Milanski edikt

Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Jurivaka jel u svakom svom postu zagovaras ekumenizam ?
Jesi li ikada zagovarao ljude da vjeruju u "Lijepo" Pravoslavlje ?
Sta ti uopste zagovaras na ovom forumu "Religija" ?

Sta bi sa tvojom velikom pamecu i odlicnim poznavanjem Svetog Pisma ?

Umijes li bilo sta i po bilo kojem pitanju i temi da sastavis u svojih 10-ak recenica, pa nesto objasnis ?

Ako ne, onda se ne uplici dje ti nije mjesto, uredjuj po praviliniku i posteno.

Svako ti dobro i beskonacan progres zelim !
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Evo, sada je svakome jasno ko ovo bude čitao, o kakvom se vrlom "pravoslavcu" ovdje radi, i čime je sve sposoban da se služi - podmetanjima, manipulacijama i praznom retorikom koju ipak nikada ne zaboravi začiniti zajedljivošću i mržnjom prema drugima koji ne misle kao on.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Ako ti se bas ujedinjuje sa Vatikanom i Papom, onda mozes i sa sotoninim znakom, a ne smeta i ako dodas "U".
Stalno se žališ uredniče ovo uredniče ono, a sad mu ti stavljaš sam "U" načelo. Zar to nije žalosno?

jer kada su osmanlijski muslimani napadali pravoslavce, tada se Vatikan drzao po strani dok nas ovi satiru, a kada se odbranimo, onda atakuju rimokatolici da nas dok smo oslabljeni, masakriraju i nasilno prevode u sluganjstvo Papi i jezuitima, i tako kroz svu istoriju, pa do poslednjih ratova.
Ja nigdje nisam optuživala i branila zločin ni srpski ni hrvatski! Na youtube-u ima i previše o zločinu sa obe strane. Ne daj Bože da se ikad takvo što ponovi, da je po tvome još bi se i sada ratovalo. Ne daj Bože da je većina srba kao ti, jer bi još trajao rat u Hrvatskoj dok nas ne bi istrijebio. Pazi napisala sam "istrijebio" da ne bi opet izokrenuo i drugačije tumačio.


A takodje, po tvome visoko-umnom i komunisticko-satanistickom rezonu, trebaju ljudi da slusaju mladjanu rimokatolkinju Antoniju, i njenu stariju sestru Isabeletu, pa i prelepo-pametnog Ultravoxxa i ostale rimokatolicko-jezuitske podanike sa ovog foruma, koji prizeljkuju - Izumiranje - pravoslavnih vjernika, i pokorno sluganjstvo svih ostalih,

Kako te nije sram kad kažeš da priželjkujemo izumiranje Pravoslavnih vjernika? Ja nigdje nisam napisala da izumre bilo čija vjera kamoli Pravoslavna koju poštujem isto kao i svoju, poštujem i sve druge vjere koje žive u Kristu, a ovdje su na forumu sve Kristove vjere osim sotonske. Tamo lijepo piše citiram: "Do ujedinjena će doći,ali prvo se mora pričekati da izumru sektaši. Pošto nepoštujes ni ni Patriaha,ni Papu ni Pravoslavnu ni Rimo katoličkucrkvu ,a velki si Jugostolagičar pa evoti tvog idola mora daćeti biti potaman"
Znači to se odnosilo izričito na one koji se klanjaju sotonizmu. Nije primjereno od mene što sam stavila onu sliku Titovu trebala sam staviti jarca.

Preporučila bi ti da odeš u neko svetište. U temi novi Papa stavila sam ti nekoliko adresa. Ja ti želim brz oporavak od mržnje i neka te Bog čuva!

Usput pitala bih urednika zbog čega mi je skinuo video o Šoiću na ovoj temi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naveo bih jos jedan podatak koji sam pronasao a koji se tice ove teme Milanskog edikta.

U jednom od prethodnih komentara - uz ostalo, napisao sam i da je Milanskim ediktom napravljen kompromis izmedju mnogobozacke filozofije i Hriscanstva, i da je time otvoren put za uspostavljanje potpune dominacije Rimske crkve nad celim Hriscanskim svetom, pa time i legalizovan progon onih koji nisu bili lojalni Rimskoj crkvi.

Ovo pokazuje i jedna izjava data u to vreme koja glasi:

"Crkvi je dopusteno gde joj se to pruzi mogucnost, da se posluzi drzavnom silom i upotrebi BRACCHIUM SAECULARE ( svetovnu ruku ) da tako ucvrsti svoje religiozno - moralne zahteve, i bolje ispuni svoje delo spasenja.

Ovaj princip je kao sto istorija svedoci - bio primenjivan tokom mracnog srednjeg veka, gde su svetovne vlasti delovale u korist Rima na progonu onih koji nisu bili lijalni Rimskom papi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Naveo bih jos jedan podatak koji sam pronasao a koji se tice ove teme Milanskog edikta.

U jednom od prethodnih komentara - uz ostalo, napisao sam i da je Milanskim ediktom napravljen kompromis izmedju mnogobozacke filozofije i Hriscanstva, i da je time otvoren put za uspostavljanje potpune dominacije Rimske crkve nad celim Hriscanskim svetom, pa time i legalizovan progon onih koji nisu bili lojalni Rimskoj crkvi.

Ovo pokazuje i jedna izjava data u to vreme koja glasi:

"Crkvi je dopusteno gde joj se to pruzi mogucnost, da se posluzi drzavnom silom i upotrebi BRACCHIUM SAECULARE ( svetovnu ruku ) da tako ucvrsti svoje religiozno - moralne zahteve, i bolje ispuni svoje delo spasenja.

Ovaj princip je kao sto istorija svedoci - bio primenjivan tokom mracnog srednjeg veka, gde su svetovne vlasti delovale u korist Rima na progonu onih koji nisu bili lijalni Rimskom papi.
Ovo nije nikakava novost, niti specifičnost jedne crkve. Duhovna i svjetovna vlast su oduvijek bili u simbiozi, jer su obostrano nalazile interese u tijesnoj saradnji. Ovo se dešava i dan danas i to čak i u državama koje se deklarišu kao sekularne.
 
Natrag
Top