Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisi pazljivo citao moj prethodni komentar, a u njemu sam objasnio kome Bog daje duhovne darove i zasto.
Moj stav je da Bog danas ne daje dar cudnih jezika, jer svaki dar mora imati odredjenu svrhu, a to je propovedanje jevandjelja ili da se prenese odredjena duhovna poruka a za to sluzi prorostvo.
Ono sto se desava unutar Pentakostalne crkve u pogledu cudnih jezika, je cist teatralizam, gde ljudi dozive odredjenu natprirodnu manifestaciju, njome su ocarani jer se nesto natprirodno desilo, i nakon toga odu kuci do sledece prilike.

Cuda ne sluze da naprave teatar ili da fasciniraju posmatraca ili onoga preko koga se desavaju, to nije Bozanski princip spasenja.
Danasnji prioritet crkve je biblijska edukacija, crkva treba da svet upozna sa biblijskim istinama i kriterijumima spasenja, i posvecenje celog duha, duse i tela Duhom Svetim koji pomaze coveku da izgradi karakter slican Hristovom.

Ponovicu ono sto sam napisao u jednom od prethodnih komentara.

Govoreci o Duhovnim darovima, biblija nedvosmisleno govori da su oni dati organizovanoj crkvi kao Hristovom telu u kojoj je Bog ustanovio istinu i dao silu Svetoga Duha i autoritet da ovu istinu objavi svetu.
Dakle, darovi su dati Bozjoj crkvi u cilju sazidanja Hristovog tela koje je zajednica vernih unutar organizovane crkve, i radi objavljivanja istine ovom svetu kako bi je i drugi culi i postali deo Hristovog tela.

Ja verujem da Bog moze delovati Duhom svojim van crkve, ali ne razdeljivanjem Duhovnih darova, vec u cilju ubedjivanja ljudi u istinu, i dovodjenje ljudi u poznanje te istine i naroda koji je objavljuje.

Dakle, u kontekstu biblije, sve natprirodne pojave koje se desavaju van organizovane crkve mogu se staviti pod znak pitanja, jer Bog daje darove posvecenim clanovima Bozje organizovane crkve koji imaju istinu, a ne ljudima u svetu koji je ne poseduju i jos na to imaju suprotna ucenja koja crkva podseduje.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Nisi pazljivo citao moj prethodni komentar, a u njemu sam objasnio kome Bog daje duhovne darove i zasto.
Moj stav je da Bog danas ne daje dar cudnih jezika, jer svaki dar mora imati odredjenu svrhu, a to je propovedanje jevandjelja ili da se prenese odredjena duhovna poruka a za to sluzi prorostvo.
Ono sto se desava unutar Pentakostalne crkve u pogledu cudnih jezika, je cist teatralizam, gde ljudi dozive odredjenu natprirodnu manifestaciju, njome su ocarani jer se nesto natprirodno desilo, i nakon toga odu kuci do sledece prilike.

Cuda ne sluze da naprave teatar ili da fasciniraju posmatraca ili onoga preko koga se desavaju, to nije Bozanski princip spasenja.
Danasnji prioritet crkve je biblijska edukacija, crkva treba da svet upozna sa biblijskim istinama i kriterijumima spasenja, i posvecenje celog duha, duse i tela Duhom Svetim koji pomaze coveku da izgradi karakter slican Hristovom.

Ponovicu ono sto sam napisao u jednom od prethodnih komentara.

Govoreci o Duhovnim darovima, biblija nedvosmisleno govori da su oni dati organizovanoj crkvi kao Hristovom telu u kojoj je Bog ustanovio istinu i dao silu Svetoga Duha i autoritet da ovu istinu objavi svetu.
Dakle, darovi su dati Bozjoj crkvi u cilju sazidanja Hristovog tela koje je zajednica vernih unutar organizovane crkve, i radi objavljivanja istine ovom svetu kako bi je i drugi culi i postali deo Hristovog tela.

Ja verujem da Bog moze delovati Duhom svojim van crkve, ali ne razdeljivanjem Duhovnih darova, vec u cilju ubedjivanja ljudi u istinu, i dovodjenje ljudi u poznanje te istine i naroda koji je objavljuje.

Dakle, u kontekstu biblije, sve natprirodne pojave koje se desavaju van organizovane crkve mogu se staviti pod znak pitanja, jer Bog daje darove posvecenim clanovima Bozje organizovane crkve koji imaju istinu, a ne ljudima u svetu koji je ne poseduju i jos na to imaju suprotna ucenja koja crkva podseduje.
prvo ti nikad nisi okusio Božji dar ,poput jezika,i zato tako govoriš.mogu ti reći da si prekoviše siromašan čovek onda.u duhovnom smislu. no logično je da čovek koji nešto nije okusio govori na to sa nipodaštavanjem.
drugo,čovek koji je delovao van apostola u vreme Isusa nije samo svedočio već činio čuda. Isus savetuje da mu se ne brani. niko ko to čini u njegovo ime ne može naneti štete delu Božjemu,kao što pavle sam kaže da niko Gospoda ne može nazvati Gospodom bez svetoga Duha i da niko ko govori jezike tj. Duhom neće reći anatemu na Isusa iz prostog razloga što matej 12,jasno i bez ikakog tumačenja sa bilo čije strane kaže da sotona ne može delovati unutar onih koji deluju u ime Isusa,inače bi se njegovo carstvo razdelilo na drugoj strani,nije nikaka tajna da vračari ,beli i crni i svi mogući ključno u vračanju na prvom mestu često ponavljajuć trojičnu formulu čine to opako delo.dakle,moguće je da sotona to i donese u vračarima,ali ne i u ime Isusa,jer je to ime Božje.
treće,ne radi se ni o kakoj mogućoj priči o nekoj organizovanoj grupi,tako da ti možeš Boga ili svetog Duha ustrojiti da ne diše gde mu je volja! pa ti onda ne bi trebao uzeti 90 posto ili čak 100 posto Biblije i proroka u obzirnost jer su oni svi delovali van organizovanog dela Božjeg naroda,jeremija,ilija,miheja malahija,amos. svi su bili odvojeni odbačeni i svima njima je doista uskraćena validnost proročkog dara upravo iz istog umovanja poput tvog teološkog da su van organizovane skupine božje koja je toga časa bila u stvari totalnop dezorganizovana,naprortiv. čak je i Isus odbačen ,on Gospod od sinedriona a i apostoli pred istim sinedrionom posle ako pratiš u delima,upravo pričom da je on neko ko im je nepoznat a oni su navodno od oca avraama,i od Boga,takoda je Isus nazvan čak jednim đavolom!
u suštini nikad nisi dalje od istine ako tako misliš ovde. jer Bog je rekao da će biti vreme noja,dakle jedna organizovana grupa će biti jedno mnoštvo grešnika a Bog će biti u malom broju kao u vreme noja. i sa te velike organizovane skupine koja ide u otpad,,uvek sa te strane velike skupine će dolaziti priča da su oni u istini jer su navodno velika organizovana skupina!
četvrto,najvažnije,ovde se ne radi o tvojoj izmišljenoj priči,već je centralna stvar da bez krštenje Duhom (jovan 3.) nema carstva Božjega.Isus je rekao da gde se dvoje ili trojeskupe u njegovo ime i u jednoj misli(jednodušno verujuć da je Bog obećao Duha kao što su oni bili jednodušni u goprnjoj sobi njih samo 120 duša),i Isus će biti tu među njima sa svojim obećanjem. tako sad vidi. ja znam ovde gde sam ,više nego tri osobe, koje se mole za svetoga Duha i ako su dobili u jednodušnosti Isus se obavezao da je to mera da on i dođe.onda za mene je to jedna organizovana i te kako organizovana grupa. a vas 17. miliona ako imate i jednog da govori jezike ,onda ste vi jedna dezorganizovana grupa koju sotona uvlači u ofsajd a da niste svesni toga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cinjenje cuda i duhovni darovi ne govore mnogo u prilog posvecenosti jednog coveka.
Posvecenost se pokazuje u svakodnevnom zivotu i sluzenju Bogu i bliznjima iz ciste ljubavi.
Nahraniti coveka hlebom, odenuti, uputiti na put istine, to su darovi koji sluze svrsi.

Inace, o mojim iskustvima sudi Bog, a ne covek.
I pored toga sto ja imam dar prorostva, ja to ne iznosim kao centralni i najvazniji dokaz posvecenosti, i ne uzdizem sebe u odnosu na druge, poniznost treba da bude olicenje coveka u kome se javljaju darovi, jer oni su namenjeni sluzbi drugima, i radi spasenja drugih, a ne radi licnog velicanja.

Ti cini po svojoj volji, ja necu podrzavati stazu kojom ides jer mi nije po savesti, i jer slusam samo ono sto mi svedoci Bog Duhom svojim.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Cinjenje cuda i duhovni darovi ne govore mnogo u prilog posvecenosti jednog coveka.
Posvecenost se pokazuje u svakodnevnom zivotu i sluzenju Bogu i bliznjima iz ciste ljubavi.
Nahraniti coveka hlebom, odenuti, uputiti na put istine, to su darovi koji sluze svrsi.

Inace, o mojim iskustvima sudi Bog, a ne covek.
I pored toga sto ja imam dar prorostva, ja to ne iznosim kao centralni i najvazniji dokaz posvecenosti, i ne uzdizem sebe u odnosu na druge, poniznost treba da bude olicenje coveka u kome se javljaju darovi, jer oni su namenjeni sluzbi drugima, i radi spasenja drugih, a ne radi licnog velicanja.

Ti cini po svojoj volji, ja necu podrzavati stazu kojom ides jer mi nije po savesti, i jer slusam samo ono sto mi svedoci Bog Duhom svojim.

Sve najbolje
ne znam laodikeja otkuda ti ideja da neko darove ,kao dar jezika ili čudesa ilimproroštva korisdti za uzdizanje? ja još nisam sreo takoga. gde si ti sreo take? šta ti podrazumevaš pod uzdizanjem? uzdizati treba dar,ne čoveka i ko mčini drugačije.
na drugom mestu ako ti jedan imašproroštva,a milionia dventista drugih nemaju što je istina,onda tu nešto nije u redu. očito da neko uči kontra od onoga što Bog govori. bez krštenja Duhom nema neba. pa ako milioni adventista nemaju to,onda to značida je stvar vrlo diskutabilna oko njih. suština je toga ovde dok pričamo o darovima a ne da i oni jesu od Boga kako ti to kažeš i ako matej 12,jasno kažed a svako ko moli u ime Isusa ne može dobitzi kamen mesto hleba, nego da bez krtšenja nema neba.
i jedno moraš napokon naučiti,da nema iskustva drugog osim onog apostoskog oko krštenja. to što si ti primio duha nikeje i trojstvo i to što taj duh je zahvatio milijarde vernuika kroz vekove ,to Bogu neće puno značiti kao ni u vreme noja što nije zbnačila mnošina ljudi na oplaneti. Isus je pričao priču o carstvu u naveop to sa zrnom gorušice koje je najmanje a kad poraste bude velikod rvo da na njega nasedaju mnoge nebeske ptice. dakle hrišćanstvo je počelo sa 12-tak apostola ,a onda danas se proširilo na milijarde,no očito da će to biti kao u drugoj priči na kraju da će doći odlučivanje kaoriba u mreži,nisu dakle svi na drvetui izabrani. to je postalo jedna pomodarnost sa obličjem pobožnosti.
danas kada se spomene apostolsko krštenje ljudi ispune samo proroštvo da će Isusa biti prorečena Stena sablazji.
ti sidokaz toga. došlo je vreme da se drži za greh vera u krštenje u ime Isusa,dakle apostolska nauka da je greh! ti sito javno ovde više puta rekao meni.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mrskavac ne brini ja spremam Ladokeji jedan fatalan post po njegovu doktrinu,to sto je faky stavio je nista prema ovom mom postu koji cu staviti!jako je dugacak ali je sve o zakonima od adama pa do Isusa Hrista.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrskavac ne brini ja spremam Ladokeji jedan fatalan post po njegovu doktrinu,to sto je faky stavio je nista prema ovom mom postu koji cu staviti!jako je dugacak ali je sve o zakonima od adama pa do Isusa Hrista.

Pozdrav od Gere.
dobro.postavi to,možda će imati svrhu za neke koji ovo čitaju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrsavkicu, darovi se daju sa određenom svrhom.
Bog daje darove posvećenim ljudima danas u cilju duhovnog uzdizanja njegove crkve i pripreme za završetak dela na zemlji, o čemu mi nije dopušteno da govorim javno.

Za Geru.

Sve što izneseš mora imati temelj u svetom pismu i podržano svedočanstvom Duha Svetoga- u suprotnom to je ljudsko mudrovanje pa makar imalo i 1000 stranica.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrsavkicu, darovi se daju sa određenom svrhom.
Bog daje darove posvećenim ljudima danas u cilju duhovnog uzdizanja njegove crkve i pripreme za završetak dela na zemlji, o čemu mi nije dopušteno da govorim javno.

Za Geru.

Sve što izneseš mora imati temelj u svetom pismu i podržano svedočanstvom Duha Svetoga- u suprotnom to je ljudsko mudrovanje pa makar imalo i 1000 stranica.
petar to ne drži tako. kada je on svedočio obrezanima koji su ga napali što je ušao međ pagane kod kornilija,on je rekao dokazno,da kad su oni primili isti znak -dar jer su videli(kako s e sila Božja u opšte može videti?,tj. jer su ih čuli kako govore tuđim jezicima i da imaju isti dar kao i oni u početku.
marko 16,to označava kao ZNAK VERUJUĆIMA. bez toga se ne može u nebo. smisaonost toga je večni žiovot najpre a potom znak neverujućima,kako poslanica ap pavla to kaže u korinćanima prvoj,mislim 14.1li 12.gl.
na drugom mestu je tek tvoja tvrdnja da je reč o darovima za duhovno uzdizanje. svakako ali prvi suštinski naum je carstvo.na sve se može čak reći reč ali na Duha ne. jer nema oprosta nikad.
Duh sveti je dat kao učitelj sve reči,kao onaj koji uvodi u svu istinu,. kada se jedna crkva odrekne ovoga onda ja ne razumem kako ti misliš da dokažeš tvoje tvrdnje.kod mojsija oni nikad nisu krenuli put obećane zemje bez vidljivog znaka svetog Duha ili Božje prisutnosti,vatrenog stuba noću i oblaka danju. Isus nije započeo svoju službu pre nego je imao jedno tako pomazanje na jordanu. niko nije u starom zavetu mogao početi govoriti reč bez pomazanja.apostoli su bili zapovedno zaustavljeni pre nego bi bili Isusovi svedoci da idu čekati u molitvi za krštenje Duhom. sveti Duh u zadnjem stihu otkrvenja viče da Duh Božji viče da dođi Isuse i crkva svetim Duhom samo, to može vikati.
svetim Duhom se jedino možečovek nazidati u Hristovu crkvusamo sa neba Duhom petar isvi do ejdnog možemopreuzeti otkrivenje sa neba o tome.kroz krštenje na pedesetnici petar je svetim Duhom otključao carstvo,i to se popdudara sa svim jednim citatom o carsrtvu,gde je pedesetnica jasno naglašena.tako petar je izgovorio krštenje u ime Isusa i tako otvorio carstvo otkrvienjem nebeskim kroz krštenje u ime,tj. dobio otkrivenje Duhom opet ko je Isus i time uašo u nebo.postao član crkve Hrista koju jedino vrtaa pakla ne mogu nadvladati.
tako da ti nisi u testu prošao. jer da si dobio od Duha otkrivenje neba ti bi bio odavna zagovornik krštenja u ime Isusaa ne u trojstvo. matej 22.govori o čoveku koga je Bog izbacio u tamu i gde je plač i škrgut zuba jer nije imao svadbeno ruho,a to je ruho moguće dobiti samo kroz krv Hrista oproštenjem greha a to isto mora ići samo prizivanjem imena Isus kako je i ananija rekao pavlu kad se ovaj obratio u svom svedočanstvu,da zazove ime Isusa da bi se oprostio svojih greha!ne titule,ne trojstvo .već ime.
očito je da ti nemaš vođstbvo svetoga Duha.
 
Natrag
Top