Masonski simboli ili Hriscanski? (da li Hriscanski obicaji imaju veze sa satanizmom?)

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nece biti!

Ljudska filozofija je kada ti neko kaze "ti si lopov, imas buljave oci i dug nos" , licis na lopova i zato mora da to i jesi!

To je sto vi kazete za nas, da smo mi pagani zbog "slicnosti" sa paganizmom!

A onda ja mogu po istoj osnovi optuziti i vas, i reci da ste i vi pagani, jer imate "slicnosti" sa paganizmom.

U stvari citavo Hriscanstvo ima slicnosti sa paganizmom: "raj, drvo zivota, zmija, potop, vavilonska kula, divovi, sveta gora, kovceg zaveta, oltar, hram, svestenici, zrtveni sistem, tamjan, 7 godina gladi, egzodus, razdvajanje mora, krilati andjeli, cudesno rodjenje od device, dvanaest ucenika, euharistija, krstenje, vaskrsenje, vaznesenje itd..

Sve ove elemente kao i mnoge druge nalazimo i kod pagana, pa bi smo prostom metodom "slicnosti" mogli tvrditi da ste bas sve ovo preuzeli od pagana!

Mozemo to, samo ako smo krajnje bezobrazni!!!




Ceo spisak ti je oboren, a ja se necu ponavljati! Sta ce tebi spisak kad ti on nista ne vredi? Ti meni dajes datume posle 4. veka, a ja nisam trazio taj period. Medjutim opet sam ti odgovorio i na to, i lepo nepristrasno i do kraja na svaki citat sto si dao, i ni jedan ama bas ni jedan ne dokazuje paganizam.




Izvini molim te Laodikeja ali ako tvoj autoritet Miroslav Pujic izjavi da su "bubnjevi dozvoljeni u crkvi" to ne znaci da ces ti njegovu izjavu prihvatiti zdravo za gotovo, pogotovo ne, ako je u suprotnosti sa ranijim stavom tvoje crkve, vec ces je smatrati novotarijom ili otpadom.

Tako i ja, izjave savremenih istoricara ne zarezujem ni 3% (odnosno uzimam ih sa rezervom) jer moja crkva sve do 1500. kada se pojavljuje protestantizam nije poznavala nikakav paganizam u svojoj crkvi, niti je to cula, a pogotovo o tome nije ucila svetovna istorija!

To samo pokazuje jedno.. a to je, da je nakon pobede protestantizma napisana drugacija istorija (istoriju pisu pobednici), i da su istorijske cinjenice iskrivljene, sakrivene i pomesane sa fikcijama i prikazane tako da oblate tradicionalnu crkvu.

Dokaz da je to tacno, jeste i to, sto ti do juce nisi znao ni sta je Martin Luter govorio za katolike, kako je naredjivao proganjanje ubistva i bicevanja anabaptista te proterivanje jevreja i katolika..

Nista o tome niste znali, a nije znala ni EGW, zato ga i velica u svojoj knjizi 'Velika Borba' i predstavlja kao sveca inace bi ga pljuvala.

Radi se o cistom sakrivanju i prekrajanju istorije, o pokusaju stvaranja fikcije zarad rasturanja i razbijanja prave Hristove crkve, a to je krenulo jos od Marina Lutera pa naovamo preko masona, od kojih kasnije nastajete i vi te sirite istu laznu pricu o "vavilonsko misterijskoj vezi" kao i oni!

Zao mi je, ali ja ovakvu namestaljku i fikciju od istorije ne mogu prihvatiti.
Ako hoces da dokazes nesto, izvoli, imas dovoljno strucnjaka istoricara i medju adventistima, pa pozovi nekog istoricara ovde da postavi validne dokaze iz istorijskih anala u obliku citata a ne "rekla - kazala" gluposti i "slicnosti"..

Hvala i pozdrav!

Mire, ovo je tema da li Hrišćanski običaji imaju veze sa Satanizmom. Problem je u tome što zastupnici Sola Scriptura ne umeju da prepoznaju delovanje Sotone. U svemu što se ne slaže sa njihovom filozfijom vide delo palog serafima. A isti veoma dobro poznaje sistem, tj teologiju, pa Boga je gledao dok je bio na nebesima. Zato i može, a dozvoljeno mu je da zavodi ljude. Ipak, da li je njegovo delovanje jasno vidljivo u sličnostima, simbolima, običajima? Ili je ipak, duboko sakriveno i nevidljivo oku ljudskom. Da li Sotona deluje tako? Ili pak deluje na taj način da namerno izvrće, čak koristi Božiju reč da bi čoveka naveo na greh., ponavljajući ono što je uradio u vrtu Edenskom.
Uostalom, zar sam Isus nije rekao da je Sotona dobio ovlaštenje da nas rešeta. Jeste, dobio je, i ima ga još od samog početka, ali ne na taj način što će onima koji iskreno veruju u Boga, i boje ga se reći: "znaš, slavi ti rođenje Isusa, slavi ti Bogorodicu Mariju" sve je to u skladu sa Bogom" Niti rečima "radi ovo, ma radi ono" Ne. Nego ubacivanjem mržnje i prezira prema Bogu. Na koji način to čini? Pa prikazujući Boga kao tiranina, kao krutog gospodara. Onoga kome je ljudska radost mrska. Sotona nas naime navodi na to da slobodnom voljom odustanemo od Boga. Da po ko zna koji put ponovimo ono što Eva i Adam učiniše. Pa i Jova je tako mučio. Koristio je svoje dopuštenje da testira ljude. A mi i jesmo laka meta. Ne svi, ali većina jeste. Da se vratim na srž. Kako ćeš bogobojažljive ljude naterati da odbace Boga? Tako što ćeš im oduzeti radost, zameniti je nečim apstraktnim i dalekim.

Da li je ljubi bližnjeg svog kruta naredba? Da li je oprosti bratu svojemu kruta naredba? Da li je? Nije! Pa šta je onda kruto? Drhtanje i besomučno traganje za datumom drugog dolaska. Odricanje od malih ljudskih zadovoljstava, odricanje od svečanosti, od liturgije, koju su da ne bude zabune imali i Izraelci. Pa čak je i sam David u zanosu igrao pred kovčegom zaveta. Pred rukama ljudskim stvorenim predmetom. Vidiš li poentu? Verujem da je vidiš.

Šta je Sotonskije? Velelepnost Bazilika i Katedrala, Sabornog Hrama Hrista spasa u Moskvi, Aja Sofije (pre nego što će je sotonini sluge pretvoriti u džamiju), glasovi radosti kroz Slava Tebje ili Te deum, sjaj i rad uložen na slavu Božiju, propovedanje i topla reč utehe mnoštva svetaca van crkava, ili krutost Kalvina i njegovih naslednika, padavičarski napadi u zanosu i tvrdnja da su inspirisani Bogom? Istim onim Bogom koji je iz takvih isterivao demone.

Inače otkud to da samo tradicionalna Crkva još uvek drži, uspešno obred egzorcizma, dok to denominacije koliko je meni poznato ne drže, ili ako i drže nisu uspešni.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sve što nije po bibliji od sotone je..

Nemoj misliti da Sotona ne koristi Bibiliju. Koristi je na načine koje najmanje očekujemo. Napsao sam već Cilj mu je da ljude odvoji od Boga. Kako? Na različite načine. Nekome će nuditi zadovoljenje najnižih nagona i otovreno neprijateljstvo prema Bogu, nekome baš suprotno. Svakome po potrebi, napada na više frontova. Jedan od njih je i Sola Scriptura.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako je Sola scriptura od sotone, onda su i proroci i apostoli od sotone, jer oni upućuju na pismo kao jedino pravilo vere.

Ako ja imam kompletno biblijsko učenje podkrepljeno čvrstim biblijskim dokazima, a neko iznosi neko svoje učenje koje to biblijsko učenje koje ja imam obara, onda sam zaključi koje je od Boga, a koje od sotone.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako je Sola scriptura od sotone, onda su i proroci i apostoli od sotone, jer oni upućuju na pismo kao jedino pravilo vere.

Ako ja imam kompletno biblijsko učenje podkrepljeno čvrstim biblijskim dokazima, a neko iznosi neko svoje učenje koje to biblijsko učenje koje ja imam obara, onda sam zaključi koje je od Boga, a koje od sotone.

Da je to učenje koje scripture tako lako obara od Sotone, ne bi ga tako lako oborio. Sotona je majstor prerušavanja, i još više doktor teologije. Zato se sa njime i ne ulazi u dijalog po bilo čemu, posebno ne po pitanju vere. Poznaje Boga, zato i izvrće tako lako. Sotona je pored svakog od nas. i samo čeka kako da nas zavede. Postoji test na kome svi padamo. Test vere. Na nju pali cilja. I to ne vere u pismo.

Jer rečeno je "31 "Šimune, Šimune, evo Sotona zaiska da vas prorešeta kao pšenicu.
32 Ali ja sam molio za tebe da ne malakše tvoja vjera. Pa kad k sebi dođeš, učvrsti svoju braću." Lk. 22 31-32
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je demagogija, jer sotona nikada neće govoriti istinu ili navoditi čoveka da tu istinu prihvati da bi ga navodno prevario, i da bi njom prevario druge.

Sotona se upravo bori protiv celovitosti i samodovoljnosti biblije, i plasira ljudima lažna učenja, ljudske filozofije, i tradicije, jer zna - da ako ljudske misli odvoji od reči Božje ka svojim idejama koje plasira, da je tada postigao pobedu.

Mi Hrišćani imamo reč Božju, i ne trebaju nam sotonske ideje i filozofije koje je stvorio, i plasira ih kroz crkve i pokrete koje imaju sve osim biblijskog učenja koje je najbitnije za spasenje čoveka.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je demagogija, jer sotona nikada neće govoriti istinu ili navoditi čoveka da tu istinu prihvati da bi ga navodno prevario, i da bi njom prevario druge.

Sotona se upravo bori protiv celovitosti i samodovoljnosti biblije, i plasira ljudima lažna učenja, ljudske filozofije, i tradicije, jer zna - da ako ljudske misli odvoji od reči Božje ka svojim idejama koje plasira, da je tada postigao pobedu.

Mi Hrišćani imamo reč Božju, i ne trebaju nam sotonske ideje i filozofije koje je stvorio, i plasira ih kroz crkve i pokrete koje imaju sve osim biblijskog učenja koje je najbitnije za spasenje čoveka.

Ne, on se ne bori protiv Biblije. On se bori priotv vere. Protiv onoga što nas povezuje sa Bogom. Bori se protiv Crkve. Kako? Tako što unosi razdor. Kako to radi? Pa tako što udara na dva fronta. Pojedini ljudi u Crkvi budu recimo više grešni nego ostali, e onda Sotona šiiri sumnju u samu veru. Oni koji padnu, odlučuju da se odvoje, ali, da bi imali opravdanje za svoje odvajanje, njima Sotona pod nos stavlja šta? Bibliju! U um im ubacuje tumačenja koja dogovaraju njihovim željama i puni ih oysećajem da su u pravu. On se koristi svim sredstvima. Svim. Čak i božijim rečima koje izvrće. Najveći mu je naravno uspeh kada se pobunjeni umovi odluče da odbace Boga.

Tako da, I Viklif, i Hus, i Petar Valdo, i Luter i svi ostali, nisu bili Bogom nadahnuti, nego su bili zavedeni. Kao i oni koji su i izazvali njihovu sumnju i pobunu. Jer iza njihovog odvajanja i hereze, stajao je ljudski greh prosuđivanja, Ono, ja najbolje znam.
Uostalom, da nije tako, ne bi se jedini pravi borci protiv Sotone, egzorcisti nalazili baš u onoj koju napadaju za Sotonsku praksu.

Retki su ako ne i nepostojeći primeri egzorcizama i izlečenja koje su sprovodili pastori zajednica nastalih odvajanjem. Prosto, Sotonu ne može isterati onaj koji nema apostolsko nasleđe, nema hirotonioju, i nema sakramentalnost. Mlataranjem biblijom neće oterati zlog. Nije dovoljna. Sve ono što evangelizatori čine, sva ona nazovi izlečenja su samo predstava. Jer njihova vera je slaba, i bazirana je na samoobmani. Jer, ni apostoli kada isterivaše zle iz posednutih, ili se boriše protiv njega ne pozivaše se na Toru, nego to činiše u IME ISUSOVO.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda nam jedino preostaje da tvoju tvrdnju proverimo pismom, da li sotona vara ljude biblijom, kao sto ti tvrdis, odnosno - navodnim izvrtanjem pisma.

Trebamo proveriti, koja od crkava ima cisto jevandjelje, a koja izvrnuto.

Mozemo to uraditi i ovde na forumu, a mozemo i individualno kod svojih kuca.

Ja sam vec proverio celokupno biblijsko ucenje u kontekstu, ali govorim za tebe.

Evo kao ispomoc mozes posetiti internet stranicu VELIKE ISTINE BIBLIJE. BLOGSPOT.COM i videti da li su to biblijske istine, ili ne.

Pa ako si iskren da spoznas istinu - zelim ti uspesno istrazivanje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Onda nam jedino preostaje da tvoju tvrdnju proverimo pismom, da li sotona vara ljude biblijom, kao sto ti tvrdis, odnosno - navodnim iyvrtanjem pisma.

Trebamo proveriti, koja od crkava ima cisto jevandjelje, a koja izvrnuto.

Mozemo to uraditi i ovde na forumu, a mozemo i individualno kod svojih ku'a.

Ja sam ve' proverio celokupno biblijsko ucenje u kontekstu, ali govorim za tebe.

Evo kao ispomoc mozes posetiti internet stranicu VELIKE ISTINE BIBLIJE. BLOGSPOT.COM i videti da li su to biblijske istine, ili ne.

Pa ako si iskren da spoznas istinu - zelim ti uspesno istrazivanje.


Ja nikada nisam rekao da Biblija laže. Ali, njena istina nije ono što Protestanti govore. Dublja je. Samo pismo, bez vere i svete tradicije, tj apostolskog nasleđa je nedovoljno. Što se tiče istraživanja, ne bih se tu zabrinjavao, imam prijaelje koji su u Biblistici mnogo potkovaniji od mnogih. Jedan od njih je doktor Biblijske teologije i autor veoma čitkog udžbenika pod nazivom "Kako Čitati Stari Zavet".

Inače, ponoviću, za pravilno čitanje i istraživanje tekstova Pisma treba koristiti pravilnu literaturu i pomoć računara. Postoje mnogi dobri programi koji u svojoj bazi imaju sve prevode, ali i skenirane manuskripte Biblisjkih tekstova.

Ne trebamo mi ništa. Evanđelja nisu dirana niti promenjena. Osim ukoliko u evanđelja ne računaš Raselov sotonizam i New World translation.
 
Natrag
Top