Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mika32
bravo kolega
a čime si ti vođem i ostali koji "oholo mudruju"
-da neznaju što znači ime YHVH
-da je Bog trojedini (a to se počelo propovijedati prije cca 1650g.)od strane rimokatolika idolopoklonika
oni su definirali Boga kao tri jednakopravne osobe

i sad ti češ učiti nekoga u istinu

koju istinu kada je ti ne živiš??

sama prva Božja Zapovijed pobija tvoj nauk
Ja sam JEHOVA, Bog tvoj jedini, koji sam te izveo iz zemlje egipatske iz kuće ropstva
nemoj imati drugih bogova uz mene

žalosno da još uvijek nisi to shvatio

gdje je Duh Sveti u tebi kada bježiš od Božjeg Imena
gdje je taj isti duh kada trebaš subotu svetkovati kako Bog zapovijeda
također te pitam gdje je kada treba ljude koji neznaju pravu istinu, uputiti Kristovim putem
NE se rugati ljudima koji ne drže Zakon, nego pokazati Duh Kristov na djelu
gdje je tvoja rijeć strpljiva, blaga, solju osoljena
NEMA je kolega
jer ti nisi KRISTOV
djela su te izdala

ti si od onih koji govore a ne drže
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
ZA LAODIKEJU: U SUŠTINI STIHOVI MOŽDA FALE ALI SUŠTINA JE JASNA KADA VAM GOVORIM.sada mogu reći sledeće.slažem se sa tobom u svim ovim stvarima oko držanja Reči Gospodnje ili Isusovih zapovesti što je korišten termin u jevanđelju,ne slučajno(!) ali samo u Duhu svetome. u tome je velika razlika i jedni od nas su u velikoj nepoznanici oko pitanja držanja zakona u vremenu milosti.
liči da je tako,a daleko je kilometrima i smeta ulasku u nebo tako razmuevanje pojmova. logično da moje iznošenje liči da je nelogično,naročito,ako još jednom TVRDIM DA MOJE UČENJE NEMA VEZE NITI SA JEDNOM OD POZNATIH I MENI NEPOZNATIH CRKVI!
dakle LAODIKEJA zapovesti se mogu ispunjavati samo u Duhu.

Mrsavkicu, nisam siguran da sam te razumeo, ali cinimi se da se slazem sa tobom.
Tako i ja verujem da samo pomocu Svetoga Duha mozemo drzati Bozje zapovesti, a ne sami od sebe i svojom snagom.

Ali isto tako je podpuno jasno da prestupnike Bozjeg zakona ne vodi Duh Sveti nego njihovo bezakonje i samovolja,

Vidisa sta Pavle kaze: "JER TELESNO MUDROVANJE NEPRIJATELJSTVO JE BOGU, JER SE NE POKORAVA ZAKONU BOZJEM NITI MOZE.
A KOJI SU U TELU NE MOGU BOGU UGODITI.
Rimslanima 8,7.8.

Mrsavkicu, ako ovo budes razumeo, sve ostalo ce ti biti jasnije. Telesan covek ne moze da se pokorava zakonu Bozjem, ali duhovan moze. Znaci da oni koji namrno gaze Bozji zakon nisu vodjeni Duhom, nego svojom sujetom. (Procitaj celo 8. poglasvlje pa ce ti biti jasno)

Sve najbolje
svaki stih upućen drugom može se odnositi i na samoga sebe.dsakle,ja sam postavio jednostavnopitanje oko problematičnih kršenja Reči,ili zakona na koga se vi pozivate da fga držite,a istodobno pozvaos am vas da dokažetekoju zapovest ja kršim? ja Isusopvu Reč držim koliko je najbolje mogueć u svemu što je on rekao,a vama sam ispisao stvari koje crkva sigurno ne drži,zašto? ako ne držimo sve te stvari,kako animo učiti druge. ne tiče se mene već svih na forumu. koji je smisao vaše vere i njenog izražavanja na forumu. budimo iskreni. cilj je sviju nebo. mir svima.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
svaki stih upućen drugom može se odnositi i na samoga sebe.dsakle,ja sam postavio jednostavnopitanje oko problematičnih kršenja Reči,ili zakona na koga se vi pozivate da fga držite,a istodobno pozvaos am vas da dokažetekoju zapovest ja kršim? ja Isusopvu Reč držim koliko je najbolje mogueć u svemu što je on rekao,a vama sam ispisao stvari koje crkva sigurno ne drži,zašto? ako ne držimo sve te stvari,kako animo učiti druge. ne tiče se mene već svih na forumu. koji je smisao vaše vere i njenog izražavanja na forumu. budimo iskreni. cilj je sviju nebo. mir svima.

Postovanje brate Mrsavkicu,

Ti si u sustini dobar covek, zelis dobro i tebi i nama, a to isto i ja zelim svakome sve najbolje.

Nego cini mi se da gresis u tome sto od nas trazis da ti mi dokiazemo da li ti krsis Bozje zapovesti ili ne.
To nije nas posao, ima Onaj koji sve vidi i sve znao, on je merodavan da kaze za tebe a i za mene da li ispunjavamo volju Njegovo.
On ce na kraju suditi, a ne mi ljudi.

A ti brate ako zelis biti siguran da li drzis sve Bozje zapovesti, uzmi Dekalog pa citaj i zabelezi onu koju drzis i na kraju ces videti da li su ti sve na broju.

Nego nista nisi rekao na tolike biblijske tekstove koje je Laodikeja prilozio.
Sta kazes za poslednji koji sam ja prilozio:

"JER TELESNO MUDROVANJE NEPRIJATELJSTVO JE BOGU, JER SE NE POKORAVA ZAKONU BOZJEM NITI MOZE.
A KOJI SU U TELU NE MOGU BOGU UGODITI.
Rimslanima 8,7.8.

Da li je duhovan onaj ko prestupa Bozji zakon?
Duhovani je uvek u skladu sa Bozjom voljom.

Zelim ti sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
svaki stih upućen drugom može se odnositi i na samoga sebe.dsakle,ja sam postavio jednostavnopitanje oko problematičnih kršenja Reči,ili zakona na koga se vi pozivate da fga držite,a istodobno pozvaos am vas da dokažetekoju zapovest ja kršim? ja Isusopvu Reč držim koliko je najbolje mogueć u svemu što je on rekao,a vama sam ispisao stvari koje crkva sigurno ne drži,zašto? ako ne držimo sve te stvari,kako animo učiti druge. ne tiče se mene već svih na forumu. koji je smisao vaše vere i njenog izražavanja na forumu. budimo iskreni. cilj je sviju nebo. mir svima.

Postovanje brate Mrsavkicu,

Ti si u sustini dobar covek, zelis dobro i tebi i nama, a to isto i ja zelim svakome sve najbolje.

Nego cini mi se da gresis u tome sto od nas trazis da ti mi dokiazemo da li ti krsis Bozje zapovesti ili ne.
To nije nas posao, ima Onaj koji sve vidi i sve znao, on je merodavan da kaze za tebe a i za mene da li ispunjavamo volju Njegovo.
On ce na kraju suditi, a ne mi ljudi.

A ti brate ako zelis biti siguran da li drzis sve Bozje zapovesti, uzmi Dekalog pa citaj i zabelezi onu koju drzis i na kraju ces videti da li su ti sve na broju.

Nego nista nisi rekao na tolike biblijske tekstove koje je Laodikeja prilozio.
Sta kazes za poslednji koji sam ja prilozio:

"JER TELESNO MUDROVANJE NEPRIJATELJSTVO JE BOGU, JER SE NE POKORAVA ZAKONU BOZJEM NITI MOZE.
A KOJI SU U TELU NE MOGU BOGU UGODITI.
Rimslanima 8,7.8.

Da li je duhovan onaj ko prestupa Bozji zakon?
Duhovani je uvek u skladu sa Bozjom voljom.

Zelim ti sve najbolje
telesno mudrovanje dolazi po teumika.a to znači da je odnos telesnog mudrovanja kod tebe i laodikeje jer kolioko ja sam sa vama ovde vi nikad niste primili krštenje Duhom. kako jedan starozavetni pobornik ne zna prvo slovo da sveštenik mora biti učitelj u starom zavetu,a on nije mogao to biti u tom zvanju čak,ako ne bi bio pod pomazanjem?! kako onda ti razumevaš ovo sve oko Reči,ako ne telesnim mudrostima.Isus nije počeo službu učiteja o carstvu pre nego je na jordanu došlo pomazanje na njega u formi goluba! apostole je zaustavio da idu svedočiti ni mrdati iz jerusalima dok ne bi sačekali na molitvi obećanu silu sa visine duha istine koje će ih NAUČITI SVEMU GOVORENOM! kako ti zaobiaziš sva tri nabrojana pojma a meni kažeš koji sam kršten Duhom da telesno razgledam?
ja dekaog znam napamet i nema zapovesti koju ne pokuđavam najbolje moguće održati,prekršiti se zna što je a pokušati održati u mojoj moći to činim,a jasam vama nabrojao sijaset stvari koje znam da ili direktno ne držite ili podržavate a to mu je isto po Reči. ako ste učiteji zakona ovde onda morate biti prvi njegovi izvršioci,kako je napisano. mir tebi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrsavkicu, ti onda namerno previđaš nešto što sam ja naglasio više puta u prethodnim komentarima, i iz tog razloga insinuiraš da ja nikad nisam kršten duhom Svetim.

Moj naglasak je uvek bio da čovek mora dpživeti krštenje Duhom, da se obrati Bogu, napusti greh i krene putem posvećenja iz trenutka u trenutak kako bi Duh Sveti u njemu izvršio promenu i dao mu silu da se svaka zapovest prirodno ispunjava u čoveku silom Svetoga Duha.

Takođe, da čovek mora biti osvedočen Duhom da li je nešto istina, a ne govoriti sam od sebe ako to nije proverio u ličnom iskustvu sa Bogom.

Ja tvrdim da ti pokrivaš svoj lični propust osuđujući druge da navodno nisu kršteni Duhom i da mudriju telesnim razumom, i da je upravo suprotno, da se ti nikada nisi iskreno obratio Bogu i doveo sebe u stanje da te on lično osvedoči šta je istina.
Ti to govoriš i iz razloga što ako bi priznao da su Adventisti obraćeni i kršteni Duhom i imaju lično osvedočenje od Boga, onda bi morao da priznaš da su oni u pravu, ali ti to ne želiš zbog ličnog ponosa, i što ne želiš da se odrekneš svojih ličnih pogleda, zato govoriš ovakve stvari.

Ja te ne osuđujem zbog toga, već ti upravo to govorim iz razloga da bi to učinio, da bi se lično obratio i potražio Božansko vodstvo da te povede putem istine i pošao tim putem koji je jedini mogući put da bi neko potpuno spoznao istinu.

Ti nisi daleko od nje, ja to vidim, ali ti hvali iskustvo, koje je najbitnije u covekovom traganju za istinom.

Neka ti Gospod pomogne u tome.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
govorim ti cijelo vrijeme, i dokazujem da ni ti ni bilo koji drugi adventista,u vašoj crkvi
niste kršteni Duhom Svetim
mnogi od vaših ranijih naraštaja jesu bili kršteni Svetim Duhom,
ali su pali u vjeri

grešnik ako ne poštuje Božji Zakon i ne drži subotu nije kršten Duhom Svetim
adventisti NE poštuju Božji Zakon, NE drže subotu kako treba, NE zovu Boga pravim imenom JEHOVA
jedete sva nečista jela, a od čiste Biblijske istine napravili ste odvratno vino Babilonsko
poduži je popis grijeha adventističkog iz kojeg se jasno vidi da nemate Duha Svetoga
nečete ga ni primiti, uzalud se nadate da če vam ostatak crkve biti pročiščen, jer se to neče nikada desiti
nemože dragi moj kolega adventista na stolu imati svinjetinu, i kao takav biti ambasador - poslanik Boga i Krista
nemoj sam sebe zavaravati

vi i vaša crkva ste kolovođa zla u posljednjem vremenu
oruđe u rukama zmaja za borbu protiv Božjeg naroda - pravih kršćana
ostatka ženinog sjemena koje čuva čistu vjeru Kristovu

adventističlka crkva više nije crkva adventista sedmog dana,
iako se još uvijek tako službeno zove
vi ste rimokatolici koji ko fol revnuju za otačke običaje

ako se želiš spasiti, primiti Duha Svetoga, morat češ napustiti tu špilju zmajeva
tek tada od Boga i Krista možeš primiti oprost grijeha
pojedinci iz kuće adventističke biće spašeni,
ali rekoh samo kada napuste tu zajednicu i sva njihva kriva naučavanja
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrsavkicu, ti onda namerno previđaš nešto što sam ja naglasio više puta u prethodnim komentarima, i iz tog razloga insinuiraš da ja nikad nisam kršten duhom Svetim.

Moj naglasak je uvek bio da čovek mora dpživeti krštenje Duhom, da se obrati Bogu, napusti greh i krene putem posvećenja iz trenutka u trenutak kako bi Duh Sveti u njemu izvršio promenu i dao mu silu da se svaka zapovest prirodno ispunjava u čoveku silom Svetoga Duha.

Takođe, da čovek mora biti osvedočen Duhom da li je nešto istina, a ne govoriti sam od sebe ako to nije proverio u ličnom iskustvu sa Bogom.

Ja tvrdim da ti pokrivaš svoj lični propust osuđujući druge da navodno nisu kršteni Duhom i da mudriju telesnim razumom, i da je upravo suprotno, da se ti nikada nisi iskreno obratio Bogu i doveo sebe u stanje da te on lično osvedoči šta je istina.
Ti to govoriš i iz razloga što ako bi priznao da su Adventisti obraćeni i kršteni Duhom i imaju lično osvedočenje od Boga, onda bi morao da priznaš da su oni u pravu, ali ti to ne želiš zbog ličnog ponosa, i što ne želiš da se odrekneš svojih ličnih pogleda, zato govoriš ovakve stvari.

Ja te ne osuđujem zbog toga, već ti upravo to govorim iz razloga da bi to učinio, da bi se lično obratio i potražio Božansko vodstvo da te povede putem istine i pošao tim putem koji je jedini mogući put da bi neko potpuno spoznao istinu.

Ti nisi daleko od nje, ja to vidim, ali ti hvali iskustvo, koje je najbitnije u covekovom traganju za istinom.

Neka ti Gospod pomogne u tome.
ne želim te povrediti,ne želim tako oštro ići kaospedy,a niti koristiti dokaz koji on koristi okotoga dali adventisti jesu ili nisu kršteni svetim Duhom. kako neko od vas može to imati ako hulču na svetoga duha vaši teolozi svaki dan izgovaraju,ja sams e toga naslušao na zou tube. volter vajt recimo,i njemu sličnji naveliko govore protiv svetoga Duha da je od đavola. vaše učenje po tom pitanju je kristalno jasno i bez ikakih dvojbi i tajni,vi svako govorenje u jezicima polaganje ruku i iscelenje nad bolesnima,prorokovanje danas nazivate da je inspirisano đavolom,jer je taka manifestacija govora u jezicima najpre kao u delima apostola što je bila danas ad akta i da je takav način izlivanja Duha opstao davno u prvoj crkvi. budi iskren i reći da je to tačnotako. kako onda možeš reći da si kršten Duhom ako na Duha bacaš hulu? to je kontradiktorno. to što živite kršeć Reč to je posledica mnogih nepoznanica iz Pisma. o njima vidim ovde neće biti odgovora na moje nabvrojano u prethodnom postu.
meni nisu potrebni vaši argumenti za to da bi se ja sa vama prepirao,ne dao Bog,ja ovo govorim iz dužnosti i iz ljubavi prema Bogu . zapovesti Božje držim pet puta bolje od vas,tako da bi ja vama po tome mogao biti vrsniji učitelj,ali vi take učitelje ne želite nego kako vas za sada svrbe uši,a to iskren budi nije dobro pred Bogom. mir tebi ,miki i ostalima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cuda nisu merilo istine - govorenje jezicima, isceljenja, prorstvo, jer to sve moze dati i sotona kroz krivu religiju.
Merilo istine je rec Bozja i poslusnost Bozjim zapovestima, kao i licni posvecen zivot i rodovi koji proisticu iz takvog zivota, koji pokazuju da li je neko krsten Duhom Svetim ili ne.

Cuda se mogu dogadjati u skladu sa Bozjom voljom da ih da, ali ona moraju biti proizvod ovog gore pomenutog,

Prema tome, ako ja sagledam ucenje jedne crkve kroz otkrivenje svetog pisma, i molim se Bogu da mi otkrije putem reci i licno da li je ta crkva podignuta od Gospoda, i uvidim na osnovu biblijskog otkrivenja da se ucenje te crkve ne zasniva na pismu, i Bog mi ujedno otkrije iz svoje reci i licno svojim Duhom da to nije crkva koju je on podigao, a sa druge strane vidim d se u toj crkvi desavaju cuda, ja mogu da zakljucim samo jedno, da je uzrok tih cuda sotona, koji cini natprirodne manifestacije da bi ljude poveo krivim putem.

Odgovor za Spedy.

Prijatelju, ti sudis o drugima na osnovu svog licnog shvatanja istine i zakona.
Istina je jedna, i Adventisti je poseduju.
To da li pojedinci Adventisti ne zive po toj istini ne znaci da ta istina nije prisutna u Adventizmu, vec zato sto je greh svuda prisutan.
Ja sam vec objasnio u jednom od prethodnih komentara, da nece svi Adventisti biti spaseni, vec samo ostatak koji danas postoji unutar globalnog Adventizma.
To je jedna vecina koja ce ostati verna do kraja, i u vreme poslednjih dogadjaja primiti silu poznoga dazda i objaviti istinu ovom svetu i spremni docekati Isusov slavni dolazak.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
probudi se kolega
predobro ja znam da sudeći drugoga sudim sebe

dobro zboriš da je istina jedna
ali tu istinu adventisti nemaju

nemožeš na Bogoslužje kolega, pred Boga i Krista,
sa oniim odrvartnim nečistim jelima u duhu i trbuhu
koje adventisti uzimaju
niste sproveli moralnu i zdravstvenu reformu
nemate Duh Božji, jer i dalje tjelesno mudrujete

kada češ shvatiti da se tjelsan odupire POSLUŠNOSTI Božjem Zakonu?

globalni adventizam nije Biblijski nauk, nego neka vaša nauka
upamti da nečete i nemožete primiti DAŽD dok se potpuno ne reformirate
moralno i zdravstveno

adventisti nisu danas vjerni, a kamoli za još koju godinu
jer umjesto da se posvečujete istinom, da svetkujete subote,
vi trošite sveto vrijeme na svijetovne stvari

ono što ti čekaš i vjeruješ kolega
NIKADA se neće dogoditi

blago tebi kada to shvatiš
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slobodna volja je da razmisljas kako zelis, ali znaj da ono sto iznosis blateci Bozji narod nema veze sa objektivnom istinom, jer princip kojim se sluzis nije ljubav, vec opadanje, sto je satanizam u bukvalnom smislu, jer izraz SATANAS znaci OPADAC BRACE, sto ti upravo radis sve vreme.
Razmisli sta cinis jer to je veliki greh pred Bogom slican huli na Duha Svetoga.

Bog ce unutar svoje crkve sprovesti reformu, a ja sam upravo jedan od onih koji je direktno od Gospoda pozvan za ovo delo reforme, i Bog ce uskoro ovo delo javno potvrditi tako da ce svako imati dovoljno razloga da veruje.
 
Natrag
Top