Manipulacija na forumu i izvan foruma

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Пази, ова твоја тврдња је буквално заснована на "Природи и друштву", тј. комунистичком (безбожном) сагледавању историје људске врсте. Ти можеш да верујеш да су људи живели на дрвету (као примати), касније у пећинама и др., то смо давно дискутовали. Ја верујем у потпуно другу историју људског рода, нисам насео на масонску историју која почиње да се шири од средине деветнаестог века. Дакле, било да сам рођен пре десет векова или у будућности за десет векова, када се буде учила нека друга историја са другим маштаријама, ја бих опет веровао у ово у шта сада верујем. На мене временски фактор не би имао утицаја. Међутим, за све који говоре о "родовским заједницама" време је изузетно битно. Мишљење (веровање) се мења у складу са тренутним званичним тврдњама. Ти никако не би овако мислио (веровао) да си рођен пре два-три века.

Библија није настала пре две хиљаде година, већ много раније. Хришћански део (Нови завет) Библије јесте. Закон је био предат Јеврејима много векова раније, тако да су сви народи били у контакту са њим, директно или индиректно.

Ако говоримо поштено, онда се не сме негирати да заиста јесте световни законик прављен у складу са Библијом. Ту говорим о хришћанским државама, којих данас више нема. Црквена заједница може да апелује на нешто, али нема више никакву моћ да мења. Једино може да учествује, што се и дешава.

Ти би можда заиста волео да не постоји никаква веза између Бога и људи, али жеље појединаца тог типа нису могле да победе ни када су хришћани ликвидирани на свирепе и маштовите начине пре тих две хиљаде година. Тада је неморал владао међу веома организованим и школованим људима једног моћног царства. Њихов закон је био веома сређен, али одвојен од садашњих моралних вредности.


Ја говорим о манипулацији која свесно убеђује људе да Бог нема никаквог учешћа у цивилизацијском напретку, да "Њега ми и не занимамо" (ако уопште постоји), да морамо да избришемо било какав утицај тог "робовласника и тиранина". Морал се потпуно избрисао и царује неморал. Некада је то изазивало шок. Сада већ све генерације прихватају неморал који се свакодневно показује као нешто нормално и природно. Строги закони, али бљувотина прегршт. Историја се понавља.


Да ли је то произвело здраво друштво (морално и психички стабилно)? Никако! Никад горе није било у људским главама. До скоро се тежило ка мудрости, читању, едукацији, просвећивању као виду цивилизацијског напретка, а сада је технологија напредак, а ум (тежња за мудрошћу) сметња.

Сада деда и унук заједно гледају полуголе и голе особе како се извијају и говоре вулгарности. Смеју се томе, расправљају се ко је "бољи". Како смо дошли до тог стадијума лажне историје, школског система који учи да Бога нема, да смо ми "мајмуни", да се снижава критеријум и да из школе излазе незналице и лоши људи? Управо манипулацијом! Вештом и успешном.

2. Солуњанима, глава 2
3. Да вас нико не превари никаквим начином; јер неће доћи док не дође најпре отпад, и не покаже се човек безакоња, син погибли,
4. Који се противи и подиже више свега што се зове Бог или се поштује, тако да ће он сести у цркви Божјој као Бог показујући себе да је Бог.
5. Не памтите ли да сам вам ово казивао још кад сам код вас био?
6. И сад знате шта задржава да се не јави у своје време.
7. Јер се већ ради тајна безакоња, само док се уклони онај који сад задржава.
8. Па ће се онда јавити безаконик, ког ће Господ Исус убити духом уста својих, и искоренити светлошћу доласка свог;
9. Ког је долазак по чињењу сотонином са сваком силом, и знацима и лажним чудесима,
10. И са сваком преваром неправде међу онима који гину: јер љубави истине не примише, да би се спасли.
11. И зато ће им Бог послати силу преваре, да верују лажи;
12. Да приме суд сви који не вероваше истини, него волеше неправду.

Извини, ја се расписао...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Пази, ова твоја тврдња је буквално заснована на "Природи и друштву", тј. комунистичком (безбожном) сагледавању историје људске врсте.
Hahaha! Nisu komunisti tako crni kao što su te obmanuli "učitelji". Upotrijebi samo malo logike i realno pogledaj na današnju društveno-političku situaciju i odnose u svijetu. Ako tako uradiš, nećeš moći a da ne primijetiš kako je ovo današnje vrijeme neoliberalnog kapitalizma i političke, ekonomske i duhovne globalizacije, daleko crnje vrijeme od onoga prošlog - socijalističkog, koga ti pogrešno nazivaš komunističkim.
Još jedna napomena. Moja tvrdnja o nastanku morala i moralnih normi nije proizvod "komunističke nauke o prirodi i društvu", danas je to stav savremene nauke, pa prema tome i takve edukacije u čitavom svijetu.


Ти би можда заиста волео да не постоји никаква веза између Бога и људи, али жеље појединаца тог типа нису могле да победе ни када су хришћани ликвидирани на свирепе и маштовите начине пре тих две хиљаде година. Тада је неморал владао међу веома организованим и школованим људима једног моћног царства. Њихов закон је био веома сређен, али одвојен од садашњих моралних вредности.
Pogrešno ti mene shvataš. Ja ne mrzim Boga. Šta više, veoma bih volio da Bog zaista postoji i da pri tom nešto i radi - da dijeli pravdu po ovoj nepravdom okovanoj planeti!



 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Hahaha! Nisu komunisti tako crni kao što su te obmanuli "učitelji". Upotrijebi samo malo logike i realno pogledaj na današnju društveno-političku situaciju i odnose u svijetu. Ako tako uradiš, nećeš moći a da ne primijetiš kako je ovo današnje vrijeme neoliberalnog kapitalizma i političke, ekonomske i duhovne globalizacije, daleko crnje vrijeme od onoga prošlog - socijalističkog, koga ti pogrešno nazivaš komunističkim.

'Komunizmu tj. socijalizmu' je falio Bog da bi opstao...
Po meni je to bilo dobro uredjenje ali bez Boga nije vredelo, jer ljudi imaju prirodne nagone kojima vlast ne moze vladati..

Sokrat je rekao:

''Demokratija ce platiti, zato sto ce pokusavati odgovarati svima.
Siromasi ce hteti imetak bogatih, a demokratija ce im to dati.

Mladi ce hteti biti uvazavani kao stari, zene ce hteti biti kao muski,stranci ce hteti prava starosedelaca.
A demokratija ce im to dati.

Lopovi i prevaranti ce hteti vazne drzavne funkcije.
A demokrtija ce im to dati..

A kada lopovi i prevaranti konacno demokratski preuzmu vlast,
jer kriminalci i zlocinci teze ka moci,
nastace gora tiranija nego u vreme bilo koje monarhije ili oligarhije.
''

[Sokrat, (470-399 p.n.e).]

Pametan covek.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dobri, stari, Sokrat!
Znao je kao niko da prepozna značenje pojedinih društvenih pojava i shvati njihovu suštinu. Zar se danas pred našim očima ne dešava upravo ovo što je rekao o fenomenu demokratije?! Zar "najdemokratskije" zemlje (ili zemlja) na svijetu, danas ne terorišu cijeli ostatak svijeta? Zar i u tom ostatku svijeta ljudi nemaju, kako ti kažeš, prirodne nagone, ali ko ih pita za to? Otkako su te "demokratske" zemlje pokušale silom da "uvedu demokratiju" u državama na srednjim i bliskom istoku, u do tada relativno stabilnim društvima, zavladao je pakao i haos, uprkos činjenici da je tamo Bog itekako prisutan.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Очигледно је да ти добро не схваташ. Ти и ја се, у суштини, у многим стварима слажемо. Чак се веома слажем са твојим коментаром потпуно. То блиско време "социјализма и комунизма" је заправо време чистог безбожништва и диктатура. Не говорим само о Југославији, већ и о другим држава које избацише Бога. Почиње да делује од средине деветнаестог века. Ја гледам из другог угла, као хришћанин. Али потпуно разумем и твоје сагледавање. Пробај и ти моје.

Кад је у питању комунизам, ја заиста јесам комуниста. Како сад то? Где имамо први забележени случај комуна и једнакости?

Дела апостолска, глава 2
41. Који дакле радо примише реч његову крстише се; и пристаде у тај дан око три хиљаде душа.


42. И осташе једнако у науци апостолској, и у заједници, и у ломљењу хлеба, и у молитвама.

43. И уђе страх у сваку душу; јер апостоли чинише многа чудеса и знаке у Јерусалиму.

44. А сви који вероваше беху заједно, и имаху све заједно.

45. И течевину и имање продаваху и раздаваху свима као што ко требаше.
46. И сваки дан беху једнако једнодушно у цркви, и ломљаху хлеб по кућама, и примаху храну с радошћу и у простоти срца,
47. Хвалећи Бога, и имајући милост у свију људи. А Господ сваки дан умножаваше друштво оних који се спасаваху.

Сваки други покушај стварања комуна (заједница) без Бога је условљен да примени репресију и диктатуру. Такође и корупцију, само да се спроведе антихришћански систем. Тај систем обезглављивања "неверника" спроводе и неки религиозно-политички системи. Само је Црква имала и има слободном вољом засновану заједницу равноправних.

Југословенска верзија је била и репресивна, ликидаторска, али и добрим делом корупциона.

8. Опет Га узе ђаво и одведе Га на гору врло високу, и показа Му сва царства овог света и славу њихову;
9. И рече Му: Све ово даћу теби ако паднеш и поклониш ми се.


10. Тада рече њему Исус: Иди од мене, сотоно; јер стоји написано: Господу Богу свом поклањај се и Њему једино служи.


Када кажем Црква, мислим на једну једину неуништиву заједницу верних хришћана. Све и да се укину све садашње цркве (деноминације), Црква ће постојати докле год има оних који верују Сина Божијег. Како рече један мудри православни владика (по сећању мом): "Када наша Српска православна црква одбаци живу веру и почне само се бавити световним, а не духовним, онда она престаје да буде Црква.".

Социјализам су уводили Хитлер и Стаљин, па видимо које методе су користили да дођу до јаких држава. Хитлер јесте подигао Немачку из расула, а лепо видимо плодове тог социјализма. Амери су сасвим другачије почели, а сада користе дужничке манипулације и, наравно, силу.

Помислиће неко да политизирам.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Svi se donekle slazemo, ja sam to samo kratko izrekao: "komunizmu-socijalizmu je falio Bog da bi opstao", a Adrian je to lepo i objasnio..
I ja sam komunista :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Збунићемо многе. Чуј, хришћани, а комунисти!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Komunisti svih zemalja, ujedinite se!:)
Nije nužno da budemo komunisti, ali je nužno da realno sagledavamo stvarnost, da bi shvatili da se do sada, u istoriji ljudskog roda, nije pojavila plemenitija i humanija ideja o uređenju ljudskog društva, od komunističke ideje. Sasvim je druga stvar šta su od te ideje napravili neki ljudi kojima je u jednom trenutku istorija pružila šansu da je provedu u djelo. To je već svima poznato i o tome ne treba trošiti riječi.
Ali, jedno pitanje za vjernike: mislite li da je i Isus bio komunista? Ono što je on zagovarao i propovijedao - jednakost među ljudima i jednaku pravdu za sve ljude, jednaku raspodjelu materijalnih dobara..., nije li to najbliže onome što su i komunisti zagovarali?
I još jedno pitanje za vjernike: ako je ljudima dobro, nije li to dobro od Boga, ma od koga u praksi dolazilo?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не, комунисти о којима ти говориш су само копирали неке ствари које су хришћани ИМАЛИ слободном вољом, а избацили Бога који је једнакост и равноправност наложио. Хришћанство су назвали болешћу, отровом за ум и сл., по принципу: сви сте ви верници исти, глупе будале. Изговор је као и данас исти: "Види оног попа шта ради, значи: хришћанство је велико зло!". Хришћанство је толико било добро, да је морало бити физички уништавано од самога почетка.

Идеја комунизма можда и не делује лоше на папиру (ако изузмем мржњу према религији), али погледајмо практичну имплементацију те идеје. Погледајмо механизме за одржавање тог система (много крви и патње). Погледајмо варијације те идеје. А погледајмо последице тог безбожништва. Није ни чудо што тако лако спроводе ово сада, када имамо огроман број људи који ни у шта не верује, паралелно "мало" верује у ванземаљце, виле, хороскопе, лажи које се изговарају свакодневно и очигледне су разумном човеку, а онда уђу у цркву понекад и запале свећу (јер је то сада мода). А ко су Петар и Павле, то их не занима, јер "тиме се баве секте". Незнање, лудост, сујеверје, самољубље, среброљубље,..., туга пред очима. Милион секти, култова, организација, политичких манипулаторских секти итд. Не говорим само о Балкану, о свету говорим.


Не може се спровести идеја равноправне комуне (заједнице) без најважнијег фактора и Творца равноправности. Јер да би се отворила врата манипулацијама друштвом и појединцем, мора се одбацити појам непромењивости система. Зато имамо варијације "комунизма" у складу са вољом људског фактора. Код Бога то не може да прође, нема корупције.

Зато сада у црквама имамо људе који манипулишу огромним материјалним средствима. Манипулишу са верницима да дођу до великог капитала. Тада комунизам постаје капитализам. И у државној равни је комунизам постао капитализам. То смо гледали својим очима. Само треба искористити или одбацити Бога, дискусију о томе да то више није изворна идеја и др.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Komunisti svih zemalja, ujedinite se!:)
Nije nužno da budemo komunisti, ali je nužno da realno sagledavamo stvarnost, da bi shvatili da se do sada, u istoriji ljudskog roda, nije pojavila plemenitija i humanija ideja o uređenju ljudskog društva, od komunističke ideje. Sasvim je druga stvar šta su od te ideje napravili neki ljudi kojima je u jednom trenutku istorija pružila šansu da je provedu u djelo. To je već svima poznato i o tome ne treba trošiti riječi.

Ipak vrijedi potrošiti i koju riječ. Potpuno je netočno da su zla prouzročena i napravljena unutar komunističkih sustava posljedica toga što su "pojedinci izvitoperili ideju komunizma" pa je onda tako i kompromitirali. Nije li u temelju "komunističke ideje" borba protiv "klasnog neprijatelja"? Ito ne bilo kakva borba, nego borba "do istrijebljenja". Da, do fizičkog istrijebljenja. Prema tome, kada su komunistički režimi ljude progonili, zatvarali i ubijali, onda to nisu činili pojedinci koji su se "oteli kontroli", nego su upravo činili ono što je komunizam deklarirao i propagirao. Parafrazirajući tvoje riječi, rekao bih, ideja i "duh komunizma" nešto je najstrašnije što se pojavilo u povijesti čovječanstva.

Ali, jedno pitanje za vjernike: mislite li da je i Isus bio komunista? Ono što je on zagovarao i propovijedao - jednakost među ljudima i jednaku pravdu za sve ljude, jednaku raspodjelu materijalnih dobara..., nije li to najbliže onome što su i komunisti zagovarali?

Isus i komunizam su dva suprotna pola, kao svjetlo i tama. U ideji i praksi komunizma dopušteno je ubiti svakog čovjeka, čak i masovno progoniti i ubijati ljude, ako "vođa" prosudi da su ti ljudi smetnja i "klasni neprijatelji". Dakle, može se pogubiti i milijune ljudi za "dobro klase". A Isus, što je Isus propagirao i na kraju učinio? Isus je pristao da "on bude ubijen" za spas svih ljudi. Dakle, komunizam i komunisti ubijaju druge za "dobro" koje su oni sami definirali, a Isus žrtvuje samog sebe za dobro svih drugih.

I još jedno pitanje za vjernike: ako je ljudima dobro, nije li to dobro od Boga, ma od koga u praksi dolazilo?

Svako dobro je od Boga.
 
Natrag
Top