Masonski simboli ili Hriscanski? (da li Hriscanski obicaji imaju veze sa satanizmom?)

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, pa naravno da ne znaju, ili ne žele da znaju pravo značenje akronima IHS. To nije Isis Horus Set, jer da iole išta znaju o Egiptologiji, znali bi da se Izida nije zvala Isis ili izis, nego Ast, tačnije prestolje, pa bi tako ako bi se verovalo njima trebalo da stoji AHS, ali ne stoji. Jer IHS, i Labrarum, i svi simboli koje Crkva koristi jesu Hrišćanski. Da ne govorim da nikada u starom Egiptu nije slavljena trijada Izis Horus Set. Niti su Egipćani ikada pominjali Trojstvo. Masoni su nastali pre nego što je Šampolion, zahvaljujući i radu katoličkog sveštenika i lingviste uspeo da dešifruje Hijeroglife.
Koliko su arogantni i koliko igraju na kartu ne znanja kod potencijalnih žrtava njihovih lupetanja govori i to da zaboravljaju da pomenu naziv za hijeroglifsko pismo koji su Egipćani upotrebljavali. Naime, Egipćani su jedno od svojih pisama zvali Međat Neter u prevodu REČI BOŽIJE, gde neter, stoji u jednini. Inače Kopti i dan danas koriste reč Nouti govore o Bogu.
Hijeroglifsko pismo je korišćeno samo za natpise na hramovima, zidovima grobnica i skulpturama, za sve ostale stvari korišćeno je hijeratsko i demotsko pismo, iz kojih se razvio protosinaitik. Ali, to oni ne znaju, ni masoni, ni njihova duhovna deca. Kao što ne znaju ni to da su Jevreji pripisivali Bogu i ženski princip poznatiji pod imenom Ashera, što im je Bog ne malo puta zamerao, a te zamerke možemo videti i u proročkim knjigama. To Sola Scriptura fundamentalisti, ne pominju. A znaju da izmišljaju priče o tome kako smo mi pagani, i kako je Isus niko drugi do Mihael arhanđeo, čime negiraju trojstvo, pojedini od njih Isusa izjedančuju sa Metatronom iz knjige o Enohu... jadna je to teologija kada se Bog traži u apokrifima ili gnostičko magijaškim tekstovima. Ali to me ne čudi, oni se koriste i Talmudom, i kabalom, kuranom, telemom...

Već pomenuti IHS je akronim za Iesus Heus Soter, ili Isus tvoj spasitelj.

Postovanje Darht,
drago mi je sto si dobro razumeo pitanje koje sam postavio.
Zaista mislio sam na obostrano iskljucenje dveju crkava od Humberta i Kirularija.

Pre svega, Humberto nije dosao kao turista u Carigrad, nego je bio na celu Vatikanske delegacije koja je dosla u Carigrad da Istocnu crkvu dovede u red.

Mislim da carigradsaki patrijarh ni malo nije lepo postupio sto ih nije primio i saslusao.

Onda je Humberto sa svojom delegacijo, u ime Vatikana, stavio Bulu na trpezu u Crkvi i otisao.

Da li je bula iskljucila Istocnu crkvu?
Jeste! To ne tvrdim ja, nego tako je Kiluralije sa svojim patrijarsima i episkopima razumeo znacaj Bule.

A da ne bi ispalo da samo Vatikan ima vlast, a Carigrad nema, Kiluralije saziva ptaritjarhe Istocnih crkava i oni iskljuciju Zapadnui crkvu. Ako se boro secam d aje ovo iskljucenje potvrdio i Sabor Istocne crkve.

1. Oba akta su izvrsili hirotonisani poglavari, a ne obicni vernici.
2. Kako su obe grupe imale apostolsko nasledje, svakako da se njihov cvin mora priznati validnim. Zar to nije slicvno kao kada je i Petar otisao kod Kornilija i, sam bez ikakvog glasanja izjavio da Bog ne gleda ko je ko, jer su i neznabosci primili Svetog Duha.

Tako, zvanicnici su iskljucili jedan drugoga, a time i suprotnu crkvu.

Prema tome, ovim cinom oni su za obe crkve prekinuli hirotoniju kao i apostoslsko nasledje.

Ne mozete ima ti oboje, apostolsko nasledje i hirotoniju i obostrana iskljucenja.


Što se tiče Protestanata, odbacivanjem sakramentalnosti oni jednostavno ne samo da su u šizmi, nego se radi o APOSTAZI.

Pa zar gornje objasnjenje de potvrdjuje da su to i te dve mocne Crkve?
Hoces li biti ljubazan da nam objasnis, sta je to sakramentalost? daj primer.


"Pregledajte pisma jer mislite da u njima imate život većni" je poruka Farizejima i Sadukejima.[/QUOTE]

Pa zar ti mislis da je Novi zavet pisan za fariseje i sadukerje, a da nije validan za nas hriscane? A za koga je pisao apostol Petar koji je izjavio: "Sve je pismo od Boga dano i koprisno za ucenje i poucavane..." Zar je ono samo potrebno da poucava fariseje, a ne inas?[/QUOTE]


Opet se ponavljaš. Pa dobro, i ja ću da se ponavljam.

Ne radi se o nikakvim turistima, proces koji je doveo do anatema iz 1054, počeo je još u 9 veku, i započeo ga je spor oko toga ko ima jurisdikciju da pokrsti Bugare, tj pod kojim od tada dva slobodna centra Hrišćanstva će Bugari biti, proširen je svađom oko pitanja ispravnosti postavljanja Fotija - Focija za patrijarha. Niti su Nikola I, niti Fotije bili ljudi koji su mogli da se nazovu staloženim i mirnim. I jedan i drugi su bili veroma obrazovani, i veoma tvrdoglavi. Da se u korenu samog spora nalazilo to ko treba da upravlja Crkvom, može se videti i iz toga da ja u to vreme, u sred takozvane Fotijeve šizme, kada je Fotije anatemisao papu, a papa Fotija (kasnije će se pomiriti i skinuti anateme).

Ono što je u tvom postu indikativno je nerazumevanje nekoliko stvari, prvo samog istorijskog konteksta, zatim samih ličnosti Humbolta i Keruralija, kao i Crkvenog uređenja uopšte.

Mi danas prilazimo ovom događaju sa pozicija današnjeg stanja u Crkvi, a to je pogrešno.
Pod jedan, uoči samog dolaska Humbolta, čija je misija bila da raspravi sa Keruralijem zašto nije ništa učinio da ako ne spreči, onda barem ne utiče na pokolj latina u Carigradu, za koji je opravdanje nalaženo u nemirnoj masi i njenoj reakciji na Normansko osvajanje južne Italije koja je bila pod jurisdikcijom Carigrada.
Pod dva. I Humbolt, i Keruralije su bili tvrdoglavi, samozaljubljeni na vlast željni ljudi. Na osnovu toga su i njihove reakcije.
Pod tri. Same anateme nisu se odnosile na Crkvu, nego na prelate. Bila su to lična isključenja. Postoji tačno definisan obred EKSKOMUNIKACIJE koji ni u jednom slučaju nije sproveden. Sve što su ova dvojica uradili je da je Humbolt u besu jer ga ponosni Keruralije ne prima besno ostavio bulu, i to bez papskog potpisa na oltar Aja Sofije, a Keruralije sa svoje strane sazvao sinod (barem tako tvrde Istočni istoričari) i anatemisao Humbolta.
Pod četiri. Anatemisani ne može da anatemiše. Jer je već isključen iz Crkve.
Pod pet, ne izmišljaj koncil ili sabor, jer sabora u vezi ovoga nije bilo sve do odgovora na odluku Propaganda Fidei, kojom se zabranjuje opštenje sa šizmaticima. A isti dokument je samo posledica Luterovog "reformisanja", a čak ni tada nije bilo sabora, nego su patrijarsi samo objavili svoj odgovor na Propaganda fidei jer su smatrali da se tim dokumentom njihovim crkvama negira Crkvenost.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, da li si skoro obišao neku Pravoslavnu crkvu.
Možda i jesi, ali pitam se čemu onda optuživanje Adventista za nešto što su obeležja Pravoslavne crkve?

Treba poznavati ideologiju Nacizma da bi se o nečemu pisalo.

Hitler jeste bio okultista, a u okultizam ga je inicirao jedan od navećih okultista u to vreme u Nemačkoj Ditrih ekart.

On je preuzeo budističke simbole, i bio posebno zaokupljen tajnim znanjima, i pravio ekspedicije u indiju.

Što se tiče svastike ili kukastog krsta, hitler je svoj krst načinio tako što je okrenuo krake u pravcu kretanja skazaljki na satu, što predstavlja zlo.
U budizmu - kukasti krst je suprotnost.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Opet se ponavljamo i ponavljamo i vrtimo u krug. Okultni simboli mogu da se nadju na svakom koraku, nama ljudima,čitavoj vrsti je svojstveno da znacima pridaje značenja. Pismo, tj pisani zanci ne samo da su ranom čoveku, ali i današnjem predstavljali magiju, i imali su posebno značenje, Mogućnost da se misli prenesu na daljinu, i to ne samo kroz prostor nego i korz vreme, predstavljala je ljudima nešto neptrirodno, pa ottud i pripisivanje otkrića pisma raznoraznim božanstvima. Ovo je posebno slučaj kod onih kultura koje imaju slikovni oblik pisma, ili čije je pismo poreklom od slikovnog. Pripisivanje posebnih svojstava pisanom ili crtanom (a to je isto) znaku, glasu ili rečima dovelo je i do gatanja slovima, kabale, numerologije. Ni jedan tekst nije imun na ovo. Pa tako imamo pojedince koji u Hrišćanskim simbolima vide ono čega nema u njima. Dok istovremeno ne vide okultnu praksu korišećnja teksta u koji se kunu. Kabala, jevrejska praksa gatanja i magije korišćenjem znakova alfabeta, podrazumeva i korišćenje SZ, celokupnog kanona, kao i Talmuda (zbikre tekstova nastalih nakon pada drugog hrama) da bi se saznala budućnost, iako je to po Tori zabranjeno. Tu je zatim i opsednutost datumima, astrologija (koja je u starom veku u stvari bila ono što je danas Astronomija i predstavljala je naučniji vid astrolatrije). Da ne govorim o Kabalističkoj praksi invokacije, tj prizivanja duhovnih entiteta.

Sve ovo mi nećemo naći u Crkvi, iako je za to optužuju. Ali naći ćemo u praksi, i u spisima onih koji se kunu u Sola Scriptura. Postavlja se naime jedno pitanja, a to je ZA ŠTA ONI KORISTE PISMO? Da li ga koriste kao duhovni vodič (kao što to čini CRKVA) ili kao osnovu za okultizam? Pre će biti ovo drugo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo zašto nam služi pismo.

KAO SVETLOST ISTINE U SVETU LAŽI I DUHOVNE TAME

REČ BOŽJA - BIBLIJA NAPISANA I NADAHNUTA SVETIM DUHOM BOŽJIM DUHOM:

"I imamo najpouzdaniju proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, ako na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima.
I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;
Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi" ( 2 poslanica Petrova 1. 19 - 21 )


ZA LIČNO DUHOVNO USAVRŠAVANJE U BOŽJOJ MUDROSTI

DATA ZA ČOVEKOVO DUHOVNO USAVRŠAVANJE:

"Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povjereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen" ( 2 poslanica Timotijeva 3. 16 - 17 )


RADI LIČNOG PRIMERA VERE KOJI SU NAM OSRAVILI PROROCI I APOSTOLI

"Jer šta se napred napisa, za našu se nauku napisa, da trpljenjem i utehom pisma nadu imamo" ( Rimljanima poslanica 15. 4 )


RADI JEDINE DOVOLJNE ISTINE KOJA SE U NJOJ NALAZI KOJA JE BOGOPROSVETLJUJUĆA I BOGOPOSVEČUJUĆA

REČ BOŽJA JE IZVOR ISTINE KOJOM NAS ON POSVEĆUJE:
"Osveti ih istinom svojom: riječ je tvoja istina" ( jevanđelje po Jovanu 17. 17 )


RADI DUHOVNOG PREPOROĐENJAPUTEM REČI BOŽJE

BOG NAS DUHOVNO PREPORAĐA VEČNOM REJU BOŽJOM:

"Kao prerođeni ne od sjemena koje truhne, nego od onog koje ne truhne, riječju živoga Boga, koja ostaje dovijeka.
Jer je svako tijelo kao trava, i svaka slava čovječija kao cvijet travni: osuši se trava, i cvijet njezin otpade;
Ali riječ Gospodnja ostaje dovijeka. A ovo je riječ što je objavljena među vama" ( 1 poslanica Petrova 1. 23 - 25 )


RADI SPOZNANJA VREMENA U KOME ŽIVIMO O KOME GOVORE PROROČANSTVA, I AKTIVNOG DUHOVNOG SPREMANJA ZA ULAZAK U CARSTVO NEBESKO

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO ZA POSLEDNJE VREME:

"A on reče: idi Danilo, jer su zatvorene i zapečaćene ove riječi do pošljednjega vremena, mnogi će pretraživati, i znanje će se umnožiti....
Mnogi će se očistiti, ubijeliti i okušati; a bezbožnici će raditi bezbožno, niti će koji bezbožnik razumjeti, ali će razumni razumjeti"( knjiga proroka Danila 12. 4 - 10 )


JER ONA SVEDOČI O ISUSU KAO SPASITELJU

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO O ISUSU:

"I On im reče: O bezumni i sporog srca za verovanje svega što govoriše proroci!
Nije li to trebalo da Hristos pretrpi i da uđe u slavu svoju?
I počevši od Mojsija i od svih proroka kazivaše im šta je za Njega u svemu pismu" ( jevanšelje po Luki 24. 25 - 27 )

"I reče im: Ovo su reči koje sam vam govorio još dok sam bio s vama, da sve treba da se svrši šta je za mene napisano u zakonu Mojsijevom i u prorocima i u psalmima.
Tada im otvori um da razumeju pismo.
I reče im: Tako je pisano, i tako je trebalo da Hristos postrada i da ustane iz mrtvih treći dan;
I da se propoveda pokajanje u ime Njegovo i oproštenje greha po svim narodima počevši od Jerusalima.
A vi ste svedoci ovome"( jevanđelje po Luki 24. 44 - 48 )
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sve je to lepo, Pismo i nama za to služi, ali ga ne "branimo" okultnim praksama, i literaturom. Kao što mu i ne prilazimo bez duhovne spremnosti. Ni jednom laiku, niti duhovniku Crkve ne bi na pamet palo da svoje učenje koje ima iz Svetog predanja i Svetog Pisma brani i potvrđuje okultističkim praksama i literaturom. Pošto vam je ta činjenica poznata, onda druge optužujete da su okultisti. Isto to je radio i Kalvin, čiji ste duhovni naslednici.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Niko ne brani i ne potvrdjuje pismo "okultističkim praksama i literaturom" vec Hriscanin ispituje duhove jesu li od Boga, i obelodanjuje lazna ucenja i okultne prakse drugih pismom, i istorijskim kontekstom.

Mislis da Jevreji, ili recimo apostoli i proroci - nisu poznavali mnogobozacka ucenja i prakse onoga vremena?
Naravno da su znali, jer su ziveli u tom okruzenju, i koristili ih da bi upucivali na istinu, i obelodanjivali lazna ucenja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, da li si skoro obišao neku Pravoslavnu crkvu.
Možda i jesi, ali pitam se čemu onda optuživanje Adventista za nešto što su obeležja Pravoslavne crkve?
Ko vas optuzuje? Optuzujete vi nas! Onda se suocite sa odgovorom!

Ti bi da nas optuzis za paganizam, a mi da cutimo?

Ne moze tako!

On je preuzeo budističke simbole, i bio posebno zaokupljen tajnim znanjima, i pravio ekspedicije u indiju.

Što se tiče svastike ili kukastog krsta, hitler je svoj krst načinio tako što je okrenuo krake u pravcu kretanja skazaljki na satu, što predstavlja zlo.
U budizmu - kukasti krst je suprotnost.

A sta sam ja rekao?

Evo vidi ponovo:

________________________________________________
U razlicitim religijama simboli znace razlicito!

Ne koristi neko kukasti krst (budisticki simbol) zato sto je tajno budista a ovamo se pretvara da je nacista.

Po vasoj logici bi i nacisti bili budisti!
325574-13-20160116202533-jpg.108060



swastica-cross-buddha-jpg.108059



Koje su to gluposti! Da samo zato sto je slican ili isti simbol upotrebljen to znaci da tajno verujes u nesto drugo?

Optuzimo jos i jevreje da su pagani jer su u bogosluzenju koristili paganski tamjan, pa smo na vrhuncu ludila!

________________________________________________

Dakle, nacisti preuzimaju budisticki simbol, to si i sam potvrdio gore, ali mu oni ne pridaju znacenje koje on ima u budizmu!

Sta vise, oni izokrecu njegovo znacenje tj. menjaju oblik samog simbola!

Tako isto, u slucaju Hriscanstva, nasi simboli nisu identicni paganskim simbolima ni po obliku vec su totalno razliciti. A ako su neki simboli i slicni ili cak izvedeni od paganskih (cak je i tamjan paganski) to ne znaci automatski da su Hriscani "tajni klanjaoci satane"!

Ti simboli imaju za nas sasvim drugo znacenje. I zato da bi bio nacisto sta oni znace, trebas uzeti znacenje koje oni imaju za nas, a ne traziti u njima neko "skriveno znacenje" i pripisivati im nesto sto oni ne znace, a to je ono sto vi radite!

Lako je optuziti i hitlera da je budista po "slicnosti simbola" sve dok ne znas da je taj simbol za njega znacio nesto drugo i da mu je hitler cak i oblik promenio!

Tako je i sa Hriscanstvom, nasi simboli ni po obliku nisu identicni paganskim, a upravo zato oni ne znace isto!


Inace, svrha vaseg postojanja kao i svrha postojanja "masona'' (satanista) je paganizacija Hriscanstva i Judaizma uopste!

Vi drugu svrhu postojanja ni nemate. Vasa svrha nije uopste objava evandjelja drugim narodima, jer vi ga ne objavljujete, vec napadate nas, odnosno "evangelizirate vec evangelizirane"!

Radite posao neprijatelja!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao bivši Adventista trebao bi da znaš šta je misija crkve.

Adventisti propovedaju Jevanđelje u cilju spasenja ljudi, propovedaju Hrista, i nikada ne napadaju druge niti govore o drugima na svojim predavanjima, i evangelizacijama.

Ja sam za svojih 25 godina u Adventizmu, svega nekoliko puta na predavanjima slušao da je propovednik i to prećutno pomenuo određene crkve, i to isključivo kada je tema bila "tumačenje Danila i otkrivenja"

Dakle, crkva se ne bavi blaćenjem drugih, niti je to moj crlj ovde, već ja samo dajem odgovore na vaše napade.

Pre bi se reklo da su pojedinci iz Pravoslavne crkve sumanuto zaokupljeni napadima na druge, ne pridržavajući se ni 2 Vatikanskog koncila, ni Ekumenskih postulata o nenapadanju jedni drugih, i ako su deo tog Ekumenizma.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ladokijea, naravno da prvi Hriscani nisu imali nista pagansko i nemaju ni danas , vec je u pitanju laz masona...

To nije laž masona, već istorijska činjenica, i ja sam više puta to izneo kao dokaz.

Evo još jednog podatka iz knjige "Milutin Ružić - kratki pregled istorije umetnosti" koji potvrđuje činjenicu da je paganska filozofija infiltrirana u jedan deo Hrišćanstva.

Citat:

""U doba kada se pojavilo Hrišćanstvo Antička umetnost je cvetala.
Hrišćanska umetnost nije zamenila Hekenističku ili Rimsku umetnost, već je ta Antička umetnost bila nadahnuta novom religijom.
U umetnost Hrišćanstvo je unelo samo nov sadržaj u forme primljene od Antičke umetnosti, te je to po svojim spoljnim obeležjima i karakteristikama poznoantička umetnost, od koje se razlikuje samo po svojim sadržajem.

Kult Antičkih bogova zamenili su Hristos i apostoli, a na mesto kulta umrlih heroja, uspostavljen je kult svetaca i mučenika""


"Milutin Ružić - kratki pregled istorije umetnosti"
 
Natrag
Top