poslusnost prirodan proizvod vere i opravdanja koje je covek doziveo, ona prirodno proistice iz srca coveka koji je prihvatio Hrista kao licnog spasitelja, predalo mu se se potpuno, i krenuo putem posvecenja iz trenutka u trenutak, i na taj nacin izgradjuje sebe duhovno ka savrsenstvu karaktera u visini mere rasta Hristova.

Ne moguce je da je jedan covek predan potpuno Bogu i da Bog deluje u coveku na izgradnji karaktera, a da u njemu ne rodi rod poslusnosti zapovestima, jer ako jeste Bog ce ga svojim Duhom prirodno povesti putem poslusnosti i izgradice u njemu savrsenog coveka.
Ako toga nema, onda covek sigurno nikada nije doziveo ovo iskustvo ili zavarava sebe da jeste a u sustini ne zna sta to znaci vec obmanjuje samoga sebe odbijajuci merilo po kome ce se u poslednji dan videti da li se odrekao greha i dopustio Bogu da ga ocisti i duhovno izgradi po nacelima Bozje pravde.

Adventisticka crkva ima jasan stav po pitanju vere i poslusnosti koji nije nikada menjan.

Odgovor za Mrsavkica

Duh Sveti je dat njegovom odabranom narodu koji je podigao, on ga vodi, usmerava, kroz njega govori, daje duhovne darove, i obraca se ljudima, po biblijskom principu "JEDAN GOSPOD, JEDNA VERA, JEDNO KRSTENJE"
Ovaj narod je Adventna crkva koja drzi zapovesti Bozje i veru Isusovu, i ima Duh prorostva - prorocki dar, i ne postoji druga kroz koju Bog deluje.
Uskoro ce svako u to biti osvedocen jer ce to sam Bog potvrditi pred celim svetom, jer se mi nalazimo pred samim vratima zavrsnih dogadjaja i Hristovog slavnog dolaska.
SLAŽEM SE DA JE HRISTOV DOLAZAK NA VRATIMA,TOLIKOBLIZU DA MNOGI NISU SVESNI TOGA!
čitao sam kao i uvek svaki tvoj post s pažnjom. samo ću dodati da si dobro primetiod a smo opreavdani kroz veru,ali ne bih se složio sa cepkanjem suštine toga iz citata koji sinaveo. citat je na mestu ali tumačenje mu je krvio kao i uvek,bez svetoga Duha,kojega siguran sam ne poseduješ,ne kanim te povrediti,ja ću to ovde javno dokazati kroz Reč!
tačno jeda je slika toga starozavetni princip žrtve gde je svaki put to ponavljano,no Isus je jednom zauvek postao pashalna žrtva,koja je tako u njemu usavršena a ne ukinuta,jer ništa od Boga ne može biti ukinuto,jer onda ne bi bilo tačno da je sva Reč Bog i da ostaje do veka. sada opravdanje kaže se za opravdane,koje opravda one i POSVETI, akoje posveti one i podiže u vaskrs! ONDA opravdanje ne prestaje nikad.i nema alternativu.sledeće,oko same teme,moraš pročitati jovana 5.gl.24. ZAISTA,ZAISTA VAM KAŽEM:KO MOJU REČ SLUŠA I VJERUJE ONOME KOJI JE MENE POSLAO,IMA ŽIVOT VEČNI,I NE DOLAZI NA SUD,NEGO JE PREŠAO IZ SMRTI U ŽIVOT.
dakle,jasno piše onaj ko poveruje u Njega on ne dolazi na sud. onda kako će zakon imati meru na sudu onima koji se opravdavaju verom ali u NJega. pod zakonom se mora doći na sud,jer zakon donosi smrt kao konačnicu. pisano je da će na sudu biti pakao ui smrt pridodati,zar ne? smrt će biti na sudu. pošto niti jedan čovek ne može da održi zakona ,onda to donosi osudu smrt.
NAJVEĆI PROBLEM JE VEROVATI NJEMU.ISUSU. A ISUS JE NAZVAN REČ BOŽJA.VEROVATI REČI ZNAČI NE DOĆI NA SUD. ja sam ti postavio jednostavan test vere u Reč. marko 16. ti si to nazvao da je od đavola. dela 2.gl pentekost ti si rekao to je danas od đavola. kako onda možeš reći da si ti crkva Isusa Hrista?
dobro si kazao,Duh sveti je apsolutno dat njegovom narodu,samo njegovom narodu,jer oni koji nisu njegovi to nikad ne mogu primiti. oni su ljuidi nevere i ne mogu primiti znak verujućima obećan. to je tačno,amen. sada si ispisao da isti taj Duh je rekao ,jedna vera,jedan Bog ,jedno krštenje! apostoli nikad nisu rekli taku priču da je Bog trojedan.oni su dakle imali jedan Bog u svom veruju. jednu veru u jedno krštenje,i to je bilo u uime Isusa Hrista.nađi i jedno ispovedanje krštenja u vreme apostolske crkve osim u ime Isusa. onda to bi bilo tošto je pavle svedočio za sebe i crkvu da ima veru j jedno krštenje i to jedno je bilo u Ime Isusa.vi adventisti verujete u drguo krštenje u trojstvo. jedan od ta dva duha nisu Božja,koji,što misliš? ili apostolska crkva nije bila Božja ili adventisti danas?! obe grupe ne mogu reći za sebe istu tvrdnju,zar ne? da li bi ti danas pristupio petru,pavlu filipu,jovanu i vernicima prve crkve sa krštenjem u ime Isusa i krštenjem svetim Duhom ili bi ostao unutar adventističke crkve koja nikad neće izgovoriti ime na krštenju ?
ZA MIKU:
DAKLE MIKO sada si malo i nervozan postao,pa si rekao jednu ružnu reč da ukažeš da ja ne govorim Reč Božju i da optužujem adventiste da ne krste u apostolsko krštenje i da navodno imaju svetoga Duha kojega danas zovu od đavola!
nađi mi jednog adventistu koji je kršten u ime Isusa i ja ću pojesti ovaj komp bez šlaga odmah!! ja takog još nisam sreo ni ovde u svedočenju niti u privatnom životu.
nađi mi jednoga koji ima svedočanstvo krštenja Duhom osim obećanja crkve da je kršten Duhom,a koji će za one koji imaju znak kršternja reći da su od đavola i ludi i opsedniti itd.nađi jednoga koji će reći da je marko 16. i danas amen? znaci verujućima.
sveti Duh mika je dat kao kapara našeg vaskrsa koji ide. kapara. kada je neko nešto privatno u žovotu hteo otkupiti za sebe onda on je ponuđivaču dao kaparu,zar ne? Bog je tako nama koje je otkupio u svom večnom promislu kaparisao svetim Duhom. sada ako to možeš sagledati,kada neko udari pečat na jedan dokument,onda taj pečat ima važnost ali unutar mora stojati i ime onoga i dokument ispisan onoga koji je pečat udario zar ne? Bog je taj koji je dao pečat,kaparu svetoga Duha za naše konačno izbavljenje. budući on je to učinio,onda ako je sveti Duh inspiracija Pisma i pisac Pisma i pečat spašenih,kapara njihova,onda unutar tog dokumenta kojim smo otkupljeni a koji ima konačni pečat svetog Duha na otkupljenima,mora stajati i ispisani dokument ,ko god poveruje i pokrsti se biće spašen,ko prizove ime Gospodnje biće spašen. zapovest je krštenje na ime Isusa. znaci verujućima biće ovi...da ne nabrajam stalno marko 16. ona crkva nevesta biće devica čista koju će on slavnu staviti preda se bez mane,bez muške odeće na sebi kod žena jer je to Bogu gad,bez šminke,sečene kose,bez žene za propovedaonicom,bez dva braka,bez tv bluda u svom srcu,čista ,da je slavnu stavi preda se,posvećenu dakle samo Njemu,Reči,jer je on sva Reč,dakle to mora stajati unutar na pečaćenom dokumentu. pečat,krštenje Duhom i dokument ispisan sa nabrojanim stavkama. ako su recimo kod kornilija imali već krštenje Duhom pre krštenja,onda je moralo doći puno posvećenje u svakom čanu kornilijeve grupe. da li je dakle kod vas došlo do jasnog zbnaka verujućih da li ste primili pečat,da li ispunjavate reči žvota koje pečat potvđuje? ne! samo jedan je odgovor,ne! onda da li ja govorim svoje ili neku glupost da adventisti nisu od Boga narod?oni su od čoveka,od geleralne konferencvije ali ne od Reči. vas vodi generalna konferencija .čovek dr.mr teolog ali ne i Reč Biožja,sva R eč koja je Isus.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor za Faku

Prijatelju, Jan Polson ciji tekst si citirao, je bivsi predsednik Generalne konferencije Hriscanske Adventisticke crkve, sto znaci da je Adventista, i da je iznosio zvanicno ucenje Adventisticke crkve po pitanju opravdanja verom.
Ja sam vec objasnio sta opravdanje verom znaci, da ono ne ukida poslusnost zapovestima, i to je jasno ucenje Adventista, da je zakon Bozji vecan i nepromenjiv za sva vremena i jedan od glavnih uslova za ulazak u carstvo nebesko.

Opravdanje verom o kome se govori u ovom tekstu ti si iskoristio da navrnes vodu na svoju vodenicu, izvrcuci smisao onoga sto je napisano i dodajuci ono sto uopste nije smisao recenog.

Ja ne stitim svoju dogmu, vec ucenje biblije u ciju istinitost me je uverio sam Gospod.
Zasto bi napustio ono sto govori biblija i sto mi Duh Bozji svedoci da bi poslusao tebe, coveka koji je stvorenje Bozje kao svi ljudi i moja malenkost.
Boga treba pitati za savet, a ne ljude koji pogresno tumace bibliju i jos namecu nesto sto u bibliji ne stoji.

'Уздај се у Господа свим срцем својим, а на свој разум не ослањај се.
На свим путевима својим имај Га на уму, и
Он ће управљати стазе твоје" ( price Solomunove 3. 5 - 6 )

"posveti ih istinom svojom
rec je tvoja istina" ( Jovan 17. 17 )



Odgovor za Mrsavkica

SVIM LJUDI DOLAZE NA SUD DA ODGOVARAJU ZA SVOJA DELA, DOBRA ILI ZLA.
MERILO PRAVDE NA SUDU MORALNI ZAKON DESET ZAPOVESTI:

"Јер нам се свима ваља јавити на суду Христовом, да примимо сваки шта је који у телу чинио, или добро или зло" ( 2 Korincanima 5. 10 )

"Главно је свему што си чуо: Бога се бој, и заповести Његове држи, јер то је све човеку.
Јер ће свако дело
Бог изнети на суд и сваку тајну, била добра или зла" ( knjiga propovednika 12. 13 - 14 )


HRISTOVA ZAPOVEST APOSTOLIMA DA KRSTE U IME TRI LICNOSTI BOZANSTVA:

"Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа,
Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин" ( Matej 28. 19 - 20 )



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
za laodikeju:

kada donosimo jedan deo teksta uvek možemo biti u kontradikciji. kako sam i rekao,ako ne verujemo NJega Hrista moramo izaći na sud.ali jasno stoji da ko veruje Njemu ne ide na sud! ne ide zašto ne ide.pa ako ide ,onda je Isus grehu sluga!za što bi neko išao na sud ako ivi u Hristu? za koju svrhu? onda on nije pobedio smrt niti je uništio onmo što je bilo protiv nbas na krstu. ako grešimo Njemu onda svakako moramo dati odgovor na sudu.a tamo je sud biti po zakonu,a zakon donosi smrt.samo jednu osudu. zato rekoh smrt će dati svoje na sudu. pakao isto.
ali Isus je rekao da je večni život u njemu a on je Reč.onda ako je nešto večno,zar će Bog večnosti da sudi,samom sebi? malo neverovatno!
drugo pitanje,navedi mi nakon si citirao Isusove reči navedi i JEDNOG APOSTOLA KOJI NIJE IZVRŠIO ZAPOVEĐENO OD STRANE SISUS SVETIM DUHOM NAUČEN,JER JE ISUS REKAO I TO DA ĆE SVETI DUH DOĆI DA IH NAUČI SVEMU ŠTO JE ON UČIO,DAKLE I MATEJU 28,KAO I DA JE SVETI DUH NAZVAN DUH ISTINE KOJI ĆE IH UVEASTI U SVU ISTINU PA I U ISTINU MATEJA 28 .DA SE MI NE BI OVDE MUČNO RASPRAVLALI,DAKLE DA LI TI MISLIŠ DA BOLJE ZNAŠ OD SVETOGA DUHA ŠTO JE ISUS UČIO I REKAO I MISLIO I DA LI MISLIŠM DA JE SVETI DUH NAUČIO POGREŠNO APOSTOLE KAD SU KRŠTAVALI PO MATEJU 28.U IME ISUSA,I SAD NAVEDI JEEDNOG APOSTOLA KOJI JE KRSTIO U TITULE? OSTAJE VEIKO PITANJE OPET ,DA LI SU APOSTOLI U PRAVOJ VERI U PRAVOM UČENJU ILI ADVENTISTI?!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoje licno umisljenje je da zakon iskljucivo donosi smrt, i iz tog razloga si stvorio nepostojecu doktrinu.
Zakon donosi smrt za onoga ko ga krsi, za onoga ko ga drzi on je izvor blagoslova i za njega i za njegove bliznje.

Na sudu ce se svi pojaviti, i dok ce jedni biti osudjeni na osnovu zakona jer su ga krsili, drugi ce na osnovu tog istog zakona uci u vecnost jer su ga savrseno ispunjavali Duhom Svetim koji ih je promenio i dao im silu da zive u potpunom skladu sa moralnim principima.
Oni nisu ispunjavali zapovesti, oni su ih ziveli jer je to postalo deo njih promenom koju je Bog izvrsio u njima.

"Никаква, дакле, сад нема осуђења онима који су у Христу Исусу и не ходе по телу него по Духу..
( oni ne grese krseci moralne principe zapisane u zapovestima )
Јер који су по телу телесно мисле,
( krse zapovesti ) а који су по духу духовно мисле. ( savrseno ispunjavaju svaku zapovest )
Јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот је и мир.
Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може. ( telesno mudrovanje dovodi do krsenja zapovesti )
А који су у телу не могу Богу угодити. ( A koji su u telu krse zapovesti )
А ви нисте у телу него у духу; јер Дух Божји у вама живи. А ако ко нема Дух Христов, он није Његов.
А ако је Христос у вама, онда је тело мртво греха ради а дух жив правде ради.
( ako je Hrist u coveku covek tada savrseno ispunjavanje zapovesti i ne krsi ih )
А ако ли живи у вама Дух Оног који је васкрсао Исуса из мртвих, Онај који је подигао Христа из мртвих оживеће и ваша смртна телеса Духом својим који живи у вама.
Тако дакле, браћо, нисмо дужни телу да по телу живимо.
( Da krsimo moralne principe )
Јер ако живите по телу, помрећете; ако ли духом послове телесне морите, живећете. ( Ako krsimo moralne principe pomrecemo, ali ako je duh u nama mi savrseno ispunjavamo zapovesti )
Јер који се владају по духу Божијем они су синови Божији ( koji imaju duha oni su sinovi Bozji koji savrseno ispunjavaju svaku pravdu ) " ( Rimljanima 8 glava )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tvoje licno umisljenje je da zakon iskljucivo donosi smrt, i iz toga si stvorio nepostojecu doktrinu.
Zakon donosi smrt za onoga ko ga krsi, za onoga ko ga drzi, i on je izvor blagoslova i za njega i za njegove bliznje.

Na sudu ce se svi pojaviti, i dok ce jedni biti osudjeni na osnovu zakona jer su ga krsili, drugi ce uci u vecnost jer su ga savrseno ispunjavali Duhom Svetim koji ih je promenio i dao im silu da zive u potpunom skladu sa moralnim zakonom.

"Никаква, дакле, сад нема осуђења онима који су у Христу Исусу и не ходе по телу него по Духу..
Јер који су по телу телесно мисле, а који су по духу духовно мисле.
Јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот је и мир.

Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може.

А који су у телу не могу Богу угодити.

А ви нисте у телу него у духу; јер Дух Божји у вама живи. А ако ко нема Дух Христов, он није Његов.
А ако је Христос у вама, онда је тело мртво греха ради а дух жив правде ради.

А ако ли живи у вама Дух Оног који је васкрсао Исуса из мртвих, Онај који је подигао Христа из мртвих оживеће и ваша смртна телеса Духом својим који живи у вама.
Тако дакле, браћо, нисмо дужни телу да по телу живимо.

Јер ако живите по телу, помрећете; ако ли духом послове телесне морите, живећете.

Јер који се владају по духу Божијем они су синови Божији" ( Rimljanima 8 glava )
to je tvoj stari triok laodikeja da kad nemaš kud bez straha Božjeg doneseš nešto što sam ti rekao da bebama možeš prodavati ovde,a ne nekome ko Pismo za tolko zna,da bez dvojbe rimljanima 3.gl. kaže da svi sagrešiše i da su svi lišeni slave Božše da nema niti jednoga pravednog koji može zakon održati.zakon donosi samo osudu,jasno stoji.u njemuj nema mesta za život niti blagoslov niti milost. on je došao tu da nas stavi sve pod kar,pod proklestvo. a Isus je došao da to razveže ili prikuje na krstu i tako nas sam postavši kletva za nas oslobodi topga. da je to moguće kako pišeš izvesti Isus ne bi ni dolazio,svaki jedan od nas bi bio pozvan da i dalje ispunjava zakon i to je to.čemu onda dolazak Hrista da nas razveže od zakona? sve Pismo je u saglasnosti i to jet voja mašta tek. da spaseš nauku crkve. ako tako misliš da se ovde uvodiš kao Pismoznanac tako hladno bez i malo savesti bukvalno prkoseć Pismu i izvrćuć ga u takim stvarima koje su bar jasne da zakona niko,NIKO NE MOŽE ODRŽATI. ako će ovo biti način daljeg tvog nastupa da dokažeš zakon onda si doista u krivom i niko ti ovde neće verovati,jer postaješ totalno neozbiljan sagovornik. radije nađi neki bolji način i neko druigo stihovanje od ovoga da navodno ne piše da zakon niko ne može održati!!!!
 
Natrag
Top