Manipulacija na forumu i izvan foruma

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ovo je drsko i bezobrazno i tesko za citanje.
Molim administratora da povede racuna da ne dozvoljava pojedincima kao poulbuster da vrse hajke ,i da se bave pojedincima,vec religijom.Jednom recju ovu temu treba da ugasi.
A ti,poulbuster bolje da iznosis dokaze za ono sto pricas u vezi religije i svog manipulisanja sa upotrebom Bozjeg imena Jehove.Znam da ti je tesko da prihvatsis cinjenicu sto se ime Jehova koristilo u septuagintama i u I i u II veku nase ere,ali ja ti tu ne mogu pomoci.Prihvati dokaze koji su protiv tebe!

Šta je drsko od mene?
Što sam dokazao da izvrćeš stvari i manipulišeš?
Ako ovo nije ignorisanje činjenica i manipulisanje šta je onda?
Evo obe slike da bi se lepo videlo :)
Teško jeste za čitanje, ali samo tebi :)

Šta ti kažeš da si TI meni dokazao!

Zwischenablage03_zps3df3990e.jpg


A evo šta sam ja tvrdio:

Zwischenablage02_zpsea8fef31.jpg


Prvo napišeš:
I kad mu neko kao ja odgovori sa dokazima da su Septuaginte PREVOD starog zaveta sa hebrejskog na grcki,a ne prepis sa hebrejskog na hebrejski

I kada dokažem da je upravo suprotno, kako ti odgovaraš na moj prethodni post?

Ovo je drsko i bezobrazno i tesko za citanje.

Dragi Rise, na konkretan dokaz da izvrćeš činjenice nemaš ništa drugo da kažeš?

Ti bi da brišeš dokaz da nije istina što sam ja napisao?

Istina je da neke osobe ne mogu pobeci pred jasnim razotkrivanjem svojih lazi i zlobe pa onda kukaju administratoru,umesto da se suoce sa dokazima protiv njih,i da iznesu dokaze svoje odbrane.

Molim administratora da povede racuna da ne dozvoljava pojedincima kao poulbuster da vrse hajke

Jel vidiš šta si napisao?
"Neke osobe ne mogu pobeći pred jasnim razotkrivanjem svojih laži pa onda kukaju administratoru,"
Pa upravo sam ti dokazao da si slagao i šta ti radiš?
TI si taj koji kuka uredniku :)

Nije problem sve da urednik izbriše sve teme koje su ove bile, ne brini sve sam slikao i uvek mogu da tome posvetim jedan post na blogu, onda ti dokaži da ja lažem a ti govoriš istinu :)
Kod mene se komentari ne brišu :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zao mi je,ali je ipak pocelo licno razracunavanje.
Kakve su namere poulbustera na ovome sajtu?
Hocemo li da pricamo o clanovima ili religioznom uverenju?
Barem si prihvatio da je septuaginta PREVOD sa hebrejskog na grcki.
Valjda ces jednom prihvatiti dokaz da je Jehova bio i u toj septuaginti,pa cak i u Novom zavetu!
Moja namera je da razotkrijem sve njegove lazi i licemerstvo,према пословицама 27:11
11 Sine moj, budi mudar i obraduj srce moje, da imam šta odgovoriti onome ko me ruži!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Zao mi je,ali je ipak pocelo licno razracunavanje.
Kakve su namere poulbustera na ovome sajtu?
Hocemo li da pricamo o clanovima ili religioznom uverenju?
Barem si prihvatio da je septuaginta PREVOD sa hebrejskog na grcki.
Valjda ces jednom prihvatiti dokaz da je Jehova bio i u toj septuaginti,pa cak i u Novom zavetu!
Moja namera je da razotkrijem sve njegove lazi i licemerstvo,према пословицама 27:11
11 Sine moj, budi mudar i obraduj srce moje, da imam šta odgovoriti onome ko me ruži!

Barem si prihvatio da je septuaginta PREVOD sa hebrejskog na grcki.

Stvarno ne znam više šta da kažem.
To sam ja tebi pokušavao da objasnim još pre više od tri godine, a ti sada tvrdiš da je tvoj uspeh da sam ja prihvatio tvoje objašnjenje?
Zwischenablage02_zpsea8fef31.jpg

Ne znam zašto, ali imam osećaj da će za par stotina godina Jehovini svedoci nakon mnogih "novih bljeskova" tvrditi da su uvek oni pokušavali svetu da objasne da je Isus razapet na krstu, ali da to lažni hrišćani sve to vreme nisu mogli da shvate.

Hajde Rise, molim te razotkrij sve laži lažnih hrišćana.
Kreni od mojih blogova i raskrinkaj sve.
Nemoj da me žališ, slikaj sve i ožeži argumentima i dokazima.
Ali da znaš, ja ne sedim skrštenih ruku.
Ja ću sve ovo da objavim na blogu, a ti dokazuj da ja lažem a ti govoriš istinu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Dosad sam ignorisao temu o izbacivanju imena a sad shvatam razlog zbog čega je toliko potenciran prevod.
Poelbuster jeapsolutno u pravu po pitanju prevoda jer tekst sa Hebrejskog treba da prenese značenje a ne gramatičku pedantnost i zato nije upisan tetragram već značenjepo kojem bi jedan Grk razumeo da je o Bogu reč i zato NIJE IZBAČENO IME već je postavljen adekvatan opis koji označava Boga jer Grk može da gleda u krivulje neće znati izgovor ni značenje reči zato mu je dato značenje o kome je reč.

Imao primer gde se na Hebrejskom koristi jedan izraz da opiše mesto u podzemlju dok taj izraz Grku ništa nebi značio ali kad mu navede mitološko mesto u odzemlju Tartar onda on zna.Tako Adv.kritikuju Tartar govoreći da je to mitološki opis a da jeisto značenje lokacije dato na Hebrejskom ko bi razumeo?
Poenta je u prenošenju smislenosti poruke više od gramatičkog cifranja.

Sad se može postaviti pitanje zaštou našim prevodima nema IMENA Božjeg?
Isus je u Oče našu dao IME i svaki put kad molimo mi izgovaramo ime ne Jahve,Jahveh,Jehova,Jehovah...većono štotaj izraz označava jer je ime opis i glasi: KOJI JESTE.Tako izgovorivši KOJI JESI mi nastavljamo da se sveti ime tvoje koje upravo po značenju izgovorismo.Dakle ništa nije izbačeno,ništa nije sakriveno.
Pitao sam ima li neko od vas iz prvog veka original Septuagintu da se uverimoda li je izbačeno ime jer da jeste onda ga ni mi u Očenašu nebi imali.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Stvarno ne znam više šta da kažem.
To sam ja tebi pokušavao da objasnim još pre više od tri godine, a ti sada tvrdiš da je tvoj uspeh da sam ja prihvatio tvoje objašnjenje?
Zwischenablage02_zpsea8fef31.jpg

Ne znam zašto, ali imam osećaj da će za par stotina godina Jehovini svedoci nakon mnogih "novih bljeskova" tvrditi da su uvek oni pokušavali svetu da objasne da je Isus razapet na krstu, ali da to lažni hrišćani sve to vreme nisu mogli da shvate.

Hajde Rise, molim te razotkrij sve laži lažnih hrišćana.
Kreni od mojih blogova i raskrinkaj sve.
Nemoj da me žališ, slikaj sve i ožeži argumentima i dokazima.
Ali da znaš, ja ne sedim skrštenih ruku.
Ja ću sve ovo da objavim na blogu, a ti dokazuj da ja lažem a ti govoriš istinu.

Administrator je obrisao moj odgovor.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Administrator je obrisao moj odgovor.
Brišu se samo uzastopni postovi i postovi koji sadrže neprimjerene riječi i uvrede. Prema tome, ne postavljaj utastopne postove, služi se opcijom citiranja ili editovanja posta, a u konkretnom slučaju, ne bih rekao da je sa ove teme pobrisan neki tvoj post.
Uzgred, zanimljiv je Taramanin post Br.14 na ovoj temi. Baš me zanima zašto ga nisi komentarisao?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Brišu se samo uzastopni postovi i postovi koji sadrže neprimjerene riječi i uvrede. Prema tome, ne postavljaj utastopne postove, služi se opcijom citiranja ili editovanja posta, a u konkretnom slučaju, ne bih rekao da je sa ove teme pobrisan neki tvoj post.
Uzgred, zanimljiv je Taramanin post Br.14 na ovoj temi. Baš me zanima zašto ga nisi komentarisao?
Niti sam postavljao uzastopni post,niti sam vredjao,a ti vrati tekst da se vidi sta sam odgovorio.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Niti sam postavljao uzastopni post,niti sam vredjao,a ti vrati tekst da se vidi sta sam odgovorio.
Ako je tako, onda ti post nije ni pobrisan. I nije. Provjeravao sam i među pobrisanim postovima nema tvoga posta sa ove teme. Napiši čovjeku novi odgovor, a ne izvlači se na tobožnje brisanje posta.:)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ha ha ha ,koji se stosovi sve primenjuju da se ne bi dao odgovor,ali postoji blaga mogucnost da oni imaju spor u drugoj temi ,pa da je tamo obrisan post,pa je ovaj zaboravio da je to tamo bilo...sve u svemu ostacemo uskraceni za taj lepi odgovor,a bas pocelo zanimljivo da bude...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ha ha ha ,koji se stosovi sve primenjuju da se ne bi dao odgovor,ali postoji blaga mogucnost da oni imaju spor u drugoj temi ,pa da je tamo obrisan post,pa je ovaj zaboravio da je to tamo bilo...sve u svemu ostacemo uskraceni za taj lepi odgovor,a bas pocelo zanimljivo da bude...
Da, ta mogućnost postoji - da je to bilo na nekoj drugoj temi.
 
Natrag
Top