Milanski edikt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
- Delo ljubavi više vredi od hiljadu reči
- lepa reč i gvozdena vrata otvara.
- Ponudi čoveka hlebom pa će mu i istina koju iznosiš biti ukusnija.
- Jedno zrnce šećera može zasladiti i celo more otrova
- Jedna kap krvi dobrog i plemenitog prolivena radi istine, privešće istini huiljadu zlih..
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Zar je Milan tako silan?

Ediktom milanskim, Bejah simbolikom,
deliktom satanskim, ne krepi se borac!
Progonjeni, jesu li sklonjeni?
Oslonjeni, jesu l' oronjeni?

Prezviteri, jesu petarderi,
remorkeri, jesu vam bilderi!
Oni grade, al' te ''srećom'' vade,
k'o bez nade, kad' ranjeni pade!

Jer s' Milanom, tim odvažnim kerom,
ter s' vildanom, nije s' lažnim perom!
Pero Boga, Jednog, Jedinoga,
kerovskoga, bednog, je li soja?

II

Nije mera, takvog lijandera,
bajadera, kakvog ''zmijandera''!
Sad' pežorativi, jesu – perspektivi -
slad-prerogativi gde su detektivi!

Detekcija, jest' i protekcija*,
infekcija, pest je inekcija*!
To je doza, nekoga ti Loza,
čerez Voza, da vlada nervoza!

Hvataj Voz, dok' ti je i Loz,
avaj, skroz, rok Zmije - jer Oz,
poput Kremlja, nije zemlja,
k'o put pravi, kad' u glavi – PAMET SLAVI!

* Detekcija, jest' kad' inspekcija - vidi, te se ne postidi, da je ova rima, PA – Božija klima! Te tada - pokajan, ta bićeš i va(l)jan, jer ko se pokaje, pamet sebi daje, te ga tad' istina, gradi od vrlina (te čuva od mina)!

* Infekcija: kad' si ranjen od sudova, tad' si branjen od bolova – považnijih (te i odsudnijih), jer ako se kaješ, mir sebi dodaješ!
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Dobro Ultravoxx, ti "obozavas" povijest, kao sto obozavas i Vatikan, pa mi odgovori sledece:

Je li Alojzije Stepinac sa radoscu i dobrodoslicom docekao i primijo Anta Pavelica i Ustase ?
Je li Stepinac primijo orden, kao znak za zasluge od ustase Pavelica ?
Je li Stepinac organizovao ustasi Pavelicu da zajedno budu na svecanom prijemu u Vatikanu kod pape Pia XII-og ?
Je li papa Pio svecano i uz sve pocasti primijo ustasu Pavelica ?
Je li papa Pio proglasio Stepinaca za glavnog svecenika svih Ustaskih vojnih snaga ?
Je li Stepinac znao da postoji Jasenovac i da se u tom logoru najvecih ljudskih zlodjela, masakriraju ljudi ?
Je li Stepinac ikada u svom zivotu pokusao na bilo koji nacin da ukaze i sprijeci zvjerstva i klanja u Jasenovcu ?
Jesu li komandanti i najveci koljaci u Jasenovcu bili svi rimokatolicki jezuiti i ustase, i pod vlascu Stepinca ?
Jesu li Vatikan i papa Pio XII znali za Jasenovac i ostale logore smrti, i jesu li pokusali to da sprijece ?
Jesu li Vatikan i rimokatolici spasavali najvece ustase i zlocince, da preko Vatikana prebjegnu u razne katolicke drzave ?
Jesu li se Vatikan i Pape, zajedno sa jezuitima, ikada izvinuli za svoje zlocine i otisli u Jasenovac da se poklone zrtvama ?
Je li se u rimokatolickim crkvama i sada daju mise i ukazuje pocast za ustasu Anta Pavelica i Alojza Stepinca ?

Je li po tvom misljenju, Vatikan, Papa i rimokatolici trebaju da podju u Jasenovac, da se pokaju i javno izvine za zlocine ?

Ultravoxx odgovori na ova jasna pitanja sa Da ili Ne pa onda i objasni ako hoces !

Vidis i sam da nigdje ne pominjem Hrvatski narod, to su ljudi ka i drugi, i meni kulturno, jezicki i svakako drugo bliski, a neki i posebno dragi, od Houre preko Mandica do Josipe Lisac i Vedrane, direktne, otvorene i britke.

Takodje Ultravoxx, navedi mi i jednu Laz u mojim postovima na forumu i kazi mi svoju Istinu i sve lijepo Objasni !

Hvala !
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Bogomdani to o čemu pričaš ne vodi ničemu, svi znaju koja su se strašna zlodela dešavala. Ako hoćeš realno, najljući sa druge strane ovih koje ti napadaš su bili pravoslavni sveštenici tako da je nerešen rezultat, jedan jedan.
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Ajde Peko ti objasni sta bi licno prihvatio od Vatikana, papa, jezuita i rimokatolika, da ti je poglavar "nezabludjeli" papa, da te jezuiti "oslobadjaju od grijehova", da se skupa s njima klanjas i klecis pred kipovima "carice-kraljice neba", da vaspitavas svoju decu po uzoru na ustasoidnog Stepinca i nacistickog papu Pia mezimca, da skupa sa svim rimokatolicima prizeljkujes "Izumiranje" pravoslavnih hriscana i sve drugo cemu nastoje rimokatolici ?

Navedi nam sve "najljuce" pravoslavne svestenike i koji su od njih prihvaceni da su "svetitelji" i uzorni primjeri ?

Nema Peko ni po babu ni po stricevima, no sve lijepo kazi pa jos ljepse objasni, nemoj da ti sva pamet i postenje stanu u jednoj beznacajnoj i lukavo smisljenoj, a sasvim praznoj recenici !

Takodje navedi bilo koju Laz u mojim postovima, pa nam kazi svoju Istinu i to ljudski i razgovjetno Objasni !

Hvala !
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dakle ovako Jurivaka, ne mozes da navedes ni jednu jedinu Laz, u svemu sto sam kazao u ovoj temi i forumu ?
Ne mozes ti sam da kazes svoju Istinu, niti da bilo sta jasno i razgovjetno Objasnis ?

Nazivas Pravoslavnu vjeru "lijepom", a ti sam neces da si "pravoslavni vjernik", ne vjerujes Isusu Hristu, govoris da nema Boga i pricas drugim ljudima da ne trebaju da vjeruju u Sveto Pismo i Bozju Rijec !?
Opert izmišljaš i insinuiraš "hrišćanine"! Nikada nikome nisam rekao da ne treba da vjeruje. Vjera je lična stvar svakog čovjeka, kao što je isto tako i nevjera, odnosno ateizam. Sada lijepo dokaži gdje sam ja rekao takvo što, a isto tako, ostao si dužan da dokažeš gdje sam govorio da se pravoslavci i katolici trebaju ujediniti? Tvrdio si i jedno i drugo. Nemoj sada da pričaš o besmislicama i polemišeš sam sa sobom, nego dokaži ovo što si tvrdio, inače će ispasti da si obični lažov i manipulator.
A sad o lažima. Čovječe, ne radi se o tome da li ti ovdje iznosiš laži ili istinu, nego o zloupotrebi te istine i manipulacijama sa tom istinom i to sa određenim ciljem - satanizacija i podhranjivanje mržnje prema drugom narodu. Svaka istina ima dva lica, a ti uvijek biraš njenu ružniju stranu da bi nahranio svoju mržnju. Niko ovdje ne negira ustaške zločine, Jasenovac..., i td., ali to su zločini određene države i njenizh institucija, uključujući, naravno, u katoličku crkvu u tadašnjoj NDH, a ne katoličanstva uopšte, kako ti ovdje želiš da prestaviš. A ovo je tema o ekumenizmu, tj. saradnji među crkvama, a ne među pojedincima i državama. A što se tiče Stepinca, pa majkoviću, ko je Stepinca sudio i osudio, ko je dokazao njegovu saradnju sa ustašama? Oni sa petokrakom! Niko drugi osim njih! Baš me zanima da li ćeš se sada malo zacrveniti - od stida? Znam, da previše očekujem, ali sam se zapitaj, kako to da se sada tako zdušno slušiš "satanističkim" tekovinama i to ti ni malo ne smeta što su satanističke, kada ih možeš upotrijebiti za svoje ciljeve!?
Ali, ni Stepinac, pa ni sam papa Pio XII, nisu katoličanstvo u širem značenju toga pojma, nego pojedinci koji su u datim okolnostima, radili ono što su radili.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ne znam zašto toliko osuđuješ samo katoličku crkvu za kraljicu Mariju kad i u pravoslavnoj se isto toliko obožava. Na ulazu iznad vrata i u pravoslavnoj i u katoličkoj videćeš fresku Marije sa malim Isusom u naručiju. Što se mene tiče kada bi mi neko rekao ili ćeš se pokloniti Papi ili ćemo da te bacimo u peć ognjenu užarenu izabrao bih peć ognjrnu. Danilo 3.18. Nisi ništa slagao ali suvišno je o tome govoriti jer zločini postoje na obe strane i nije pametno raspirivati neke duhove prošlosti prepustimo to drugima ima ih koji jedva čekaju da iskale svoj gnev na nekome. Po mom shvatanju najbolje rešenje je da se vavilon valiki prvo ujedini pa onda da se onako u kompletu uništi. Ali ne zaboravimo dobri narod koji je svugde rasejan po svim gorama Vavilona Velikog . Jezekilj 34.6. Ovce moje lutaju po svijem gorama i po svijem visokim humovima; i po svoj zemlji raspršane su ovce moje, i nema nikoga da pita za njih, nikoga da ih traži.

Skrenuli smo sa teme čini mi se..
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Upravo tako Peko, sve sto govorim je samo Istina, koja svima kazuje da pravoslavni hriscani nemaju nikakav opravdani razlog niti potrebu da se ujedinjuju sa rimokatolicima i podcinjavaju Vatikanu, papi i jezuitima, kroz ekumenizam i ujedinjenje crkvenih institucija.
Sa druge strane, svaki covjek, ma koje rase, vjere i naciona moze i treba da se licno i privatno druzi sa kim god hoce.

Pravoslavna crkva ne postuje, nit obozava ikakvu "Caricu-kraljicu neba", ali postuje Mariju kao majku Gospoda Isusa Hrista, i zenu koja je odzivljela svoj zivot, casno i posteno po Bozjoj Rijeci. Takodje je i sam Hristos, kada se obznanio jevrejskom narodu da je Mesija i Sin Bozji, nazivao svoju majku Mariju, samo i jedino Zenom, pa znao i da je ukori kada je od njega neoprezno trazila, da Bozjim cudom pretvori vodu u vino, jer On sam zna sta i kako treba uraditi !

Sto se tice prihvatanja i klanjaju Vatikanu i Papi sa izborom da nas oni sami bace u ognjenu pec, jasno da je bolji oganj.

Takodje, sama Istina ne raspiruje mrznju, vec otreznjava duhove ljudske, da ne pokleknu pred lazima sotonskim.
Nekima sam koji su pricali da bi iskaljivali bjes i svetili se neduznima, stavljao i cijev na celo, da bi znali da mogu poginuti ako to urade i prije no im Bog presudi, ali zvjeri ljudske ima svukud i ovako i onako, kao i naivnih ovaca sto idu na klanje.

Zato treba svu Istinu kazati, a onda sa Istinom Bozje Rijeci usmjeravati ljude da ne zele drugima - Izumiranje !

Bog da te cuva, dobri Peko !

Jurivaka, jel se ti zalazes za "Ekumenizam" koji sluzi za kasnije "ujedinjavanje" rimokatolika, pravoslavaca i protestanata ?
Je li sve sto pises na ovu temu ima za cilj da propagira "ekumenizam" ?
Je li mozda postenije da se bavis ujedinjavanjem svojih istomisljenika i vjernika u Marksovu internacionalu s petokrakom ?
Gdje ti vidis da raspirujem mrznju prema bilo kojem narodu, i gdje uopste govorim negativno o nekom narodu ?
Jesam li kazao bilo koju Laz o Vatikanu, papama i rimokatolicima, bilo gdje na ovom forumu ?
Je li tebi smeta ako se govori Istina i od drugih ljudi ocekuju odgovori i objasnjenja ?
Jesi li ikada ikome rekao da treba da vjeruje u Boga i Sveto Pismo, i da postane vjernik "Lijepog" Pravoslavlja ?

Ajd ovako, iz svog komunisticko-ateistickog i bezboznog poimanja stvarnosti, lijepo nam objasni smisao "Ekumenizma" ?
Takodje nam objasni na osnovu svog "odlicnog" razumijevanja Biblije, na kojim Istinama se ujedinjuju Hriscani ?
Kakvu ti licno imas korist i otkud tebi zanimanje oko ekumenizma, i sta to znaci za tvoju ideologiju komunizma ?

Kad ste preuzeli vlast sa petokrakom, jeste li raspisali demokratske izbore, pa po slobodnoj volji gradjana vladali ?
Kako ste sudili ustasi Stepincu i na koliko ga osudiste, jel na 5 godina ? (da nije mozda vozio biciklo u pijanom stanju)
Jeste li ovako "posteno i pravedno" sudili i pravoslavne svestenike ?

Ajda da se zajedno "crvenimo od stida", jer nam nasa plitka pamet dade Tita za "najboljeg sina".

Jurivaka, evo ponovo prilike da nam sve lijepo objasnis i pokazes svo bogato znanje i veliko postenje.

Hvala, i da te sacuva Marks sa Engelsom i Lenjinom, u svetskom trojstvu, od svih nepostenih iskusenja !
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
172. post, je li odmetnost?

Taj je post, mio gost,
i oprost, za znanost!
Jer verovatnoća, nije i teškoća,
ker (pero jasnoća), nije tek samoća!

'72, jeste mu i pruga,
četrdesetdruga, kreste mu je druga*
(jer on tad' je rođen). Mornarima vođen,
peron sad' je zgođen, morima oplođen!

Plimom rima, da zima ne štima,
klimom dima, cima te kleštima!
Tom godinom, jeste s' Gospodinom,
Dom* - istinom, snes'te sa doktrinom!

II

Adventizam, svima jeste vizan,
organizam, je li terorizam?
Jer separatisti, jesu okultisti,
ker - nadrealisti, kesu oku čisti!

Prašinu iz oka (smeće kraj potoka -
tratinu uroka), neće kraj poroka,
otkloniti nikad', Marija ni sveci!
Pokloniti džihad*, Arija su meci,

jer su arijevci, samo ''kvarijevci''!
Ker mari Kolevci, kamo arijevci,
pristup ti nemaju, jer odveć dremaju
(tri skupštine znaju, jer to već ''kremaju''*)!

III

Katoličko trojstvo, nije to ustrojstvo,
kad logičko vođstvo, pije nespokojstvo!
Jer njima je SIN, samo TAKAV Fin
(ker s' njima je fin, kao kakav klin)!

Nek' cenzura, nije sepultura!

Lek će ''cura'', prije no tambura,
sred vizura (gdi je noć kultura),
pored kvazi-mura* (kim ''svemoć'' natura),

od Sola Scriptura (kod bola istine),
k'o kola - pandura (kad' volan odmine),

tad' da primi, kad' ovakvoj plimi,
slad' ''narimi'' (slad "opakoj klimi")!

* ''Kremaju'': mažu (sebi, a bi i tebi), jer pameti nemaju – aveti ih ''lemaju''! Jer demoni, jesu im poltroni - da se njima služe dok ih ne opruže!

* Druga: drugarica (tuga nek' je zaludnica).

* Dom Božiji, nije li mudriji?

* I KRSTAŠKI rat, džihadu je brat (inkvizicija, je li i policija!? KO ti dade vlast, da im vadiš mast, Đavolu u slast!?)!

*
Mur, je li Rodžer {žur, je li stožer? Val (nekom: Val, nekom: Bal – lažni bog, kojeg snažni glog - mada nema rog - drma kao šlog!), takav, nikakav, daje li ti bal! Il' će ovaj val, koji ruši kal, duši biti tal!? Dakle (al' bez špakle, jer zidare, kerovi mrcvare! Jer masoni, jesu tek' ''MACOni'' :)), mur, jeste (bez modeste, čerez kreste, koju si dones'te - Solom Scripturom – bolnom li kulturom - kad' ovakvu rimu daje da se svak' pokaje!) žig (pečat, a ne – nehat, jer Solo Scriptura – nek' se i natura!)! No taj žig, nek' ti nije gig (jer zbog toga gigaherca, usred šesn'esterca, eto ti i perca – pravoga sedmerca, al' od dvan'esterca, da od tih penala poživi i Ala, te budi od herca - primi jezik perca!)!

A linije (poslednjih strofa – nisu katastrofa) ako pratiš do Skinije ćeš da svratiš {a nek' ovo dobro, Pobro - jer si bostan, zelen (kao pelen a ne melem), obr'o – shvatiš, da se vratiš, jer kad' se inatiš, ta tek ćeš da patiš!)}, te Sola Scriptura, biće i kultura!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top