Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Prijatelju Mrsavkicu, zanima me, kojoj ti crkvi pripadas?
Kako se zove Crkva cije uzneje zastrupas?


Unapred zahvaljujem na odgovoru
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve tekstove koje si do sada citirao da bi dokazao o navodnom ukidanju zakona u novom zavetu, ti si pogresno protumacio i dao im znacenje koje im ne pripada, pa i ovaj poslednji koji koji si prekratio da bi dokazao nedokazivo.

Ovaj tekst u celini glasi:

"Закон и пророци су до Јована; одселе се царство Божије проповеда јеванђељем, и сваки наваљује да уђе у њега.
Лакше је, пак, небу и земљи проћи неголи једној титли из закона пропасти.
( Luka 16. 16 - 17 )

Kao sto vidimo iz konteksta, ovde se ne govori o tome da su zapovesti sa pojavom Jovana Krstitelja ukinute ili uklonjene, jer nastavak Isusovih reci to potvrdjuje "Лакше је, пак, небу и земљи проћи неголи једној титли из закона пропасти"

Ovde se radi o simbolima koji su ukazivali na dolazak Mesije, i njihovo ispunjenje u novom zavetu.

Naime, proroci koji su najavljivali dolazak Mesije, kao i obredni zakon sa simbolicnim elementima koje je sadrzavao, ukazivali su na dolazak obecanog Mesije, kao i na onoga koji ce ga najaviti a to je Jovan krstitelj.
Od vremena Jovana krstitelja, obredni zakon i proroci su ispunili svoju ulogu, jer se ono na sta su oni ukazivali pojavilo - ispunilo, i od tog vremena, carstvo Bozje se propoveda Jevandjeljem - radosnom vescu o spasenju u Isusu Hristu ciji je dolazak najavljen u prorocanstvima starog zaveta i u simbolima koje je su sadrzali elementi obrednog zakona.

U nastavku Isus ponavlja reci koje je izgovorio i u poznatom tekstu iz 5 poglavlja jevandjelja po Mateju, da nece iz zakona nestati ni jedne title do kraja istorije sveta, upucujuci na moralni zakon kao merilo pravde do kraja istorije sveta.

UPOREDJENJE:

Лакше је, пак, небу и земљи проћи неголи једној титли из закона пропасти. ( Luka 16. 16 - 17 )

"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome"
( Jovan 5. 17 - 19 )

Jos nesto, ako izraz ISPUNITI u Hristovim recima znaci UKINUTI - UKLONITI, onda on u tom slucaju protivreci samome sebi, jer prvo kaze JA SAM ISPUNIO ( po vasem tumacenju ukinuo ), a potom u daljem izlaganju daje prokletstvo za onoga ko ukine i jednu zapovest, sto znaci da je prvo izgovorio kontradikciju, a potom prokleo i samoga sebe, jer ako je on kojim slucajem rekavsi ISPUNIO mislio na ukidanje, onda je uputio prokletstvo i samome sebi.
Sa druge strane on daje blagoslov za onoga ko odrzi zapovesti i nauci da treba drzati..kako ako pre toga po vama izgovara ovakve kontradikcije i druge pa time i samog sebe proklinje za nesto sto sam cini, a onda opet izgovara kontradikciju.

Ako ovde primecujete konfuziju u ovim svojim tvrdnjama, onda ste sigurno na pravom putu da ove Isusove izjave shvatite onako kako su i zapisane i kako ih je Isus i izgovorio, da on nije dosao da ukine zakon vec da ga sprovde u svom licnom zivotu i time da primer da ga i drugi ispunjavaju - zive prakticno po njemu, da on ostaje do kraja istorije sveta, i da ce se onaj ko ukine i jednu zapovest ili nauci ljude da ih ne drze najmanji nazvati u carstvu nebeskom - odnosno nece tamo ni biti, a ko odrzi i nauci, taj ce se veliki nazvati u carstvu nebeskom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Sve tekstove koje si do sada citirao da bi dokazao o navodnom ukidanju zakona u novom zavetu, ti si pogresno protumacio i dao im znacenje koje im ne pripada, pa i ovaj poslednji koji koji si prekratio da bi dokazao nedokazivo.

Ovaj tekst u celini glasi:

"Закон и пророци су до Јована; одселе се царство Божије проповеда јеванђељем, и сваки наваљује да уђе у њега.
Лакше је, пак, небу и земљи проћи неголи једној титли из закона пропасти.
( Luka 16. 16 - 17 )

Kao sto vidimo iz konteksta, ovde se ne govori o tome da su zapovesti sa pojavom Jovana Krstitelja ukinute ili uklonjene, jer nastavak Isusovih reci to potvrdjuje "Лакше је, пак, небу и земљи проћи неголи једној титли из закона пропасти"

Ovde se radi o simbolima koji su ukazivali na dolazak Mesije, i njihovo ispunjenje u novom zavetu.

Naime, proroci koji su najavljivali dolazak Mesije, kao i obredni zakon sa simbolicnim elementima koje je sadrzavao, ukazivali su na dolazak obecanog Mesije, kao i na onoga koji ce ga najaviti a to je Jovan krstitelj.
Od vremena Jovana krstitelja, obredni zakon i proroci su ispunili svoju ulogu, jer se ono na sta su oni ukazivali pojavilo - ispunilo, i od tog vremena, carstvo Bozje se propoveda Jevandjeljem - radosnom vescu o spasenju u Isusu Hristu ciji je dolazak najavljen u prorocanstvima starog zaveta i u simbolima koje je su sadrzali elementi obrednog zakona.

U nastavku Isus ponavlja reci koje je izgovorio i u poznatom tekstu iz 5 poglavlja jevandjelja po Mateju, da nece iz zakona nestati ni jedne title do kraja istorije sveta, upucujuci na moralni zakon kao merilo pravde do kraja istorije sveta.

UPOREDJENJE:

Лакше је, пак, небу и земљи проћи неголи једној титли из закона пропасти. ( Luka 16. 16 - 17 )

"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome"
( Jovan 5. 17 - 19 )

Jos nesto, ako izraz ISPUNITI u Hristovim recima znaci UKINUTI - UKLONITI, onda on u tom slucaju protivreci samome sebi, jer prvo kaze JA SAM ISPUNIO ( po vasem tumacenju ukinuo ), a potom u daljem izlaganju daje prokletstvo za onoga ko ukine i jednu zapovest, sto znaci da je prvo izgovorio kontradikciju, a potom prokleo i samoga sebe, jer ako je on kojim slucajem rekavsi ISPUNIO mislio na ukidanje, onda je uputio prokletstvo i samome sebi.
Sa druge strane on daje blagoslov za onoga ko odrzi zapovesti i nauci da treba drzati..kako ako pre toga po vama izgovara ovakve kontradikcije i druge pa time i samog sebe proklinje za nesto sto sam cini, a onda opet izgovara kontradikciju.

Ako ovde primecujete konfuziju u ovim svojim tvrdnjama, onda ste sigurno na pravom putu da ove Isusove izjave shvatite onako kako su i zapisane i kako ih je Isus i izgovorio, da on nije dosao da ukine zakon vec da ga sprovde u svom licnom zivotu i time da primer da ga i drugi ispunjavaju - zive prakticno po njemu, da on ostaje do kraja istorije sveta, i da ce se onaj ko ukine i jednu zapovest ili nauci ljude da ih ne drze najmanji nazvati u carstvu nebeskom - odnosno nece tamo ni biti, a ko odrzi i nauci, taj ce se veliki nazvati u carstvu nebeskom.
ZA MIKU: JA VAS ADVENTISTE FORMALNO nayivam adventisti,jer adventr znači čekanje Hrista,a to svaki jedan od nas čeka,tako ja vas držim da ili jeste crkva Hrista ili niste,,ostalo je suvišak i svi crkvari bi trebali sdebe imenovati sa hrišćani,a svimi jednid ruge ukoriti ako je učenje pogrešno ili pohvaliti kad se govori dobro. tako ja u suštini vas ne vidim kao neke ljude po crkvenom slogu već kao potencijalne hrišćane ,koji timemimate odgovornost.
za LAODIKEJU:
DOBRO SI PRIMETIO,I MOGLO BI LIČITI DA JE KONTRADIKCIJA. JA SAM KRIV ŠTO NISAM DO KRAJA IŠAO U RAZGLEDANJE,TE JJE TVOJA PRIMEDBA NA MESTU.
svakako da reč do jovana označava da su zakon i proroci do jovana. carstvo nebesko se dalje propoveda jevanđeljem,ne zakonom u kontekstu kako ga vi donosite.korinćanima poslanica zato i kaže da dokle god se gleda i čitaju mojsijeve knjige vi imate pokrivaloi ne možete videti ni krštenje duhom niti krštenje u ime Isusa. jer imate pogled kao koz pokrivalo ili debelu tkaninu,a kroz to se ne može čitati Reč. Isus je doista rekao istinu. zakon i proroci sežu do jovana,on je ispunio svaku jednu titulu iz napisanog,tako da doista u njemu ništa i ne može propasti ,jer pavle isto kaže da je zakon dobar i svet i proroci su i te kako nama poučni i bitni,ali interpretacija zakona u vremenu milosti ,ne razumevanje da je sav zakon ispunjen u veri u Hrista i da time imamo milost i oprost od greha koje je zakon naspram nas postavljao da smo sve vreme bili pod osudom. tako u Hristu je sve ispunjeno,nema title da će tu zafaliti. ni ne ubij,ne ukradi,ne zaželi,ni subota,ni pasha,ni jedenje ili ne jedenje u Njemu ne fali,jer je sve u njemu i kroz njega i za njega pisano i sačinjeno,kao što je i kazao jer Pisma govore o meni(Isusu) dakle sav zakon i proroci su govorili o Isusu,i kada je on došao ,kada je došđla stvarnost kada je on iskoračio iz senke zakona i proroka kao stvarnost onda više ništa od toga nije ostalo da nije ispunjeno, tu čak stoji i vaše nerazumevanje da je navodno ukinuta pasha ni ona nije bukvalno ukinuta jer je sveta ,već je našla meru isto u hristu samo,tako da se tako može reći nda je Bog kazao pasha je data do vijeka ,i ako bi bilo ko tome dodao ili oduzeo i tako druge ljude survao u propast biće najmanji u carstvu. ako vi učite da je subota pečat za nebo a pečat je krštenje Duhom onda vi otkidate od suštine zakona za koju svrhu i koji simbol je on dat. ako pak domećete tri boga mesto jednoga opet će te dati bogu odgovor za to. ako radite sve te stvari koje radite daćete Bogu odgovor na dan njegov. jer dvobračnost kako je vi tumačite je greh i za taku stvar otkidanjem title iz zakona koja je otkrivena u punoj istini u Hristu upravo kroz otkrivenje ap.pavla da je crkva sa Hristom prikazana upravo kroz jednobračnost braka,onda vi time ne vidite tajnu sedme zapovestzi u Hristu. ako u Hristu nemate otkrivenje prve zapovesti u zakonu ,već to menjate u trojičnost opet će te biti krivi za oduzetu titlu iz zakona koji se otkrio u Hristu kao Bogu u telu,u tajni pobožnosti.
kao što vidiš niko nije tu da otkida i dodaje ,zakon je doista našao svoje mesto u Hristu u punoj meri. niti jedna titla ne fali onima koji drže veru u Hrista. ja kroz Hrista njemu zahvaljujuć ispunjavam sav uzakon u meri koja mi je moguća kao čoveku u telu,pazeć da ne dokinem niti jednu Božju titlu.voleo bih da mi vi ukažete koju titlu otkidam a koja je u Hristu,jer onda sam kriv ne zakonu već samom Hristu a to je teža mera kazne! pažnja,koju titlu iz zakona ja otkidam ali u Hristu,ne u vašoj teoriji crkvenoj kako tumačite zakon već U Hristu!!!

Man of God-Ljudska slabost (Part 1.) - YouTube
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
DOBRO SI PRIMETIO,I MOGLO BI LIČITI DA JE KONTRADIKCIJA. JA SAM KRIV ŠTO NISAM DO KRAJA IŠAO U RAZGLEDANJE,TE JJE TVOJA PRIMEDBA NA MESTU.
svakako da reč do jovana označava da su zakon i proroci do jovana. carstvo nebesko se dalje propoveda jevanđeljem,ne zakonom u kontekstu kako ga vi donosite.korinćanima poslanica zato i kaže da dokle god se gleda i čitaju mojsijeve knjige vi imate pokrivaloi ne možete videti ni krštenje duhom niti krštenje u ime Isusa.

Mrsavkicu, steta je takio dobar covek da toliko izvrce Jevandjelje. Da li ti to ne primecujes zbog pogresnog ucenja koje si od nekoga primio ili primecujers pa ipak ides dalje.

Ovde si ponovo pogresio. U Kornicanima ne pise nigde to sto si ti ovde ispetlao: "korinćanima poslanica zato i kaže da dokle god se gleda i čitaju mojsijeve knjige vi imate pokrivaloi ne možete videti ni krštenje duhom niti krštenje u ime Isusa."
Mrsakovicu, mozes li nam navesti doslovno taj tekst, jer Pavle nije tako rekoa. Zasto ponovo dodajes sto ne pise?
--------------

Isus je doista rekao istinu. zakon i proroci sežu do jovana,on je ispunio svaku jednu titulu iz napisanog,tako da doista u njemu ništa i ne može propasti ,jer pavle isto kaže da je zakon dobar i svet i proroci su i te kako nama poučni i bitni,ali interpretacija zakona u vremenu milosti ,ne razumevanje da je sav zakon ispunjen u veri u Hrista i da time imamo milost i oprost od greha koje je zakon naspram nas postavljao da smo sve vreme bili pod osudom.

Prijatelju, potpuno se slazem sa tobom da je Hriostos bio pokoran zakonu u d aje ispunio svaki njegov zahtev.
Slazem se sa tobom da se sav zakon ispunjava ako smo u Hristovoj veri, ispunjavacemo ga isto kao i Hristos.
A to znacvi necemno biti njegovi prestupnici

U Bibliji jasno je napisano: "Ovde je trpljenje svetih, koji drze ZAPOVESTI i VERU ISUSOVU." Otkrivenje 14,12,

"Jer telesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se NE POKORAVA ZAKONU BOZJEM niti moze." Rimljanima 8,7.
-----------------

tako u Hristu je sve ispunjeno,nema title da će tu zafaliti. ni ne ubij,ne ukradi,ne zaželi,ni subota,ni pasha,ni jedenje ili ne jedenje u

Izvini brate, ali ponovo brkas pojmove. Nisi daleko. Oni koji su u Hristu i koji su Hristovi, u njihovom zivotu nece nesta faliti, postovace Bozji zakon onako kako ga je sam Gospod Isus Hristos postovao. Prijetelju tim ti je sve receno. Ako ti branis prestupe Bozjeg zakona onda dokazujes da nisi duhovan, nego telesan i da se bavis telesnim mudrovanjem, koje se ne pokorava zakonu Bozjem i ne moze da mu se pokorava.
----------------

ako vi učite da je subota pečat za nebo a pečat je krštenje Duhom onda vi otkidate od suštine zakona za koju svrhu i koji simbol je on dat.

Prijetelju, Bog je malo drugacije rekao: "AKO ODVARTIS NOGU SVOJU OD SUBOTE da ne cinis sto je tebi drago NA MOJ SVETI DAN." Isaija 58,13.14. Subota je Gospodnji dan, a nije nas. Hristovi sledbenice i u tome ce slediti Hrista. A reci nam gde je Hristos provodio subotu? U Bogomolji , prirodi ili pomagao nevoljnima. To upravo i mi radimo.

Mnogo pricas, ali malo mozes da dokazes iz Bozje reci. Tu si jos uvek vrlo slab.


Kada cemo dobiti odgovor na ova pitanja:

Prijatelju Mrsavkicu, zanima me, kojoj ti crkvi pripadas?
Kako se zove Crkva cije ucneje zastrupas?


Unapred zahvaljujem na odgovoru
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je vec "MALO" progresivnije razmisljanje, ali ne u potpunosti, jer ipak stoji da mi moramo ispuniti svaku zapovest i druge upucivati da ih tvore.
Naravno..U HRISTU, a nikako drugacije, jer je jedino tako i moguce, dopustenjem da nas on promeni i da nam silu da se zakon tako prirodno ispunjava u nama, ne nasom sopstvenom silom, vec silom Duha Svetoga koji nas je promenio oslobodivsi nas greha i sile koja nas navodi na greh, i davsi nam silu da sve sto cinimo - cinimo iz ljubavi prema Bogu i bliznjima.

Nas cilj ne bi trebalo da bude da ruzimo i blatimo jedni druge u odnosu na verske razlike, vec da zajedno postujuci jedni druge sagledamo koji su uslovi da bi se svi jednoga dana nasli u Bozjem carstvu.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
04.07.2013
Poruka
60
Zakon je dat ne samo nama nego celom svemiru. Nema milosti Hrista, svako ispasta za svoje grehe na ovaj ili onaj nacin zato sto je zakon jasan
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
DOBRO SI PRIMETIO,I MOGLO BI LIČITI DA JE KONTRADIKCIJA. JA SAM KRIV ŠTO NISAM DO KRAJA IŠAO U RAZGLEDANJE,TE JJE TVOJA PRIMEDBA NA MESTU.
svakako da reč do jovana označava da su zakon i proroci do jovana. carstvo nebesko se dalje propoveda jevanđeljem,ne zakonom u kontekstu kako ga vi donosite.korinćanima poslanica zato i kaže da dokle god se gleda i čitaju mojsijeve knjige vi imate pokrivaloi ne možete videti ni krštenje duhom niti krštenje u ime Isusa.

Mrsavkicu, steta je takio dobar covek da toliko izvrce Jevandjelje. Da li ti to ne primecujes zbog pogresnog ucenja koje si od nekoga primio ili primecujers pa ipak ides dalje.

Ovde si ponovo pogresio. U Kornicanima ne pise nigde to sto si ti ovde ispetlao: "korinćanima poslanica zato i kaže da dokle god se gleda i čitaju mojsijeve knjige vi imate pokrivaloi ne možete videti ni krštenje duhom niti krštenje u ime Isusa."
Mrsakovicu, mozes li nam navesti doslovno taj tekst, jer Pavle nije tako rekoa. Zasto ponovo dodajes sto ne pise?
--------------

Isus je doista rekao istinu. zakon i proroci sežu do jovana,on je ispunio svaku jednu titulu iz napisanog,tako da doista u njemu ništa i ne može propasti ,jer pavle isto kaže da je zakon dobar i svet i proroci su i te kako nama poučni i bitni,ali interpretacija zakona u vremenu milosti ,ne razumevanje da je sav zakon ispunjen u veri u Hrista i da time imamo milost i oprost od greha koje je zakon naspram nas postavljao da smo sve vreme bili pod osudom.

Prijatelju, potpuno se slazem sa tobom da je Hriostos bio pokoran zakonu u d aje ispunio svaki njegov zahtev.
Slazem se sa tobom da se sav zakon ispunjava ako smo u Hristovoj veri, ispunjavacemo ga isto kao i Hristos.
A to znacvi necemno biti njegovi prestupnici

U Bibliji jasno je napisano: "Ovde je trpljenje svetih, koji drze ZAPOVESTI i VERU ISUSOVU." Otkrivenje 14,12,

"Jer telesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se NE POKORAVA ZAKONU BOZJEM niti moze." Rimljanima 8,7.
-----------------

tako u Hristu je sve ispunjeno,nema title da će tu zafaliti. ni ne ubij,ne ukradi,ne zaželi,ni subota,ni pasha,ni jedenje ili ne jedenje u

Izvini brate, ali ponovo brkas pojmove. Nisi daleko. Oni koji su u Hristu i koji su Hristovi, u njihovom zivotu nece nesta faliti, postovace Bozji zakon onako kako ga je sam Gospod Isus Hristos postovao. Prijetelju tim ti je sve receno. Ako ti branis prestupe Bozjeg zakona onda dokazujes da nisi duhovan, nego telesan i da se bavis telesnim mudrovanjem, koje se ne pokorava zakonu Bozjem i ne moze da mu se pokorava.
----------------

ako vi učite da je subota pečat za nebo a pečat je krštenje Duhom onda vi otkidate od suštine zakona za koju svrhu i koji simbol je on dat.

Prijetelju, Bog je malo drugacije rekao: "AKO ODVARTIS NOGU SVOJU OD SUBOTE da ne cinis sto je tebi drago NA MOJ SVETI DAN." Isaija 58,13.14. Subota je Gospodnji dan, a nije nas. Hristovi sledbenice i u tome ce slediti Hrista. A reci nam gde je Hristos provodio subotu? U Bogomolji , prirodi ili pomagao nevoljnima. To upravo i mi radimo.

Mnogo pricas, ali malo mozes da dokazes iz Bozje reci. Tu si jos uvek vrlo slab.


Kada cemo dobiti odgovor na ova pitanja:

Prijatelju Mrsavkicu, zanima me, kojoj ti crkvi pripadas?
Kako se zove Crkva cije ucneje zastrupas?


Unapred zahvaljujem na odgovoru
ZA LAODIKEJU: U SUŠTINI STIHOVI MOŽDA FALE ALI SUŠTINA JE JASNA KADA VAM GOVORIM.sada mogu reći sledeće.slažem se sa tobom u svim ovim stvarima oko držanja Reči Gospodnje ili Isusovih zapovesti što je korišten termin u jevanđelju,ne slučajno(!) ali samo u Duhu svetome. u tome je velika razlika i jedni od nas su u velikoj nepoznanici oko pitanja držanja zakona u vremenu milosti.
liči da je tako,a daleko je kilometrima i smeta ulasku u nebo tako razmuevanje pojmova. logično da moje iznošenje liči da je nelogično,naročito,ako još jednom TVRDIM DA MOJE UČENJE NEMA VEZE NITI SA JEDNOM OD POZNATIH I MENI NEPOZNATIH CRKVI!
dakle LAODIKEJA zapovesti se mogu ispunjavati samo u Duhu. sada ako to postavimo u starozavetni okvir zakona to onda niko od nas ne može učiniti,jednostavno niko! korinćanima 2.3.gl. jasno kaže da je zakon osuda a milost sloboda od osude.kaže se jasno u 9.redku,jer kad je služba osuđenja u slavi,mnogo većma je služba pravde izobilna u slavi.zakon uvek biva nazvan osuđenje,sud ,proklestvo za ljude,nigde nije nazvan milost niti može biti jer ako bi imao to znamenje ne bi Isus dolazio.
razlika je utome,da niko to održati ne može. zato Isus je kako kažeš došao da nas oslobodi od greha,a pavle kaže ,otkuda greh,dolaskom zakona dođe i spoznaja greha.sada ako je on došao da nas oslobodi i ako je doneo milost onda ako mi pokušamo ponovo OBAVEZATI SE NA DRŽANJE ZAKONA(KO SE OBAVEŽE,DUŽAN JE SAV SAV SAV ZAKON TVORITI! I TAJ ĆE ZAKONOM BITI SUĐEN A GDE JE MILOST TU NEMA OSUDE!
SADA AKO SI POD ZAKONOM KOGA NIKO ODRŽATI NE MOŽE ONDA SUD JE SMRT. ako pak zapovesti držimo u Duhu mi još uvek ne možemo reći da i jedan od nas ne greši ali sada nismo pod zakonom,jer bi time bili automatski pod osudom,nego budući pod milošću mi smo slobodni od osude jer Isus posreduje za nas! u tome je razlika u vraćanju na zakonsku uredbu koju je Isus ukinuo na krstu,prikovao na krstu(to je pojam ukinuti,prikovati,)koja je bila protiv nas,u tom slučaju ako se vraćamo na tu uredbu mi dolazimo pod proklestvo,jer milost onda više nije na našoj strani niti nam Isaus može pomoći. zakon je imao svoju svrhu do Hrista,on je greh trebao učiniti odveć grešnim,ukazati na svu njegovu strahotu i pravednu osudu smrt,a milost je sada tu da nas oslobodi nepravednosti koje činimo i od kojih se pod zakonom ne bi nikad mogli opravdati.
za MIKU:
EVO ZA TEBE MIKO,KORINĆANIMA 2.3.GL.
PAVLE JASNO GOVORI O ZAKONU I TO STROGO O DEKALOGU JER KAD KAŽE NA KAMENJU UREZANO SUVIŠNO JE REĆI DA JE REČ O DEKALOGU:
11 JER KAD JE SLAVNO ONO ŠTO PRESTAJE,MNOGO ĆE VEĆMA BITI U SLAVI ONO ŠTO OSTAJE.
13.RED TAKOĐE GOVORI REČ PRESTAJE I NAPOMINJE DA JE MOJSIJE METAO POKRIVALO KADA JE DOŠAO S A SINAJA,KOLIKO JE BILA SLAVA bOŽJA OČITOVANA U PRISUSTVU.
14 RED JASNO KAŽE ZA IZRAELCE KOJI SU OSTALI BEZ VERE U HRISTA I OSTALI NA ZAKONU,TE SE OPET KORISTI IZRAZ PRESTAJE U HRISTU,,I KAŽE" ZASLEPIŠE POMISLI NJIHOVE,JER DO SAMOGA OVOG DANA STOJI ONO POKRIVAO NEOTKRIVENO U ČITANJU STAROG ZAVETA JER U HRISTU PRESTAJE. pavle bi onda trebao reći ne prtestaje već koji se u Hristu produžava.15.nego do danas kad se čita mojsije pokrivalo na srcu njihovom stoji.
ovde se može sada rezonovati da je reč o slepoći izraela da prepoznaju Hrista. ali ostaje jasna reč tri puta prestaje. naravno ispravan izraz je pavle rekao ,u Hristu. kao što sam naveo,nije tačno da je ni pasha prestala. jer zakon je sav zakon ne cepanje na tri teološka dela. tako da ništa ne može što dolazi od Boga postati nesveto,i nedobro i da bukvalno nestane,već samo prelazi u stvarnost iz senke,iz tipova u Hrista. čak životi isusa navina,mojsija avraama,josifa itd,su simboli na Hrista.mojsije je tip zakona pod kojim je dat koji nije ušao u zemlju obećanja,jer zakon nije mogao uvesti nikoga unutar jer je osuda,a zemlja obećanja je slika neba i u nebo se ne može ući kroz osudu već kroz milost. jevrejima,4.jasno stoji da ni isus navin nije mogao uvesti sebe ni decu izraela u večni pokoj nebo i ako je sigurno pred Bogom bio čist i držao je subotu i ostalo,ali nije do isusa već do Boga koji se zakleo da neće ući nakon je dao sedmi dan odmor ,a zašto s e zakleo,jer je prorokvano za pedesetnicu koju su većinski izraelci u delima 2.gl. odbili rečima da su ti ljudi pijani koji su govorili mrmljali tuđe jezike! zadocnili su i pavle opominje i nas da ne odocnimo ući u taj pokoj Božji. tako

gledajuć na to ja sam već rekao vi pokušavate zakonom ući u nebo ali je to kroz osudu nemoguće,već samo kroz milost a milost i zakon ne mogu skupa naslediti obećanje,kako jasno stoji tip dva zaveta u galatima poslanici kroz prikaz agare i sare! vrlo precizno doneto tamo. ja ne mogu tu sada ulaziti u Božji plan spašenja i zašto je on razdvojioo rad sa jevrejima od paganske crkve ,to nije moj fah niti pojam zakona i milosti,ali jasno tako stoji. otuda je i čisto i nečisto dato sa tom svrhom.kod kornilija sa petrom to je Bog razvalio taj plot upravo vizijom nečistih životinja sa neba a sa neba ništa ne može doći pogrešno ili nečisto kako je i petar u prvi mah umislio. tako slika toga je nojeva barka. noje uvodi čiste i nečiste tu se prvi put spominje to razdvajanje,ne kaže se direktno zašto,zašto Bog daje noju da razdvoji i označi čisto nečisto od životinjja osim da Duh Božji daje jasno danas da je reč o tome da Bog i jevreje i pagane skupa ima u planu,jer odmah po potopu noju se daje da jede svako meso od svih životinja dakle razlog nije kasnije davanje zapovesti u 3,.mojsijevoj izraelu da bi ih kako piše odvojio od ostalih naroda i d a bi im se objavio i da bi bili njegov narod za misiju objave .
stoga se može videti da je zakon vrlo teški kamen mnogima u vreme pavla a tek kolko vama danas. po pitanju razumevanja kao čistih i nečistih životinja što je kod vas i danas.
a što se tiče zapovesti,ja sam rekao za koju od zapovesti vi vidite da ja ne ispunjavam,,ja sam vam naveo sijaset koje bi trebali čim pre pred Bogom ispuniti!? ajmo redom. ja vam stavljam na savest sledeće,a i vi meni stavite pa da se vidi to,za napredak,jel u redu. u ljubavi samo?
dakle:
Bog je jedan,ne trojedan.
preljuba je u bilo kojoj opciji dvobračnosti greh Bogu.skupa sa matejem,19 gl. što se pogrešno tumači.
zabrana ženama da govore u crkvi.
zabrana nođenja muške odeće žernama,molitva bez pokrivala,grdanje t-v-a idolstvo,odlazak na idolsko svečarenje ili jedenje sa idolskog,milošte, itd
sečenje kose kodena i nošenje duge kod muških
šminka,kratke suknje,štikle pri hodanju.
rad na subotnji dan u bilo kom smislu sa platom ,ako se neko obavezao na dan ,na držanje subote.
mir svima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada novozavetni pisci govore o poslusnosti zapovestima, oni upucuju na starozavetni zakon deset zapovesti, i takodje na celovitost zakona, da se on ceo mora odrzati ako covek zeli uci u carstvo nebesko.
Nigde u bibliji ne postoji dokaz da je bilo koja zapovest izbacena iz zakona, vec upravo da covek treba ispuniti svaku pravdu.

"Ovde je trpljenje svetih, koji drze zapovesti Bozje i veru Isusovu" ( Otkrivenje 14. 12. )

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.

Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome"
( Jovan 5. 17 - 19 )

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni; ( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

"Ili ne znate da nepravednici neće naslediti carstvo Božije? Ne varajte se: ni kurvari, ni idolopoklonici, ni preljubočinci, ni adžuvani, ni muželožnici,
Ni lupeži, ni lakomci, ni pijanice, ni kavgadžije, ni hajduci,
carstvo Božije neće naslediti.
I ovakvi bejaste neki; nego se opraste i posvetiste i opravdaste imenom Gospoda našeg Isusa Hrista i Duhom Boga našeg" ( 1 Korincanima 6. 9 - 11 )

"Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.
Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla" ( knjiga propovednika 12. 13 - 13 )

Ne znam licno na kom biblijskom stihu se zasniva tvrdnja da se zakon ne moze odrzati, ali predpostavljam da je to tekst iz Rimljanima poslanice 8 poglavlja koji glasi:

"Јер што закону беше немогуће, јер беше ослабљен телом, посла Бог сина свог у обличју тела греховног, и за грех осуди грех у телу,
Да се правда закона испуни у нама који не живимо по телу него по духу;

Јер који су по телу телесно мисле, а који су по духу духовно мисле.
Јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот је и мир.
Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може.
А који су у телу не могу Богу угодити.

А ви нисте у телу него у духу; јер Дух Божји у вама живи. А ако ко нема Дух Христов, он није Његов.
А ако је Христос у вама, онда је тело мртво греха ради а дух жив правде ради.
А ако ли живи у вама Дух Оног који је васкрсао Исуса из мртвих, Онај који је подигао Христа из мртвих оживеће и ваша смртна телеса Духом својим који живи у вама.
Тако дакле, браћо, нисмо дужни телу да по телу живимо.
Јер ако живите по телу, помрећете; ако ли духом послове телесне морите, живећете.
Јер који се владају по духу Божијем они су синови Божији"
( Rimljanima 8. 3 - 14 )

Kao sto vidimo u ovom tekstu, on govori o nemogucnosti da covek kao takav bez Boga i njegove sile odrzi zakon iz razloga jer je telesan i gresan i zbog slabosti gresne prirode koja ga kusa i navodi da krsi Bozanske principe.
Tekst dalje nastavlja i kaze da je iz tog razliga Bog poslao Isusa da osudi greh, i da coveku da silu da ne bude vise prekrsioc zakona, vec da ga promeni i ucini da covek potpuno ispunjava svaku zapovest pomocu Bozjom.

Dakle, ovaj tekst ne govori da se zakon ne moze odrzati u svakom slucaju, vec da ga covek ne moze odrzati zbog okolnosti u kojima se nalazi, a to je gresna priroda koja je u njemu a koja ga navodi na greh.
Takvom coveku je Bog poslao Isusa koji mu daje silu da on od tog trenutka pomocu Duha Svetoga moze u potpunosti ziveti po nacelima Bozje pravde zapisane u njegovom zakonu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Kada novozavetni pisci govore o poslusnosti zapovestima, oni upucuju na starozavetni zakon deset zapovesti, i takodje na celovitost zakona, da se on ceo mora odrzati ako covek zeli uci u carstvo nebesko.
Nigde u bibliji ne postoji dokaz da je bilo koja zapovest izbacena iz zakona, vec upravo da covek treba ispuniti svaku pravdu.

"Ovde je trpljenje svetih, koji drze zapovesti Bozje i veru Isusovu" ( Otkrivenje 14. 12. )

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.

Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome"
( Jovan 5. 17 - 19 )

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni; ( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

"Ili ne znate da nepravednici neće naslediti carstvo Božije? Ne varajte se: ni kurvari, ni idolopoklonici, ni preljubočinci, ni adžuvani, ni muželožnici,
Ni lupeži, ni lakomci, ni pijanice, ni kavgadžije, ni hajduci,
carstvo Božije neće naslediti.
I ovakvi bejaste neki; nego se opraste i posvetiste i opravdaste imenom Gospoda našeg Isusa Hrista i Duhom Boga našeg" ( 1 Korincanima 6. 9 - 11 )

"Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.
Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla" ( knjiga propovednika 12. 13 - 13 )

Ne znam licno na kom biblijskom stihu se zasniva tvrdnja da se zakon ne moze odrzati, ali predpostavljam da je to tekst iz Rimljanima poslanice 8 poglavlja koji glasi:

"Јер што закону беше немогуће, јер беше ослабљен телом, посла Бог сина свог у обличју тела греховног, и за грех осуди грех у телу,
Да се правда закона испуни у нама који не живимо по телу него по духу;

Јер који су по телу телесно мисле, а који су по духу духовно мисле.
Јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот је и мир.
Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може.
А који су у телу не могу Богу угодити.

А ви нисте у телу него у духу; јер Дух Божји у вама живи. А ако ко нема Дух Христов, он није Његов.
А ако је Христос у вама, онда је тело мртво греха ради а дух жив правде ради.
А ако ли живи у вама Дух Оног који је васкрсао Исуса из мртвих, Онај који је подигао Христа из мртвих оживеће и ваша смртна телеса Духом својим који живи у вама.
Тако дакле, браћо, нисмо дужни телу да по телу живимо.
Јер ако живите по телу, помрећете; ако ли духом послове телесне морите, живећете.
Јер који се владају по духу Божијем они су синови Божији"
( Rimljanima 8. 3 - 14 )

Kao sto vidimo u ovom tekstu, on govori o nemogucnosti da covek kao takav bez Boga i njegove sile odrzi zakon iz razloga jer je telesan i gresan i zbog slabosti gresne prirode koja ga kusa i navodi da krsi Bozanske principe.
Tekst dalje nastavlja i kaze da je iz tog razliga Bog poslao Isusa da osudi greh, i da coveku da silu da ne bude vise prekrsioc zakona, vec da ga promeni i ucini da covek potpuno ispunjava svaku zapovest pomocu Bozjom.

Dakle, ovaj tekst ne govori da se zakon ne moze odrzati u svakom slucaju, vec da ga covek ne moze odrzati zbog okolnosti u kojima se nalazi, a to je gresna priroda koja je u njemu a koja ga navodi na greh.
Takvom coveku je Bog poslao Isusa koji mu daje silu da on od tog trenutka pomocu Duha Svetoga moze u potpunosti ziveti po nacelima Bozje pravde zapisane u njegovom zakonu.
ja verujem da ti dobro poznaješ sve tekstoveoko zakona i da u rimljanima jasno stoji najviše oko toga da se zakon ne može održati,i da je besmisleno da ti okotoga donosiš neko predumišljanje.tobi se još meni moglo desiti ne tebi.drugo je ako žečišipak izbeći jednu neminovnost oko suštine zakona.
na kraju jas am ti postavio nekoliko tačaka oko kršenja Reči unutar crkve. nisi ništa replikovao ni ti a ni mika,očekivao sam i od njega .toj crkvi Reči mi svi moramo pristupiti ako oćemo u nebo
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ZA LAODIKEJU: U SUŠTINI STIHOVI MOŽDA FALE ALI SUŠTINA JE JASNA KADA VAM GOVORIM.sada mogu reći sledeće.slažem se sa tobom u svim ovim stvarima oko držanja Reči Gospodnje ili Isusovih zapovesti što je korišten termin u jevanđelju,ne slučajno(!) ali samo u Duhu svetome. u tome je velika razlika i jedni od nas su u velikoj nepoznanici oko pitanja držanja zakona u vremenu milosti.
liči da je tako,a daleko je kilometrima i smeta ulasku u nebo tako razmuevanje pojmova. logično da moje iznošenje liči da je nelogično,naročito,ako još jednom TVRDIM DA MOJE UČENJE NEMA VEZE NITI SA JEDNOM OD POZNATIH I MENI NEPOZNATIH CRKVI!
dakle LAODIKEJA zapovesti se mogu ispunjavati samo u Duhu.

Mrsavkicu, nisam siguran da sam te razumeo, ali cinimi se da se slazem sa tobom.
Tako i ja verujem da samo pomocu Svetoga Duha mozemo drzati Bozje zapovesti, a ne sami od sebe i svojom snagom.

Ali isto tako je podpuno jasno da prestupnike Bozjeg zakona ne vodi Duh Sveti nego njihovo bezakonje i samovolja,

Vidisa sta Pavle kaze: "JER TELESNO MUDROVANJE NEPRIJATELJSTVO JE BOGU, JER SE NE POKORAVA ZAKONU BOZJEM NITI MOZE.
A KOJI SU U TELU NE MOGU BOGU UGODITI.
Rimslanima 8,7.8.

Mrsavkicu, ako ovo budes razumeo, sve ostalo ce ti biti jasnije. Telesan covek ne moze da se pokorava zakonu Bozjem, ali duhovan moze. Znaci da oni koji namrno gaze Bozji zakon nisu vodjeni Duhom, nego svojom sujetom. (Procitaj celo 8. poglasvlje pa ce ti biti jasno)

Sve najbolje
 
Natrag
Top