Manipulacija na forumu i izvan foruma

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Želeo bih da načnem jednu temu koja je očigledno veoma prisutna na mnogim platformama društvenih mreža pa i ovde na forumu.
Svako od nas ima svoje razloge zašto dolazi na forum, neko dođe da se svađa ili izaziva svađe. Neko pak ima iskrene namere da predstavi svoje i upozna druge.
Diskutujemo, ponekad toliko vatreno da čak i najtolerantniji urednik (kojim samo možemo da se pohvalimo) mora da izbriše nešto što se ovde napiše.
Ja bih voleo da se sve ostavlja iz prostog razloga što se ovde ne raspravlja o fudbalu ili košarci nego o religiji i sve što napišemo veoma lepo oslikava naše stanje i reflektuje uticaj verske zajednice kojoj pripadamo.
Za nas koji verujemo u Boga i koji žele da se spasu je svejedno da li je neko izbrisao što smo mi napisali jer ono što nam je izašlo iz tastature(srca) je Bog čuo i video, a za svaku tu reč će nam pravedno suditi.
To je najvažnija stvar za vernika, paziti da svaki postupak bude pošten. Metode manipulacije su u suprotnosti sa načelima hrišćanstva i ako sebe smatramo za hrišćane ne bi smeli da se usudimo da manipulišemo druge ni pod jednim izgovorom.
Postavlja se pitanje, da li oni koji to rade znaju da su njihovi postupci, da tako kažem, nelegalni i da nikako nisu u redu? Mislim se, možda neko ovde stvarno krene da manipuliše u čvrstom ubeđenju da čini dobru stvar.
U tom slučaju, ako bilo ko do sada nije o tome razmišljao treba sada da razmisli.
Da postavi sebi pitanje da li je pošten i da li je ovde sa namerom da izmanipuliše ljude koji čitaju ili želi da samo razmeni shvatanja i ideje.

Temu postavljam da bi tu stavljali primere manipulisanja. Možda neki od nas nisu bili svesni da su ipak manipulisali, pa će im to biti prilika da sami sebe ispitaju.
Neki drugi se možda neće ni obazirati, ali to je dobar znak za sve ostale koji dođu na forum i vide da neko nema nameru da nastupa pošteno na forumu. Ako sagovornici nisu pošteni, znači da je njihov cilj laž i prevara, a na takav način su po Svetom pismu zauzeli jasan stav na čijoj su strani.

Želeo bih evo ovde da postavim prvi primer i da pitam druge za mišljenje da li je u pitanju manipulacija.
Radi se o forumašu koji je nakon skoro četiri godine odlučio da prestane da piše sa jednog naloga i počeo da piše sa drugog naloga.
Šta mislite kakve su njegove namere?
Dok je koristio jedan nalog, mnoge stvari je prodiskutovao i u mnogim prilikama mu je dokumentima dokazano da su njegovi stavovi neispravni.
On otvara novi nalog i pod drugim imenom vodi iste diskusije kao da mu sve ono što je već čuo nije poznato i od novih ili starih sagovornika traži da poveruju ono isto što mu nisu verovali ni dok je koristio prvi nalog, jer su argumenti bili protiv njega.

Po mom mišljenju ovo je manipulacija sa ciljem da nastavi sa jednom propagandom za koju i sam zna da nije ispravna.
Ili je član bio banovan pa su sve moje sumnje neopravdane?
Uredniče, ti znaš najbolje :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Znam na koga člana misliš. Istina je da je bio banovan, mislim na godinu dana i više se nije mogao pod istim Nick-om registrovati na ovaj forum. Istina je takođe da se po isteku roka od godinu dana, registrovao pod drugim Nick-om.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Manipulacija je veoma širok pojam i roditelji manipulišu decom,bračni supružnici jedno drugim.U vojsci se manipuliše u politici u školstvu u trgovini između firmi....nema kraja.
Tako i u veri postoji najveća...DA,najveća manipulacija, evo jedan primer:
Crkva kaže ako niste u našoj zajednici nemate spasenje čista manipulacijai tako propovednici manipulišu vernicima.
Taj što se ponovo javio pod drugim nikom izgleda da je uporan a da li je manipulant to neznam to prepustam onima koji znaju o ome je reč.Evo jedan praktičan primer izvrnute manipulacije koju možemo često čitati kao:

Naša crkva je jedina prava crkva i svi što nisu sa nama jeretici su.
Nikad ne koristim ta sredstva uslovljavanja nekog da mora nešto, moj moto je potaknuti sagovornika da razmišlja i dovesti ga Biblijskim tekstom da se sudari sa njom i onda pitanjima malo to kanalisati gde se može videti stoji li idalje tvrdnja koju je imao ranije ili ne i to je to, jedino po pitanju Otk. pokušavam ponuditi moje verovanje i terati dokazujući svoje tvrdnje ako se neko ne slaže sa tvrdnjom trebalo bi pokazati da ne stoji ono što tvrdim.
Manipulacija najgore vrste je negirati sve druge na časnu reč i sebe stavljati iznad a ni jednim jedinim dokazom ne baratati.
Za odbranu svojih tračeva o sagovorniku koristi podmetanje i to je krajnje nisko.
Želim nam svima da ozbiljnije nastupimo iignorišemo svakog pa bio i ja taj koji manupuliše i ne učestvuje konstruktivno u temi već spamuje i bavi se sagovornikom to je takođe loš posao.
Hvala vam.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ako je rec o Risu, koji se sada predstavlja kao Zaokret(ja ne znam da li je to istina)..
Svejedno ako je istina, cini mi se da i njegovo ime odrazava stanje u kojem se nalazi a to je: ''zaokret''.
Da li je u pitanju promena metode delovanja ili se on ''licno zaokrenuo'' i poceo da ispituje svoju veru, ne znam.
Znam samo jedno..
Ja mu iskreno zelim pomoci, ipak ne verujem da je licemeran, jer biti Jehovin Svedok a potom prihvatiti nesto drugo, makar ne znam kakve dokaze ti neko postavio, je jako tesko.
JS su uceni da je napolju dzungla a da je kod njih raj.
Covek koji pola svoga zivota provede u pecini , tesko se moze prilagoditi na svetlost (ako uopste moze)..
Zato ja i verujem da je on iskren, ali mu je tesko...

Mozda i nije u pitanju Ris, ne znam da li je vama poznato, ali svi JS pricaju ''isto'' oni su bukvalno ''identicni u govoru'', cak i u privatnom rzgovoru, jer ih uce da budu ''jedinstveni'' i da ''isto misle''pa je jako tesko razlikovati ko je ko..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Mogli bi na ovoj temi pricati i o osobama koje se ulaguju administratoru foruma radi iskljucenja onih koji im smetaju.,jer iskljucenje je srpska rec za nekoga ko je "banovan".
Naravno administrator ima svu vlast ovog foruma i moze da radi sta god hoce.
Istina je da neke osobe ne mogu pobeci pred jasnim razotkrivanjem svojih lazi i zlobe pa onda kukaju administratoru,umesto da se suoce sa dokazima protiv njih,i da iznesu dokaze svoje odbrane.
Sta je manipulacija dokazima?
Evo primera:
Kad neko kao poulbuster pise kako su Jehovini svedoci zaludjenici i lazovi.Da JS bogohulno ubacuju Jehovu tamo gde nikada nije postojao.I kad mu neko kao ja odgovori sa dokazima da su Septuaginte PREVOD starog zaveta sa hebrejskog na grcki,a ne prepis sa hebrejskog na hebrejski i da se svuda u njima pojavljuje Jehova,i u I i u II veku nase ere, e to je onda moja manipulacija,a ne njegova.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
.
Mogli bi na ovoj temi pricati i o osobama koje se ulaguju administratoru foruma radi iskljucenja onih koji im smetaju.,jer iskljucenje je srpska rec za nekoga ko je "banovan".
Naravno administrator ima svu vlast ovog foruma i moze da radi sta god hoce.
Istina je da neke osobe ne mogu pobeci pred jasnim razotkrivanjem svojih lazi i zlobe pa onda kukaju administratoru,umesto da se suoce sa dokazima protiv njih,i da iznesu dokaze svoje odbrane.
Sta je manipulacija dokazima?
Evo primera:
Kad neko kao poulbuster pise kako su Jehovini svedoci zaludjenici i lazovi.Da JS bogohulno ubacuju Jehovu tamo gde nikada nije postojao.I kad mu neko kao ja odgovori sa dokazima da su Septuaginte PREVOD starog zaveta sa hebrejskog na grcki,a ne prepis sa hebrejskog na hebrejski i da se svuda u njima pojavljuje Jehova,i u I i u II veku nase ere, e to je onda moja manipulacija,a ne njegova.

Zaokret, urednik ovde nije pristrasan, bas zato sto je ateista i ne pripada nijednoj veri..
I nikada niko nije iskljucen a da mu prethodno nije izreceno upozorenje, i to se desava zbog neprimerenog ponasanja.
A pricas svasta, to sto je PoelBuster rekao da J.S. ubacuju ime tamo gde ne treba je cinjenica, i to i ja mogu navesti , da su u prevodu ''Novi Svet'' na vise mesta koja uopste nisu citati iz Starog Zaveta ubacili to ime.
I gde je to PoelBuster rekao da je Septuaginta ''prepis sa Hebrejskog na Hebrejski'' , svasta pricas, on to nigde nije rekao!
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Mogli bi na ovoj temi pricati i o osobama koje se ulaguju administratoru foruma radi iskljucenja onih koji im smetaju.,jer iskljucenje je srpska rec za nekoga ko je "banovan".
Naravno administrator ima svu vlast ovog foruma i moze da radi sta god hoce.
Istina je da neke osobe ne mogu pobeci pred jasnim razotkrivanjem svojih lazi i zlobe pa onda kukaju administratoru,umesto da se suoce sa dokazima protiv njih,i da iznesu dokaze svoje odbrane.
Sta je manipulacija dokazima?
Evo primera:
Kad neko kao poulbuster pise kako su Jehovini svedoci zaludjenici i lazovi.Da JS bogohulno ubacuju Jehovu tamo gde nikada nije postojao.I kad mu neko kao ja odgovori sa dokazima da su Septuaginte PREVOD starog zaveta sa hebrejskog na grcki,a ne prepis sa hebrejskog na hebrejski i da se svuda u njima pojavljuje Jehova,i u I i u II veku nase ere, e to je onda moja manipulacija,a ne njegova.

Veoma sam ti zahvalan na ovakvim odgovorima, na takav način najbolje svedočiš da si spreman da se poslužiš svim, pa i nedozvoljenim metodama da bi postigao svoj cilj.
Mislim i to ću uvek reći da nema poštenijeg i tolerantnijeg urednika, ali ako ti smatraš da je to ulagivanje i da sam ja tražio da ti budeš sankcionisan grdno se varaš. Jedino što sam u svoje vreme zamolio urednika je bilo da te opomene da me ne oslovljavaš imenom. I to je sve, to može i urednik da potvrdi. Ali u tvojoj(Kula stražara) slici sveta o sveopštoj zaveri protiv pravih i jedinih sledbenika istinskog Boga neće vredeti ni da urednik posvedoči da nisam tražio tvoje banovanje.

neke osobe ne mogu pobeci pred jasnim razotkrivanjem svojih lazi i zlobe pa onda kukaju administratoru

U pismima uredniku sam verovao ili ne uvek tražio da ne briše uvrede kako bi ostajale kao svedočanstvo o učesnicima.

Veoma je zanimljivo kako ti vidiš moje pisanje. U svim postovima pišem o doktrini Kule stražare i koliko ste joj slepo odani dok ti to tumačiš kako se tebi sviđa. Na sreću, ljudi koji prate forum ili kad tad budu čitali imaju slobodu da sami odluče da li će objektivno razmisliti ili prihvatiti nametanje jedne pogrešne doktrine.

I kad mu neko kao ja odgovori sa dokazima da su Septuaginte PREVOD starog zaveta sa hebrejskog na grcki,a ne prepis sa hebrejskog na hebrejski i...

Bilo bi jako lepo od tebe da pogledaš post u kome ti meni to dokazuješ.
Evo i slike, a ti budi tako ljubazan i potkrepi svoju tvrdnju ovakvim primerom.

Zwischenablage02_zps12b00ae0.jpg


Stvarno je zanimljivo na šta si sve spreman samo da odbraniš doktrinu jedne sekte koja je toliko iskompromitovana.
Da li razmišljaš ponekad kako Bog gleda na svako nepoštenje i ovakve manipulacije?


Istina je da neke osobe ne mogu pobeci pred jasnim razotkrivanjem svojih lazi i zlobe pa onda kukaju administratoru,umesto da se suoce sa dokazima protiv njih,i da iznesu dokaze svoje odbrane.

Dragi Rise,
imaš mogućnost da sve što sam napisao na oba bloga svojim argumentovanim komentarima oboriš. Svaki taj primer možeš da slikaš i objaviš na ovoj temi.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Neznam čemu hajka na Risa-Zaokreta...ne vidim tu nikakvu manipulaciju....normalno je da svako brani svoje verovanje samo je pitanje koliko uspešno to radi.Znam Risa od ranije i sa drugih foruma iako je Js meni je OK.
Svi nekad budemo malo oštriji ali posle to vidimo i splasne naboj.
Imam jedno pitanje za obojicu:
Ko od vas ima original u rukama iz vremena p.n.e. ili iz prvog veka?
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Veoma sam ti zahvalan na ovakvim odgovorima, na takav način najbolje svedočiš da si spreman da se poslužiš svim, pa i nedozvoljenim metodama da bi postigao svoj cilj.
Mislim i to ću uvek reći da nema poštenijeg i tolerantnijeg urednika, ali ako ti smatraš da je to ulagivanje i da sam ja tražio da ti budeš sankcionisan grdno se varaš. Jedino što sam u svoje vreme zamolio urednika je bilo da te opomene da me ne oslovljavaš imenom. I to je sve, to može i urednik da potvrdi. Ali u tvojoj(Kula stražara) slici sveta o sveopštoj zaveri protiv pravih i jedinih sledbenika istinskog Boga neće vredeti ni da urednik posvedoči da nisam tražio tvoje banovanje.



U pismima uredniku sam verovao ili ne uvek tražio da ne briše uvrede kako bi ostajale kao svedočanstvo o učesnicima.

Veoma je zanimljivo kako ti vidiš moje pisanje. U svim postovima pišem o doktrini Kule stražare i koliko ste joj slepo odani dok ti to tumačiš kako se tebi sviđa. Na sreću, ljudi koji prate forum ili kad tad budu čitali imaju slobodu da sami odluče da li će objektivno razmisliti ili prihvatiti nametanje jedne pogrešne doktrine.



Bilo bi jako lepo od tebe da pogledaš post u kome ti meni to dokazuješ.
Evo i slike, a ti budi tako ljubazan i potkrepi svoju tvrdnju ovakvim primerom.

Zwischenablage02_zps12b00ae0.jpg


Stvarno je zanimljivo na šta si sve spreman samo da odbraniš doktrinu jedne sekte koja je toliko iskompromitovana.
Da li razmišljaš ponekad kako Bog gleda na svako nepoštenje i ovakve manipulacije?




Dragi Rise,
imaš mogućnost da sve što sam napisao na oba bloga svojim argumentovanim komentarima oboriš. Svaki taj primer možeš da slikaš i objaviš na ovoj temi.

Ovo je drsko i bezobrazno i tesko za citanje.
Molim administratora da povede racuna da ne dozvoljava pojedincima kao poulbuster da vrse hajke ,i da se bave pojedincima,vec religijom.Jednom recju ovu temu treba da ugasi.
A ti,poulbuster bolje da iznosis dokaze za ono sto pricas u vezi religije i svog manipulisanja sa upotrebom Bozjeg imena Jehove.Znam da ti je tesko da prihvatsis cinjenicu sto se ime Jehova koristilo u septuagintama i u I i u II veku nase ere,ali ja ti tu ne mogu pomoci.Prihvati dokaze koji su protiv tebe!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ova tema nikako ne smije da se pretvori u lična razračunavanja niti napade na pojedine članove, bez obzira kojoj vjerskoj zajednici pripadali i kakvu vjeru ispoljavali.
Manipulacije kao pojam i pojava, postoje u svim oblastima ljudskog života i ludske djelatnosti, pa i u religijama naravno, te se u tom smislu može i pisati na ovoj temi.
 
Natrag
Top