Milanski edikt

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Isabeleta, slusaj svoga "nezabludjelog" Papu i vatikanske jezuite, oni ce te "upoznati" sa Isusom Hristom.

Naucila se od tih umisljenih i "nezabludljivih" tumaca da se klanjas, klecis i obozavas "Caricu neba".

Pri tome sta god naopako uradis u zivotu i kakve god gluposti ucinis i kazes, ovi ce te "nezabludljivi" osloboditi svakoga grijeha.

Naravno, klanjas se i omiljenim "svetiteljima", Alojzu Stepincu i Piu XII, kao i svi poslusni papisti.

Ima jedna pjesma od Riblje Corbe, koja se uklapa u takvo rezonovanje, a ide..."O kako je lijepo biti...."

Ta pjesma od Riblje Čorbe ..."O kako je lijepo biti...." nije loša pjesma, ova ideja od urednika dase ide na testiranje nije isto loša.Evo jedne pjesme pa nekaje posluša tko hoće.Naš prijatelj sa foruma TAMAN
ima slogan,Kako da postanem glup pored ovolike konkurencije?

Javelim,Kako da postanem vjernica pored ovoliko vjernika?

pjesma se zove vjerovanje .
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Potpuno ekumensko jedinstvo nije realnost kojoj se teži, jer su i hrišćanske crkve svjesne nerealnosti takve ideje. Za ekeumenizam se danas može reći da označava težnju za saradnju i zbližavanje hriščćanskih crkava, a u nekoj dalekoj budućnosti i njhovom jedinstvu.
Danas postoje dvije alternative kada je u pitanju odnos među hrišćanskim crkvama: jedna je saradnja na osnovu fundamentalne zajedničke ideje na kojoj počiva hrišćanstvo, a druga je produbljivanje jaza među hrišćanskim crkvama i insistiranje na njihovim minornim razlikama, što bi vodilo konačnom i trajnom razbijanju hrišćanske crkve.
Treba li mnogo pameti da se izabere pravi put?
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Ta pjesma od Riblje Čorbe ..."O kako je lijepo biti...." nije loša pjesma, ova ideja od urednika dase ide na testiranje nije isto loša.Evo jedne pjesme pa nekaje posluša tko hoće.Naš prijatelj sa foruma TAMAN
ima slogan,Kako da postanem glup pored ovolike konkurencije?

Javelim,Kako da postanem vjernica pored ovoliko vjernika?

pjesma se zove vjerovanje .

Prelijepa pjesma, muzika i glasovi ! (to kaze najbolji muzicki urednik medj zivima, proslima, a nadam se i buducima)

Dobro je sto ne spominju "nezabludljivog Papu" i njegove "svetitelje" po imenu, ni "Caricu neba", pa ni "nezabludljive" oprastaoce grijehova, stoga ova pjesma ulazi u jednu od buducih kompilacija, koje uljepsavaju zivot na zemlji.

Sto se tice Tamanovog slogana i ova mu je pamet potaman.

Jurivaka, vidi ovako: Hriscanstvo nije "hipi pokret", nit kulturolosko-politicka organizacija, pa se stoga Hriscani ujedinjuju samo u Istini.

Istina je samo i jedino Bozja Rijec i Sveto Pismo, za Hriscane !

Razlike su ogromne, pocev od "primata" Pape i njegove "nezabludljivosti", isto tako obozavanja lazne "Carice neba", pa do velike obmane "nezabludljivih" oprastaoca grijehova. Tome dodaj i nacisticko-ustaske "svetitelje" i jezuitsku lukavu politiku.

Evo i jos nekih razlika zbog kojih nema ujedinjenja medj Lazima i Istinom !

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ta pjesma od Riblje Čorbe ..."O kako je lijepo biti...." nije loša pjesma, ova ideja od urednika dase ide na testiranje nije isto loša.Evo jedne pjesme pa nekaje posluša tko hoće.Naš prijatelj sa foruma TAMAN
ima slogan,Kako da postanem glup pored ovolike konkurencije?

Javelim,Kako da postanem vjernica pored ovoliko vjernika?

pjesma se zove vjerovanje .

Pesma - VERUJEM

 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Sto se tice Tamanovog slogana i ova mu je pamet potaman.


Razlike su ogromne, pocev od "primata" Pape i njegove "nezabludljivosti", isto tako obozavanja lazne "Carice neba", pa do velike obmane "nezabludljivih" oprastaoca grijehova. Tome dodaj i nacisticko-ustaske "svetitelje" i jezuitsku lukavu politiku.

Evo i jos nekih razlika zbog kojih nema ujedinjenja medj Lazima i Istinom !

Ova pjesma od Laodikeje prekrasna je, ono štoje ljepo lepoje je.
Isto tako lijepa je i ova molitva Gospodinu.


Nerazumjem zašto si toliko sljep ,papa nije nepogrješiv,on je samo vođa jedne crkve jedne vjere.Isto što je vođa , otac,predstavnik pravoslavne vjere Patrijarh,toje zamene isto .Kada bi Patrijarha negdje dočekala,srela klekla bi i poklonila bise jer on predstavlja kristovu vjeru isto kao i Papa.

Koliko sam ja primjetila vi gledate i puštate samo ono što vama odgovara i paše ,a za drugu stranu ste skroz sljepi.Štose tiče spajanja ujedinjenja moje osobno mišljenje do toga nebi trebalo doći,ali nije to moja volja a ni tvoja ,toće odlučiti ajmo reći Krist ili crkvene vođe.



Isto nimije jasno pod što misliš lažna kraljica neba , toje isto kada bi ja rekla moja mama je lažna, koja me rodila i odgaja ,koja me dočekuje svakodnevno sa puno ljubavi,bogme nekad i sa štapom ,ajmo recimo štap milosrđa ,uhuhuhuhuhuh


Štose tiče našeg kolege Taman ,on je okej ,sve što piše na forumu vuče malo na humor ,meni se osobno svića,jer ne piše ništa zlo namjerno.

 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Antonija, ne postoji "Carica-kraljica neba", to je izmisljena jezuitsko-satanisticka laz, da biste maloumno obozavali sotoninu obmanu, pa jos jednom pazljivo pogledaj video i potpuno jasna objasnjenja velike sotonine prevare, to imas u temi Otkrovenje, gdje je Adrian postovao.
Takodje je satanisticka laz da te papisti i jezuiti mogu "oslobadjati od grijehova", jer na taj nacin te drze pokornu njima samima i svojim opakim planovima, koji se ticu tvoje duse.
Potpuno si u pravu kad kazes da Papa nije nepogresiv, i samo dodaj da nije ni "nezabludljiv", i to je istina.
Sto se tice poglavara Pravoslavne i Rimokatolicke crkve, ovakvih kakvi jesu, nit bih im se poklonio, nit bih uradio ono sto kazu, a sto se mene tice, mogu slobodno izmedju sebe da se ljube u ruke i tapsaju po ledjima, ili gdje vec hoce. Privatno.
Ako ti je volja, mozes skupa s njima, da se klanjas i klecis pred kipovima "kraljice neba", i pred kipovima i maskama ustaskog "svetitelja" Alojza Stepinca i njegovog omiljenog nacistickog pape Pia XII, a isto i pape Jovana Pavla, kome su ovi zlocinci omiljeni primjeri "svetiteljstva i blazenstva", pa se i ovaj ugledao na njih, dok je razbijao Jugoslaviju.

Sve u svemu Antonija, sta ces ti da radis to je tvoja stvar, pa povedi i Tamana, bice vam svima potaman.

Zelim vam svako dobro uz smijesne trenutke i blazene susrete u vasoj privatnosti !

Sa druge strane, evo nesto ozbiljno uradjeno i sazeto objasnjeno, kroz istorijsku hronologiju dogadjaja, a tice se i "Milanskog edikta", pa stoga pazljivo pogledajte sve ovo.

Loadikeja, molim kad ovo pogledas, da ukazes na neki propust ili laz, ako je ima, u ovim video sadrzajima. Hvala !

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka, vidi ovako: Hriscanstvo nije "hipi pokret", nit kulturolosko-politicka organizacija, pa se stoga Hriscani ujedinjuju samo u Istini.

Istina je samo i jedino Bozja Rijec i Sveto Pismo, za Hriscane !

Razlike su ogromne, pocev od "primata" Pape i njegove "nezabludljivosti", isto tako obozavanja lazne "Carice neba", pa do velike obmane "nezabludljivih" oprastaoca grijehova. Tome dodaj i nacisticko-ustaske "svetitelje" i jezuitsku lukavu politiku.
Ma, vidi Boga ti...! Znači hrišćanstvo nije hipi pokret? Dobro da si mi rekao..., inače bih ja mislio da je neko pjevačko društvo, ili tako nešto.

Uzgred, kazivanje dr.Vladete Jerotića na video klipu koji si priložio, odudara u dobroj mjeri od ovoga što ti tvrdiš o razlikama među hrišćanskim crkvama. Da li si ti pažljivo odgledao taj video, to jest, ako si ga gledao, da li si razumio, naročito ono o blagodatnom ognju?
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Jurivaka, jedini "blagodatni oganj" je Bozja Rijec i Sveto Pismo !
Za pocetak skini satanisticko-masonsku petokraku s cela, pa zatim se pocni upoznavati sa Bozjim Zapovjestima.
Ako ti se bas ujedinjuje sa Vatikanom i Papom, onda mozes i sa sotoninim znakom, a ne smeta i ako dodas "U".

Sto se tice Vladete Jerotica, i on u poslednje vrijeme mlatara o nekom priblizavanju i savezu sa rimokatolicima.
Navodi kao razloge opasnost koja prijeti od Islama i muslimana i njihovih milijardu i kusur podanika.
Pri tome ne vidi, ili je placen da ne vidi, da kroz sva prijasnja desavanja, upravo Vatikan i jezuiti upravljaju islamskim vodjama, i preko njih usmjeravaju dogadjaje koji idu Vatikanu u korist, a mi pravoslavci odlicno znamo kroz svu svoju istoriju, da smo u toj lukavoj i opakoj igri u poziciji "nakovanja", jer kada su osmanlijski muslimani napadali pravoslavce, tada se Vatikan drzao po strani dok nas ovi satiru, a kada se odbranimo, onda atakuju rimokatolici da nas dok smo oslabljeni, masakriraju i nasilno prevode u sluganjstvo Papi i jezuitima, i tako kroz svu istoriju, pa do poslednjih ratova.
Sve je to stara i kurvanjska rabota vec preko dva vijeka, po Rimskom lukavstvu "Divide et Impera" (Zavadi pa Vladaj)

Mudri Njegos je to znao vako reci: "Latini su stare Varalice".
A znao je i poetski opisati razne oblike Lazovina, pa veli: "Trgovac ti s osmjehom laze, zena laze suze prosipljuci, al' niko krupno ka Turcin ne laze".

Imamo se mi od koga nauciti sta je Istina, i kako za slobodu valja zivljeti i mrijeti: "Pa nek bude sto biti ne moze, nek ad prozdre i pokosi sotona, al' na grobu izniknut ce cvijece, za dalako neko Pokoljenje".

Valja nam zivljet samo u Istini, po Bozjoj Rijeci i primjeru Hristovom, i umirati, a nikad se ne odreci Istine !

Ako da Bog i da Jevreji prihvate Hrista za mesiju, pa se masovno opamete i pravoslavni Srbi i Rusi, pa nam eto i saveza i ujedinjenja u Istini, a dobro su dosli i svi drugi ljudi koji bi da zive u Istini i umiru za Istinu...

...i svi skupa sve do Vaskrsenja.

Amin !
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Potpuno ekumensko jedinstvo nije realnost kojoj se teži, jer su i hrišćanske crkve svjesne nerealnosti takve ideje. Za ekeumenizam se danas može reći da označava težnju za saradnju i zbližavanje hriščćanskih crkava, a u nekoj dalekoj budućnosti i njhovom jedinstvu.
Danas postoje dvije alternative kada je u pitanju odnos među hrišćanskim crkvama: jedna je saradnja na osnovu fundamentalne zajedničke ideje na kojoj počiva hrišćanstvo, a druga je produbljivanje jaza među hrišćanskim crkvama i insistiranje na njihovim minornim razlikama, što bi vodilo konačnom i trajnom razbijanju hrišćanske crkve.
Treba li mnogo pameti da se izabere pravi put?

Pa ne znam, ne bih se baš složio pre bih rekao da je realnost u tome kako je teško postići ekumensko jedinstvo a da se teži tom jedinstvu teži se. Baš o tome govori i najnovija vest da se priprema promena datuma pravoslavnog Božića tj. da se umesto u januaru slavi u decembru i to na katolički božić. Sabor je sazvat za 9.mart 2014 od strane vaseljenskog patrijarha u Carigrad a poziv je poslat svim pravoslavnim crkvama. Ako se to desi onda je očigledno ko se kome prilagođava.
 
Natrag
Top