Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne tumacim rec, rec Bozja samu sebe tumaci i Duh Sveti koji se obraca ljudskom srcu kroz Bozju rec.
ja verujem onako kako je istina iznesena i kako mi Duh Svedoci.

Tako treba da cini svaki covek, ne da veruje meni i onome kako ja verujem, vec kako govori kontekst biblije i kako je Duh svedoci, i on ce doci do istih rezultata do kojih sam dosao i ja.

Nisam ja polazna tacka, vec rec Bozja i trazenje da Bog uputi coveka sta je istina, i ako tako uradi covek ce doci do istih rezultata do kojih sam i ja dosao, i upoznati puninu istine i u nju potpuno biti osvedocen kao sto sam i ja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Faky ovaj stih mi se narocito posvidjao;2 Korincanima 2:4 Jer ako onaj koji dolazi drugog Isusa propoveda kog mi ne propovedasmo, ili drugog Duha primite kog ne primiste, ili drugo jevanđelje koje ne primiste, dobro biste potrpeli.

(Dobro procitaj Laodikeja ovaj stih,Spedy takodje!)

@gearkules
dragi moj kolega izgleda da ovdje namjerno lažete i ti i faky
pročitaj šta si napisao, plavom bojom je tvoj rukopis
dakle tvrdiš da ti se posebno sviđa stih koji ne stoji na tom mjestu

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ZA MIKU:
DAKLE MIKO sada si malo i nervozan postao,pa si rekao jednu ružnu reč da ukažeš da ja ne govorim Reč Božju i da optužujem adventiste da ne krste u apostolsko krštenje i da navodno imaju svetoga Duha kojega danas zovu od đavola!
nađi mi jednog adventistu koji je kršten u ime Isusa i ja ću pojesti ovaj komp bez šlaga odmah!! ja takog još nisam sreo ni ovde u svedočenju niti u privatnom životu.

Mrsavkicu, ti si zaista otkacen covek, Advebntisti prilikomn krstenbja upotrevljavaju Hruistovu formu: "U ime Oca i Sina i Svetoga Duha." Matej 28,19. Da li zelis da kiazes da je ta formula koju je Hristos dao, pogresna?

Dakle, to je Hristova formula i to je biblijsko ucenje. Zar se ovde u toj Hristovoj formuli ne spominje Hristos? Ako kazes da se ne spominje onda si sloepac.
Ako ti posle ovoga kazes da adventisti ne krstavaju u ime Isusa Hrista onda ili nisi razuman ili si neposten, a ti nam kazi koje je od tih dvoje.

Kako si se usudio da kazes da adventisti krstenje Svetim Duhom nazivaju od djavola? Covece opameti se i ne prosipaju lazi.

Posto si pred svima izjavio da je test pravog hriscanina koji je krsten Svetim Duhom u "laboratoriskom" ispunjenje u lecenju i cinjenju cuda (Marko 16,) evo sad cemo sa tobom napravciti test pa pokazi pred svima da si ti taj koji je tako krsten:

Svi smo mi svedoci da je Spedy duhovni bolesnik koji tvrdi da je Hristos ravan Bogu, a da nije Bog, a ta izjava suproti se sama sebi.

Eto Mrsavkicu, moli se za Spedy da poveruje da je Hristos Bog, jer ako je ravan Bogu ko bi onda i mogao biti nego Bog?

Ako se Spedy javi i javnjo izjavi da je poverovao da Isus zaista jeste Bog koji je ravan Bogu, onda si dokazao da si ti taj pravi hriscanin, koji si krsten i Duhom svetim, ali ako Spedy to ne ucini, onda si ti obiucan farise.

Svi cekama da Mrsavkic polozi laboratorijski test koji je sam postavio.

Zelimo ti dobar uspeh
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav kolega mika32

i za našeg Spasitelja su farizeji tvrdili da je opsjednut
da pomoću belzebula izgoni đavle
a znali su da to nije točno

tvrdio sam i ostajem pri tome da je Isus Krist Sin Božji koji je ravan Bogu Jehovi jer ima sve atribute Božanstva,
koje je primio od Boga (a to isto je i lucifer želio ali mu Jehova nije dao, zato se sotona ispunio mržnjim na Krista i poveo pobunu)
ali nije Bog niti če ikada biti

nego dragi naš kolega mika32
gdje su tvoji postovi o suboti
gdje je ta tvoja ljubav prema Kristu

hočeš li dovijeka bježati od toga, pronalaziti neke ispričnice??

definicija krštenja iz Biblije je ovdje


krstiti u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga znači:
-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jehovu Jedinim Pravim Bogom, kojemu je zgriješio i sad se kaje i vrača mu se
-u Ime Sina - taj povratak Bogu i to po pokajanju ne može se izvršiti ni po kome drugome osim po Sinu, kao jedinom Posredniku između palog čovjeka i Svetog Boga, i samo po Sinovoj zasluzi prolivene grijeoopraštajuče krvi
-u Ime Duha Svetoga - jedinu Silu Božju po kojoj Bog griješnika osvjedočava da je griješan i da mu je potreban Spasitelj, i po kojoj sili Božjoj krštenik prihvača oproštenje i nadu na vječni život
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
za miku:
Dakle miko sada si malo i nervozan postao,pa si rekao jednu ružnu reč da ukažeš da ja ne govorim reč božju i da optužujem adventiste da ne krste u apostolsko krštenje i da navodno imaju svetoga duha kojega danas zovu od đavola!
Nađi mi jednog adventistu koji je kršten u ime isusa i ja ću pojesti ovaj komp bez šlaga odmah!! Ja takog još nisam sreo ni ovde u svedočenju niti u privatnom životu.

mrsavkicu, ti si zaista otkacen covek, advebntisti prilikomn krstenbja upotrevljavaju hruistovu formu: "u ime oca i sina i svetoga duha." matej 28,19. Da li zelis da kiazes da je ta formula koju je hristos dao, pogresna?

Dakle, to je hristova formula i to je biblijsko ucenje. Zar se ovde u toj hristovoj formuli ne spominje hristos? Ako kazes da se ne spominje onda si sloepac.
Ako ti posle ovoga kazes da adventisti ne krstavaju u ime isusa hrista onda ili nisi razuman ili si neposten, a ti nam kazi koje je od tih dvoje.

Kako si se usudio da kazes da adventisti krstenje svetim duhom nazivaju od djavola? Covece opameti se i ne prosipaju lazi.

Posto si pred svima izjavio da je test pravog hriscanina koji je krsten svetim duhom u "laboratoriskom" ispunjenje u lecenju i cinjenju cuda (marko 16,) evo sad cemo sa tobom napravciti test pa pokazi pred svima da si ti taj koji je tako krsten:

Svi smo mi svedoci da je spedy duhovni bolesnik koji tvrdi da je hristos ravan bogu, a da nije bog, a ta izjava suproti se sama sebi.

Eto mrsavkicu, moli se za spedy da poveruje da je hristos bog, jer ako je ravan bogu ko bi onda i mogao biti nego bog?

Ako se spedy javi i javnjo izjavi da je poverovao da isus zaista jeste bog koji je ravan bogu, onda si dokazao da si ti taj pravi hriscanin, koji si krsten i duhom svetim, ali ako spedy to ne ucini, onda si ti obiucan farise.

Svi cekama da mrsavkic polozi laboratorijski test koji je sam postavio.

Zelimo ti dobar uspeh
za geru: Doista je tako laodikeja ne može da ldgovori na aboratorijski test marko 16.jer oni znak verujućima,govrenje j jezicima,polaganjeruku na bolesne drže da su danas od đavola,sam je to rekao ovde,frlo jasnos e da uočiti to. I oni to još uvek zovu verujućom crkvom,a znak odbacuju kaoda je to prošlostsamo zato što su oni jedni neverujući i nevernik to ne može primiti.
Za miku: Pa eto ti u odgovoru laodikeji da bog koji je u mateju činio čudo i fariseji su rekli d a on to čini pomoću velzevula,dakle rekli su hulu na duha onda jasno je da ako se kaže na bilo koji dar da je to hula na duha,kao što je isus i kazao,ako ja to činim pomoću svetoga duha onda sinovi vaši,naraštaj njegove crkve koji će imati znak verujući kada to bude kaže isus činio svetim duhom na njima i u njima,oni će im upravo biti sudije. Dakle oni i slični mogu na isusa reći hulu,ali kada sveti duh poslan na crkvu na pedesetnici bude to kao znak verujućih proizvodio u njima i kada jedan adventista kao laodikeja to nazove od đavola da to više nema nikaku smislenost danas onda to je jedna hula na duha i to se ne prašta. I oni to ne mogu čak videti.
Jer oni ako bi verovali hrista onda bi oni primili njega u sebe a on je reč onda bi oni bili kršteni u to jedino dato ime i oni kada se kunu da krštavaju u ime krštavaju zapravo u titule i ne vide da je sveti duh razlomio što je isus rekao umateju 28. A ne vide jer u njima nije isus reč već crkva reč,crkva dogmy i zato oni su seme crkve a ne seme reči!
U vreme mojsija kada su oni trebali gledati ka medenoj zmiji i biti iscelenjeni onda ona medena zmija je bila dignuta od mojsija na motku jednu ito je slika na hrista i ako ne bi gledali strogo na to oni bi umrli,ma kako vikali ime jahvea idanas ako mi gledamo na tu medenu zmiju rista da bi bili isceljeni od greha smrti ,koja je za nas dignuta na drvo na krst onda ako mi ne bi gledali na njega na jedino ime spašenja isus mi umiremo u gresima,i ma kako se mi zaklinjali da verujemo jednog boga i da krštavamo kroz titule,to nema dejstvo jer strogo se mora gledali ka medenoj zmiji ka imenu isus jer je jedino ime,dato i apostoli nisu rekli niti jednom u ime oca i sina i svetoga duha već u ime isusa hrista,amen,ovoje reč gospodnja. Ovo je taj test za miku spedija i laodikeju i sve koji ne drže nauku isusa hrista već nauku crkve!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
brate mili Bog ti da zdravlje i pamet
a ja te ljubazno molim kada pišeš nemoj dopustiti simpatikusu da vodi toliko
smanji brate mili jednu brzinu
jer
ti kao da pišeš dvije riječi odjednom
pa nemože to tako
i kad snimaš video simpatikus ti je opet na velikim okretajima
polako brate mili pa nejdeš na streljanje da moraš sve nabrzinu ispričati jer se nema vremena
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrsavkicu.

Ja sam na to odgovrio.
Cuda nisu merilo istine, vec rec Bozja i poslusnost Bozjim zapovestima, a sotana upravo cini cuda kroz laznu religiju koja nema ove atribute po kojima se prepoznaje Bozji narod u ovom svetu.

Ti sve vreme govoris protiv poslusnosti zapovestima, i iznosis nesto sto rec Bozja ne poznaje, a onda upucujes na cuda, tako da je tu sve jasno o kakvom duhu se radi.

OBELEZJA BOZJEG NARODA:

"Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову" ( otkrivenje 14. 12 )

"И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа" ( otkrivenje 12 . 17 )

I padnuvši pred nogama njegovim poklonih mu se; i reče mi: Gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svedočanstvo Isusovo Duh Proroštva" ( otkrivenje 19. 10 )

Iz ovih tekstova se vidi da Bozji narod 1) DRZI ZAPOVESTI 2) IMA VERU ZASNOVANU NA SVETOME PISMU 3) IMA DAR PROROSTVA KOJI SLUZI NA PODIZANJE CRKVE I ZAVRSETAK BOZJEG DELA NA ZEMLJI

Crkva poslednjeg vremena je u bibliji nazvana ostatak, i ona ima ove pomenute atribute, kao i najvazniji prorocki dar koji je Bog najavio da ce se pojaviti u njegovom narodu u poslednjem vremenu pre samog kraja i Hristovog slavnog dolaska.


"И после ћу излити дух свој на свако тело, и прорицаће синови ваши и кћери ваше, старци ће ваши сањати сне, младићи ће ваши виђати утваре.
И на слуге ћу и на слушкиње у оне дане излити дух свој;
И учинићу чудеса на небу и на земљи, крв и огањ и пушење дима.
Сунце ће се претворити у таму и месец у крв пре него дође велики и страшни дан Господњи.
И сваки који призове име Господње спашће се; јер ће на гори Сиону и у Јерусалиму бити спасење, као што је рекао Господ, и у остатку који позове Господ" ( Joilo 2. 28 - 32 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
koliko ja znam i vidim
ti laodikeja padaš na samom početku
1) DRZI ZAPOVESTI

jer ne držiš Zakon
i nemožeš ga držati zato što si tjelesan
nemaš sprovedenu moralnu i zdravstvenu reformu,
nemožeš biti poslušan Božjem Zakonu
dok god ne izbaciš nečista jela sa duhovnog i tjelesnog stola,
nečeš primiti Duha Svetoga
dok god ne primiš Duh Sveti nečeš moći poštivati Božji Zakon
a to što ti sam sebe zavaravaš, to ti je na propast

hajde razmisli tko je jeduči nečista jela primio Božji blagoslov
primiti Duha Svetoga je vrlo veliki Božji bagoslov

propustio si u školi da je kršćanstvo velika borba protiv vlastitih urođenih mana,
kršćanstvo je veliko samoodricanje

dobro preispitaj svoje srce čega si se ti sam odrekao da bi služio Bogu i Kristu

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy.

Vec si uputio osudu i ako me licno ne poznajes i ne znas kakvo je moje iskustvo po tom pitanju, mada sam ti ja to vec nagovestio u dosadasnjim diskusijama.

S tim u vezi, sta za tebe znaci zivot u Hristu, kako ga ti ostvarujes i vodis u licnom zivotu?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
brate mili nemoj izvrtati moje izjave
nemaš potrebe za to
jer štogod napisao, za tvoje je dobro i svih ostalih
da ti gledaš Kristovim oćima onda bi ti svaki grešnik bio drag i gledao bi kako da mu pomogneš da ide pravim putem
zato ti govorim da odbaciš sve nečistoće koje ti brane da primiš Duh Sveti-Božji
tek tada iz tjelesnog prelaziš u duhovno

pročitaj što kaže sestra White
»I ovo rekavši dahne; i reče im: primite Duh Sveti. Kojima oprostite grijehe, oprostiće im se; i kojima zadržite, zadržaće se.« Sveti Duh nije se još potpuno pokazao, jer Krist još nije bio proslavljen. Obilnije davanje Duha usljedilo je tek nakon Kristovog uznesenja. Sve dok ovo nisu primili učenici nisu mogli ispuniti nalog da propovjedaju Evanđelje svijetu. Sad su primili Duha s naročitim ciljem. Učenici nisu mogli ispunjavati povjerene dužnosti u Crkvi, sve dok ih Krist nije nadahnuo svojim Duhom. Povjerio im je najsvetije nasljedstvo i želio da uvide činjenicu kako se ovo djelo bez Svetog Duha ne može izvršiti. Sveti Duh je dah duhovnog života u duši. Davanje Duha je davanje Kristovog života. On ispunjava primaoca Kristovim osobinama. Samo oni koji su tako poučeni od Boga, u kojima djeluje Sveti Duh i u čijem životu se pokazuje Kristov život, treba da stoje kao predstavnici ljudi i da služe za dobrobit Crkve.

jesi shvatio kako su učenici primili Duh Sveti
(»I ovo rekavši dahne; i reče im: primite Duh Sveti.)
sada si shvatio da ovdje nema nikakve treće osobe božanstva, da je Duh snaga ili sila

brate mili kada je čovjek ispunjen Duhom Svetim nema te sile da ga natjera da svjesno i namjerno pogriješi
nema pogađanja sa grijehom ni po cijenu života

život u Kristu je potpuna bezuslovna predaja Bogu, poštivanje svih 10.zapovijedi
svakodnevno raditi na spašavanju svih ljudi, aktivno širiti rijeć Evanđelja
sijati sjeme a sjeme je rijeć istine, Biblijski nauk
ne govoriti praznih rijeći ne vodii svjetovne neposvećene razgovore
ne ugađati sebi, naše ja mora potpuno nestati u Bogu i Kristu
život u Kristu je borba sa svim zlim silama tame iz minute u minutu iz sata u sat iz dana u dan
nema popuštanja niti predaje
nema vračanja na ono staro tjelesno
jednim okom gledamo u Božji Zakon a drugim u križ na Golgoti
kada smo u opasnosti da pogriješimo, onda ne gledamo svoju slabost
nego Kristovu snagu

život u Kristu je tema kršćanina, tema njegovog života
da ti netko odgovori detaljnije, napisao bi knjigu
 
Natrag
Top